jraderie Waddinxveen zonovergoten Kerkdiensten Bloemen, tuinen, parken en buitenplaatsen Rommelmarkt ondanks 'arme weer, goed bezocht Kerkdiensten ANWB -Wegen wacht bezocht de Savornin Lohmanschool Circus Savorni in Anne Frank Fietstocht Gouwebloem Uitslag verloting De Gouwebloem Goede prestatie Superprestige 3km. Agenda Praathuis Boskoop Reconstructie Zuidwijk Boskoop Hart van Holland/27 mei 1992 pagina 15 Waddinxveen 31 mei opbrengst ca. 39.000 gulden Boskoop - 31 mei Dames I ^inxveen -De Waddinxveense Braderie had zaterdag 23 mei over belangstelling J I ie klagen. In de ochtenduren bevolkten drommen mensen de Dorpstraat. Voor Il.,mjqen u>as het en passant een gelegenheid om naar de verbouwde winkel in |«idelers: Wielaard, te gaan kijken, of van de openingsaanbiedingen gebruik te mnjytfl. ■dioerse attracties hadden veel bekijks en de diverse 'stunters 'deden goede zaken. Hervormde Immanuelgemeente 9.30 uur en 19.00 uur ds. A.A. van Houwelingen Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Rafaelgemeente Zuidhonk 10.00 uur samenkomst Chr.Afgescheiden Gem. 9.30 en 17.,00 uur ds. N. v.d. Want Boskoop - Voor de derde maal voet de provincie Zuid-Holland de komende maanden de toeristische actie "Uit in Zuid-Holland". Het thema van de actie luidt: "Bloemen, tuinen, parken en bui tenplaatsen", een onderwerp dat het Boskoopse Boomkwekerijmuseum op het lijf geschreven is. Het museum wil hierop inhaken door het houden van een tentoonstelling van antieke boe ken, handgekleurde platen en andere voorwerpen. Veel van het te exposeren materiaal is nog niet eerder tentoon gesteld. Ook zullen er ontwerpen en beplantingsplannen van moderne tui nen te zien zijn, dit in samenwerking met de Int. Agrarische school "Laren- stein" te Boskoop. De historische tuin, met o.a. de in vorm geknipte Buxus figuren is eveneens te bezichtigen, evenals verschillende an dere zeldzame bomen en planten. Te vens zijn er de Azalea's en oude rozen- soorten, die dan hopelijk volop in bloei staan. De kern van de collectie is de verzameling waarmee de heer W. de Ruijter in 1926 begon. Sindsdien is de collectie enorm uitgebreid. Compleet wordt het bezoek pas na een kijkje in het Boomkwekershuisje. Dit huisje is ingericht zoals dat rond 1870 gebrui kelijk was. Aan de tentoonstelling is een kleurwedstrijd voor kinderen van be zoekers verbonden. De tentoonstelling wordt gehouden van 6 juni tot 31 au gustus 1992. Het Boomkwekerijmu seum is geopen^ maandag t/m zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Op zondag gesloten. Voor nadere inlichtingen 01727 -17756 (tijdens kantooruren). Deze tentoonstelling komt mede tot stand dankzij een financiële bijdrage van de provincie Zuid-Holland in het kader van het "Uit in Zuid-Holland"- project. Tevens verleent de gemeente Boskoop financiële medewerking. Ie:e Waddinxveense imker, de heer Van Os, vertelde op de Braderie, over zijn toy: 'het houden van bijenDe bijen zelfwaren ook zichtbaar in hun glazen huisje lide Koningin was herkenbaar aan het merkje op haar rug. Het honingslingeren was we aparte sensatie en de kersverse honing smaakte verrukkelijk j Waddinxveen - Drie dagen lang heeft Circus Savorni op de planken gestaan I in het Anne Frank Centrum. Alle leerlingen van de Savornin Lohmanschool laan de Wingerd, hebben hard gewerkt aan dit gebeuren, het aantal circus- artiesten was zo groot dat het in drieën gesplitst moest worden, met volle I aaien brachten zij een geweldig programma. De twee uur durende show was I gevuld met koorddanseressen, clowns en ruiters, gebracht door groepen 1 jen 2. De groepen 3, 4 en 5 hadden een geweldige leeuwenact en een toeschouwer moest het podium op voor de messenwerpers. De groepen 5 en 15 brachten iemand die werd doorgezaagd, maar gelukkig weer netjes in elkaar werd gezet. Cowboys uit het Wilde Westen en zelfs Urbanus brachten Ieen nummer. De groepen 7 en 8 hadden acrogym en een goocheltruc. Ook de [leerkrachten droegen hun steentje bij. De avond werd afgesloten met li- monade voor alle artiesten. Het is jammer dat straks voor dit soort gele- genheden de toneelzaal van het Anne Frank Centrum niet meer gebruikt kan I worden. (Team Sav. Lohmanschool) Waddinxveen - De heer P. Wildschut, als ANWB-Wegenwacht in Waddinx veen woonachtig, verzorgde onlangs een leerzame middag voor de groepen 3,4,5, en 6 van De Savornin Lohman school. Nadat eerst dia's werden ver toond over de activiteiten van de We genwacht, mochten de leerlingen op het schoolplein vragen stellen aan de heer Wildschut, waar tevens zijn auto bekeken kon worden. Er rijden in Nederland momenteel 800 service-auto's, 8 motorfietsen (waar van drie nieuw aangeschaft voor de Floriade en de kust), 20 Truckservice- auto's, onderverdeeld over vier dis tricten: Zuid, West, noord. Midden. De heer Wildschut is één van de drie wegenwachten die in het verzorgings gebied tussen Gouda en Den Haag rondrijden en helpt gemiddeld 10 a 20 mensen per dag. Daarnaast beschikt hij in de auto over een uitgebreide EHBO- hulppost van het nederlandse Rode Kruis. Nadat veel vragen op de heer Wildschut werden afgevuurd, waren er sticker en zonnekleppen voor iedereen met als motto "Bij pech onderweg 06 - 0888 Dag en nacht bereikbaar". Waddinxveen - In het kader van de Sportweek Waddinxveen houdt de Stichting "De Gouwebloem" a.s. zater dag 30 m,ei de traditionele fietstocht. Start om 9.00 uur bij het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161 in Waddinx veen. Er kan worden ingeschreven van 9.00 tot 12.00 uur en de finish sluit om 16.00 uur. De afstanden bedragen 35 en 45 kilometer. Onderweg ontvangen de deelnemers diverse versnaperingen en na afloop krijgen ze een herinnerings vaantje. Dit jaar gaat de tocht via Reeuwijk, Haastrecht en door de Krimpener- waard. Inl. 01828-15777 (A.J. Both) Waddinxveen - Bij de door notaris mr. J.A.M. Koek gehouden trekking van de door de stichting De Gouwebloem ge houden verloting zijn de volgende prijzen gevallen: le prijs draagbare kleuren t.v. lotnummer 2254; 2e prijs levensmiddelenpakket nr. 2547; 3. Fri- teuse 4533; 4. Handgeknoopt tapijt 1578; 5. Schilderij nr. 1681. Een ieder die in het bezit is van een lotnummer ein digend op een 5 heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen worden afgehaald op maandag 1 juni a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1, ingang achterzij de. Ujnxyeen - Het was zaterdagmor- T.J' drukte van belang op het E ve to. enterrein aan de Dreef in Wad- bi nGereformeerde kerk torreen Rommelmarkt gehou- Eaih k een sfeervolle opstelling So e bezoekers niet direct werden «C^rd met partijen huisraad, ri'iv goederen in de kraam- b0 en s°ms de indruk, dat hetgeen aangeboden, nieuw was. lL, u'kelijk werd er weer druk in V. en gesnuffeld, waren kleine ar- gewild en waren de talrijke l (Jr Seen aanvulling op het geheel, y 11 °ok fraaie prijzen te verdie nen. Planten en bloemen waren ook in trek op deze Rommelmarkt, waarvan het uiteindelijke resultaat, ondanks het warme weer en de afnemende drukte in de middaguren, bruto f39.500,was. De verwachting is dat er uiteindelijk ca. 37.000 gulden overblijft. De opbrengst is voor 60% bestemd voor eigen kerkelijke doeleinden. 40% is voor buitenkerkelijke organisaties, zoals 'vraag en aanbod' en "Amnesty International". (Overigens is de opbrengst iets lager dan vorig jaar, toen deze 43.000 gulden was, maar desalniettemin bijzonder goed.) Herv. kerk 9.30 uur ds. E.M. pan- nekoek Oegstgeedt 18.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Chr. Geref. 9.30 uur ds. H. v.d. Schaaf Dordrecht 17.00 uur ds. M.J. Oosting Volle Evangel.Gem. Bethel 9.30 uur samenkomst br. van Steenis R.K. Parochie St. Jan de Doper zaterdag in de Stek 17.30 uur 19.00 uur in de kerk A.P. van Neslaan zondag 10.00 uur kerk. Medische diensten zie Benthuizen Boskoop - bij de tweede ronde van de Superprestige 3 km. georganiseerd door AV'47 uit Boskoop, werden dank zij het mooie weer en het ontbreken van de wind. veel persoonlijke records gelopen. Jan Oskam werd bij de heren weer eerste en het ziet er naar uit dat hij voorlopig nog niet in te halen is. Jaap van Prooijen komt wel dichterbij, maar of hij er in slaagt Jan te bedreigen is de vraag. Nieuwkomer Jan Rutjes werd derde in de serie net achter Jaap. Bij de veteranen won Bas Slingerland onbe dreigd voor Sjaak Bollaart. Benno de Lijser die pas de marathon van Utrecht met goed gevolg heeft gelopen werd derde. bij de dames won Ineke Geers ook de tweede wedstrijd, ondanks dat Thea van de Berge steeds beter gaat lopen. Dat junioren deze afstand ook goed aankunnen, lieten Leon van Prooijen en Emiel van Boxtel zien met een mooie tijd van 13.24.1 en 13.41.5. Bij de nieuw komers won André Oudenes de laatste serie met een persoonlijk record, waar uit blijkt dat zijn training bij de loop groep resultaat begint op te leveren. De stand na twee rondes bij de heren is: 1 Jan Oskam, 2. Gert Dirkse en 3. Ed Plaisier. Bij de dames is de stand 1. Ineke Geers, 2. Thea van de Berge en bij de veteranen 1. Bas Slingerland, 2. Sjaak Bollaart en derde Benno de Lijser. De derde ronde van de Superprestige wordt gehouden op woensdag 16 sep tember om 20.00 uur. Woensdag 27 mei:: Kinderactiviteiten van 13.30 tot 15.30 uur; Avanti met een recreatiefietstocht om 19.00 uur; klaverjassen comp. 20.00 uur. Vrijdag 29 mei: tienersoos 20.00 uur Maandag 1 juni: Volksdansen voor tieners om 18.45 uur; vergadering tienerwerkgroep 20.00 uur Dinsdag 2 juni: Alg. muz.vorming en pianoles v.a. 13.00 uur; volksdansen voor volwassenen en kinderen v.a. 13.30 uur; bridgen aanvang 19.45 uur Woensdag 3 juni: Taalles buitenlandse vrouwen 9.00 uur; cursus Engels v.a. 13.00 uur; blokfluiten v.a. 18.00 uur; Avanti met recreatiefietstocht 19.00 uur; klaver jassen comp. aanvang 20.00 uur. Chili-feest Boskoop - Op zaterdag 6 juni a.s. zal het Chili Komitee Boskoop/Waddinxveen, weer een groots Chili-feest organise ren. De avond zal iets anders van ka rakter zijn dan de voorgaande jaren, er zal namelijk geen maaltijd worden ge serveerd. Wel zijn er de gehele avond hapjes verkrijgbaar terwijl er Chileense wijn geschonken wordt en is er live muziek uit Chili. De opbrengst van deze avond gaat volledig naar een 'leerbewerkingspro- ject' in Chincolco, in het noorden van Chili. In dit Andes-dorpje steunt de afdeling 12 werkloze vrouwen die onder profes sionele begeleiding, kleine gebruiksar tikelen maken en op deze manier een inkomen proberen te verwerven. Het Chili-feest begint om 20.00 uur in "De Boog", Staringlaan Waddinxveen. Kosten p.p. tien gulden voor volw. kin deren een rijksdaalder. Voorverkoop kaarten: Solidariteits- winkel Boskoop en Wereldwinkel Wad dinxveen. Boskoop-Als afsluiting van de verschillende werkzaamheden aan het Zuidwijk. wil de gemeente Boskoop eind juni 1992 starten met de reconstructie van deze weg. het betreft een algemene afwerking van het openbare gebied in het noord-zuid lopende deel. Om vooruitlopend op de uitvoering een beeld te geven van het eindresultaat, wordt er een informatie-avond gehouden voor de aanwonenden op maandag 1 juni a.s. in Hotel Neuf om 20.00 uur. Middels de daar aanwezige tekeningen wordt aangegeven, dat het belangrijkste onderdeel het ophogen van de rijbaan tot ca. 0,65 m. plus polderpeil is. Deze ophoging wordt aan de westzijde opgevangen in de groenstrook tot aan het water, aan de oostzijde gebeurt dit in de zogenaamde 'driemeter-strook'. Het hemelwater van de rijbaan stroomt af richting het water aan de westzijde. Voor de bewoners aan de westzijde heeft de ophoging van de rijbaan geen gevolgen voor het eigen terrein. Aan de oostzijde wordt gedacht het hoogtever schil op te kunnen vangen in de drie meter strook naast de rijbaan. Alleen bij inritten worden, in overleg met de particulier, aanpassingen verricht die een aanvaardbaar resultaat opleveren.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15