familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten PUFFEL dus Kerkdiensten hemelvaartsdag Feestelijk slot Zevenhuizense Avondvierdaagse Jeugddienst Oud Verlaat Bespreking nieuwe aanwinsten bibliotheek Zevenhuizen rOUDERENREIS MOERKAPELLE i Hermanus Jacobus van Marle 100 jaar bibliotheek Nederland uitbundig gevierd I pagina 4 Hart van Holland/27 mei 1992 Informatieve boeken Herman van Marle Adres:. Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 - Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht Zevenhuizen /Moerkapelle zondag 31 mei Moerkapelle Naam:. Adres:j I1 uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Werner Sacha Koos Titia en Hans Julian John - Jolanda Herbert Edwin en verdere familie 23 mei 1992 Rijnland 5 2751 DS Moerkapelle Romans Carvic, Heron - Miss Seeton tekent haar vonnis. Een bejaarde tekenlerares - getuige van een steekpartij in Londen - poogt de dader aan haar paraplu te rijgen. Aangezien ze als enige de moordenaar letterlijk uit kan tekenen, probeert deze haar uit te schakelen. Als de bedriegelijk zachtmoedige vrouw verhuist naar een dorpje in kent, wordt ze daar betrokken in een reeks gewelddadige gebeurtenissen waarbij ze steeds de politie een stapje voor is. Amusante weglezer in de Miss-Marple-traditie met een babbelzieke dorpssfeer als achtergrond voor een nieuwe anti-heldin, die aanzienlijk minder snedig overkomt dan haar beroemde voorgangster. Toch zullen haar komende avonturen (dit deel is het eerste van een serie) met een glimlach gevolgd worden door een allengs aangroeiende lezersschaar. Sabatier, Claudine - "De wereld van de muziekinstrumenten". Beknopte informatie over zowel bekende muziekinstrumenten (fluit, viool) en hun verwante vormen als onbekendere instrumenten (citer, draailier). Electronische en computermuziek komen niet of nauwelijks aan bod. Bij elk instrument worden ontstaansgeschiedenis en werking beschreven. Veel, niet altijd duidelijke, kleu rige tekeningen illustreren en verlevendigen de tekst. Gedichten met muziek als thema, o.a. van Van Ostaijen en Buddingh, staan verspreid door het boek. Geen vergelijkbaar boek voor kinderen. Zeer bruikbaar bij muziekonderwijs vanaf 10 jaar. "Altijd acht gebleven": over de kinderliteratuur van Annie M G. Schmidt. Schrijversprentenboek n.a.v. de tentoonstelling over Annie M.G. Schmidt, waarin de nadruk ligt op haar bijdrage aan de kinder - en jeugdliteratuur. Opgenomen zijn bijdragen van K. van het Reven (persoonlijke herinneringen): Kees Fens (ver houding auteur/lezer): Guus Söteman (die een poëzie-analyse maakt). Daarnaast wordt ingegaan op de (on) vertaalbaarheid van de kinderversjes, Schmidt s bijdrage aan de Gouden Boekjes en de marchandering en het reclamewerk. Twee hoofdstukken worden gewijd aan haar vaste illustratoren. Een uitgebreid register vervolmaakt dit goed verzorgde, prettig lezende en ogende boek. Toptienboek. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. W. Kalknrar Ameide; Oud Verlaat 10.00 uur ds. Gaasbeek: Geref. kerk 9.30 uur niev drs. L.M. Schipper-Schermers Capa(l Moerkapelle herv. kerk 9.00 uur ars J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 uur D. Rietdijk Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer: herv Geref.De hoeksteen 10.00 uur as. Vegh Den haag; Geref.Gem. 9.30uur G.J. van Aalst Hazerswoude: R.K. 10.00 uur Waddinxveen: N j Chr. Afgescheiden 9.30 uur ds. Want Kruiskerk Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn I fervormde lmmanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. van Houwelinge" Boskoop Hervormde kerk 9.00 uur ds. K..I gez.dienst in de Geref.kerk Chr. Geref.kerk 9.30 uur (Is. M ling "Niemand weet wat leven is alleen dat het gegeven is, en dat van dat geheimenis God begin en einde is. Diep bedroefd om zijn heengaan, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat de HEERE op Zijn tijd uit ons midden heeft weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa op de leeftijd van 66 jaar. E. van Marle-van Willigen Franny en Ton Elles Zevenhuizen - De Zevenhuizense Avpomndvierdaagse had een feestelijk slot vrijdagavond. Met muzikaal onthaal van "De Kleine Trompetter" en begeleid door feestelijke klanken, werden kinderen en volwassenen door famdie en vrienden beloond met bloemen voor hun deelname. Fraai uitgedoste deelnmers overigens, die ook wel een kansje wilden wagen om een taart als beloning voor hun inspanningen te ontvangen. Verder was er die avond het cijfer 7 spel en werkte het weer mee, om er een zonovergoten manifestatie van te maken. De stemming heeft er de hele week in gezeten. De wandelaars genoten met alleen van het wandelen, ook van de mooie vergezichten en de leuke contacten onderweg. Complimenten voor de organisatie van het comité Avondvierdaagse dat vijf avonden en een zaterdag plus nog enkele malen vergaderen, aan de organisatie van deze zevende Avondvierdaagse besteedde. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren in het Rouwcentrum "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle op woensdag 27 mei van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal plaatsvinden in bovengenoemd rouwcentrum op D.V. vrijdag 29 mei om 11.00 uur. Aansluitend zal de ter aarde bestelling plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle. Geschokt en diep bedroefd zijn wij door het plotseling heengaan van onze beste vriend de vriendenclub Onze oprechte deelneming gaat uit naar de familie Van Marle te Moerkapelle, vanwege het overlijden van de heer H.J. van Marle. Het team van drukkerij Elgersma, Zevenhuizen De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIETD1CHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Zevenhuizen - Niet alleen is er een inza- melactie voor boeken voor Suriname ter gelegenheid van het 100 jarig be staan van de bibliotheek in Nederland, de Zevenhuizense bibliotheek organi seert tevens een 'verhalenwedstrijd'. Dinsdagmiddag kwam Poppentheater "Pierrot" naar de bibliotheek voor de kinderen van 4 tot 7 jaar. Twee dames speelden Manneke en de Grijze Vis" en voerden buiten de poppenkast ook nog een act op waar de kinderen bij be trokken werden en a la Sint Nicolaas en zwarte Piet, in dit geval Jan Klaassen en Katrijn, om de beurt naar voren moch ten komen om een liedje te zingen. Zevenhuizen Hervormde kerk 10.00 uur ds. F.J. Veltman Houten 19.00 uur ds. T.A. Eijsenga Dordrecht Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek jeugddienst Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Jeroense Moordrecht 16.00 uur Ontmoe- tingssamenkomst Hervormde kerk 9.30 en 18.30 uur viering en dankz.H.A. Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst •5SS Zevenhuizen-Oud Verlaat - Op zondag 31 mei a.s. is er weer een Jeugddienst in de Hervormde kapel in Oud Verlaat. Het thema van deze dienst is 'zelf geloven, niet blijven leunen op, of mee hobbelen met je ouders, maar nu zelf'. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door een gelegenheids-combo onder leiding van Ike Zintel. ledereen is hartelijk welkom. Inlichtingen Peter Verduyn tel. 010 -4550609. Moerkapelle - Op donderdag 4 juni a.s. hoopt het comité dat de ouderenreis i te Moerkapelle verzorgt, de ouderen opnieuw een "daagje uit" aan te bieden. Het wordt de 46ste reis. Zoals bekend kan ieder die voor 1 juli de leeftijd van 65 jaar zal hebben bereikt en in Moerkapelle of directe omgeving woont, aan deze reis deelnemen. Degene die voor deze reis in aanmerking komt en I gehuwd is, neemt natuurlijk de partner mee, ook al is deze nog geen 65 jaar. Deelnemers worden verzocht minimaal 50,- bij te dragen. De meerdere kosten worden gefinancierd door een gift van de braderiecommissie die vorig jaar na de reis is ontvangen en het comité hoopt dat er later in dit seizoen i alsnog een sportmiddag of -avond gehouden kan worden. De deelnemers kunnen zich t/m zaterdag 30 mei opgeven als vanouds bij de fa. Kadiks, Dorpsstraat 30. Men kan dan tevens de bijdrage afgeven. Als u nadere informatie wenst kunt u die verkrijgen bij één van de comité-leden: J. Kadiks, I voorzitter; P. vd Berg, penningmeester; C.A. Brouwer, alg. adjunct; P. de Vrij, secretaris. Men dient bij opgave onderstaande strook in te vullen! Naam:•- Aantal personen: Heeft u een dieet? Zo ja, welk? I Betaald bedrag: I

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4