1 uur I "Concordia" Oplichters aangehouden Zwem vierdaagse in "De Koornmolen" Slot jeugdcompetitie De bus is 'aardig' op weg: foto-service Tel. 01793-1528 lm Nanny Vogelaar en haar gezonde bewegingsdans in de schijnwerper Deze week in Hart van Holland Als je hobby je lief is VEEL LEESPLEZIER Foto Pander Pander tit Restaurant - Partycentrum r r 14e jaargang nummer 462 10 juni 1992 ZEVENHUIZEN Politieberichten Henny de Jong naar Soccer Boys MOERKAPELLE Alles over de braderie in Moerkapelle op 13 juni! WADDINXVEEN Sportweek Waddinxveen Ambtenaren lopen Elfsteden-estafette... BOSKOOP Estafetteloop Rotterdam- Parijs... bijneveld MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. Lirinaeusweg 98a Boskoop 01727-18716 DAG EN NACHT 079 - 426070 TEEUW UITVAARTVERZORGING Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bi] overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 voor steengrillen - feesten - partijen tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) Bredeweg 66 - Zevenhuizen/Moerkapelle ~1 L. J ~i L. J r ,;w Waddinxveen - "Samen op muziek bezig zijn met fitnessdance geeft een bepaalde verbondenheid en heeft een sociale functie. Vrouwen ontmoeten andere vrouwen met wie ze samen dingen gaan doen. Weduwen, of alleenstaanden, ontmoeten elkaar, pakken de draad op om bijvoorbeeld ook met elkaar te gaan bridgen of naar Engelse of Franse les te gaanzegt Nanny Vogelaar- Fielmich van de Zuidkade 33. Sinds twee jaar geeft ze door haar zelf ontworpen MID-FIT-MOVE-lessen. Ie is International Aerobic Instructrice en rijks gediplomeerd sportmasseuse. Beide opleidingen worden 'up to date 'gehouden door het volgen van trainingsweekeinden, lezingen en lezen van vakliteratuur. En dan te bedenken dat Nanny haar oorspronkelijke opleiding veel meer gericht was op het secretariële en commerciële, waarna ze ook nog de functie van stewardess uitoefende en tenslotte de studie voor personeelsconsulente voltooide. Sportverkiezingen 1992 en nog veel meer.....! Thans vindt ze de opvoeding van haar beide zoons belangrijker dan een maat schappelijke functie en daarnaast het uitoefenen van haar hobby: fitness dance Eigenlijk zat dit er altijd al een beetje in: als kind danste ze door het leven. "Het is pas echt begonnen in Brussel waar we destijds woonden. Als echt genote van een diplomaat mocht je niet werken. Je kon dan de hele dag het raam uit gaan zitten staren of contacten leggen. Die kwamen als vrouwen on derling met elkaar dingen gingen on dernemen, en in mijn geval door te gaan fitnessdansen. En dan nog wel zo dat de kinderen meegenomen konden wor den. Nu, 12 jaar later werkt het nog net zo. Hier in Waddinxveen geef ik acht uren per. week fitnessdance- les en kunnen de kleine kinderen meegeno men worden. Die kruipen er gewoon tussendoor, of proberen een beetje mee te doen", lacht Nanny. Zeven jaar geleden begon ze in Wad dinxveen met Aerobic-fitnessdance, met nu sinds twee jaar de Mid-Fit-Move -lessen erbij. "Mid-fit is niet alleen voor middelbare leeftijd, maar het woord 'Mid' staat voor 'midden' tussen andere sporten. De opbouw van beide lesprogramma's (aerobic en mid-fit) bestaat uit een war- ming-up om het lichaam op de juiste temperatuur te brengen. Dan volgen er rek- en strekoefeningen. Vervolgens het conditiegedeelte, waarbij al of niet gesprongen wordt. Mag, kan of wil men niet springen dan krijgt men altijd alternatieven aange boden die niet schadelijk zijn voor en kels, knieën en rug. Juist die rug is heel belangrijk. Ik ben een echte ruggefreak en weet dat één op de acht vrouwen een zwakke rug heeft. Bij onze 'mid- fit'lessen wordt daarom niet gespron gen. Bij aerobic wel. Aan het eind van het conditiegedeelte volgt een hartslagcontrole die voor ie der individu apart is uitgerekend. De één mag zich meer inspannen dan de ander en het hart mag niet overbelast worden. Vervolgens is er een 'cool-down', be doeld om de hartslag weer terug te brengen naar het normale niveau. De uitgebreide rek- en strekoefeningen zijn bedoeld om de afvalstoffen die in de spieren gaan zitten, af te voeren. Dan gaan we verder met de 'grondoe- feningen', de bekende buik-bil - en bo venbeenspieren-training. Bij de Mid- Fit-lessen zijn er dan ook regelmatig oefeningen bij voor de heupen; het be palen van de houding: hoe til je iets op zonder je rug te belasten: voetspieroe- feningen; ontspanningsoefeningen etc. Ik eindig altijd met een 'dance-it-off', ofwel het uitdansen. Daarmee wordt de spierspanning afgevoerd en is het de bedoeling dat men weer energie op>- doet om verder aan de slag te gaan". Nanny vertelt van een mevrouw van 55 jaar met hartproblemen. Ze mocht van de cardioloog een beetje sporten, maar bij aerobic lag het tempo te hoog. om dat ze niet naar het clubje van de fy siotherapeut wilde waar iedereen het over persoonlijke klachten had, viel ze tussen de wal en het schip. "Te gek toch eigenlijk dat zo iemand op een bepaal de leeftijd niet meer kan sporten. Zij is nu blij met de Mid-Fit-mogelijkheid". De leeftijden van haar aerobic-leerlin gen varieert van 15 tot 50 jaar, maar van de mid-fit-leerlingen van 30 tot 70 jaar. "Het leuke van deze uiteenlopende leeftijden is dai men zich niet in een hokje geplaatst voelt, zo van: ik ben 45 jaar en dus. leder kan aan die lessen deelnemen die voor haar het prettigst zijn". Binnenkort, op 13 juni, tijdens het slotbal van dansschool Van der Lubbe, is er een presentatie van de Aerobic Fitnessdance. Enthousiaste dames zullen daar onder leiding van Nanny een demonstratie geven. Waddinxveen - Op donderdag, 4 juni werd door de medewerkster van het Shell-station aan de Henegouwerweg gemeld, dat zij was opgelicht. Bij onderzoek bleek, dat 2 mannen, naar later bleek een 31-jarige Haïtiaan en een 31-jarige uit Kameroen afkomstige man, met een in het buitenland gestolen credit card voor f. 500,- sloffen sigaretten hadden'gekocht. Na achtervolging werden zij in samenwerking met de gemeentepolitie Alphen a.d. Rijn aldaar aangehouden. Alle sigaretten werden in hun auto aange troffen en nog enkele in het buitenland (Amerika en Ierland) gestolen credit cards. Zij hebben bekend op 3 andere plaatsen in Nederland soortgelijke oplichtingen te hebben gepleegd. Een van hen is in Nederland eerder met de politie in aanraking geweest. Zij zijn op de 2e Pinksterdag voorgeleid aan de officier van justitie te Rotterdam. Zevenhuizen- Maandag 15 juni t/m 19 juni gaat dit grootse zwemgebeuren van start, het startschot wordt 15 juni om 16.00 uur gegeven door de heer G. v.d. Berg, directeur van Groenservice Zuid-Holland. Tot 20.00 uur kan erop 15 en 16 juni aan de kassa worden ingeschreven. Uw deelnemerskaart voor 15 juni kopen voorkomt wachten In de rij. Er wordt gezwommen tussen 16.00 en 20.30 uur. Ouderen die mee willen zwemmen kunnen terecht tussen 13.30 en 14,30 uur. Afstanden per dag zijn 250 meter voor kinderen tot 10 jaar en 500 meter voor 10 jaar en ouder. Ook dit jaar gaan we weer sponsorzwemmen voor het Ronald McDonald kinderfonds. De zwemvierdaagse is een familie spektakel zonder weerga. Voor inl. zwembad De Koornmolen. Zevenhuizen- De competitie voor de tennisjeugd zit er weer op. Er zijn een aantal wedstrijden op het scherpst van de snede gespeeld, er. al waren de tegenstanders soms te sterk, de wedstrijden werden niet zomaar weggegeven. Er waren een aantal zaterdagteams wat zwaar ingedeeld, waardoor de meerderheid van de partijen verloren ging, maar zoals gezegd, opgeven was er niet bij. De overige zaterdagteams hebben om de bovenste plaatsen mee kunnen spelen, zo is het jongensteam met Björn, Ewoud, Jasper en Michiel hoog geëindigd. De trots van de vereniging, de twee jeugdteams in de sterkere zondagcompetitie waarin ook senioren meespelen, hebben hun reputatie waargemaakt. Op zondag is er steeds veel publiek aanwezig geweest om deze twee mixedteams aan te moedigen. Wat hun prestaties betreft, zij zijn beiden in de middenmoot geëindigd. Prima! Volgend voorjaar is er weer een jeugdcompetitie, in de hoop dat de jeugdteams die het dit jaar slecht getroffen hebben, volgend jaar minder sterk ingedeeld worden. Zevenhuizen Dat moet de mevrouw gedacht hebben die vorige week op de Julianaweg ten val kwam. Met een fikse hoofdwond lag zij op het wegdek op het moment dat er een bus van West-Nederland aan kwam rijden. De chauffeur hielp de mevrouw de bus in en een passagier verleende de mevrouw E.H.B.O. Via zijn meldkamer waarschuwde de buschauffeur de politie, die de mevrouw naar huis heeft gebracht

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1