Sport in de regio Jeugd concours Hippique Bedrijfsvoetbal 1992 BROUWER DE KONING Fietsen Taekwondo Tafeltennis QRGE V UITVAARTVERZORGING PERKPLANTEN, enorme keuze en kwaliteit - OOSTENRIJKSE HANGGERANIUMS - STEK- EN ZAAIGERANIUMS vanaf 8 voor 10,- - FUCHSIA'S (5 voor 10,-) - STAMMARGRIETEN Hart van Holland/10 juni 1992 pagina 9 op manege Reigersburgh met 350 starts Taekwondoka Bart Bol- laart succesvol Judoka's Marchant Sport in de prijzen cfT»',:' Alles voor de groentetuin: o.a. sap-, vlees- en kerstomaten witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken. prei-, koolplanten enz. Kamerplanten - snijbloemen - bloembakken en -haken GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 winnaar bedrijfsvoetbal 1992: Hovens makelaardij/assurantiën Zevenhuizen - Het bedrijfsvoetbaltoer- nooi 1992, georganiseerd door w Groe- neweg, is verleden tijd! De finaleweek heeft toch nog zijn verrassingen opge leverd. Wij zullen eens kijken welke: Onverwacht was er in de wedstrijden van de 5e t/m 14e plaats geen sprake van echte spanning, daarvoor was het overwicht van een der partijen te groot. I3-I4e plaats: La Baraque-Winkel: 1-6. Het verschil tussen beide ploegen was toch het fanatisme, dat bij Winkel gro ter was. Dit team wilde ten koste van alles niet opgescheept worden met de rode lantaarn' omdat die al jaren in het bezit is van La Baraque. Ik krijg de indruk dat zij daar ook erg tevreden mee zijn, want op sportief gebied zijn de mannen van Ben niet te kloppen. Complimenten daarvoor, fle-12e plaats: Speksnijder /Italia/Ilsa- Rip: 5-0. Speksnijder is wat laat op toe ren gekomen in dit toernooi maar zij bewezen tegen Rip dat er geen twijfel bestond voor wie de 1 le plaats moest worden. Volledig kansloos ging Rip (zeer sportief) ten onder tegen een oppermachtig Speksnijder. 9e-I0e plaats: 't Loze Vissertje-Veer man: 2-7. Veerman heeft het in het toernooi toch af laten weten omdat zij gezien het spelersmateriaal veel hoger hadden moeten eindigen. In de wed strijd tegen 't Loze Vissertje hebben zij dit bewezen want Veerman speelde een sublieme wedstrijd waarin schitte rende uitgespeelde doelpunten wer den gemaakt. le-8e plaats: Voorbrood-v. Vuuren: 1-0. Voorbrood, geprikkeld door de prog nose vooraf dat v. Vuuren deze wed strijd zou gaan winnen, speelde een gedegen wedstrijd waarin van slijtage geen sprake was. Integendeel, van Vuuren moet tevreden zijn met deze nederlaag want Voorbrood was ontke tend en heeft revanche genomen voor de wedstrijden waarin de gedachte aan slijtage wel degelijk aanwezig was. *-6e plaats: Etiket-Clips: 1-4. Een afge tekende overwinning, waarop niets af Hingen valt. Een excuus voor Etiket is misschien dat zij door het ontbreken van de Rentokil 1 spelers een aantal echte winnaars' hebben gemist. Ho- Penlijk zijn deze volgend jaar wel van de partij. Clips zal zo spelend volgend har een belangrijke kandidaat zijn voor een plaats bij de eerste vier. Va het spelen van de kruisfinales op dinsdag: de Kruik/PTT-de Lordd: 3-0 en undhoven-Hovens: 0-1stond de finale avond in het teken van de wedstrijd om ede en 4e plaats tussen Eindhoven en eLördd en de finale tussen de Kruik/ en Hovens. plaats: Eindhoven-de Lordd: 2-5. n de rust (3-0) voor de Lordd) leek er oor de mannen uit Moerkapclle geen ™'!tjeaan de lucht. Of het kwam door e gemakzucht van de Lordd of dat ap zijn mannen in de rust nog eens hal ®n(f toesprak, is niet te achter- en- De tweede helft kwam Eindho- aR herboren uit de kleedkamer en lurht 1 een veTassing zeker in de nt gezeten. Bijtijds herkenden de crnian-boys het gevaar en zetten ij g een keer aan voor een hoger tem po. Na de wat gelukkige 4-2 was de wedstrijd gespeeld en kreeg deze toch een terechte winnaar. Beide teams speelden een goed toernooi, waarin Eindhoven zeer verrassend doordrong tot de beste vier en de Lordd er achter kwam dat het niveau in Zevenhuizen beduidend hoger ligt dan in Moerka- pelle. Toch hebben zij weer wat extra's toegevoegd aan dit toernooi. en dan de finale: de Kruik/PTT-Hovens: 1-1 (ook na verlenging) Hovens wint na strafschoppen. Het meest opmerkelijke in deze finale was het uitermate sportieve verloop. Beide elftallen waren in het veld geko men om vooral voetballend de wed strijd in hun voordeel te beslissen. Een opvallend gegeven was ook dat beide teams niet de gehele wedstrijd in hun sterkste opstelling wilde spelen. Zo bleef Bert Kouer bij Hovens in de eerste helft en Gert Jan Hoogeveen bij de Kruik in de tweede helft aan de kant. Dat getuigt van een goed inzicht in de belangrijkheid van dit toernooi, dat ook de wat mindere spelers de kans krijgen een finale te spelen. De wedstrijd zelf stond in het teken van de voorzichtigheid en dat is meestal geen goed uitgangspunt voor een aan trekkelijke wedstrijd. Het doelpunt van Ruud Jansen kwam dan ook op een goed moment, waardoor de wedstrijd werd opengebroken en De Kruik op jacht ging naar de gelijkmaker en eventueel een winnende goal. Op het moment dat Hovens de beslissende treffer dreigde te maken sloeg De Kruik in de persoon van Sjon Boere toe (1-1). Na de gelijkmaker hadden beide par tijen nog kansen op de winnende tref fer. In de reguliere tijd maar ook in de verlenging kwam deze er echter niet. Alles bij elkaar was de 1-1 een terechte uitslag, al had Hovens in de tweede helft (gemiste strafschop Arie Kortle ver) en de Kruik in de eerste helft (Ewoud Verschoor vrij voor de keeper) kans de wedstrijd te beslissen. De strafschoppen moesten de beslis sing brengen en daarin was Hovens de koelbloedigste. Winnaar bedrijfsvoet- baltoernooi 1992: Hovens. De eindstand van de Penalty-bokaal) 1 Hovens (de dubbel dus!); 2. Etiket; 3. Rip; 4. Eindhoven; 5. Voorbrood; 6. Clips; 7. v. Vuuren; 8. de Lordd; 9. La Baraque; 10. Veerman; 11. de Kruik; 12. Loze Vissertje; 13. Speksnijder; 14. Winkel. Ter afsluiting van dit zeer geslaagde toernooi een bemerking i.v.m. de slui tingsavond. Ik denk dat de commissie moet uit gaan kijken naar een andere formule voor deze avond. Ondanks de oproep om met veel mensen deze avond tot een happening te maken is dit niet geworden wat er van verwacht werd. Aan de muziek heeft het zeker niet gelegen (de kleine uurtjes werden toch wel gehaald) maar zij en ook de dan is dat erg jammer. Als er dan ook nog eens teams zijn waarvan de afge vaardigde als een speer de beker in ontvangst neemt en direct daarna ver trekt, dan is dat jammer. Ik hoop niet dat deze incidenten de commissie er- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. van weerhoudt om volgend jaar dit niet meer weg te denken toernooi te orga niseren. Namens Henny de Knoop en Leo de Jong, Henny de Jong. Waddinxveen - uitslagen: dressuur B-4: 3. Tessa Bresser, Bulana: 123 p.; 3. Elles Zijderhand, Rodey: 123; 3. Irene de Klerk, Daisy: 123 p.; 1. Jennifer de Wagenaar. Remzes, 126; 2. Miriam de Vries, Chester, 124; 4. Chantal Kagchel, Puck: 129. Dressuur L-10: 2. Kim Rowlay, Stevie, 134; 5. Aletta vd Breggen, Sancho, 129. Dressuur M-18: 2. Aletta vd Breggen, Lucky-Boy, 122; Dressuur Z-23: 1. Marjolein Bonte, Puck: 193; Dressuur ZZ-101: 1. Kim Bom, Ramzes, 178. Dressuur B-6: 1. Chantal Kagchel, Puck, 129; 1. Marlies vd Spek, Dempsey, 139; 3. Tessa Bresser, Bulana, 131; 4. Joyce vd Flier, Goldy, 125; 1. Jennifer de Wagenaar, Ramzes, 126; 3. Martine Voshol, Claudette, 123. Dressuur L-14: 4. Kim Rowlay, Stevie, 120. Dres suur Z-25: 1. Marjolein Bonte, Puck: 189. Dressuur ZZ-102: 1. Kim Born, Ramzes, 197. Klassiek springen B: 6. Marjorie Gordijn, Rodey; 8. Irene de Klerk, Daisy; 9. Candy Rowlay, stevie; Klassiek springen L: 3. Aletta vd Breggen, Sancho. Klassiek springen M: 1Aletta vd Breggen, Lucky-Boy; 2. Sabrina v. Rijswijk, Edo. Progressief springen B: 1. Miriam de Vries, Chester; 8. Marjorie Gordijn, Rodey. Progressief springen L: 2. Aletta vd Breggen, Sancho; Progressief springen M: 1. Aletta vd Breggen, Lucky-Boy; 2. Sabrina v. Rijswijk, Edo. Zoetermeer- Op zaterdag 13 juni orga niseert toervereniging Zoetermeer '77 de Porcelein- en Kristaltocht. De deel nemers aan deze tocht kunnen een keuze maken uit maar liefst 4 tochten, t.w. een rit, van 25, 60, 100 of 200 km. Alle routes voeren de deelnemers over rustige wegen door een landelijke om geving. Starttijden: 200 km: 7..00-8.00 uur; 100 km: 8.00-10.00 uur; 60 km: 9.00- 11.00 uur; 25 km: 9.00-13.00 uur. Het is mogelijk de route van 100 km. in groepsverband met begeleiding te rij den. Deze groep start om 8.15 uur. Start en aankomst vindt plaats bij het club gebouw aan de Buytenparklaan 2b (wijk 17) teZoetermeer. Inl: 079-311132 of 411665. Boskoop - De 21-jarige Bart Bollaart uit Boskoop, behaalde onlangs een fraaie derde prijs tijdens de kampioenschap pen Midden-Holland, die werden ge houden in Duiven. Het was voor Bart de eerste keer dat hij aan een dergelijk toernooi meedeed. Zijn trainer, Louis Marchant, verwacht meer successen met zijn talentvolle pupil te kunnen behalen. Te Noordwijkerhout werd onlangs een judotoernooi georganiseerd door rle jubilerende judovereniging. Een tiental scholen en verenigingen waren met een aantal judoka's vertegenwoordigd. Een op de drie deelnemende judoka's van Marchant Sport keerde met een ere prijs naar huis, t.w.: 1. Olaf Mirande (alweer....); 2. Johan van Barlingen, Martijn Oosterveen, Bart van Dijk, Hans Binnendijk; 3. Jordie van Munsteren, Vincent Vermeulen. Michael Geertshuis en Michel Beugels- dijk kwamen wel knap door de voorron den, doch lieten hun kans op ereprijzen glippen. Zevenhuizen - Het bestuur van de Ze- venhuizense tafeltennisvereniging ZTTC en trainer Hans Linge hebben na zorgvuldig overleg besloten om de sa menwerking volgend seizoen niet te continueren. Belangrijkste reden voor deze beslissing is dat Hans Linge af gelopen seizoen zeer ongeregeld aan wezig kon zijn om de trainingen te lei den in verband met zeer drukke per soonlijke omstandigheden. Daarbij kwakkelde Hans ook nog eens met zijn gezondheid, waardoor helaas regel matig verzaakt moest worden. De zeer gewaardeerde trainer kon wat betreft de toekomst echter ook niet de garan tie geven dat hij altijd present zou zijn. Aangezien het bestuur van ZTTC die garantie wil dat de leden, zowel junio ren als senioren, op de vaste trai ningsavond begeleid kunnen worden, werd de samenwerking verbroken. ZTTC zou ZTTC niet zijn als er niet een trainer van zeer hoog niveau gestrikt zou worden. Dat de rentree van Bert van der Helm na 1 jaar al weer zou plaatsvinden, had waarschijnlijk nie mand verwacht, ook de Amstelvener zelf niet. De afzegging van Bert van der Helm een jaar geleden voor de functie als trainer, had alles te maken met de situatie bij landskampioen Tempo Team. Tempo Team leverde 4 Olympi sche kandidaten, waarvan Bettine Vriesekoop daadwerkelijk zal deelne men aan de Spelen. Bert van der Helm: "Niet voorzien was het faillissement van de sponsor, waardoor er een nogal bewogen jaar ontstond. Hoe kon ik groep bij elkaar en gemotiveerd hou den? Tijdens de Nederlands kam pioenschappen werden 5 titels be haald. Ons dames-team, gaat op 13 juni de finale spelen van de Europa-cup en het heren-team speelde tot tweemaal toe de finale van de play-offs om het kampioenschap. Dus hulde aan deze spelersgroep, maar intensief en inspan nend is het zeker geweest!", aldus de nieuwe' trainer. Zoals voorgaande jaren zou het aan trekken van een trainer van zo'n kaliber beslist onmogelijk zijn zonder de steun van de sponsors: Perdijk, Phaff en Truckcenter. Van der Helm heeft de voorgaande jaren altijd met zeer veel plezier in Zevenhuizen gewerkt, van daar dat hij weer deze uitdaging aan is gegaan. Hij stelt voor zichzelf de vol gende uitgangspunten: 1. Continuiteit van de trainingen; 2. Plezier in de trai ningen terug brengen (dus ook in de wedstrijden); 3. ZTTC op een hoger niveau brengen; 4. Aanwas van jeugd en seniorleden en het laten terugkeren van 'verloren' leden. "Als iedereen vanaf augustus weer massaal z'n schouders er onder zet, dan moet het mogelijk zijn weer een bloeiende ver eniging op te bouwen. Dit kan alleen in goede samenwerking tussen leden, bestuur, sponsors en trainer. En van die goede samenwerking ben ik over tuigd, vandaar mijn terugkeer!"

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9