Op een nieuwe leest geschoeid... 1 uur II Concordia J O fata um&rt Tel. 01793-1528 foto wedstrijd Iffll I I Harry van Oosterom nu ook schoenhersteller Deze week in Hart van Holland VEEL LEESPLEZIER FOTO-SERVICE CHAUFFEURSDIPLOMA C.C.V-B Gevaarlijke stoffen vervoer A.D.R. en Koelvervoer A.T.P. Verkeersschool BREMMER BENTHUIZEN 8S ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE Dennis Otting in de schijnwerpers... Wandeling Koornmolengat WADDINXVEEN Gouwebad De Sniep volop in beweging Nieuws van SSHG. BOSKOOP Programma Kindervakantie feest WNEVELD Gedeputeerde markeert attentiestroken De Egelantier in Hazerswoude r- linklijke onderschei ding voor de heren G. en L. de Ruiter VERDER: Sport uit de regio... en nog veel meer.....! 98a - Boskoop 01727-18716 'ok in Benthuizen bij Hijdra inleveradres Hazerswoude-dorp -"Bij een schoenwinkel hoort een schoen makerij". Voor Harry van Oosterom, eige naar van de schoenwinkel in Ha zerswoude-dorp, een vanzelf sprekendheid, omdat zijn schoenwinkel de mogelijkheid al bij de overname, twee jaar gele den, de mogelijkheid bood om schoenen te laten herstellen. "Schoenen weggooien is zonde. Gun ze daarom een tweede ron de", is een slogan die hij van harte beaamt. Echter, tot voor kort werd het herstelwerk aan schoenen uitbe steed. Daarin is nu verandering gekomen. De 29-jarige schoenverkoper heeft inmiddels, na een opleiding en veelvuldig oefenen, het vak van schoenhersteller onder de knie en kent nu ook de snufjes om oude schoenen, van goede kwali teit weer 'op te lappen', zodat ze nog een tweede leven hebben. Hij gebruikt duurzame materialen voor deze herstelwerkzaamhe den. Leder als het lederen schoe nen betreft e.d. "Helaas moet je sommige mensen weieens teleurstellen. Dan moet er zoveel tijd besteed worden aan de reparatie dat het veel te kost baar wordt. Dat zeg ik dan ook eerlijk tegen de bewuste klant, in de hoop dat men het ook be grijpt". Van Öosterom toont "Hart van Holland" trots zijn werkplaats waarin hij de gebruikelijke appa ratuur en machines heeft staan die heden ten dage nodig zijn om schoenen te herstellen. Sommige zijn overgenomen, maar een en kele andere is gloednieuw, up to date. "Vroeger was het echt allemaal ambachtelijk handwerk. Dat kostte uren. Nu moet je machines hebben om wat sneller klaar te zijn. Je kunt herstelwerkzaamhe den nu ook vakkundiger afwer ken". Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelte, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Restaurant - Partycentrum voor steengrillen - feesten - partijen tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) Bredeweg 66 - Zevenhuizen/Moerkapelle Hij toont een hak van een pump, waarmee doorgelopen is nadat de hak er afgelopen is, waar een nieuwe pen ingezet moet wor den. "Zoiets kan door technische snufjes". snelheid en kwaliteit Op een rek staat een twintigtal schoenen, die allemaal als nieuw ogen Op de vraag welk tijdsbestek er nodig is om schoenen te herstel len, antwoordt hij lachend, dat zoiets afhangt van de aard van de reparatie en hoe druk hij het heeft. "Soms gebeurt het dat een klant de winkel binnenstapt voor een reparatie en vraagt wanneer de schoen klaar is. Als ik dan zeg 'vanmiddag', zie je een verraste blik op hun gezicht. Ik wil geen soort hakkenbar zijn waar je kunt wachten, maar graag wel snel zijn. Kwaliteit, service en snel heid, zijn aspecten die ik heel be langrijk vind, maar het is echt niet altijd zo dat schoenen dezelfde dag hersteld zijn. Als het druk in de winkel is kan ik er niet zomaar tussendoor schoenen herstellen. Wel op de dagen dat m'n vrouw Desireé aanwezig is". Op deze warme dinsdagmiddag is zij zowel klanten aan het helpen die op de opruimingsaanbiedin gen afkomen, maar werkt tevens tussendoor aan de boekhouding in het keukentje achter de winkel. Vanwege het feit dat het echtpaar een baby heeft van een halfjaar en niet bij de winkel kan wonen, omdat alle ruimte door opslag be nut wordt, werkt Desirée maar anderhalve dag in de zaak. Omdat haar beroep vertegenwoor digster was, is het niet zo verwon derlijk dat ze goede contactuele eigenschappen heeft. Klanten weten dat Van Oosterom kwalitatief goede schoenen ver koopt van bekende merken. Schoenen die wat langer mee gaan, maar bovendien comforta bel zijn. Bovendien klinkt er niet zo gauw 'uitverkocht', omdat de winkel van de ouders van Van Oosterom in Zoetermeer dezelf de collectie heeft. Deze schoenen zijn het waard om een tweede ronde mee te gaan, maar ook andere, want het zou een misverstand zijn om te den ken dat alleen schoenen die bij Van Oosterom gekocht zijn, hier hersteld mogen worden. "Integendeel", lacht Harry van Oosterom. "We hebben nu ook een inleveradres in Benthuizen. Daar was geen schoenmaker. Bij Hijdra kunnen voortaan schoe nen ter reparatie worden aange boden. Medio augustus hebben we ook een adres in Koudekerk a.d. Rijn bij een stomerij". Doe mee metonze Stuur je leukste, meest originele, koudste, natste, warmste of'wat dan ook voor vakantie-foto voor 21 augustus naar: Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB in Zevenhuizen. (zie krant vorige week) en maak kans op één van de prijzen. KBK OPLEIDINGEN 010-422 24 29 Na de zomervakantie starten wij weer met de volgende cursussen: Christinastraat 47, 2731 EZ Benthuizen, 079-312095 W -:V Middenstand Basiskennis boekhouden Computerboekhouden P.D.boekhouden MBA (Ommoord) SPD (Ommoord) Nima-A/B (Ommoord) O.a.in: Berkel - Hoogvliet Ommoord - Pijnacker Schiebroek - Waddinxveen idem: 010 - 422 00 34 y77777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777Z' Voor een snelle opleiding met grote slagingskans naar: of 01793-2776 (dhr. Manteau) Cursussen worden gegeven bij Truckcenter Zevenhuizen

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1