Boskoop Waddinxveen Laatste busrit voor chauffeur Westnederland Florida bestaan 3 Braderie Boskoop i in Kerkdiensten Katholieke Vrouwenvereniging Bingo in De Boog Frustraties kwijt bij Concordia Puzzelrit Slagwerkensemble muziekvereniging Concordia op informatiestand Flying Party in De Paddestoel Geslaagd Fantastisch bouleweekend Buitenconcert Concordia Activiteiten Zuidhonk Hart van Holland/16 september 1992 pagina 19 Een dag vol verrassingen voor Gerard Guddens Opstopping Wollefoppenweg $k KMI f «H Net een schoolreisje Feest op De Boerderij van Citosa tot Westnederland Kruiwagen Podium Gouweplein Taarten smijten op Braderie Efficiënt beleid en goede logistiek Zomers in Zevenhuizen Start Bondscompetitie _M Boskoop/Zevenhuizen - Donderdag 10 september was voor Gerard Guddens uit Boskoop, een dag met een gouden randje. Die dag maakte hij als buschauffeur, z'n laatste busrit in vaste dienst van N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland. Het werd een busrit met verrassingen bij de start, 'en route' en aan het eindpunt. Om precies 9.43 uur, net op het moment dat de 59-jarige Gerard Guddens, z'n bus op de lijndienst 175 bij station Alexander wilde starten, ontwaarde hij vestigingschef G, van Laviere van Westnederland en enkele collega-chauf feurs, controleurs en een oud-collega, bij het vertrekpunt. Hij werd verzocht me,t de passagiers, de door hen meegebrachte, o.a. met ballonnen versierde bus in te stappen, waarin ook zijn vrouw, hun beide zoons en de twee honden de rit meemaakten. Stond de scheidende buschauffeur al perplex dat een allang gepensioneerde oud-collega en al die anderen hem zoveel eer betoonden, even later werd daar nog eens een extra schepje opgedaan. Achter het stuur van zijn bus ontdekte hij halverwege de Wollefoppenweg een grote groep mensen ter hoogte van de manege, die blijkbaar met de bus meewilde. Guddens keek, wreef z'n ogen uit en lachte. "Nee maar, dat is leuk", klonk het oprecht toen er even later zo'n twintigtal vrienden van het volkstuincomplex- en dito vereniging "De Boerderij" de bus instapte. Zij allen kwamen hun collega-tuinder 'uitzwaaien' en, terwijl er enkele van het gezelschap achterbleven, zoals later bleek om voorbereidingen te treffen voor een hartelijke ont vangst na afloop, zette de bus zich weer in beweging. "Moet ik deze mensen allemaal meetellen?", vroeg hij aan de vestigings chef, want uitgerekend deze dag was het teldag' op deze route. 1 WtnMimwpri tl SÉ Terwijl Guddens, alsof het een school reisje betrof, genoot van de leuke, ach ter hem gevoerde gesprekken, passeer de men Zevenhuizen en Waddinxveen. Er klonken verbaasde opmerkingen over de landelijke schoonheid van bei de plaatsen en toen de bus door Bos koop reed, werden de geluiden van de (merendeel) Rotterdammers, nog en thousiaster, toen mevrouw Guddens wees op de omgeving waar het gezin Guddens aan de Meeuwenplaat 9 woon achtig is. Op de hoofdvestiging aan de Hoogeveenseweg, wachtte de schei dende chauffeur nog meer verrassin gen en werd de bloemehulde compleet. En dat, terwijl het officiële afscheid nog moet plaatsvinden. Dat is pas op 9 de cember a.s. Op 12 december hoopt Guddens 60 jaar te worden. Op voor hand, door consumering van -z'n ver lofdagen, kon hij reeds nu afzwaaien. Zoals mevrouw Guddens- in het ge heim- al had afgesproken met de heer Van Laviere, konden de volkstuinders per speciale bus teruggebracht wor den naar de Wollefoppenweg in Zeven huizen. Guddens moest zich thuis ver kleden en arriveerde met eigen vervoer iets later, op een moment dat de grote groep volkstuinders gereed was hem een hartelijke ovatie te bieden. Ook de oud-collega en de diverse Westneder- land-medewerkers, genoten nog even in de kantine van het volkstuincomplex aan de Wollefoppenweg. Een uurtje la ter trof Guddens daar nog een laatste verrassing toen hij z'n eigen 'stekkie' op het complex naderde. Er was een groot tweepersoons laken gespannen waar op vermeld stond: "'t Is gedaan met het bussen; Gerard gaat nu klussen". Iemand die bijna 30 jaar in dienst is geweest van dezelfde werkgever en dan nog dagelijks langs de weg zat, moet een afwisselend bestaan gehad heb ben. Gerard Guddens beaamt dat. Hij maakte alle weersomstandigheden mee, waarbij het hem éénmaal, tijdens de barre winter van 1963, overkwam dat hij een aanrijding kreeg bij de Kruis weg, zonder zijn schuld, door gladheid. Nooit is hij verbaliseerd wegens een verkeersovertreding, zodat gesteld kan worden dat hij een goede chauffeur is geweest. De uit Gouda afkomstige, sinds 24 jaar in Boskoop woonachtige Guddens, kwam rond z'n 30e jaar bij busonderne ming Citosa (groene bussen) in dienst. Destijds bleek je een kruiwagen nodig te hebben voor een dergelijke functie, wat het was zeker in het voordeel van Guddens dat ooit een oom bij Citosa in dienst was. "Ik was vrachtwagenchauf feur in Rotterdam en koesterde altijd de wens om een keer buschauffeur te worden, de vraag was 'hoe kom je ertus sen'. Dat Citosa niet over één nacht ijs ging, bewees wel de informatie die over mijn persoon en familie ingewonnen werd. Gelukkig bleek die goed, zodat ik aangenomen werd. Destijds reed je in een zgn. 'ringlijn' met conducteurs op de bus. Ik reed meestal op lijn 4 van Gouda naar Boskoop, Leiden en vervol gens naar Bodegraven en Alphen en zo weer terug. De rit Gouda-Delft, met lijn 3, door Zevenhuizen heb ik ook vaak gereden. Later, toen Citosa Westneder land werd, reed ik overal in de regio, van Den Haag, de kust tot aan Utrecht. Het was nooit saai. Toen de conducteur op de bus verdween verkocht ikzelf kaartjes met het Bexonapparaat. Je weet wel waar je aan draaien moest en waar alle bedragen opgeteld werden. Het totale eindbedrag moest aan het eind van je rit in het apparaat zitten, anders had je een kas tekort. Destijds kregen we veel meer fooi. Dat verdween in een centrale fooienpot, die we met elkaar deelden. Tegenwoordig zijn fooien - door de strippenkaart- vrijwel verdwenen. Je kunt er per dag nog niet eens een kopje koffie voor kopen. Ove rigens hebben we als chauffeurs een koffiekaart en krijgen goedkoper koffie Boskoop - Op 18 en 19 september, wordt in Boskoop de jaarlijkse braderie georganiseerd. Dit keer heeft de brade- r'e het thema Muziek. Op 2 podia bren gen diverse groepen hun muziek ten gehore. De muziekkeuze is evenals vo eg jaar zeer breed, zodat iedereen wel 'ets van zijn of haar keuze kan beluiste ren. De twee Boskoopse harmonie-ver enigingen dragen hun steentje bij om oe braderie tot een succes te maken. ue Harmonie Excelsior verzorgt zowel op vrijdag als zaterdag een aantal op- redens in de Burg. Colijnstraat, ter noogte van de Rabobank. Optredens zijn te verwachten van de zowel de armonie als van het gelegenheidsor- est- De organisatie van de braderie eeft bij de verwezenlijking van de P annen ook weer een beroep gedaan ufrïe Stichting Muzikanten Collectief addinxveen om de organisatie van er> van de twee podia op zich te ne- nen- Vanuit de Stichting wordt een ckage geleverd met bands uiteenlo pend van Evergreens, tot Funk en Rock. Ook levert deze organisatie de geluids installatie voor het podium. Als lokaties voor de podia zijn gekozen: het Gouweplein en Hotel Neuf. Vrijdagavond vanaf ca. 19.00 uur treedt de Scouting Band "De Schouw" op. Daarna zullen 'De Baggerbeugels" de rest van de avond vrolijk opluisteren. Op zaterdagmiddag verzorgt de beken de Boskoopse formatie 'L'Equipe de Jeune" een drietal swingende optre dens op dit podium. Dit podium naast de bierstand wordt gevuld met een aantal gevarieerde bands, w.o. -Fifty Fifty -Amusement top 100; -Irene Bary, zangeres; The New Evergreens, Amusementmuziek; Beer Bottle Bluesband -Blues en Rhytm and Blues; Steamroller Funhouse - Funk; White Mansions -Southern Rock. Tussen de optredens door wordt er pauze-muziek gedraaid. deKan^i" baandag 21 september gaat rle Vrouwenvereniging naar Anit \rFrie' Modeshow in Rotterdam, let Tyer en het Hollands Showbal- Dr r n °P en het geheel wordt ge- K,jr Pjtteerd door Hans van Willigen- FlnriH ertrekken om 1245 uur vanaf thuis'"1 en z''n ronh '7.00 uur weer Waddinxveen - Vrijdagavond 18 sep tember wordt er een Bingo-avond in buurtcentrum "De Boog" gehouden aan deC.Huygenslaan 1 in Waddinxveen. Er worden 11 rondes gespeeld, waarvan 1 verrassingsronde. De Bingo vindt plaats in twee verschillende ruimtes: 1 voor rokers en 1 voor niet-rokers. De Bingo begint om 20.30 uur. Zaal open 19.30 uur. Na afloop kan er nog gedanst worden. Boskoop -Ieder mens heeft in zijn leven weieens de neiging om te gaan gooien. Het liefste met taarten. Liefhebbers van deze sport en mensen die hun frustra ties nu eindelijk eens kwijt willen kun nen hun gang gaan op de Boskoopse Braderie. Harmonie Concordia pakt dit jaar flink uit. Bekende Boskopers zullen in de schandpaal plaatsnemen om zich vrijwillige te laten besmeuren. Niet voor niets, want de taarten moeten wel gekocht worden. Samen met een schiettent, een spijkerbalk en een rad van avontuur, wil Concordia hiermee een aanvulling doen op de kas voor de nieuwbouw van het clubgebouw. De vereniging heeft inmiddels 65.000 gul den bij elkaar gebracht met diverse acties in het afgelopen jaar. De beno digde 35.000 gulden wil men het komen de jaar bij elkaar brengen. Een poging daartoe is deelname aan de grote clu bactie in oktober. Uiteraard ontbreekt het ook niet aan een muzikale bijdrage op de braderie. Op zaterdagmorgen om 10.30 uur zal Concordia een open luchtconcert ge ven in de nabijheid van hun stand. Waddinxveen - Autoclub "De Gouwe Rijders" organiseert op 25 september haar traditionele Najaarsrit. De inschrijving van deze rit is vanaf 18.30 uur in het restaurant van het Vei linggebouw "De Kring" aan de Brede- weg 23 te Waddinxveen. De start is tussen 19.00 en 20.00 uur. Waddinxveen - Zaterdagavond was het tropisch zwemparadijs van Gouwebad "De Sniep" het toneel voor de viering van het 35-jarige bestaan van de bad mintonclub "Florida". Vanaf zes uur kon iedereen terecht en begon de jeugd met een aantal waterspelletjes in Zes kamp-stijl, waarbij een ieder zich zeer enthousiast volledig inzette. Later ble ven ook de volwassenen niet achter, hetgeen veel spektakel en veel lachen betekende. Ere-voorzitter Jan Willem Stelling opende om tien uur het feest van de Club, die in 1957 door enkele onderwijzers en ouders van de Wilhel- minaschool in Boskoop werd opgericht en via de Beurshal achter hotel "Flori da" in 1977 naar Waddinxveen kwam, waar de vereniging een stormachtige groei doormaakte., Inmiddels telt de vereniging maar liefst 325 leden, waar van ca. honderd uit Boskoop afkomstig zijn. Alle feestgangers ontvingen een bloemenslinger en konden op de dans vloer zelf tropische gevoelens onder gaan. later volgde de huldiging van Nel Bouwman, 30 jaar Florida-lid en Arie Peter van Ned, 25 jaar Florida-lid, die beiden zeer blij verrast waren. De 'donderdag'damés zorgden voor een pittig liedje, waarbij het gebrek aan mooie mannen uiteindelijk ter plekke werd opgelost. De feestcommissie, be staande uit Wil Boumans, Nel Horsman, Elly v.d. Klugt, Debyy Pietjouw en Cock Slagter en het bestuur kunnen op een geslaagd jubileum terugzien. op de betreffende adressen waar we koffie drinken. Vroeger deden we dat in Zoeterwoude/Rijndijk in de kantine van Machinefabriek De Jong, voor twee kwartjes een heerlijk kopje koffie". Guddens zegt blij te zijn dat Westneder land een efficiënt beleid voert en een uitermate goede logistiek heeft, zodat er in ritten altijd aanknopingspunten zijn, van de éne route op de andere. Dat was in de Citosa-periode duidelijk an ders. "Toen moest ik de bus soms ergens laten staan, afsluiten en met de lijnbus naar huis gaan. Een ander ging dan mijn bus weer ophalen, of ikzelf soms als ik een 'gebroken' dienst had. (met enkele tussenuren). Lovend laat hij zich uit over de kwaliteit van de bussen. "Een jaar of tien geleden moest ik een rugoperatie ondergaan. In de oude situatie had ik misschien niet meer achter het stuur kunnen zitten, maar omdat de stoel en het stuur van de bus zo goed zijn afgesteld, behoren rugklachten tot de uitzonderingen. De allernieuwste bussen zijn helemaal comfortabel, hert stuurmechanisme werkt zo licht als een veertje. De be krachtiging is nog beter als bij een per sonenauto. Het is dan ook een genoe gen om achter het stuur van de bus te zitten". (Klinkt er een ondertoon van weemoed in z'n stem?!) "Na m'n rugope ratie kreeg ik drie jaar later een hart aanval. Het is een wonder dat ik deson danks toch weer achter het stuur te rechtkwam en tot nu kon blijven wer ken". Gerard Guddens maakt gebruik van de VUT-regeling en verwacht zich niet te vervelen, want op het Volkstuincom plex "De Boerderij" in Zevenhuizen is best nog het één en ander te doen. Is het niet voor zichzelf, dan wel als bestuurs lid van de vereniging die vorige week haar 10-jarig bestaan vierdeDe Volkstuinvereniging "De Boerderij". Florida 1 behaalde zondag jl;. een verdienstelijke gelijkspel tegen Vlietwijk 1 uit Voorschoten. In de landelijke tweede klasse wordt het spelen met twee invallers meestal afgestraft, maar John v.d. Ree voor Pieter Slits en Lucy Klaren voor karin van Pel leverden goede prestaties. Verlies van Rob Sikking en Johan in enkelspelen en H.D. werd gecompenseerd door winst van Mirande v.d. Zijden en Lucy in D.E.'s en D.D. Dus 3-3. In de zeer spannende gemengd-dubbels verloren Rob en Mirande met 15-17 in de derde game, maar Johan en Lucy, die voor het eerst samenspeel den, haalden de punten binnen. Uitslag 4-4. Florida 2 (3e klasse) debuteerde minder goed. Jean Lamaison had bij de 'zeskamp' in het zwembad zijn knie verdraaid en kreeg zondagmorgen te horen zes weken niet te mogen spelen. Invaller Ronald Struijs ondervond, dat je sporten moet bijhouden. Zo wonnen alleen Herma v.d. Heiden haar enkel en Liesbeth b. Bergeijk met Dick v. Teijlingen hun G.D. Uitslag: Florida 2- Amersfoort 3 2-6. Volgende week beginnen ook de tien teams in de districtscompetitie, ingezonden: Waddinxveen - Het is inmiddels twee jaar geleden dat de drumband van mu ziekvereniging Concordia is overge gaan naar slagwerkensemble o.l.v. de instructeur de heer J. Alblas. Dit is zeer geleidelijk gegaan, want het was wel nodig dat er verschillende slaginstru menten aangeschaft werden, w.o. een xylofoon en diverse kleine slaginstru menten, zoals templeblocks, een caba- sa en een vibraslap. Deze slaginstru menten worden gebruikt naast de trommels (grote-en kleine trom) en de pauken. De drumband is toen overge schakeld naar slagwerkensemble om dat er voor een dergelijke groep meer mogelijkheden zijn. Er kan leukere, en daardoor vaak moeilijke, muziek ge speeld worden en voor de leden is het interessanter geworden, omdat zij op deze manier diverse slaginstrumenten kunnen bespelen. Helaas is het le denaantal van deze groep niet zo groot. Reden te meer om eens extra aandacht aan deze groep van Concordia te geven. Zo zal het slagwerkensemble van Con cordia op zaterdag 19 september in een stand staan tijdens de informatiedag die gehouden zal worden in en or.i De Bonkelaar. In de stand zal er informatie liggen over het slagwerkensemble met daarbij diverse voorbeelden van de sla ginstrumenten die deze groep ge bruikt. Daarnaast zal er een bandje ge draaid worden met de muziekstukken die deze groep speelt. Omdat er zoveel verschillende slaginstrumenten ge bruikt worden treden zij alleen op tij dens de binnenconcerten in deze for matie. Tijdens de buitenconcerten tre den zij op als drumband. Het slagwer kensemble houdt de repetitie op dins dagavond van 19.45-21.30 uur in het clubgebouw De Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg nr. 1 te Waddinxveen. Bij be langstelling kan men de repetitie bij wonen of bellen naar 10820 (clubge bouw) of 14455 (secretariaat). Woudenberg namen de derde plaats voor hun rekening. Het clubkampioen schap was natuurlijk voor Piet v.d. Made die op alle drie de wedstrijdda gen op de eerste plaats voorkwam. Het zijn toch goede weken voor V.d. Made; hij werd door de NJBB benoemd tot bondsscheidsrechter. Tweede in de strijd om het clubkampioenschap werd Jack van leeuwen en derde de winnaar van vorig jaar Betsy Lanting. Is het toe val of veelzeggend dat ze alle drie inwo ner zijn van Boskoop? Waddinxveen - Op vrijdag 18 septem ber begint het nieuwe discoseizoen in "De PaddestoelDan is er een "Flying Party". Drive-in discotheek "The Flying Dutchman" verzorgt deze avond. Om 19.00 tot en met 20.30 uur is de zaal open voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Om 21.00 uur gaat de zaal open voor iedereen vanaf 15 jaar. Waddinxveen - Afgelopen weekeinde hield de Jeu de Boulesvereniging haar wedstrijden om het clubkampioen schap. Het clubkampioenschap wordt gespeeld over drie dagen. Vrijdaga vond tête a tête één, tegen één; zater dag doublette: twee tegen twee en zon dag drie tegen drie. 42 leden namen deel aan de tête a tête-kampioenschap- pen. Eerste werd Piet v.d. Made die in het weekend nog vaker van zich liet spreken. Tweede werd Jack van Leeu wen en derde Jan Kooistra. 21 equipes vochten zaterdag om het doublette- kampioenschap. Betsy Lanting en Piet v.d. Made wonnen deze strijd met drie gewonnen wedstrijden en 30 pluspun ten. Tweede werden Roy Hulskamp en Willem Hendriks met drie gewonnen wedstrijden en 17 punten en Willem en Joop Dries veroverden de derde plaats met ook drie gewonnen wedstrijden en 11 punten. Zondag bonden 13 triplettes met elkaar de strijd aan en weer zat Piet v.d. Made in het winnende equipe. Sa men met Jan Kooistra en Betsy Lanting legden zij beslag op de eerste plaats. Pieter en Neel van Oosten en Dino Gian- caspero werden tweede en Rob van Dijken, Jack van Leeuwen en Hans van Waddinxveen - Op donderdagavond 17 september zullen de harmonie en het slagwerkensemble (laatstgenoemde treedt deze avond op als drumband), van muziekvereniging Concordia een buitenconcert geven in de tuin van het bejaardentehuis Souburgh aan de Pr. Bernardlaan nr. 2. De avond begint om 19.15 uur en duurt tot ca. 20.3Q, uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen-Vrijdag 18 september is er een klaverjasavond in het Zuidhonk, waaraan iedereen kan deelnemen. Aan vang 20.00 uur. Op zaterdag 19 septem ber is de eerste jeugdbingo met mooie prijzen. Er worden 3 gewone ronden gespeeld en 1 superronde. Ook is er een loterij. De aanvang is om 19.00 uur en het duurt tot ongeveer 21.00 uur. Deze bingo is bestemd voor de jeugd van 8- 16 jaar. Op dinsdag 22 september star ten de yoga-lessen. Inl. 01727-18398. Op dinsdag 29 september start er ook een yoga-cursus voor 55-plussers. Waddinxveen - Op 12 sept. zijn ge slaagd voor de landelijke examens van de Stichting Elycrea: Opleiding basis: C.G.M. Nouwen-v. Schaik; blouses: Y.A. Rafael-Felicia, A. Bakker-de Kamper; coupeuse I: J.A. v Dalen; Coupeuse III A.M.J. Schellevis, M. v Herwijnen; Cou- ture-techniek: D. d Jong, G.J. v harten-v Tilburg, E. Weertman, G. Kenbeek- Geurts, J.C. Buisman, G.M. v Lint- vd Baan, F. Snaterse, S. Sabri, B.C. Kant - Biesheuvel. Jurken: A.Bakker-d Kam per; Lingerie: Y.A. Rafael- Felicia, Y. Ruys;Rokken: H. Zeevaarder, C. Land man, A.M. Humme- van 't Klooster, M. Zegers, M.J. Verstarre-Draai. Herv.Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. van Houwelingen Zuidhonk: Rafaelgemeente 10.00 uur samenkomst

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19