Zevenhuizen Moerkapelle Progamma gemeentedag 19 september 'T> )J Afgegeven bouwvergunningen Campagne rampenvoorlichting Uitbreiden woning De Wielewaal 37 te Zevenhuizen pagina 4 Hart van Holland/16 september 1992 Hoer VEILIGHEID m t Gemeente GEME3NTEDAG Aktiviteiten in het gemeentehuis: 1.Rampenbestrijden/Brandweer (10.00-16.00 uur) - Rampenplan - Rampenbestrijding - Video-presentatie - Brandblus- en reddingsmiddelen 2.Rode Kruis (10.00-16.00 uur) - Reanimatie - Rampbestrijdingsmateriaal - Verband- en hulpmiddelen - Video-presentatie 3.Veilig Verkeer Nederland/Politie (10.00-16.00 uur) - Panelenset "woonwijken" - Ogentest-apparaat - Video-presentaties - Adem-analyse - Blaastest 4. Milieudienst Midden Holland (10.00-16.00 uur) - Panelenset milieu - Milieu-quiz - Info watervervuiling 5.Politiek-koffie-café (10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur) In de raadzaal van het gemeentehuis wordt een zogenaamd politiek-koffie-café gehouden. De inwoners kunnen in een ongedwongen sfeer met de bestuurders van gedachten wisselen. Aktiviteiten buiten het gemeentehuis: 1. Brandweer Zevenhuizen-Moerkapelle (10.00-16.00 uur; voorplein) De voertuigen van de korpsen Zevenhuizen en Moerkapelle staan opgesteld ter bezichtiging en demonstratie. Om 14.00 uur is er een demonstratie van een ongeval met medewerking van Politie, Rode Kruis en Lotus-slachtoffers. 2.Verkeersgroep Rijkspolitie (10.00-16.00 uur; voorplein) De verkeersgroep Rijkspolitie Driebergen komt met een Porche naar Zevenhuizen. Demonstratie en bezichtiging. 3. Jeugdbrandweer Moerkapelle (10.00-16.00 uur; achter gemeentehuis) Door de jeugdbrandweer Moerkapelle wordt achter het gemeentehuis een "oefenbaan" opgesteld. De jeugd van de gemeente kan hier spuitoefeningen doen. Prijsvraag: In het kader van het thema "veiligheid" is onderstaande rebus opgesteld. Uit de goede oplossingen wordt een 3-tal prijzen getrokken op 19 september a.s. te 16.00 uur in het gemeentehuis door burgemeester A.W. Lips. De rebus dient vóór 19 september a.s. in de brievenbus van het gemeentehuis te Zevenhuizen te worden gedeponeerd. i x sp ,T--" - lee Pa Oplossing: Naam: Adres: Woonplaats: (Voor 19 september a.s. in de brievenbus van het gemeentehuis te Zevenhuizen deponeren.) In de periode van 9 t/m 15 september 1992 is door burgemeester en wethouders vergunning afgegeven aan: N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland te Leiden, voor de bouw van een prefab hoogspanningsstation, plaatselijk bekend Dorpsstraat 141 te Zevenhuizen; N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland te Leiden, voor de bouw van een warmtekrachtinstallatie en hoogspanningsstation, plaatselijk bekend Van Hasseltweg 14 te Moerkapelle; de heer R. Ph. Kapteijn te Spijkenisse, voor de bouw van een schuur, plaatselijk bekend Kratonlaan 15 te Zevenhuizen; de heer L. van der Knijff te Moerkapelle, voor de bouw van een bad- ruimte en het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Kerk straat 11 te Moerkapelle; de heer R. Meijer te Rotterdam, voor de verbouw van de woning, plaatselijk bekend Herenweg 28 te Moerkapelle; de heer C. Popyus te Zevenhuizen, voor de bouw van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Burgemeester Klinkhamerweg 33a te Zevenhuizen; de heer R.J. Riel te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning en de bouw van een dakkapel, plaatselijk bekend De Wielewaal 46 te Zevenhuizen; de heer T.M. Zonderop te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Schielandsingel 19 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergun ningen) in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De vergunning(en) liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Wij wijzen U er op dat het indienen van een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning indienen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. In de week van 14 t/m 17 september a.s. wordt huis-aan-huis een voorlichtingspakket in het kader van de rampenbestrijding verspreid. Het voorlichtingspakket geeft uitleg over wat te doen als de sirene gaat. Alhoewel rampenbestrijding geen onderwerp is waarbij dagelijks wordt stil gestaan, is het goed om te weten wat in het geval van een ramp te doen. Bij rampen kan worden gedacht aan een natuurramp, vliegtuigon geluk, lekkende tankwagen, explosie, gifwolk of ander dreigend onheil waarbij veel mensenlevens op het spel staan. Gelukkig komen rampen in Nederland zelden voor. Toch is er altijd een kans - hoe klein ook - dat zich wel een ramp voordoet. De gemeente heeft daarvoor een plan. Zo'n plan voorziet in de inzet van onder meer de politie, ambulance, brandweer en het rode kruis. Het is dus goed dat de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle weten wat te doen als de sirene gaat. Er is dan beslist meer aan de hand dan alleen een beetje stank of prikkelende lucht. Het is voor de inwoners van groot belang dat het voorlichtingsmateriaal goed wordt gelezen, de sticker op een opvallende plaats wordt geplakt en de bewaarkaart op een vaste plaats wordt opgehangen. In het kader van de rampenbestrijding wordt Radio West de vaste rampenzender. In geval van nood dient op deze zender te worden afgestemd. Op vrijdag 18 september a.s. zal Radio West zich als rampenzender presenteren. Stem dus af op Radio West FM 88,4 of via de kabel op FM 93,6 Op 19 september a.s. vindt de Gemeentedag 1992 plaats. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle doet dit jaar aan deze dag mee. In en rondom het gemeentehuis worden een aantal aktiviteiten in het kader van het thema "veiligheid" georganiseerd. De rampenbestrijding zal een van de onderwerpen zijn. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 17 september 1992, gedurende veertien dagen, te' gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer J.H.J. Hoeijmakers, voor het uitbreiden van de woning De I Wielewaal 37 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldend bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschritte daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om de vergunning verlenen met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimte ij c Ordening en artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daarteg bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgeme ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 8 september 1992. de burgemeester voornoemd, A.W. Lips.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4