2 (Zevenhuizen Moerkapelle tfoot' tjuUif ilteUitpe de heer J.A. Ensing Jan Auke Ensing Gemeentedag 1992 'Asfalteringswerkzaamheden kern Zevenhuizen Asfalteringswerkzaamheden kern Moerkapelle Inzameling oude schoenen Nieuwe brochure over asielzoekers in Nederland Informatie avonden Subsidie verordening Welzijn Collecteschema uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken Jtussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats:. u{e^r.e.?bij,ofop sturen naar: i> HOLLAND - Drukkerij Elgersma ostbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, AFSCHEIDSRECEPTIE. Hart van Holland/16 september 1992 pagina 5 Gemeente Dit jaar neemt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor de eerste keer deel aan de door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te organise ren Gemeentedag. Het thema voor dit jaar is "veiligheid" in de ruimste zin van het woord. I DeGemeentedag wordt gehouden op 19 september a.s. en valt samen met de afsluiting van een campagne voorlichting rampenbestrijding. Tijdens de Gemeentedag zullen in en rondom het gemeentehuis een aantal aktiviteiten met het thema veiligheid worden georganiseerd. Deaktiviteiten vinden plaats van 10.00 - 16.00 uur. Deelgenomen wordt o.a. door de Brandweer, Politie, Rode Kruis, Veilig I Verkeer Nederland, Verkeersgroep Rijkspolitie Driebergen. In de hal van het gemeentehuis zullen verschillende kramen worden opgesteld, terwijl rondom het gemeentehuis aktiviteiten plaatsvinden. Daarnaast zullen de bestuurders voor de inwoners aanspreekbaar zijn. Zie voor het programma elders in deze krant. Inde periode van 14 september t/m 2 oktober 1992 worden in de Schieland- singei, Burgemeester Boerstraat en Wethouder Kreftlaan te Zevenhuizen I asfalteringswerkzaamheden uitgevoerd. in de week van 14 t/m 18 september wordt straatwerk verrichten banden gesteld. Op 28 september wordt het frezewerk uitgevoerd, terwijl de daadwerke lijke adfalteringswerkzaamheden op 29 en 30 september zullen plaatsvin den. Op29 september vindt er een gedeeltelijke afsluiting van de wegen plaats, terwijl op 30 september de wegen voor alle verkeer zijn gesloten. De bewoners van de Akkerstraat en de Wielewaal worden geadviseerd hun auto elders te parkeren. Ook de aan de Schielandsingel gelegen parkeerplaatsen zijn tijdens het asfalteren niet bereikbaar. Het Hazeveld wordt tijdelijk ontsloten via de Wilgenlaan. Inde week van 21 t/m 25 september 1992 worden in de Hollevoeterlaan te i Moerkapelle asfalteringswerkzaamheden uitgevoerd. Het bestaande wegdek wordt afgefreesd en van een nieuwe laag asfalt voorzien. Het werk wordt in stroken uitgevoerd, zodat er beperkt verkeer mogelijk blijft. Vanaf de Dorpsstraat-Kerkstraat is de Hollevoeterlaan voor alle verkeer gesloten. Het bejaardentehuis "Beth San" blijft bereikbaar. Vanaf de Moerkapelse Zijde-Akkerweg vindt periodieke afsluiting voor alle verkeer plaats. Sinds geruime tijd houdt de Stichting Krol Schoenen zich in Nederland bezig met het inzamelen van oude, gedragen schoenen voor de derde-wereld- landen. bevoordelen hiervan zijn, dat in bedoelde landen de schoenen weer goed gebruikt kunnen worden, alsook, dat al deze schoenen niet in het huisvvuil terecht komen, hetgeen voor het milieu uiteraard werg belangrijk is. Bij verbranding komen giftige afvalgassen vrij en bij het storten van huisvuil buurt het tientallen jaren, voordat de oude schoenen vergaan zijn. Verenigingen, kerken, scholen enz. kunnen in aanmerking komen voor een vergoeding van de stichting van f 0,50 per kilo, mits minimaal 200 kilo ingezameld is, alsmede indien aan een aantal "spelregels" is voldaan. I Voor meer informatie kan worden gebeld: 073-135656 (Den Bosch), j evens is bij de sektie Welzijn van de gemeentesecretarie informatie beschikbaar met betrekking tot het initiatief van de Stichting Krol Schoe- Sinds 1 januari 1992 is in Nederland een nieuwe toelatings- en opvang- model voor asielzoekers in werking gegaan. Dit model wijkt op essentiele pun ten af van de voordien geldende regeling. Welke voorwaarden aan toelating verbonden zijn, hoe de beslissing op hun asielverzoek wordt genomen en hoe de opvang wordt geregeld, staat in de brochure "Asielzoekers in Nederland". Deze brochure is een gezamenlijke uitgave van het Ministerie van Justi tie en het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Geprobeerd wordt een antwoord te geven op de meest voorkomende vragen van de Nederlandse burger over het toelatings- en opvangbe leid van asielzoekers. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de sektie Welzijn van de gemeente secretarie. Op 29 en 30 september a.s. zullen er in het gemeentehuis voor de Zeven- huizense en Moerkapelse instellin gen informatie-avonden worden gehouden met betrekking tot de nieuwe subsidieverordening, welke met ingang van 1 januari 1993 in werking zal treden. Aan de bij de gemeente bekend zijn de instellingen is inmiddels een exemplaar van de ontwerpverorde ning toegezonden. Instellingen, die desondanks geen exemplaar hebben ontvangen, kun nen het ontwerp, alsmede een op- gave-formulier voor de informatie avonden, alsnog aanvragen bij de sektie Welzijn van de gemeentese cretarie, telefoon 01802-1644, toe stel 58. 20 t/m 26 september 1992: Nier Stichting Nederland. °r inleveren bij: Boe mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Vn n ^r' Willem Alex, plein - Benthuizen C 1 h'!st,erom Schoenen - Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp Hinken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 - Boskoop fJ"Is electra Dorpsstraat 33 - Waddinxveen Dorpsstraat 47 Moordrecht kleintio behoudt zich het recht voor V Maxima plaatsin8 in Hart van Holland te weigeren. \*VF' OP NIET D/cP/Tpl^AKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Met ontsteltenis hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde consultatiebureau-arts Wij wensen familie en vrienden kracht en sterkte om dit onverwachte verlies te dragen. Medewerkers, directie en bestuur van Vereniging Kruiswerk Midden-Holland. Onverhoeds is er een einde gekomen aan het leven, het werk en de plannen van Onze dierbare man en vader. Hij was 61 jaar. J. J. Ensing-v.d. Haspel Bart Roel en Pauline Mariëtte 7 september 1992 Dorpsstraat 196 2761 AJ Zevenhuizen De crematie heeft vrijdag 11 september plaatsgevonden. Wij meenden dit in gezinsverband te mogen doen. omdat wij hem al zo vaak met zo velen hebben moeten delen. Laat mij niet smeken om bescherming van gevaren. maar om de moed. hen in het aangezicht te zien. Laat mij niet smeken om de stilling van mijn smart. maar om de kracht van het hart haar te bedwingen. Laat mij niet uitzien naar makkers op het slagveld des levens. maar naar mijn eigen sterkte. Laat mij niet in sidderende vrees smachten naar verlossing, maar hopen om door geduld mijn vrijheid te verkrijgen Tagore Laten we het daar maar bij laten. 1 januari 1994. Dat was de streefdatum. Na lang wikken en wegen had hij dat zelf besloten. We hebben er geen geheim van gemaakt. Iedereen mocht het weten. We waren er blij mee. Hij werd moe. Maar ja wat wilje: de dagen waren lang. Hij begon altijd 's morgens om acht uur en was zelden 's avonds om acht uur klaar. De verantwoordelijkheid bleef 24 van de 24 uur; 365 dagen van het jaar. En als je dan boven de 60 komt.... Ineens die mysterieuze rugpijn, die hem vooral verhinderde te slapen. Binnen een paar dagen was het al niet meer verantwoord om auto te rijden. Hulp van collega's voor het visite rijden, ingekrom pen spreekuur en zo gauw mogelijk een vervanger. Tussendoor toch nog op en neer naar het ziekenhuis voor onderzoek na onderzoek en de ontdekking van een ongeneeslijke ziekte. Niks 1 januari 1994. Met spoed een opvolger zoeken en misschien nog na een operatie enige jaren uitstel van executie. Weinig tijd voor schrik. Er moest geregeld en gewerkt worden. Uren telefoneren, uren vergaderen. Toen gebeurde het: de tam tam" had zijn werk gedaan. Het dorp was "geschokt"Even was het stil, maar daarna kwam het op gang. Druppel voor druppel, groeiend tot een grote stroom. We hadden zijn bureaustoel bij het raam gezet. Die zat nog het best. Aarzelende telefoontjes (wat moet je ook zeggen, maar toch....).kaarten, briefjes, brieven. Iedere dag weer een nieuw stapel tje. Met weinig of veel woorden, maar allemaal met een boodschap. Het ontroerde hem en na een paar dagen wist hij dat "hij niet voor niets geleefd had". Op deze afscheidsreceptie kwamen alleen die mensen, die echt iets te zeggen hadden. En hij had de tijd om er naar te luisteren. Het hele huis stond vol met bloemen. Dat was niet nieuw. 32 Jaar lang hebben er in ons huis bloemen en planten gestaan, die we niet zelf gekocht hadden. 32 Jaar lang aten we taart, tomaten, komkommers, boontjes, druiven, kroepoek, biest, kerstkransen, boterletters, eieren, kip, fazant, haas. paling. Ontvingen we wijn. cognac, sigaren kerstpakketten en boekebonnen. Allemaal als dank voor: "schouderklopjes", "langdurige aandacht", "troostvolle aanwezigheid", "alles wat hij moest doen en dat wat hij niet moest doen. maar toch deed. Als arts maak je niet gemakkelijk vrienden. Een beetje reserve blijft er altijd (terecht waarschijnlijk]. Maar toch. wij en onze kinderen hebben 32 jaar lang mogen meespelen in het dorp en hebben vaak de echte vriendschap heel dicht benaderd. Toen ik zelf de laatste jaren ook zichtbaar heel hard moest meewerken, heb ik mijn leven wel eens vergeleken met een muziek stuk. Een enthousiast begin, rustig middenstuk en bij de finale nog eens alles uit de kast. Dit slotaccoord zal nog wel even nagalmen. Was het een dissonant? Ze zeggen datje een feest op het hoogtepunt moet verlaten. Dat tijdstip bepalen was voor mijn echtgenoot niet altijd even gemakkelijk. Die beslissing is hem nu uit handen genomen. Dooreen Wijs Raadsman. J.J.Ensing-van den Haspel. en de kinderen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 5