Nieuwe huisarts in Zevenhuizen stelt zich voor., Mooie aquarellen in bibliotheek Open Huis Dorpshuis Kennismaking met Hart van Holland fane&z Vuur Verslaggever m/v mm A Groot aanbod 'gratis kleintjes'! Inleveren pakket ten voor Polen Op dood spoor Werken in het Koornmolengat Diplomazwemmen Gouwebad De Sniep SWDS Verenigingen en organisaties FOTO-SERVICE Zie onze a Cj aanbiedingen op pagina 15 FEESTELIJK WINKELEN DOE JE BIJ ONS IN HET STADSHART VAN Z0ETERMEER X De heer C.W. Onderwater (32) is de nieuwe huisarts van Zevenhuizen. Hij zet de praktijk voort van de onlangs overleden huisarts J.A. Ensing. Binnenkort hoopt hij met zijn vrouw en 1-jarig zoontje naar de praktijkwoning in Zevenhuizen te verhuizen. Dokter Onderwater, geboren in Monster (Westland) begon in 1979 in Leiden met de studie 'geneeskunde'. In 1986 rondde hij z'n studie af als basisarts, vervulde vervolgens zijn militaire dienstplicht en werkte daarna een jaar als verzekeringsge- neeskundige. Om zich te specialiseren als huisarts, volgde hij een twee-jarige opleiding en liep daarvoor stage bij een huis artsenpraktijk in Nieuwkoop. Na afronding van de opleiding werkte hij twee jaar bij diverse huisartsen. Hij nam onder andere waar bij de Bleiswijkse huisartsen en kwam op die wijze in contact met dokter Ensing. Deze nam afgelopen zomer contact met hem op in verband met een op termijn beëindigen van zijn praktijk, aanvankelijk bedoeld per 1 ja nuari 1994. Helaas liep het anders en overleed dokter Ensing op 7 septem ber jl. onverwachts aan de gevolgen van een ernstige ziekte. Alles raakte in een stroomversnelling. Op 5 september begon Onderwater met de waarneming van de praktijk. Inmiddels heeft hij met mevrouw Ensing overeenstemming bereikt, en is per 1 november de praktijk officieel overgedragen. Dokter Onderwater vindt het fijn om huisarts te zijn in een plattelandsgemeente als Zevenhuizen, vanwege het directe contact en de spontane en eerlijke manier van benaderen van de mensen. Hij denkt dat velen aan hem zullen moeten wen nen omdat hij een eigen manier van werken heeft. Hij blijft apotheekhoudend huisarts. Wel zal er in de loop der tijd het één en ander veranderen met betrekking tot de praktijkvoe ring. Bijvoorbeeld is de mogelijkheid om 's avonds om zeven uur medicijnen af te halen, al komen te vervallen. Dokter Onderwater blijft deel uit maken van de waarneemgroep Zevenhuizen/Moerkapelle en Bleiswijk. En samen met de collega-huisartsen neemt hij zich voor om z'n best te doen voor een goede zorgverlening. "Ik hoop op een goede ver standhouding met de mensen en dat ik hun vertrouwen krijg". Boskoop -Tot 20 november is in de bibliotheek van Boskoop een exposi tie te zien met werk van de Waddinx- veense kunstenares Neel van Oosten. Neel van Oosten is in 1985 begonnen met etstechniek en in 1987 begonnen met aquarelleren. Haar voorkeur gaat daarbij uit naar het echte Hol landse landschap, vooral knotwilgen met kale knotten en andere land schappen vormen haar inspiratie bron. Ze heeft al vele exposities in de regio gehad en haar werk is zeker de moeite van een bezoek aan de biblio theek waard. Haar werk is te koop en te zien in de bibliotheek tijdens de openingstij den. Hazerswoude-dorp - Ter gelegenheid van de officiële opening van het dorps huis op vrijdag 6 november, wordt er op die vrijdag vanaf 20.00 uur Open Huis gehouden. De band Starlight' zorgt voor feestelijke omlijsting. De bevolking is ook zaterdagmiddag 7 november in de gelegenheid kennis te maken met het nieuwe dorpshuis van 14.00-17.00 uur. Rijneveld- Hazerswoude-Rijndijk- Inwoners van Hazerswoude-Rijndijk, maken deze week voor het eerst kennis met "Hart van Holland". Deze krant verschijnt sinds 10 maanden in Hazerswoude-dorp en reeds een aantal jaren in de kern Benthuizen en bestaat (van origine als Dorps krant voor Zevenhuizen-Moerkapelle) al bijna 15 jaar. De bedoeling is om in geheel Rijneveld (Rijnwoude) te gaan verschijnen. Verenigingen en organisaties die 'iets' te melden hebben, worden pgeroepen om dit schriftelijk door te geven uiterlijk maandag voor 17.00 uur. 11 kan ook van de fax gebruikmaken 01802-3503. Adres: Drukkerij Eigersma Postbus 85,2760 AB Zevenhuizen, is de uitgever van "Hart van Holland". Telefoon: 01802-2289. Veel leesplezier. Redactie. Door het grote aanbod van 'gratis kleintjes' en door ruimtegebrek, blijft een mnk aantal 'kleintjes' liggen. Volgende week worden deze alsnog gepubli ceerd! Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, IVfoerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 irmaeusweg 98a - Boskoop 01727-18716 Benthuizen - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pak ketten kan geschieden bij: fam. Kru- ger, Pr. Clausstraat 12 Benthuizen op vrijdag 13 november van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie kan men de familie Kruger bellen: tel. 079 - 313 237. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dicht geplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van geadres seerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Regelmatig zijn er op het inzamelpunt nieuwe adressen van hulpbehoevende Pool se gezinnen. Een klein pakketje kan veel voor hen betekenen. Voor verde re inlichtingen kan men bovenge noemd telefoonnummer bellen. Rijneveld - Enige tijd geleden besloot het gemeentebestuur van Rijneveld maatregelen te nemen tot het weren van motorvoertuigen op de Galgweg, het Spookverlaat en de Kruiskade, van en naar Alphen a.d. Rijn. De ver keersmaatregel bestaat uit het aan brengen van een paal in het midden van het wegdek, ter hoogte van het perceel Spookverlaat 8. Aan de Galgweg, nabij de Gemeneweg en aan de Prinsenschouw, nabij de Leidse Schouw, is met borden aange geven dat de bestuurder op een 'doodlopende' weg rijdt. Fietsers en bromfietsers ondervin den van de maatregel geen hinder. zoekt een: op free-lance-basis voor ca. 10 a 15 uur per week. De werkzaamheden zullen voornamelijk 's avonds, op zaterdag en incidenteel overdag, verricht dienen te worden. Inlichtingen over deze functie kunnen telefonisch worden ingewon nen: donderdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur tel. 01802-2289. Wie de Nederlandse taal goed beheerst en journalistieke vaardigheden bezit, wordt verzocht op deze oproep te reageren. Men dient overigens tevens over een gemotoriseerd vervoermid del te beschikken, omdat ons verschijningsgebied, van vrij grote omvang is. Sollicitaties, kunt u, binnen een week na verschijning van deze krant, richten aan de uitgever van Hart van Holland: Drukkerij/Uitgeverij Eigersma, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Zevenhuizen - De natuur en vogel wacht "Rotta" gaat samen met de le den van de "Knotgroep Waddinx- veen' zaterdag 7 november weer aan de slag in het natuurreservaatje Het Koornmolengat in Zevenhuizen. Het betreft onderhoudswerk om te voor komen dat braamstruiken het terrein overwoekeren en om hier en daar wat meer licht op de grond te krijgen, zodat andere planten weer de kans krijgen om zich te vestigen. De werk zaamheden bestaan voornamelijk uit het verwijderen van braamstruiken, trekken van zaailingen van Allerlei boomsoorten, maaien en kleine per celen enz. Al het losse materiaal wordt naar buiten afgevoerd om te voorkomen dat de bodem verrijkt wordt met voedingsstoffen. Een ieder die enkele uren een dagdeel of een hele dag wil meewerken is van harte welkom. Men dient zelf voor brood, laarzen en aangepaste kleding te zor gen. De natuurgroep zorgt voor koef- fie en thee, werkhandschoenen en gereedschap. Start om 9.00 uur bij het eerste hek vanaf het informatiebord nabij de Roerdomp. Waddinxveen - Afgelopen dinsdag 27 oktober heeft in Gouwebad "De Sniep" weer het diploma-zwemmen plaatsgevonden voor het B-diploma. De examencommissie bestond uit de heren R. Hogerbrugge en C. Slagter. De nationale Zwemraad had deze keer mevrouw Veldman-Arend afge vaardigd. De 22 geslaagde kandidaatjes zijn: Pietemei de Koning, Mariek Stam, Li- ron Schachar, Joyce van Veen, Danië- 11e Noorlander, Benjamin Griffioen, PatrickStam, Jan Versteegh, Suzanne van Doorn, Cees van Tienhoven, Mar jolein van der Heijden, Tristan van Gelderen, Pieter Spelt, Veruschka Kavelaars, Lianne van Lienden, Yvon ne Westdijk, Rik van Vuuren, Michel le van der Plaat, Wendy Rupke, Irene Grashuis, Esther Pardon en Stepha nie van Bemmel. ZOETERMEER s4tle& coeU je fantje 6eyee*t! nu al talloze kadotips voor de komende decembermaand extra feestelijke etalages een Stadshartelijk onthaal op zaterdag 21 november voor....St. Nicolaas met z'n gevolg EN...BIJ ONS KUN JE GRATIS PARKEREN!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1