Officiële opening van het Dorpshuis in Hazerswoude Vuur Het is weer geschenkpakkettenshow bij: het kaasmekka Wethouder B. van Yperen sloeg eerste paal voor 22 woningen Swanla ■jSS.A HaÏrihq lanc&z foto-service PERDIJK MAKELAARDIJ Galerie Pastel Voor Let op: a.s. vrijdag MARCO BORSATO Zie onze a 0 aanbiedingen op 1 pagina 15 15e jaargang nummer 485 11 november 1992 9ordijbnTnekkln9 Hazerswoude-dorp - Dat het nieuwe Dorpshuis van Hazerswoude-dorp in een grote behoefte voorziet en de bevolking er ontzettend blij mee is, bleek tijdens de 'open dagen na de officiële opening van het Dorpshuis, vrijdagavond en zaterdag overdag. Zeker meer dan 1000 inwoners kwamen kennismaken met het gemeenschapshuis en het stichtingsbestuur en beheerder hartelijk gelukwensen. Het regende complimenten. Openingshandeling Burgemeester M.J.J.M. Boelen zou vrijdagmiddag 6 november de offi ciële openingshandeling van het Dorpshuis verrichten, maar vond dat hij dat niet alleen kon doen. Hij nodigde daarom de dames G. van der Lecq en G. Hoogendoorn uit om hem daarbij te assisteren. Mevrouw Van der Lecq viel deze eer te beurt omdat zij zich, als toenmalig wethou der van de gemeente Hazerswoude, bijzonder ingespannen heeft tijdens de voorbereidende fase van de bouw en mevrouw Hoogendoorn, omdat ze als wethouder van Rijneveld, inten sief betrokken geweest tijdens de rea lisatie van verbouwing en aanbouw. Een bijzonder sympathieke geste van Rijneveld's eerste burger mr. Boelen, die samen met de dames het doek dat een schoolbord bedekte, wegtrok. De naam die (onder het doek) op het bord vermeld stond, was 'Michaël- school". De bedoeling was die naam weg te wissen en er "Dorpshuis" voor inde plaats te schrijven. Om beurten hanteerde het drietal de diverse krijt jes, totdat de naam 'gekleurd' op het bord stond. Na een hartelijk applaus werd een champagne-toost uitgebracht. Van school tot gemeenschapshuis "De kreet 'van school tot gemeen schapshuis' is bijzonder op dit ge- houw van toepassing. De school was ook een gemeenschapshuis, maar met een andere doelstelling. We zijn blij dat de voormalige gemeenteraad het besluit genomen heeft tot de ver bouw van deze school en met de inge bruikname nu alle kernen van Rijne veld een gemeenschapshuis hebben. Een dergelijk gebouw schept aan de andere kant verplichtingen. Het is in "La Baraque". verder de gehele avond live-music. MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. DAG EN NACHT 079 - 426070 NU TEEUW UITVAARTVERZORGING "naeusweg 98a - Boskoop 01727-18716 voor het bestuur een uitdaging om het gemeentebestuur in de toekomst niet met een molensteen om de hals op te zadelen en tevens schept het verplichtingen voor de burger om samen het Dorpshuis in stand te hou den", aldus burgemeester Boelen. Spreker hoopte dat ook dat de activi teiten in het gebouw tot volle ont plooiing komen, alsmede de biblio theek (die op 20 november officieel geopend wordt red.) De heer Boelen sprak de wens uit dat er nu of in de toekomst relaties voor de toekomst mogen ontstaan in het Dorpshuis. Schertsend: "Dat straks echtparen kunnen zeggen: 'we heb ben elkaar in het dorsphuis op een bruiloft of een uitvoering ontmoet' en niet in de disco in Noordwijk'. Ik hoop dat dit huis z'n plaats zal krijgen in de gemeenschap Hazerswoude-dorp". Complimenten De voorzitter van het stichtingsbe stuur van het Dorpshuis, prof.dr. W.M.G. Jochems deelde o.a. compli menten uit aan de bouwer UBA bouw, uitvoerder de heer Slof, stedebouw- kundige Van Dop en groep 5 als archi tecten, alsmede de heer Kersbergen. Hij noemde de accomodatie van een buitengewoon hoogwaardige kwali teit en tevens uitermate geschikt voor bruiloften en partijen. Enerzijds leeft er bij de bevolking het gevoel van 'hier hadden we recht op'. "Voor een aantal groepen betekent het Dorpshuis nu een einde aan hun dislokatie en dat er een aantal groe pen samenkomt in één gebouw. De dislokaties leverden problemen op, nu moet men leren om met elkaar om te gaan. Ik heb er zeker vertrouwen in dat dit goed zal gaan De heer Jo chems zei dat het de eerste taak van een gemeentebestuur is een 'voor waarden scheppend beleid' te voe ren, hetgeen tot uitdrukking komt in deze accomodatie, maar dat in princi pe de verantwoording voor gebruik, bij de burger zelf ligt. Eén en ander ook vanuit de privatiseringsoverwe ging. De heer Jochems sprak tenslotte de wens uit dat nu de doelstelling van november 1990 een gebouw te creë ren als accomodatie, met een sociale en culturele doelstelling, gehaald is, er op termijn eveneens een sluitende exploitatie moet komen. Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 ZEVENHUIZEN B.V.i NVM MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN BEËDIGD TAXATEUR Dorpsstraat 146 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: 01802-1655 Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen - Tel. 01802 -1868 Fax 01802-2033 Hazerswoude-dorp - "Eigenlijk is pas een week of zeven het idee geboren om in ons souterrain met een galerie te beginnen", zegt Yvon Volwerk de eigena resse van de woning waarin deze gehuisvest wordt. Samen met vriendin Juul Molenaar zal ze tijdens de openingsuren van galerie "Pastelbelangstellen den informatie verschaffen over de geëxposeerde kunst, die tevens te koop is Yvon Volwerk heeft het voornemen om steeds wisselende collecties in haar galerie op te nemen. Omdat ze zelf ook graag kunstzinnig bezig is, bedreven is in de batikkunst, maar tevens als autodidact verdienstelijk schildert is het bepaald niet vreemd te noemen dat ze affiniteit heeft met dames en heren kunstenaars. Zevenhuizen - De bouw van de 22 woningen in Swanla begon donderdag 5 november officieel met het slaan van een paal door wethouder B. van Yperen. Het startsein voor het complex van 22 eengezinswoningen omvat 9 sociale huurwoningen; 5 sociale koopwoningen; 8 vrije sectorkoopwoningen. De 9 sociale huurwoningen worden gebouwd in opdracht van woningbouwvereniging "SSW" uit Waddinxveen, evenals de 5 sociale koopwoningen. Deze laatste woningen zijn reeds verkocht aan aspirant-kopers door Perdijk make laardij BV. De 8 vrije-sectorkoopwoningen wor den namens Vink Ontwikkeling uit Moordrecht, eveneens verkocht door Perdijk makelaardij BV. het hele plan is ontworpen door Ar chitectenbureau Treffers en Polgar en zal gerealiseerd worden door Bouwbedrijf Frans Vink en Zn. BV uit Moordrecht. Naar verwachting zullen de wonin gen eind september/medio oktober 1993 gereed zijn voor bewoning on der voorbehoud van onvoorziene omstandigheden. l In het souterrain van deze woning, aan de Voorweg 30, openen de dames Yvonne Volwerk en Juul Molenaar galerie "Pastel" Dat er in Hazerswoude en omgeving creatieve mensen wonen die op kunstzinnige wijze hun hobby beoefe nen, is Galerie "Pastel" zeker een aanwinst te noemen. De naam van deze nieuwe Galerie "Pastei", in een sfeervolle andelijke weide-omgeving, heeft alles te maken met de voor keur van kleuren die mevrouw Volwerk heeft. Is haar woonka mer in hoofdzaak in pastelgroen-mint uitgevoerd, het souter rain heeft eveneens zachte pasteltinten. De zachtgroene gor dijntjes passen uitstekend in de landelijke omgeving met een leuk zitje in een ondefinieerbare tint grijs/bruin/donkerroze. Een glazen vitrine waarin o.a. keramiek staat uitgestald ver nuftig in een kast gemonteerd. Een prachtige expositieruimte, met een eigen entree aan de achterzijde van de woning die tegen de dijk van de Voorweg staat gebouwd. "Deze ruimte konden we nu de zoons deze hobbykelder niet meer gebrui ken, opknappen en als expositieruimte gebruikenEn die is bijzonder stijlvol. Yvon Volwerk reageert bescheiden op de lofuitingen bij het bezichtigen van haar Galerie. Openingstijden vanaf 18 november kunnen belangstellenden terecht op woensdag, donderdag en vrijdag bvan 14 00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Exposanten-, Anke Blankevoort exposeert keramiek; Nelly Ha- zewindus eveneens keramiek en de navolgende dames uit Hazerswoude: Lolo Kelder: kaarten met zijden decoraties; Etty Lapré: aquarel; Joke van Rij: zijden beschildering; Aletta Smolders: poppen; Lidie v.d. Spek: gemengde technieken en Jozien Stolwijk: acryl schilderijen en beelden. WiMiriiiiiwiiiiii«iammiBiiMill Zuidplasweg 12-14 Zevenhuizen - Tel. 01802-1041 hlflll llflïAI POSTBUS 5126 - 2701 GG ZOETERMEER DE ZONNEBAARS1 2661 KK BERGSCHENHOEK 01892 16016

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1