Zevenhuizen Moerkapelle Nieuw Revolutionaire milieuvriendelijke tapijtreiniging Diabetes Fonds Welfare-verkoopmiddag Ikke, Ikke... en de rest kan... Ledenvergadering Molenvrienden Geslaagde Kramendag Heropening Siervishandel Verduyn Geen Winkeliersaktie in Zevenhuizen Bijbellezing Grote vogeltentoon stelling Tropica Sint Nicolaas in Zevenhuizen Sint Nicolaas ook in Moerkapelle mim i Nederlandse hartstichting bij Christenvrouw pagina 10 Hart van Holland/18 november 1992 E.P.-Project uit Zevenhuizen helpt 'vlekken oplossen' Milieu-vriendelijk Hinderink. Beter resultaat Waar je aan kunt kloppen Droogreinigen biedt meer voordelen ',*L» Veel belangstelling Een hobby die z'n beroep werd Fraaie showroom Prijsuitreiking Aktie Zevenhuizen - Kauwgom in de vloerbedekking gelopen? Een ramp om het eruit te krijgen? "Weineen", zegt Marco Hinderink van E.P.-Project "met kauwgomremover is het er zo uit. Vroeger moest kauwgom met de vriesmethode worden verwijderd, wat tot gevolg had dat je tapijtvezel aangetast werd. Overigens heeft E.P.-Project voor nog veel meer vlekken een 'oplossing', bijvoorbeeld 'spotremover' voor het verwijderen van koffie, thee en chocolade. Er bestaat de mogelijkheid om de mi lieu-vriendelijke vlekkenoplosmidde- len bij de geselecteerde dealers van E.P.-Project te kopen, maar men kan ook het tapijt droog' laten reinigen door Marco Hinderink of Piet Koekoek, de 'mannen' achter dit, onstuimig groeiend tapijtreinigingsbedrijf. De 'droog'reinigingstechniek van tapij ten, van E.P.-Project is ontstaan uit een ruim achtjarig onderzoek. Mede hier door is er een gespecialiseerde organi satie ontstaan voor 'droge plantaardige en milieuvriendelijke tapijtreiniging'. "Een druk belopen tapijt moet eenmaal in het halfjaar gereinigd worden. Hier bij worden verschillende reinigingsme thodes toegepast, waarvan het droog- reinigen het meest effectief is. Alle droogreinigingsmiddelen die heden ten dage gebruikt worden, bevatten echter zeer schadelijke stoffen voor mens en milieu. E.P.-Project heeft gedurende de laatste twee jaar produkten ontwikkeld, die geen schadelijke stoffen bevatten en toch een beter resultaat geven. Tot op heden is dan ook gebleken, dat er geen enkele reinigingsmethode beter werkt, als die waarbij "Eurocleaner" van ons wordt gebruikt. Zelfs de vezels van bijv. wol of half synthetische vloerbedek king worden niet aangetast door het basische plantaardige poeder. Verder blijkt dit produkt een betere vuilweren- de werking te geven dan alle andere middelen, die momenteel algemeen gebruikt worden. Alle drie de hiervoor genoemde produkten worden door ons zelf vervaardigd uit plantaardige en mi lieuvriendelijke stoffen en continu wordt er research gedaan. 'Euroclea ner' is een droge poeder, die men ge bruikt voor het effectief reinigen van tapijten; Spotremover' is een basische oplossing (pH-neutraal), die alle vlek ken: koffie, thee, chocolade, oliën, vet ten e.d. eruit haalt, behalve roest. Het laatste is een vlek die 'in' de vezel treedt en het tapijt doet verkleuren. 'Kauw gomremover' is een typisch voorbeeld van een snelle verwijderaar; 't is een milieuvriendelijk, afbreekbaar pro dukt, dat binnen 2-5 minuten werkt en de kauwgom simpel verwijdert", zegt De uit Moordrecht afkomstige, in Ze venhuizen woonachtige Marco Hinde rink staat zijn schoonvader terzijde, die reeds een aantal jaren het tapijtrei nigingsbedrijf "Europlan" in Son en Breughel leidt. Terwijl Hinderink de ene dag zelf ergens een tapijt reinigt, gaat hij een dag later op pad voor acqui sitie om ondernemers op de geweldige resultaten van de reinigingsmethoden van E.P.-Project te wijzen. Meer nog! Hen door demonstraties te laten zien hoe goed de produkten zijn waarmee gewerkt wordt. Daarmee hoopt hij overal in den lande, ondernemers en thousiast te krijgen om op franchise basis (een andere poot van het bedrijf), ook de produkten van E.P.-Project te gaan leveren aan de consument. Voor het opzetten van zowel E.P. -Project als de franchise-organisatie is men veel dank verschuldigd aan het financieel adviesbureau Ribbens uit Moordrecht. reinigen; o.a. de ruimte is na reiniging direct weer te gebruiken; de produkten zijn milieuvriendelijk; er is geen aantas ting van welke tapijtsoort dan ook; het heeft een 100% reinigende werking; er is een zeer lage inkoopprijs omdat men de produkten zelf vervaardigt en men kan zeer concurrerend werken t.a.v. het systeem en de prijzen. "Er wordt gewerkt met twee aparte machines, met de éne machine met twee roteren de borstels, wordt het poeder in de vloerbedekking gebracht en het poe der zuigt zich vol. na een half uur kan men met de daarvoor bestemde stof zuiger (voor industrieel gebruik) met een 'hoog vermogen' en een turbobor stel voorin de machine, het poeder worden opgezogen. Soms is de inwer- kingstijd langer, bijvoorbeeld bij res taurants. Dan moet je dit reinigen op een tijdstip doen als het restaurant ge sloten is en soms het poeder enkele uren laten intrekken. Zo ook met bank gebouwen en kantoren. Bij zulke bedrij ven zijn we vaak in de avonduren bezig" .Voor inl: (Zie advertentie voorpagina) Hinderink benadrukt dat het droogrei nigen meer voordelen biedt als het 'nat 4'A z Zevenhuizen - Een avondje onbezorgd lachen, dat was een reactie uit de zaal van de try-out van het toneelstuk "Ikke, ikke, en de rest kan..." gespeeld door toneelgroep Spektakel uit Zevenhuizen in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapel le. Tijdens deze voorstelling van afgelo pen zaterdag debuteerde de Zevenhui- zense Helen van Leeuwen(29) in een uitstekende rol bij deze plaatselijke amateur-toneelvereniging. Teleurstel- lend was het aantal Moerkapellenaren dat de moeite nam naar hun eigen 10- jarige dorpshuis "Op Moer" te komen om dit blijspel te zien opvoeren. Vol gens een van de toeschouwers hadden de thuisblijvers ongelijk; je vergeet even alles om je heen als je de spelers een speelsters zo enthousiast zulke dolkomische situaties ziet uitbeelden. Zaterdag 21 november speelt Spektakel "thuis". In dorpshuis Swanla in Zeven huizen gaat het doek op. Wie eens een avondje onbezorgd wil lachen, moet u deze voorstelling beslist bijwonen. Kaarten zijn verkrijgbaar voor f.7,50 verkrijgbaar aan de zaal. Na afloop van de voorstelling is er in de foyer van het dorpshuis een gezellig samenzijn. Een verrassing op muzikaal gebied, nog niet eerder vertoond in Zevenhuizen©, staat het publiek te wachten. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Vereniging Molenvrienden houdt op donderdag 19 november haar algemene ledenvergadering in de Catgeszaal van het dorpshuis 'Swanlaaanvang 19.30 uur. Het is de eerste vergadering sinds de oprichting van de nu ruim 300(1) leden tellende vereniging. Naast de behandeling van enkele huishou delijke zaken en bespreking van toekomstige activiteiten wordt die avond tevens een inleiding gehouden over de Molenviergang "De Tweemanspolder" in een historisch perspectief. Gastspreker is de heer G. Ottevanger, voorzitter van de Stichting Oud- Zevenhuizen/Moerkapelle. Zevenhuizen-Op 14 november organi seerde: de Wereldwinkel Amnesty In ternationaal, de Stuurgroep Ontwikke lingssamenwerking, de Milieuvereni ging en Unicef hun jaarlijkse "kramen dag" op het dorpsplein van Zevenhuizen.Mede door het mooie weer kwamen de bezoekers in groten getale.Bij de diverse kramen kon men informatie over de aktiviteiten van de groep krijgen en konden er diverse pro dukten gekocht worden.Ook hadden diverse organisaties andere aktivitei ten georganiseerd, zoals een milieus- pel bij de Milieuvereniging; blikken gooien bij de Stuurgroep Ontwikke lingssamenwerking en een kleurplaat wedstrijd bij de Wereldwinkel.Ook kon den er bij 2 kramen produkten geproefd worden waarin grondstoffen uit de Der de Wereld verwerkt waren.Zo had de Wereldwinkel kruidkoek met daarin paranoten, rietsuiker en koekkruiden en had de Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking soep, waarin quinua (een gierstachtige graansoort) verwerkt was. Al deze produkten kan men kopen bij de Wereldwinkel.Er zou ook een Zuidamerikaanse muziekgroep uit de Andes komen om deze dag luister bij te zetten.Deze muziekgroep is door het organiserend comité een paar dagen voor de kramendag afgezegd omdat er bij Cl000 op dezelfde dag ook al een muziekgroep aanwezig zou zijn.De or ganisatie heeft toegezegd dat de mu ziekgroep uit de Andes op een later tijdstip in Zevenhuizen zal optreden.Deze dag was zo geslaagd dat diverse groepen nu al de toezegging hebben gedaan volgend jaar weer een kramendag deel te nemen. Zevenhuizen - Ondanks de slechte weersomstandigheden werd in een o- vervolle recreatiezaal van "De Zeven ster" woensdag 11 november om 14.00 uur de Welfare-verkoping officieel door mevrouw A. Lips geopend. Dat gebeur de na haar toespraak waarin ze deze gebeurtenis een 'Zevenhuizens volks feest' noemde en de overhandiging van een heerlijke "Rode-Kruis-taart" voor de leiding van het Welfare-werk. Dit omdat je op een verjaardag altijd een kadootje meeneemt en de jarige dit keer het Nederlandse Rode Kruis be treft. Deze organisatie viert dit jaar het 125-jarig bestaan. De belangstelling bleek ook dit jaar overweldigend, wat wel blijkt uit de opbrengst die aan het eind van de mid dag nog bekendgemaakt kon worden. De totale opbrengst is maar liefst f 6.611,75! Het Welfare-team en de Direc tie van De Zevenster zijn hier heel blij mee, want nu zijn er weer genoeg mid delen om materialen voor het Welfare- werk te kopen. Daarom wordt iedereen die belangstelling heeft getoond 'heel hartelijk bedankt'. Ook de winkeliers van Zevenhuizen worden in deze dank betrokken die het weer mogelijk maak ten dat de grote verloting plaats kon vinden. De prijzen van de navolgende lotnummers kunnen nog worden afge haald in De Zevenster alleen op dins dagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur! Oranje: 159; 163; 181; 249; 264; 271. Wit: 70; 80; 167; 170; 181; 220; 239; 295; 321; 370; 373; 392; 499. Blauw: 7; 119; 162; 172; 212; 222; 291; 292; 259; 338; 358; 411; 445; 492. Groen: 4; 40; 44; 218; 283; 352; 378; 414; 443. Zevenhuizen-Moerkapelle-Oud Verlaat - De opbrengst van de collecte voor het Diabetesfonds bedraagt f 3503,95. Hier van werd f 502,15 opgehaald in Oud Verlaat. Alle collectanten en gevers worden door mevrouw De Groot harte lijk bedankt voor hun medewerking dit mooie resultaat te behalen. Moerkapelle - Op woensdagavond 25 november wordt de maandelijkse bij eenkomst van "De Christenvrouw" af deling Moerkapelle gehouden. De avond begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door de Nederlandse Hart stichting. De bijeenkomst, die in dorps huis "Op Moer" wordt gehouden is voor leden en belangstellenden. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Siervissen vind je te kust en te keur bij siervishan del Verduyn aan de Wollefoppenweg. Een bedrijf dat z'n weerga niet heeft in de regio; waar van heinde en verre geïn teresseerde aquarium-bezitters naar toekomen om hun keuze te bepalen, maar ook om voer en aquarium-beno digdheden te kopen, of gewoon, te kij ken. Omdat Verduyn uit z'n jasje ge groeid was, moest er 'groter' komen en is er door sloop en nieuwbouw, een aquarium-sierviswinkel ontstaan, waar Zevenhuizen trots op kan zijn. Dirk Verduyn is de eigenaar van deze siervishandel. "Het is allemaal begonnen met een klein bakje met guppies, zo'n 27 jaar geleden. Eerst was het vissen kweken in het schuurtje achter onze ouderlijke boer derij aan de Wollefoppenweg 109. Later werd het in de garage van het voorhuis op nummer 107. De hobby groeide zo uit dat ik besloot van de siervissenhan- del een beroep te maken. En zo begon ik 20 jaar geleden voor mezelf. De ruimte bleek echter al snel te klein en zo werd er een nieuwe kas gebouwd welke in 1980 door wethouder Hogenes geo pend werd. De klanten komen uit heel Europa veel Belgen, Duitsers en Fran sen weten de weg naar Oud Verlaat te vinden. Komen er veel buitenlanders; ook de siervissen zijn doorgaans van buitenlandse origine; van het verre Oosten tot Amerika". Dirk Verduyn ging zelf ook vaak naar Afrika en Zuid- Amerika, om de vissen zelf te vangen en ze op te sturen naar Oud Verlaat, te kweken en weer door te verkopen. In Zevenhuizen wordt er geen Sinter klaas- of Kerstactie gehouden door de Middenstandsvereniging, omdat de fi nanciën het niet toelaten en men graag aktie wil voeren op een ander tijdstip, namelijk in de maand februari 1993. Moerkapelle-Bergschenhoek - In ge bouw De Berghonk aan de Burg. van Oostenweg 4 in Bergschenhoek wordt dinsdagavond 24 november een Bijbel- lezing-avond gehouden waarop de heer D. Steenhuis uit Nijverdal spreekt over Johannes 17; "het kennen van de enige waarachtige God". Aanvang 20.00 uur. Inl. fam. Freeke Moerkapelle of tel. 01892- 16627. Moerkapelle - Donderdagavond 20.00 uur opent vogelvereniging "Tropica" haar jaarlijkse tentoonstelling. Dit jaar in het eigen gezellige clubgebouw in de Nassaustraat naast nummer 12. In ge plaatste units worden zo'n 150 vogels tentoongesteld en deze worden door vier erkende keurmeesters gekeurd. In het clubgebouw zelf kan men bij het nuttigen van een kopje koffie of drankje meedoen met het rad van avontuur en de enveloppenstand met mooie prij zen. Voor de kinderen si er een grabbel ton. Zaterdagavond 19.00 uur is de prijsuit reiking en om 20.30 uur is de trekking van de grote verloting met als hoofd prijs een kleuren t.v. De tentoonstelling is geopend: donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur; vrijdagavond van 20.,00 tot 22.00 uur; zaterdag van 14.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Omdat er in toenemende mate behoef te was aan meer armslag en wat proble men kwamen met de gemeente, zijn deze nu opgelost en in gezamenlijk overleg is het oude pand afgebroken en een nieuw gerealiseerd, zij het met wat improviseren, omdat tijdens de bouw de verkoop door moest gaan. Het uit eindelijke resultaat is een fraai pand waar liefhebbers van aquaria en vissen hun hart o kunnen halen in de prachtige showroom, terwijl de winkel eveneens fraai is ingericht. Bezoekers kunnen desgewenst ook koffiedrinken aan de daarvoor bestemde bar. (zie advertentie elders in deze krant) Zevenhuizen - Sint Nicolaas hoopt zaterdagmiddag 21 november zoals gebruikelijk rond 13.45 uur via de Hen- nipsloot naar de ophaalbrug in het kanaal te varen, om aldaar bij de losplaats af te meren en met z'n Pieten, richting raadhuis te gaan. Muziek ontbreekt er niet, evenals 'lekkers' voor de kinderen. De afdeling toneel van VOO zorgt voor een Sinterklaas-toneelvoorstelling in dorpshuis Swnala, direct na de ontvangst bij het gemeentehuis en rondtoer. Moerkapelle - Geen intocht in Moerka pelle, maar wel een grandioos kinder feest georganiseerd voor de Moerka- pelse kinderen, door de Moerkapelse winkeliersvereniging, jl. zaterdagmid dag. Eerst was er in de grote sporthal, bevolkt door zeker 600 kinderen, een optreden van clown Joopie, die domme dingen wilde doen. Gelukkig waren de kinderen knapper dan hij, zodat ze hem konden redden voor domme dingen. Rode konen, glimmende ogen, schorre kelen en daverende pret, gevolgd door een wat plechtiger samenzijn met een uitermate gedistingeerde Sint Nicolaas en dartele Pieten, en tenslotte was er nog de heerlijke traktatie na afloop. Sint Nicolaas is in Nederland en hij heeft Moerkapelle zeker niet vergeten De Moerkapelse winkeliersvereniging organiseert ook dit jaar weer een zgn 'eindejaarsaktie'. Bij iedere bestede tien gulden krijgt men een stempel Volle stempelkaarten kan men bij de Rabobank inleveren, waar men ook stempelkaarten kan verkrijgen. Er zijn in totaal 25 dagtochten voor twee personen te winnen Trekkingsda ta en bijzonderheden staan vermeld op de stemp' kaarten. Ingeleverde kaar ten zijn eenmaal geldig.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 10