\n Hart - van - Holland - allerlei. Politieberichten Waddinxveen Cl000 overhandigt cheque van 100.000 gulden aan Wereld Natuur Fonds Geef iets moois, DE VQDYS Prins en Hofdame bij De Krooshappers Samenzangavond Grote regionale postzegelbeurs Kerstmarkt in Boskoop ïilieutip Cl000 deelde pakketten uit Geslaagd voor Gerardus van Leeuwe Overig nieuws 2000 vierkante kilometer nieuwe natuur Samenwerking Natuur Fond voor nieuwe natuur Of De Kartelrand uit Zevenhuizen is op de beurs aanwezig I Met grote verslagenheid geven wij kennis van I et overlijden van onze medewerker I enorme inzet en betrokkenheid bij ons bedrijf I en wij niet vergeten. &ensen zijn echtgenote, kinderen en familie I racht om dit verlies te kunnen dragen. Direktie en Medewerkers K. de Graaff Zn. "Nieuwerkerk" bv I Nieu werkerk a/d IJssel als het er op aan komt. Juweliers Sinds 1803 Wereld Natuurfondsaktie ook in Zevenhuizen geslaagd Hart van Holland/18 november 1992 pagina 17 I Aanrijdingen Waddinxveen-Bij een I uitwijkmanouevre op de Tweede Bloks- I weg raakte op 8-11 een bestuurder met I zijn auto in de berm. Daar raakte hij een I boom en reed een lantaarnpaal omver. 1 De bestuurder kwam er zonder letsel I vanaf. I Auto te water: Deze week verkozen I twee autobestuurders met hun voer- I tuig het ruime sop waarbij de schade I beperkt bleef tot de voertuigen en een I nat pak. In de avond van 8-11 miste een I autobestuurder op de Van Lippe Bies- I terfeldlaan de ter plaatse gelegen I scherpe linkse bocht en reed recht door de sloot in. De bestuurder werd I door een voorbijganger uit de auto ge- I holpen.ln de avond van 13-11 belandde een bestuurder op de Limaweg met zijn I auto in de sloot. Ook hier werd een vrij I scherpe bocht in de weg gemist. Deze bestuurder was pas sinds kort in het bezit van een rijbewijs. Nadat een kop- I staart aanrijding had plaatsgevonden op de Henegouwerweg op 11-11 moest I de brandweer er aan te pas komen om het wegdek schoon te spuiten. Tenge volge van de aanrijding lag er olie en koelvloeistof op de weg. Bij de aanrij ding waren drie voertuigen betrokken. I De politie onderzoekt een aanrijding I welke op 11-11 plaats vond op de RW I A12(rijbaan ri. Den Haag). Tengevolge I van een rijstrookwisseling raakte een I voertuig in de slip, raakte de vangrail en I beschadigde nog een andere auto. Aan I de hand van een kenteken wordt een I onderzoek ingesteld naar de doorrij- I der. I Inbraken en diefstallen: In de nacht Ivan 7-11 werd ingebroken in een meu- I belzaak aan de Mercuriusweg. Men I wist via de achterzijde het pand binnen I te dringen. De daders gingen er van- I door met dekbedden en dekbedover- 1 trekken. Diezelfde nacht heeft men ook I ingebroken in een bedrijfspand in Coe- Inecoop. Hier vernielde men een ruit I waarna twee generator-sets werden I ontvreemd. In de periode tussen 3 en 7- 111 werd vanaf het veilingterrein aan de I Bredeweg een aubergine kleurige Opel I Kaddet GSI gestolen voorzien van het I senteken XD-97-VD. De auto was voor- I tien van een opvallende licht metalen ■velgen. ■Onbekenden hebben in de nacht van 8- 11 twee auto's, welke op de Peppel- I borst en de Kuyperhoeve geparkeerd stonden opengebroken. Voor zover I was nate gaan werd uit deze voertuigen ■nietsvermist. Uit een op de Lindengaar- I de geparkeerde auto werd diezelfde Inacht radioapparatuur weggenomen. ■Later in de week werd ook ingebroken Ijn 4 auto's welke op de Brugweg gepar- ■keerd stonden. Hier bestond de buit P-a. uit een pechlamp, fototoestel, pa lmplu en radio-apparatuur. Ook een Ijwtulg dat geparkeerd stond op de ■"Willemstraat kreeg ongewenst be ldek. Hier werden o.a. bescheiden buit- Konaakt. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Zuidelijke Dwarsweg werd een vijf tiental verwarmingsketels buitge maakt. De diefstal vond plaats in de nacht van 9-11. Onduidelijk is hoe de daders het pand betreden hebben. Op 9-11 werd aangifte gedaan van een inbraak in een winkel aan de Bredero- laan. Nadat een ruit van de deur ver nield was, werd een hoeveelheid drank ontvreemd. In de periode tussen 7-11 en 9-11 werd ingebroken in een winkelwagen welke op de Kerkweg Oost geparkeerd stond. Na forcering van een slot wist men inde wagen te komen, waaruit een hoeveel heid koffie en snoep werdm gestolen. Bij een inbraak in een bedrijfspand op het industrieterrein Coenecoop werd in de nacht van 13-11 een partij baby- kleding ontvreemd. Men had met grof geweld een ruit vernield. Aangetroffen fietsen: 9-11 blauw/geel rode Voltus herenfiets; 13-11 grijze Ga zelle primeur damesfiets; 13-11 zwarte Batavus damesfiets; 13-11 goud/ bruin- kleurige Gazelle Tour de France heren fiets; 13-11 BMX kinderfiets. Diefstal fietsen 9-11 Puttelaan: zwarte Batavus damesfiets; 9-11 M. Klomphoe ve: rood met zwarte spikkels Giant ATB herenfiets; 10-11 Stationsplein: zwarte Batavus herenfiets; 12-11 Stations plein: grijs/ blauwe damesfiets van on bekend merk; idem: grijze Batavus he renfiets; 13-11 Kon.Wilhelminaplein: groene Rijder herenfiets; 13-11 Putte laan: bruine Union damesfiets. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee met en kele honderden guldens. De portemon nee was abusievelijk achtergebleven in een winkelwagentje van A.H. Kort daar op werd de vermissing bemerkt maar het bewuste winkelwagentje bleek sa men met de portemonnee verdwenen. Uit een burolade van een pand aan de Zuidelijke Dwarsweg een radio-casset terecorder gestolen. De eigenaar had uit voorzorg tegen diefstal het appa raat uit zij auto gehaald en in zijn buro opgeborgen. Vanuit een op de Kromme Esse gestal de caravan is radio-app., een videore corder en enkele andere goederen ont vreemd. Er is niet vastgesteld hoe men in de caravan wist te komen. Alcoholcontroles. De politei heeft in de avond van 7-11 een alcoholcontrole uitgevoerd op de Jul.van Stolberglaan. In anderhalf uur werden ong. 70 be stuurders aan een ademtest onderwor pen. Geenn van de bestuurders bleek teveel alcohol gedronken te hebben. In de nacht van 14-11 werd een gecombi neerde alcoholcontrole uitgevoerd met de collega's van de politie Nieuwer- kerk a/d IJssel. Tussen 23.00 en 03.30 uur werd op div.plaatsen in Waddinx veen, Boskoop en Nieuwerkerk gecon- Onlangs ontving Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard van de C1000 Voordeelmarkt-orga nisatie een cheque ter waarde van f 100.000,voor het Wereld Natuur Fonds. De cheque werd namens alle Cl000 ondernemers overhandigd door de heren A. Sikking, A. van Randen en J.G.B. Brouwer (directeur Schuitema NV). Dit bedrag is het resultaat van de eerste consumentenspaaractie die in september jl. in alle Cl000 supermark ten - die zijn aangesloten bij Schuitema - in Nederland van start is gegaan, het bedrag zal worden besteed aan de uitbreiding van natuurgebieden in Ne derland. Het Wereld Natuur Fonds streeft er naar 2000 vierkante kilometer nieuwe natuur in Nederland te realiseren. Hier mee is een begin gemaakt in de Gelder se Poort, het gebied tussen Nijmegen, Arnhem en Emmerich. Een gebied waar ruimte is voor duizenden hectares nieuwe natuur. In de Gelderse Poort, lopen nu al weer wilde Konikspaarden en Galloway runderen. Op den duur is er zelfs voor elanden, de grootste be woner van de rivierbossen, genoeg plaats. Begin september maakten het Wereld Natuur Fonds en C1000 een unieke sa menwerking bekend, om de consument door middel van voorlichting bewuste re keuzes te laten maken bij het doen ?7nnnnn' Brouwtrfd,r^cteur Schuitema NV) overhandigt de cheque ter waarde t JUU.UUU, aan Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard. van van de dagelijkse boodschappen ten gunste van de natuur. Naast speciale informatiefolders over o.a. de beteke nis van bestaande keurmerken en logo's, verpakkingen en afval en was middelen en zepen, wordt ook via schapkaarten relevante milieu-infor matie verstrekt. Verder worden in de weekfolder en het C1000 Thuis magazi ne, handige milieu-tips opgenomen. Aangezien ook volgend jaar een aantal acties in de Cl000 supermarkten zal worden georganiseerd, zal het totale bedrag dat Cl000 aan het Wereld Na tuur Fonds schenkt, nog aanmerkelijk kunnen oplopen. troleerd, waarbij in totaal 211 bestuur ders moesten blazen. Drie bestuurders werden overgebracht naar het buro maar een nader onderzoek leerde dat zij onder de strafbare alcoholgrens ble- I evenhuizen- In de Gereformeerde t'van Zevenhuizen wordt zondaga vond 22 november een 'koor-en samen- r''"|;avond' gehouden onder het mot- I» zingt al wie leeft van Gods genade" Ijaiwang 18.30 uur. De 18 koorleden van IGereformeerd Zangkoor zorgen I °or gevarieerd programma waar aan een uur. 'samenzang' een belangrijke rol toebe deeld wordt. Kees Neven dirigeert het koor en Jaap Nieuwenhuijse, organist van de Ned. Hervormde kerk te Moordrecht bege leidt op het orgel. Tevens laat hij orgel- soli horen. De samenkomst duurt ca. 1° (-aPe'le a.d. IJssel wordt het aan- I vveekeinde 21 en 22 november K n n erp" aan het Marsdiep 1 in Isflh a'd' 'dsse' de regionale postze- I ours gehouden. De toegang is gra- evenals het parkeren van de auto in I Jro,e overdekte parkeergarage, ipi. '^/'Postzegelvereniging "De Kar- Ipnt uit Zevenhuizen, is op deze |™°onstelling vertegenwoordigd. tijdens de beurs kan men alle informa tie over de hobby 'postzegelverzame- len' en over het lidmaatschap van een vereniging krijgen. Tevens is er de grootste Nederlandse 'dubbeltjeshoek' aanwezig. De organisatie is in handen van I.V. Philatelica/IJssel en Lekstreek. Inlich tingen 010-455 3069 of 01803- 17897. Openingstijden van 10.00 tot 17.00 uur. ven. Aangetroffen auto: Door surveillance- personeel werd op 10-11 op de splitsing van de RW Al 2 en de A20 een te Zoeter- meer ontvreemde Opel Kadett aange troffen. De auto is door een takelbedrijf afgevoerd naar Zoetermeer. Verwaaid geld: Door een aantal kinde ren werd op 12-11 een grote hoeveel heid bankbiljetten verzameld welke op de kruising van de Chopinlaan/Mozart- laan rond waaiden. Het geld bleek geze ten te hebben in een (verloren) enve loppe die door passerende auto's ka pot gereden was. In eerste instantie werd ruim vijftienhonderd gulden op het buro gebracht, waar zich korte tijd later de eigenaar voor meldde. Als dank voor de eerlijkheid kregen alle kinde ren een beloning in de vorm van een bankbiljet van F1.25,- uitgereikt. Later in de middag werd nog eens een paar honderd gulden gevonden zodat nage noeg het gehele bedrag weer terug was. Verdachte gasopnemer. Een bewoner van de Tollenslaan maakte op 12-11 melding van het feit dat die dag rond 18.15 uur een man zich aan zijn woning vervoegde met de mededeling dat hij het gas kwam opnemen. Toen de bewo ner de man naar een legimitatiebewijs vroeg, ging deze er snel vandoor. Tot op heden is het bij deze ene melding gebleven. Vernielingen: Op 11-11 werd aangifte gedaan van vernieling van een op de Stationstraat geparkeerde auto. Met een onbekend voorwerp werden twee banden van de auto lek gestoken. Gevonden: Div.sleutels; div. porte monnees; portefeuilles met geld en/of bescheiden; kentekenplaat; ketting in oranje huls; legimitatiebewijs; kinder schoen; rood/oranje horloge; gouden broche met 1 parel; rood/zwarte sjaal; quarts herenhorloge merk Casio; knuffelpoes(Sylvester). Boskoop - Het Carnavalsseizoen is be gonnen. Tot prins carnaval is benoemd prins Aquarius, alias Dick Vergeer, in het dagelijks leven vertegenwoordiger bij een bedrijf in tuinbouwbenodigdhe- den. Dick Vergeer was vroeger lid van Boerenkapel De Blaaskaken. Nu is hij bassist in dixielandband "The Funny House jazzband". Vergeer is tevens fa natiek schaatser op 'hard water', hij heeft twee Elfstedentochten in Fries land gereden en twee in Oostenrijk. De naam van de hofdame is Jolanda. Haar achternaam is Van Fulpen. Ze is van beroep baliemedewerkster bij een Gouds Reisbureau. De grootste hobby van Jolanda is "De Schouw" waar ze gidsenleidster is. N.B. De naam 'Aqua rius" is gekozen omdat het symbool van de Krooshappers een kikker is en een kikker leeft in het water. Water is er in overvloed in Boskoop en Boskopers houden van Latijnse namen en het La tijnse woord voor water is Aqua. De gift van de voormalige prins "Blik" werd voor De Zonnebloem afdeling Boskoop bestemd jl. zaterdagavond. Rinie Stolwijk was de misser van het jaar omdat ze met helm door het dorp fietste zonder dat ze het door had. De feestavond werd bezocht door ca. 350 mensen en werd opgeluisterd door de Twee Pinten en het showorkest "Gam ble", de boerenblaaskapel "De Brug gen beugels en de dansgarde "De don- derkopjes en de spetters". Boskoop - Bij Europatuin Wordt zater dag 21 november een "Kerstmarkt" ge houden. Liefhebbers van oude am bachten kunnen bij Moons in Boskoop, tevens genieten van een vijftal oude ambachten. Speciaal voor deze dag die van 10.00 tot 16.00 uur duurt- en gratis toegankelijk is- zijn de beoefenaars van deze oude ambachten uitgenodigd. Te zien zijn een: Beursenmaakster: kralen beursjes en siervoorwerpen; Een houtdraaier: draait uit de hand ge bruiksvoorwerpen van hout o.a. spin newielen; De koperslager: maakt uit roodkoper en messing, op de ambachtelijke ma nier, gebruiksvoorwerpen, volgens Hollands model; De mandemaker: maakt van wilgetwijgen diverse soor ten manden, korven en bloemenhan- gers; De spinster: spint op een spinne wiel van schapewol gebruiksklaar ga ren. Als extra is er een stand waar men Kerstkaarten kan borduren en leert 'geurschikken'. 2L, ^open gaat doen, kunt u meteen t-TiJ11,?r afval zor§en (en dus min- L ersP'H'ng) als u er aan denkt meer duurzame artikelen te kopen. Kijk eens of u wegwerpartikelen kunt vervangen door produkten die langer meegaan. Denk bijvoor beeld aan ser vetten, oplaad bare batterijen, vulpennen (ipv ballpoints), stoffen zak doeken, vaatdoeken ipv de keukenrol, enz. En u neemt natuurlijk uw eigen boodschappentas mee. Of gebruik een karton nen doos die u daarna bij het oud papier kunt doen... Inl. Milieuver eniging Zevenhuizen, Postbus 101. Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA Waddinxveen - Vorige week dinsdag 10 november heeft in Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen weer het diplo- mazwemmen plaatsgevonden voor het A-diploma. Dit keer was de heer Slobbe door de Nationale Raad afgevaardigd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzers Rob Hogerbrugge ef? Cock Slagter. Alle 51 kandidaatjes zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Marije van Dodewaard, Wendy van Uden, Salim Smits, Wim Harskamp, Leonhard den Hertog, Gino Remmers waal, Danny Bulder, Patricia Ros, Wille- miek Eshuys, Marieke Eshuys, Brent van Assen, Geraline Buys, Jos Evers Mariska Ahles, Patty Slappendel, Toni Blijleven, Erik-Jan de Ruiter, Maarten Hamburg, Dimphna Twigt, Carolien van Dorp, Klaas Evers, Jordy Langen- dam, Mylène de Gruijl, Melissa van der Horst, Lianne Hamoen, Cindy Vroegop, Suzanne Muileman, Cindy Steffensj Marleen van Haastrecht, Wilco Fenne- ma, Erik Kranendonk, Marije Reijm, Rogier Hertogh, Johan Verdel, Jasmin Barkat, Karolijn Antenne, Jantine de Bas, Björn Boy van der Flier, Digna Han- se, Koen Hoondert, Aron Heijkoop, Da nielle de Bruijn, Amanda van Holst, Michel van Dorp. Niels Frijters, Suzam ne van der Ham, Jeffrey de Haas, Lianne Nobel, Rencia van der Starre, Bo Nieu- westeeg en Frank van der Helm. Waddinxveen-De blaaskapel van de Waddinxveense muziekvereniging Concordia, onder leiding van J. Ver- kaik, zal zaterdag 21 november a.s. de gehele dag muzikaal actief zijn tijdens de intocht van Sint Nicolaas.De leden van de kapel zullen de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten in de eerste plaats op het motorschip "Spanje", dat hem naar de Nesse in Waddinxveen brengt, begeleiden.Daarna gaat de Sint per bus langs alle winkelcentra, t.w. naar de Zuidpias, Sniep, Dorpsstraat, Groens- voorde, Luifelbaan.Wilhelminaplein, en de Passage, waar de kinderen uit bovengenoemde wijken de Spaanse kindervriend kunnen verwelkomen.De blaaskapel die de Sint langs deze tocht zal begeleiden, zal diverse sinterklaas liedjes, samengesteld door een lid van de harmonie van Concordia, ten geho re brengen. Hazerswoude-dorp - Koffiebar De Schutse gaat a.s. zaterdagavond 21 no vember bowlen. Wie mee wil gaan kan zich aanmelden bij Richard van Vliet tel. 9733 of Tereza van Veen tel. 9647. ^?"rULZ?n" WeerJwam "Bentzat", uit Breda naar Zevenhuizen om muzikale omlijsting te geven tijdens de pakketten-uitreiking voor de winkel van C1000 aan de Burg. Boerstraat in Zevenhuizen. ^d,e;den PMkk^tte.n te*jwaarde van veertig gulden, werden ook nu weer ter hand een v!g 5" d'? ze8e'fjes gespaard hadden. Zelf een pakket kregen bij AruJfU hr? ma,ar daardoor tevens spaarden voor het Wereld natuurfonds (zie artikel bovenaan deze pagina). Inmiddels is reeds een cheque van 100.000 gulden aan prins Bernhard uitgereikt, bestemd voor het Wereld Natuurfonds

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17