Hart - van - Holland - allerlei Politieberichten Boskoop Wist u dat.... Benoemingen bij Monuta v_ Museum De Moriaan weer open Wintertrainingen bij Toer- vereniging Zoetermeer '77 Plattelandsvrouwen Hazerswoude Uitslagen Tabé-jeugd Welfare in Rijnevel Theater weekend op 21 en 22 november Sledehondenwedstrijden Prijs voor doedelzakvereniging Informatiestands Lange Landziekenhuis Extra toneelvoorstelling Poppenbeurs Zoetermeer pagina 18 Hart van Holland/18 november 1992 Indeling Boven Openingstijden Charleston Baby Eenacters op zaterdag en zondag levende poppenkast 22 november WKEUh Zevenhuizen - De kramendag van ideële instellingen jl. zaterdag was, dankzij het fraaie weer, een groot succes, (artikel zie elders in deze krant) Gouda - Morgen, donderdag 19 novem ber wordt Museum De Moriaan in Gou da op feestelijke wijze heropend. De Moriaan is na een omvangrijke renova tie en herinrichting, die ruim tien maan den heeft geduurd, vanaf 20 november a.s. weer geopend voor het publiek. De herinrichting van pijpen-en aarde werkmuseum De Moriaan, is vooral bedoeld om het museum publieks vriendelijker te maken. De zware hou ten voordeur staat voortaan uitnodi gend voor het publiek open dat nu van af de straat de oude tabakswinkel op de begane grond kan bewonderen. De vas te opstelling is voorzien van duidelijke informatie en er is meer gebruik ge maakt van dia-series en videopresenta ties. De ingang en de balie van het mu seum zijn aangepast en alle voorwer pen zijn tentoongesteld in nieuwe en beter beveiligde vitrines. De herinrichting van het museum is vormgegeven door het Rotterdamse bureau Voorhout en Heijdra en het Vormgversatelier Heijmerink en Wage- makers uit Nieuwegein. De indeling van het museum is groten deels hetzelfde gebleven: beneden de pijpencollectie, attributen met betrek king tot het roken en de authentieke tabakswinkel uit de 18e eeuw. De col lectie Goudse kleipijpen is echter be langrijk uitgebreid. Onlangs heeft het museum de hand weten te leggen op een interessante privéverzameling waarin zeer vroege, gave en fraai gestoken pijpen zijn opge nomen. Op de bovenste verdiepingen wordt Gouds aardewerk van de fabrieken Zuid-Holland, Flora, Ivora, Goede- waagen, Regina en de Zenith opgesteld. De geschiedenis van de aardewerkin dustrie en de diverse produktieproces- sen worden belicht aan de hand van foto's en documenten. In de Moriaan kunnen nu op de zolder verdieping op bescheiden schaal ten toonstellingen worden georganiseerd, op zolder is tevens een 'open depot' ingericht. Hier kan de geïnteresseerde bezoeker de studiecollectie raadple gen. Maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. De Moriaan is op zaterdag tussen 12.20 en 13.30 uur gesloten. Zoetermeer - Het toerseizoen 1992 is inmiddels beëindigd. Om ook gedurende de winterperiode de spieren van de (potentiele) fietsers in conditie te houden en het onderling contact te bevorderen is m.i.v. 3 november de wintertraining van start gegaan. Op elke dinsdag- en donderdagavond tot en met 17 december is men van harte welkom. De training, die onder deskundige leiding plaats vindt, omvat loop- en lichaamsoefeningen. Men bepaalt daarbij zelf hoe hard, hoe intensief en hoeveel men loopt, stretched of springt. In januari vind de training uitsluitend op de dinsdagavond plaats. Op alle avonden begint de training om 19.30 uur en duurt ca. 1 uur. Vanaf zaterdag 30 januari wordt de wintertraining uitgebreid met fietstraining. Met ingang van die datum kunt u elke zaterdagochtend deelnemen aan een fietstocht die u voorbereid op het fietsseizoen 1993. Dit seizoen start op zaterdag 6 maart 1993 met de "Kennismakingstocht". Nieuw in het programma van de toervereniging is de mogelijkheid om gedurende de gehele winter op zondag morgen in groepsverband te fietsen. Deze tochten worden niet begeleid. Belang stellenden vertrekken op zondagmorgen om 10.00 uur bij het clubgebouw en bepalen in onderling overleg de route, afstand en snelheid.Alle evenementen zijn toegangelijk voor de leden van de vereniging en voor alle belangstellenden die overwegen om met(toer)fietsen te beginnene bij een actieve en gezellige vereniging.Het clubhuis van Zoetermeer'77 bevindt zich aan de Buytenparklaan 2b te Zoetermeer(wijkl7), het telefoonnummer van het clubhuis is 079- 523845. Voor meer informatie over de activiteiten en een evt.lidmaatschap van de toerve reniging kunt u terecht bij het clubgebouw/tijdens de avonden waarop de winter training plaatsvindt) of bij A.Middelkamp, tel.079-311132. Zoetermeer: Om te onthouden: Elke eerste dinsdagmiddag van de maand, tussen 13.30 en 16.30 uur, kan men te recht in het Lange Land Ziekenhuis te Zoetermeer in de ruimte voor 'patiënte ninformatie' voor nadere informatie over de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Hazerswoude-dorp - In het Dorpshuis treedt op 25 november zanger-tekst schrijver Theo van den Oever op. Hij brengt het programma "Van Davids tot Sonneveld". Hij komt op uitnodiging van de afdeling Hazerswoude van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Aanvang 20.00 uur. Benthuizen-Afgelopen zaterdag werd door alle jeugdteams de achtste com petitie-wedstrijd afgewerkt. Team 1 verloor in Den Haag met 6-4 van Wibats 2.Dennis Straathof scoorde twee maal en Andy van Dorp 1-maal, plus het door beide spelers gespeelde dubbelspel. Team 2, aangevuld met R.J. van Dam die inviel voor de geblesseerde D. van der Bosch versloeg thuis met 6-4 het uit Den Haag afkomstige DDC 2.Chris van Dorp scoorde 3-maal,Martijn Smit 2- maal en Robert-Jan van Dam 1- maal.Team 3, ook thuisspelend kreeg met maar met liefst 2-8 klop van WPK/ SVN 8 uit Naaldwijk.In hun eerdere ont moeting was de winst nog voor de Tabe-ers (64).Dat dit Tabe-team nu met zo'n groot verschil verloor, kwam omdat de motivatie en concentratie die bij dit spel van groot belang is behoor lijk zoek was.De eer werd op het nipper tje gered door R.J. van Dam en W. Mets, die de laatste twee partijen wisten te winnen.Ook team 4 speelde een thuis wedstrijd en wel tegen Taverzo 10 uit Zoetermeer.Met een 4-2 voorsprong en nog vier partijen tegaan zag het er goed uit voor de Tabe-dames.Maar zij verke ken zich op hun tegenstanders, die de laatste vier partijen naar zich toetrok ken en met de overwinning gingen strijken.Eindstand 4-6.Femke Huiberts scoorde 2-maal en Diana Fase 1-maal en het door beide dames gespeelde dubbel.Team 5 keerde met een schitte rende overwinning huiswaarts.In Ha zerswoude versloegen zij overtuigend met 2-8 team 8 van Avanti.Agneta Tuijl en Adrie Roos waren goed op dreef.Beide dames behaalden in het enkelspel het maximum aan punten en ook het dubbelspel brachten zij op hun naam.Suzanne Kunz scoorde 1-maal. Rijneveld - Op dinsdag 24 november is er Open Huis aan de Mozartlaan 17 in Hazerswoude-Rijndijk van Unicef arti kelen. Op 26 november staat er weer een Unicefstand op de weekmarkt op de Da Costasingel en een dag later, 27 november op de weekmarkt Hazers- woude-dorp. Hazerswoude-dorp - De toneelvereni ging Ontwikkeling en Vreugd uit Hazer swoude-dorp geeft vrijdag 20 novem ber a.s. een extra voorstelling in het Dorpshuis. Weer zal de klucht Char leston Baby worden opgevoerd. Hier toe is besloten omdat net als zaterdag 7 november, reeds ver van tevoren geen kaarten meer voor de voorstelling van 21 november beschikbaar zijn. De aan vang van de voorstelling is 20.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal en bij de beken de verkoopadressen verkrijgbaar, (inl. tel. 01728 -7809) Peter Fase. Liefhebbers van poppen en zij die graag zelf poppen maken kunnen hun hart ophalen tijdens de poppenbeurs op za terdag 21 nov. in de P.W.A. Sporthal, aan het Oostwaarts 23 (wijk 11) in Zoe termeer. De poppendokter houdt de gehele openingsdag spreekuur op deze beurs die georganiseerd wordt door Niesje Wolters van Bemmel. Er zijn niet alleen nieuwe, maar ook hele oude, au thentieke poppen vanaf 1890 te zien: porceleinen poppen en van latere jaren de celluloidpoppen. Er zijn ook tal van attributen te koop om poppen te ma ken: lijven, ogen, pruikjes, klei, boeken, stoffen, kant en band e.d. net als meu beltjes. De beurs is geopend van 10.30- 16.30 uur. Kinderen beneden de 12 jaar dienen onder begeleiding te komen. Criminaliteit Een 13 jarige jongen liet zijn computer spel in de middag pauze op zijn school tafel liggen. Bij aanvang van de lessen bemerkte hij de vermissing. Een onder zoek van de leerkrachten en de moge lijkheid om het spel anoniem in te leve ren hadden geen resultaat. Hij blijft met de schade zitten van F270,- Bij een op de Snijdelwijklaan gepar keerde auto is een poging gedaan om in te breken. Het bleef bij schade aan de lak en het slot. Een bedrijf aan de Zijde deed aangifte diefstal van planten uit bloemperken van het bedrijf. Op de Zijde is er bij een bedrijf zo hard tegen een rolluik geschopt dat de ach terliggende ruit sneuvelde. Een halfuur nadat een bekende win keldief, een 25 jarige inwoner uit Alp hen aan de Rijn, in het centrum van Boskoop was gesignaleerd kon hij door de politie worden aangehouden. Hij had inmiddels drie winkels bezocht en voor een bedrag van F600,- gestolen. Gezien zijn verleden wordt hij voorge leidt aan de officier van justitie. De goe deren zijn inmiddels terug naar de eige naars. Deze week werden er vijf fietsen ge stolen waarvan drie vanaf het Ns sta tion aan de Parklaan. Drie fietsen werden er gevonden. Zij konden tot op heden niet aan een eige naar worden terugbezorgd. Verkeer maandagavond vond er een aanrijding plaats op de Henegouwerwegvlak voor de tunnel aan de kant van Waddinx- veen. Een 20 jarige bestuurder van een personenauto uit Leiden kon vermoe- j delijk ten gevolge van een te hoge snel heid zijn voertuig niet in bedwang hou-1 den. Hij kwam op de andere weghelft terecht waar een frontale aanrijding ontstond met een tegenligger. Twee gewonden waren door omstanders naar het ziekenhuis gebracht. Een 30 jarige vrouw werd door de ambulance naar het St. Josef ziekenhuis in Gouda vervoerd. De tunnel is enige tijd afge-1 sloten geweest. Donderdagochtend reed de bestuur-1 ster van een groene Ford Scorpio door I na een aanrijding met een tuinafschei- ding. De gemetselde planten bak liep I aanzienlijke schade op. De vrouw reed na het bekijken van de schade gewoon weg. Getuigen noteerden helaas niet I het juiste kenteken. Zondag ochtend om vijf uur had een I 21 jarige bromfietser uit Reeuwijkde] gehele rijbaan van de Zijde nodig. Hij bleek ruim tweemaal de toegestane hoeveelheid alcohol op te hebben. De man kreeg een proces-verbaal een een rijverbod. gevonden zwarte portemonnee met inhoud, post-1 zegelalbum, speelgoed hond, 2 sleutel-1 bossen. verloren voorwerpen speelgoed olifantje, lederen damesl portemonnee,een blauwe portemonl nee en een bruin/ rode bril Waddinxveen - De drie Waddinxveense amateur-toneelgroepen Toi Toi, Spin en Maskerade verzorgen gezamenlijk een uniek toneelweekeinde voor jong en oud in Kreater op 21 en 22 november a.s. Op zaterdagavond zullen ze een aantal eenacters voor het voetlicht brengen in een avondvullend program ma ten behoeve van volwassenen, ter wijl op zondagmiddag de kinderen een levende poppenkastvoorstelling en een kinderstuk voorgeschoteld krij gen. De reden waarom dit theaterfestival georganiseerd wordt heeft alles te ma ken met het succes van de vorige, eer ste Waddinxveense éénacter-avond in Kreater met uitverkochte zaal en vele positieve reacties na afloop. Het organisatieteam, bestaande uit: René Roza, Adri Nieuwef en Bert Klijn is verheugd dat het programma weer vol ledig is samengesteld uit produkties van de drie Waddinxveense theater groepen. Op zaterdagavond worden de navol gende stukken ten tonele gevoerd: "Dat was de laatste" van Harold Pinter! een korte, kernachtige éénacter. diel diverse malen op deze avond opge-| voerd wordt met wisselende spelers. "Vuilnis" van Rob Bognar wordt ver-| tolkt door Toi Toi. "Krapp's laatste band" van Samuel Beckett is een coproduktie van Spin en! Toi Toi en werd op 30 oktober beloond! met een tweede prijs in de categorier Publieksprijzen tijdens het ATP in GouT da. "Is de heks verliefd?" is het thema var de levende poppenkastvoorstelling! van Toi Toi 14.00 uur. I Na de pauze worden de kinderen ge-j trakteerd op "Jip en Janneke ontmo ten Sint en Piet", van Maskerade. De voorstellingen op zaterdagavond! beginnen om 20.00 uur. Inl. tel. 01828- 13417; 14020 of 17634. Voor volwassenen kosten de toegangsj kaarten f 7,50. Voor de kindervoorsteij ling is de toegangsprijs een rijksdaai der. (Hazerswoude-dorp) Toneelvereniging Ontwikkeling Vreugd naar het Dorpshuis is gegaan. deze toneelvereniging reeds opgericht is in 1910, oorspronkelijk vanuit c rooms-katholieke kerk ter plaatse, maar nu echt 'neutraal' is ...Toneelspelen vroeger niet zo bekend was, maar er meer gedeclameerd werdeij sketches werden opgevoerd.. ....Er oorspronkelijk met 20 dames en 20 heren als lid, een ledenstop gold... en nu niet meer... a ....de toneelvereniging een 'lezerscommissie' heeft die nu alweer een nieuwstui uitgezocht heeft om te gaan repeteren... I de Sint Nicolaasintocht helemaal door Ontwikkeling en Vreugd wordt verzorgd! er maar liefst 14 Pieten met de boot meevaren Sint Nicolaas om 14.00 uur voet aan wal zal zetten op de Burg. Warnaarkaae.i ....de muziek zal spelen en een paard en wagen hem naar het Dorpshuis zullen r brengen met de Pieten? ,1 ....de toneelvoorstelling voor de kinderen van Hazerswoude-dorp in het Dorpsnu^ plaatsvindt diezelfde middag.. wie Sint en Piet thuis rond 5 december, op bezoek wil hebben ook deze toneelgroep kan bellen... (01728 -7155) de toneelgroep alleen kluchten en blijspelen ten tonele voert Ontwikkeling Vreugd op éénacterfestivals vele prijzen heeft gewonnen. En niet te vergeten de datum 20 november extra voorstelling! Zevenhuizen-Moerkapelle - Dit schaap in staat van ontbinding, lag dagenlang dood langs het Noordeinde. Wie is er hier in gebreke gebleven....??? Als uitvloeisel van een herstructure ring die Monuta (uitvaartverzorging, uitvaartverzekering en levensverzeke ring) dit voorjaar heeft doorgevoerd, heeft een aantal benoemingen plaats gevonden.De heer S.Boersma is be noemd tot groepsdirecteur van Monu ta Uitvaartgroep NV.; de heer P.K. Me- dendorp is benoemd tot groepsdirec teur Monuta Verzekeringsgroep NN.; de heer M.Norberhuis is benoemd tot adjunct-directeur van Monuta Uit vaartverzekering NV.; de heer R. Win- gelaar is benoemd tot controller voor de gehele Monuta-Groep.Met de her structurering loopt Monuta voor op nieuwe wetgeving, waarbij uitvaartver- zekeraars onder toezicht komen van de Verzekeringskamer. Het is de wens van de Verzekeringskamer activiteiten van de uitvaartverzorging en uitvaartver zekeringen in de jaarrekening strikt te scheiden. Vermoedelijk zal deze nieu we wet pas in 1994 ingaan. Op 21 en 22 november wordt er in het Recreatiegebied Vlietland voor de tweede keer een internationale slede- honden-karrenwedstrijd georgani seerd door Mushing Holland in samen werking met Royal Canin STEP Leid- schendam en Vlietland BV. Zaterdag is het programma van 11.00 tot 16.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. In lichtingen tel. 01728-8805. N.B. Vliet land is te bereiken door met de auto de afslag Leiden.Vlietland te nemer vaflj de rijksweg A4 of door via Leiden afslag te nemen vanaf de EuropawJ Op zondag houdt de kynologenveraj ging "Rijnland" een behendig-® si hoorzaamheidswedstrijd. Een me I otterhounds (de KWEB meute) zalfj demonstratie- met toelichting-hou J Gedurende beide dagen wordt er fj honden-, survival en winterspel' derie gehouden. Op zondag 22 november om 14.00 uur reikt gedeputeerde mevrouw L. Blok een prijs uit aan "The Red Rose of Loch- buie Pipes and Drums", de doedelzak vereniging uit Rijswijk, tijdens de slede- honden-karrewedstrijd in Vlietland. Deze vereniging heeft de prijs gewon nen door een mooie naam te bedenken voor een kalf van de Schotse Hooglan ders in Vlietland. De provincie Zuid- Holland heeft namelijk na de geboorte van het kalf via de plaatselijke media het publiek opgeroepen om een naam voor dit kalf te bedenken. De naam die met een prijs beloond werd is d'e 1 de Rijswijkse doedelzakverenigi'L T kozen, welke tevens bekend zal wor gemaakt. y«| De Schotse Hooglanders zijn in land aanwezig in het kader van he weidingsproject'. Dit gebeurt in s werking met de diergaarde BnjootJ Rotterdam. Door beweiding m, "„J se Hooglanders, krijgt een deel va l recreatiegebied Vlietland, een natuurlijk karakter, wat de hele n lijke ontwikkeling in het gebie goede komt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 18