.a'Ku'/sa KTi&ss vg.'voor nie,-rokers-De Bi""> Kiaveijassen in het Zuidhonk Kii. derdisco en South-houseparty Kerkdiensten Kerkdiensten Zevenhuizense fysiotherapeute heeft nu ook praktijk in Waddinxveen Uitslag Poezie Podium in bibliotheek Koffie- ouderen Veteranen: mannen vrouwen opgelet Verkoping handwerkclub geref. kerk Bazar "De Gouwebloem" Bingo in De Boog Vicious Velvet Tentooastelliag Vogelvrienden Impressionisten Ouderavond Sav. Lohmanschool Gunning uitbreiding gemeentehuis Harp-fluit-duo op koffieconcert Overleg gemeente-kwekers over proefboring N.A.M. in Nessepolder Als uw naaste u een zorg is... pagina 19 Brenda de Vries, ook deskundig in sensomotoriek en haptonomie Sensomotoriek Waddinxveen zondag 22 november Haptonomie Bijeenkomst Vereniging Oud Militairen Indiëgangers in He'Zuldhonk een 8ehou- Boskoop 22 november Quilts van Els Wilms lezing in De Vlieger Derde concert in najaarserie Praathuis Boskoop Verkoop-en informatiedagen Hart van HnllanH/18 nrammhnv iqot Zevenhuizen-Waddinxveen - Onlangs is Brenda de Vries gestart met haar prak tijk voor fysiotherapie en haptonomie in Waddinxveen aan de Wingerd 12a, in het voormalige consultatiebureau van het Kruiswerk Midden-Holland. Sinds bijna twee jaar behandelt zij patiënten bij haar thuis aan de Dorpsstraat 54 in Zevenhuizen. Daar een deel van haar patiënten uit Waddinxveen komt en zij op zoek was naar een praktijkruimte aldaar, heeft ze de stap gemaakt dit leeggekomen consultatiebureau te hu ren. De patiënten uit Zevenhuizen kun nen nog gewoon aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen terecht. Brenda de Vries heeft na haar opleiding fysiotherapie de opleidingen 'senso motoriek' en 'haptonomie' gevolgd en heeft daarmee jarenlange ervaring op gedaan in ziekenhuis en revalidatiecen trum en sinds twee jaar in haar eigen praktijk in zevenhuizen. Sensomotoriek is het samenspel tus sen bewegingen en ervaringen die we opdoen via onze zintuigen. Een onvol doende of vertraagde ontwikkeling van die sensomotoriek kan zich bij kinde ren op verschillende manier uiten. Het kunnen kinderen zijn die veel vallen, veel moeite hebben met fiets-, zwem men, ritme-of ruimtelijke problemen hebben of die op school vast dreigen te Hervormde kerk Immanuel 10. en 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Geref.kerk 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn lopen. Slordig schrijven, lang letters en cijfers om blijven draaien (b/d verwisseling bijv.) kunnen optreden bij een ver traagde ontwikkeling. Door het oefe nen van die sensomotoriek kunnen deze kinderen vaak geholpen worden. Haptonomie is de leer van het voelen. De haptonooom leert de patiënt zijn gevoel meer in te schakelen om zo be ter te kunnen reageren op (pijn) prik kels. Men leert op een andere manier om te gaan met zijn klachten waardoor de pijn vermindert of beter te verdra gen wordt. Dit kunnen klachten zijn met een duidelijk aanwijsbare oorzaak, maar ook klachten die voortkomen uit spanning. Vanaf heden kan men, na verwijzing door huisarts of specialist, dus ook aan de Wingerd terecht voor fysiotherapie, haptonomie en sonso- motoriek. Erg jammer vindt Brenda de Vries het, dat zij geen overeenkomst met het Ziekenfonds heeft. Alleen parti culier verzekerden kunnen hun behan delingen door de verzekering vergoed krijgen. Voor meer informatie zie advertentie elders in deze krant. UKfHMUt Regionale mededeling Waddinxveen - Veteranen, mannen en vrouwen van Zee-Land- en Lucht macht, die in de periode van 1945 -1962 in het voormalig Nederlands Oost Indië en Nieuw Guinea hebben gediend, wor den uitgenodigd voor een filmiddag op 24 november a.s. in gebouw "De Bron" Troubadourweg 2 in Alphen a.d. Rijn. Aanvang 14.00 uur; zaal open 13.45 uur. voor de pauze staan op het program ma: De Ketjakdans; het driejarig be staan van het eerste bataljon Jagers (1948) en NIWIN in actie. Na de pauze is er een kleine loterij ter dekking van de kosten (waarvoor men een prijsje mag meebrengen) en wordt de film "Bevrij ding van Indië'vertoond. (Deze gaat over de eerste politionele actie). De toegang en het eerste kopje koffie of thee zijn gratis. Deze uitnodiging gaat uit van de V.O.M.I: de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers. Eventuele nadere infor matie: 070 -3976 413; 079 -415 046 of 01828-30264. N.B."De Bron" ligt bij het winkelcentrum "De Ridderhof" en heeft een ruime parkeergelegenheid. "De Bron is ook met het openbaar vervoer goed bereikbaar. Waddinxveen-Op zaterdag 28 novem ber van 9.30- 16.00 uur organiseert de nandwerkclub van de Geref.kerk te Waddinxveen weer haar half jaarlijkse verkoping. Dit keer voor 't eerst in de «al van de Ontmoetingskerk aan de uroensvoorde. Veel breiwerk is er te Koop o.a.truien, vesten, sokken, zowel voor kinderen als volwassenen. Veel babyspulletjes en verder wenskaarten, kadootjes waaronder kaarsen, mand jes met gekleurde lapjes en linten, kerstversieringen en nog veel meer voor 5 december, maar ook voor kerst. Er is ook een kraam van Amnesty Inter national. De opbrengst is 60% voor de kerk en 40% voor een nog nader te bepalen goed doel. ledereen is welkom. Waddinxveen-Op vrijdag 20 en zater dag 21 november wordt door de Stich- «i? Gouwebloem de jaarlijkse bazar ouden in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. "«opening zal verricht worden door de ^/LVink °P ^jdag 20 november m 14.00 uur. De openingstijden zijn op 'Jdagvan 14.00-18.00 uur en zaterdag v*n 14.00-17.00 uur. Deze bazar in hoofdzaak gehouden wordt om de handwerk - en andere handenarbeid- aktiviteiten van deelnemers en de jaar lijkse reis veilig te stellen. Deze bazar is weer mogelijk gemaakt door het inleve ren van de met veel enthousiasme en vaak met moeite gemaakte werkstukken,dan wel door het gratis beschikbaar stellen van diverse artike len. ku^ D^on^-a rVwnd 20 n°vem!??r 'f er weer een Bingo-avond in Buurtcen- hvee versrhXnH fHuy?ensiaan 2 ln Waddinxveen. De Bingo vindt plaats in w°rdeneiertSra0^e§int1L'30 uur en duurt tot 20 00 uur- Er zal o.a een Tod-15 ^chikbaar H16 door de ónderen zelf is samengesteld. Een platenbon is rlaat- De kosten berh-aopn r3t W6lke P'aat °p numrner 5 van deze Top-15 0,11 20 30 nf.r f I u per Persoon incl- een consumptie, bracht W house-Pariy Hier zal een Top-50 ten gehore worden ^"platenh degene die raadt welke plaats op nummer 10 in deze lijst staat in beschikbaar kaarten van deze Southhousepar jies Jg aar bij het Zuidhonk en tien gulden entree inclusief drie consump- "utf ^thetkCWn^hUla.6 klnderdisco als de Southouseparty wordt verzorgd door 'e 'ballen!! Verband met deze Kinderdisco en Houseparty komt de jeugdbingo Waddinxveen- Op maandag 9 novem ber werd de jaarlijkse ouderavond van de Sav. Lohmanschool gehouden. Voorafgaand aan het huishoudelijk ge deelte was de school al vroeg open voor alle kinderen en hun ouders/ver zorgers. Er was op de school veel te zien in het kader van het thema "land in zicht" n.a.v. de boekenweek. Alle groe pen hebben hard gewerkt aan het bou wen van schepen, onbewoonde eilan den, ruimteschepen en fantasie voer tuigen. De kinderen van de groepen 3 en 4 hebben onder leiding van mevrouw Moons nog dansjes uitgevoerd van ver schillende landen. Onder het gehoor van vele aanwezigen werd het huishou delijk gedeelte behandeld. Mevr.N.van Velde-Visser werd als nieuw lid geko zen in de medezeggenschapsraad en onder dankzegging voor de bewezen diensten werd afscheid genomen van mevr. T.Hoogendoorn.Verder is er op school ook nog een expositie te bezich tigen over de "herfst" Boskoop -Zaterdag 21 november treedt de driemansformatie "Vicious Velvet" op in jongerencentrum "De Tunnel" te Boskoop. De Waddinxveense vogelvereniging "De Vogelvrienden" organiseert de jaarlijkse tentoonstelling in het lokaal van de duivenvereniging "De Sperwer" aan het Stationsplein in Waddinxveen. Openingstijden: donderdag 26 novem ber van 20.00-22.30 uur; vrijdag 27 no vember (21.00 uur trekking verloting) van 14.00-22.30 uur; zaterdag 28 no vember van 10.00-16.00 uur met om 15.30 uur de prijsuitreiking. De toegang is gratis en er is gelegenheid om vogels te kopen. Tevens draait een groot rad van avontuur fraaie prijzen weg. Herv. kerk 9.30 uur kand. W.G. van der Top Ede; 18.30 uur ds. KJ. Jansen De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk Vrijz.Prot.Geloofegem. 10.00 uur ds.J.W. Schneider Hilversum Chr.Geref. 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. J. Manni Rotterdam-C. (medische diensten zie Benthuizen) Boskoop - Afgelopen week is bekend geworden welke leerlingen uitgekozen zijn bij het project POEZIE-POD1UM van de bibliotheek. Dit project, mede geor ganiseerd door boekhandel Jongejan en Boskoop Creatief, heeft plaatsge vonden in alle groepen 6 van de Basis scholen in Boskoop. Anita Poulman heeft de groepen bezocht en samen met de kinderen over poezie gepraat.In en na de tweede les hebben de kinderen zelf hiermee gewerkt een daarna zijn de volgende leerlingen gekozen om hun werkstuk in de bibliotheek te komen voordragen op tweede Kerstdag tij dens de opening van Boskoop Creatief. Ook worden zij als eregast verwacht tijdens de lezing van Karei Eykman op woensdag 18 november a.s. De uitgeko zen leerlingen zijn: Koningin Wilhelmi- naschool: Kevin Eys; De Akker: Marleen van Eijk Immanuelschool: Arjan van Gemeren en Rianne de Gier; Reho- bothschool: Madelijn Prins; Vijverflui ter: Yvonne Lagerwey; Ichtus: Menno Barends en Karin van Tol; Zevensprong' Martine Latoya Boskoop - Vanaf vrijdag 20 novemmber zal de Boskoopse Els Wilms in de bibli otheek aan de Babsloot in Boskoop haar patchwork-quilte laten zien. Waddinxveen- Met ingang van zondag 29 november organiseert de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen i.s.m. de ouderenbonden - eenmaal per 14 dagen een koffie-ochtend voor oude ren van 11.00 tot ca. 13.00 uur in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnen pad 1. ledereen is van harte welkom! Waddinxveen - In gebouw "De Vlieger" aan de Staringlaan 2 in Waddinxveen, houdt de Belgische Kunsthistoricus Sisca van Beele, vanavond 18 novem ber, een dia-lezing voor de Waddinx veense Kunst Kring. Het onderwerp "de impressionisten' heeft, dank zij de ex positie in het museum Boymans- van Beuningen, veel aandacht gekregen. Sisca van Beele studeerde Kunstge schiedenis aan de Katholieke universi teit van Leuven. In september begeleid de ze de Waddinxveense Kunst Kring tijdens een bezoek aan het Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen. De dialezing begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Boskoop - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Boskoop hebben besloten over te gaan tot gunning van de werkzaamheden betreffende de uit breiding van het gemeentehuis aan de laagste inschrijvers, te weten: Aan. bedr. Vink en Veenman te Nieuwkoop voor de bouwkundige werkzaamhe den; Inst.bedr.Andriessen te Houten voor wat betreft de werktuigkundige in stallaties; Inst.techniek P.A.Verkerk B.V. te Zwijndrecht voor wat betreft de eiectrotechnische installatie. Op korte termijn zal worden gestart met de ter reinwerkzaamheden. Als planning wordt aangehouden dat de le paal voor de uitbreiding zal worden geslagen in de week van 14 tot 18 december 1992. Verwacht wordt dat de bouwperiode - 13 maanden zal bijdragen, zodat de nieuwbouw begin 1994 in gebruik kan worden genomen. iHaffmnrrion 99 nm.nmk». Boskoop - Zondagmorgen 22 november is er in het Praathuis in Boskoop weer een koffieconcert. Dan treedt het fluit- harp-duo op dat wordt gevormd door Marijke Faber en Saskia Knaven. Marij ke Faber studeerde fluit aan het Con servatorium van Utrecht, had les van Peter van Munster en volgde master- classes o.a. van Trevor Wye en Peter Lucas Graf. Saskia Knaven studeerde zowel pedaalharp als Keltische harp bij Erica Waardenburg, eveneens aan het Conservatorium van Utrecht. Beide musici treden regelmatig in diverse ensembles op en zijn tevens werkzaam als docent. Op het pFogramma van het koffieconcert staan werken van Jac ques Ibert, Maurice Ravel en Hendrik Andriessen. Het duo Marijke Faber-Sas- kia Knaven is daarnaast zeer geboeid door de muziek van de onlangs overle den Argentijn Astor Piazzolla. Als een hommage aan deze componist zullen zij van hem ook een aantal muziekstuk ken uitvoeren. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. Boskoop - Tegen het besluit van de gemeenteraad van 24 september 11992 om medewerking te verlenen aan een proefboring door de NAM in de Nesse polder zijn bij de gemeente bezwaren ingediend door kwekers in die polder en de Kring Boskoop van de Nederland se Bond van Boomkwekers. Als belang rijkste bezwaar wordt aangevoerd mo gelijke schade aan wegen, het onbereik baar zijn van bedrijven, consequenties voor de bouw van bedrijfswoningen en geluidsoverlast. Tijdens de raadsver gadering van 22 oktober j.l. zijn de be zwaren door een woordvoerder van de kwekers toegelicht. De raad heeft ver volgens met algemene stammen een motie aangenomen waarbij er bij het college van burgemeester en wethou ders op wordt aangedrongen om alle mogelijke nadelen en te verwachten schade nauwkeurig te onderzoeken voordat voor de boortoren een bouw vergunning wordt afgegeven. Aan de uitvoering van deze motie wordt door het college alle voorrang gegeven. De gemeente wil nadrukkelijk samen met de kwekers onder ogen zien wat het betekent om geconfronteerd te worden met een proefboring, mogelijk gevolgd door een produktieproces. Binnenkort vindt er een eerste bespreking plaats tussen gemeente en kwekers waarbij de wederzijdse beschikbare informatie ter tafel komt ter voorbereiding van overleg met de NAM. t.k. wegens omstandigheden: atag gasfornuis met infra-oven 400,- tel na 17 uur: 01727-16793 t.k. fleischman treinset ho m huisjes rails 350,-01728-9734 t.k. Faber gashaard convector klassiek model vraagpr. 250,-01828-15571 t.k. hal- of kaptafel lage stoelen zonder leuninq f 50,- 01727-12291 t.k. creme kl. 2-zits bank fauteuil wollen vloerkl. 300,- 01828-11170 vlot meisje (17) zoekt leuk werk voor de zaterdag Heeft u iets voor mij: 01727-15260 t.k. antraciet wandmeubel wit kolom-eettafel wit salontafel 01828-19155 t.k. racefiets 10-12 jaar jan Jansen 01802-2172 t.k. gevr. goede gebruikte gitaar 01802-1880 t.k. Teutonia kinderwagen kleur blauw; maxi-cosi' 2 kruiken 01802-2706 t.k. heggeschaar merk: Metabo 01802-3312 Waddinxveen - Onder het motto "Als uw naaste een zorg is", organiseerden de 1ZB, de Stichting Goed Werk en de Ned. Patiëntenvereniging afdeling Waddinxveen verkoop en informatie dagen. Deze dagen werden gehouden in gebouw "De Hoeksteen" aan de Esdoor nlaan 2 vrijdag 13 november 's avonds en zaterdag 14 november overdag tot 16.00 uur IZB: Op de boekentafel van de IZB kon men een keuze maken uit geselecteer de uitgaven voor het christelijk gezin Onder andere (Staten)bijbels, psalm boeken, kinderbijbels, gedichtenbun dels, muziekboeken, cassettebandjes c.d.'s e.d. Goed Werk. Goed Werk bood houtsnij werk, sieraden, speelgoed, lederwaren koffie, thee, suiker etc. NPV: De Nederlandse Patiëntenvereni ging is een christelijke organisatie die opkomt voor de algemene belangen van patiënten in de gezondheidszorg. Uitgangspunt daarbij is dat ieder mens recht heeft op leven, ongeacht de le vensfase of de kwaliteit van het leven Ieder mens mag er zijn. Poppenkast en spelletjes. Voor de jongste bezoekers waren er diverse activiteiten, variërend van een boom vol verrassingen, een spiegelspel, pop penkast en diverse knutselwerkjes.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19