Antwerpse brand kan ontstaan zijn door kerstversiering VEERMAN J*nu9tj a-s. oek °P 14 i^ UiS START THEORIECURSUS i Nieuwjaarsconcert in Zoetermeer Effectief omgaan met kinderen Klassieke jazz met een vleugje Janssen Van Oud naar Nieuw Dermatologen-spreek uur in Rijnland zieken huis Modelspoorruilbeurs Deskundige dienstverlening bij al activiteiten m.b.t. onroerende zak 17e jaargang nummer 596 4 januari 1995 A. Veerman M.F. Scheffers P.P. Eindhoven donderdag 12 januari 1995 19.30 uur, Westland 18 te Moerkapelle Aanmelden en inlichtingen: AUTORIJSCHOOL ARIE VAN RIJN 01793-1496 Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Het oude telefoonnummer in Zevenhuizen is komen te vervallen, bel: Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk ill li Op zaterdag 7 januari geeft de Zoe- termeerse organist Ronald de Jong een feestelijk orgelconcert in de Oude kerk in Zoetermeer. Het pro gramma bestaat uit muziek van Widor, Andante Cantabile, Guil- rnant, Bach, Asma en Gorden Young. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt zes gulden. Regio - Thuiszorg Groot Rijnland start op dinsdag 24 januari met de Gordon-cursus 'Effectief omgaan met kinderen'. De cursus is be doeld voor de ouders en verzor gers van kinderen van 0 tot 12 jaar. Hierbij wordt een praktische me thode aangeleerd om met kinderen om te gaan. Het gaat om tien bijeen komsten die 2,5 uur duren. Aan melden kan tot 18 januari via 01820-25736. Gouda - In de Agriietenkapel aan de Nieuwe Markt in Gouda wordt op zondag 15 januari een concert ge geven door het Guus Janssen Trio. Guus Janssen is de pianist van het trio en speelt zowel klassiek als jazz. Verder is hij actief als compo nist. Wim Janssen is de slagwerker, die optreedt als percussionist in verschillende ensembles en daar naast beeldend kunstenaar is. De derde muzikant is Ernst Glerum, die de contrabas bespeelt. Het con cert wordt voorafgegaan door twee jazz-workshops (13.15 en 14.15 uur) en begint om 15.30 uur. De zaal gaat om 13.00 uur open. Op zaterdag 7 januari start in Ouderkerk aan den IJssei voor de vierde keer 'Oud naar Nieuw'. Dit sportieve evenement wordt geor ganiseerd door de Stichting Pol- dersport en de Stichting Evene ment en is bedoeld voor het gehele gezin. Om 12.00 uur is de start voor trimlopers, wandelaars en fietsers bij 'De Drie Maenen' in Ouderkerk aan den IJssei. Het doel is het raad huis in Nieuwerkerk aan den Ussel (voor 15.00 uur). De burgemeester van de beide gemeenten zullen ge zamenlijk het startsein geven. In lichtingen: 01803-18570/01808- 2249. Alphen aan den Rijn en Leiderdorp - De drie dermatologen van het Rijnland Ziekenhuis gaan per 1 ja nuari 1995 op beide lokaties spreekuur houden. De zorgverle ning in de Alphenseen Leiderdorp- se vestiging kan op die manier goed op elkaar worden afgestemd. Voor een nadere kennismaking met alle huisartsen in de regio heb ben de dermatologen een sympo sium georganiseerd voor de art sen. Zoetermeer - Op zaterdag 7 januari wordt in het congrescentrum Meerzicht aan de Uiterwaard 1 in Zoetermeer de Zoetermeerse Mo delspoorruilbeurs gehouden. De beurs is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Kinderen hebben op deze beurs gratis toegang. Er zul len verschillende soorten treinen te zien zijn en alles wat daarmee te maken heeft. De beurs is zowel in teressant voor beginners als lief hebbers die zich al langer toeleg gen op de modelspoor-hobby. Een toost op het nieuwe jaar Regio - In Waddinxveen, Boskoop en Rijnwoude werd afgelopen maandag de traditionele nieuwjaarsreceptie gehou den. Het gemeentebestuur was in de drie gemeenten aanwezig om iedereen een goed en gezond 1995toetewensen. Burgemeester M.J.J.M. Boelen van Rijn woude sprak tijdens zijn nieuwjaars- speech onder andere over de nationale en internationale ontwikkelingen. Naast de positieve geluiden over Man dela, het mogelijke einde van de Noor- dierse 'ellende' en de handdruk tussen Arafat en Rabin, haalde de burgemees ter ook de oorlog in Ruanda en Bosnië aan en het verlies van bekenden en onbekenden. Landelijk kwam paars aan het bewind maar in Rijnwoude bestaat de coalitie sinds maart uit CDA, WD en PvdA. De burgemeester gaf aan tevreden te zijn over het nieuwe college, dat al in de inwerkperiode belangrijke beslissin gen heeft genomen. Voor 1995 zijn zijn verwachtingen dan ook zeer positief. In dit jaar zullen beslissingen genomen worden in de kerntakendiscussie en zal het beleidsplan voor de komende vier jaar worden gepresenteerd. De ge meente wil bij de kerntakendiscusseie de bevolking betrekken. "Daar staan wij voor open en bieden de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisse len," aldus burgemeester Boelen. Ook over de HogeSnelheidsLijn en het Bent woud had de burgemeester het nodige te zeggen. Hoewel hij niet alles bij het oude wil laten, vindt hij niet dat goede landbouwgronden moeten worden op geofferd aan de plannen die in zijn ogen 'negatief' zijn. "Ik zie persoonlijk niet in wat een bos meer doet aan het tegen gaan van verstedelijking dan een pol der. Bomen liggen toch zo om, denk maar aan Oud-Amelisweerd". Net als zijn collega uit Rijnwoude refe reerde burgemeester J.J. Spros van Boskoop aan de oorlog in Bosnië en in andere Oosteuropese landen. "Niet eerder tijdens een nieuwjaarsbijeen komst ben ik mij er zo goed van bewust geweest dat wij hier in Boskoop in vre de leven," verklaarde hij. Hij zei verder tevreden te zijn met de resultaten die in 1994 bereikt zijn. Hierbij noemde hij met name de Galerij en het nieuwe Zorgcentrum. Ook burgemeester Spros is tevreden over de samenwer king binnen het nieuwe college. "Die goede samenwerking zullen wij nodig hebben want financieel staan wij er slecht voor. De voorjaarsnota zal hier op het antwoord geven. Maar: franje knippen kan niet meer, de kaasschaaf is ongeschikt geworden en we krabben op 't bot". Met inzet en overtuiging wil de burgemeester echter de zaken aan pakken. Een probleem hierbij is de niet- consistente visie van het rijk op het binnenlandse bestuur. "Op zo'n beleid is als gemeente geen koers uit te zet ten". Daarom ziet hij uit naar de bijge stelde visie van het kabinet in april. Volgens burgemeestér Spros zal het in elk geval een 'zinderend' jaar worden met intensief overleg met de burgers over diverse onderwerpen als riole ring, de aanleg van wegen en groen voorziening. "Ik ben ingenomen met het feit dat ik in mijn nieuwe ambtster mijn daaraan samen met u mag wer ken". De burgemeester van Waddinxveen, de heer C.M. van der Linden, hield dit jaar voor de eerste maal een nieuwjaarstoe spraak. Hierin besteedde hij onder an dere aandacht aan de veranderingen die voor 1995 voor Waddinxveen op het programma staan zoals de reorganisa tie op het gemeentehuis, de kerntaken discussie en de huisvesting van de me^ dewerkers van dp gemeente. Daarnaast sprak hij over Zuidpias '90, het kunst werk dat daar geplaatst zal worden, het convenant met Gouda en Moordrecht, de vriendschapsbanden met Pelhrimov, Coenecoop en uiteraard over het te bouwen asielzoekerscen trum. "Ik vertrouw erop dat Waddinx veen deze mensen hartelijk en met be grip voor hun positie zal ontvangen". Ook de relatie tussen burger en bestuur zal sterk moeten worden. "Of de af stand burger en bestuur verkleinen, zoals pessimisten zeggen". De nieuwjaarsreceptie wordt in Zeven- huizen-Moerkapelle gehouden op woensdag 11 januari in samenwerking met de middenstandsverenigingen van de beide kernen. Zevenhuizen - "Mijn vermoeden is dat de verspreiding van de brand heel snel is gegaan. Want er waren veel mensen met verbrande luchtwegen en dat kan alleen maar als de brand zich heel snel voortplant". Dat zegt de heer M. Duine- veld, als bouwkundige verbonden aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- le, als reactie op de brand die op oudejaarsavond uitbrak in een Ant werps hotel. Bij deze brand vielen zes doden en er werden 140 gewonden op genomen in het ziekenhuis. Beëdigd makelaar en taxateur Gediplomeerd onteigeningsdeskundige Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon01802- 1866 Telefax: 01802- 3178 "De oorzaak van de brand is nog niet bekend, maar er is vermoedelijk sprake geweest van kortsluiting," legt de heer Duineveld uit. Hij houdt zich onder meer bezig met het toezicht op de bouw van woningen en heeft daarbij ook te maken met brandpreventie. "Ooggetuigen hebben verklaard dat de brand begonnen is met een kerstboom. De brand heeft zich daarna vermoede lijk snel ontwikkeld, naar ik veronder stel door de kerstversiering aan het plafond, zoals slingers. Dergelijke ver sieringen zoals slingers en visnetten kunnen levensgevaarlijk zijn omdat de brand zich op die manier in een mum van tijd verspreidt. Daarom is het niet verstandig om slingers of visnetten op te hangen, vooral niet in de buurt van spots en andere apparatuur die warm kan worden. Omdat de hitte omhoog gaat, zijn materialen die hoog hangen het meest risicovol. Een brand ver spreidt zich meestal niet via de vloer. Een papieren of kunststof lamp die geï soleerd hangt, brengt niet veel risico met zich mee maar een slinger wel". In Nederland worden bij de bouw van woningen en andere gebouwen goede maatregelen getroffen. "Er wordt geke ken naar brandveilige materialen voor het dak, de plafonds en de muren," vertelt de heer Duineveld. "Sinds 1992 moeten gebouwen waar meer dan 25 mensen tegelijkertijd in kunnen, zich houden aan een zogenaamde gebruiks vergunning. Hierin staan regels over brandveiligheid. Want een gebouw zelf kan brandveilig worden gemaakt, maar het moet ook brandveilig worden ge bruikt. Zo moeten blusapparaten di rect voor gebruik gereed staan en in zo'n vergunning is ook vermeld dat de stoffering en versiering van vluchtwe gen niet gemakkelijk ontvlambaar mo gen zijn". Voor dorpshuis Swanla geldt deze gebruiksvergunning reeds en de gemeente is bezig met een vergunning voor La Baraque.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1