Onderzoek naar bodemdaling VEERMAN MAKELAARDIJ Controle vuur wapens in Rijnwoude Nieuw onderkomen ovens poliklinieken rommelmarkt Drie-waardentocht Collecte Leger des Heils Expositie Nicolas Hammei Lezing over poppenmaken Nieuwe dominee Her vormde Gemeente Deskundige dienstverlening bij al uw activiteiten m.b.t. onroerende zaken A. Veerman M.F. Scheffers KORTE LAMP Benthuizen - Op zaterdag 25 maart haalt de restauratiecommissie van U Ned. Hervormde kerk oude spul len op voor de rommelmarkt die de commissie 13 mei zal organiseren. De opbrengst van deze rommelmarkt, Lp de boerderij van de heer Lievaart aan de Heereweg, is bestemd voor de restauratie van het orgel. Alle spullen Lijn volgens de commissie welkom, 'behalve koelkasten, vriezers en as besthoudend materialen. Inlichtin gen: Bram de Vrij 079-316550. Op zaterdag 4 maart opent tourclub de Waardrenner het {ietsseizoen met de Drie-waardentocht. Er wordt gere den over 50 of 110 kilometer en de start is in sporthal de Drie Maenen in Ouderkerk aan den Ussel. De tocht over 50 kilometer loopt door de Krim- penerwaard en de Lopikerwaard via de Vlist en Stolwijk. De tocht van 110 kilometer gaat via de molens van Kin derdijk langs de Merwede en de Gies- sen naar Meerkerk en via Vianen en Polsbroek terug naar Ouderkerk. Info: 01807-18532 of 01805-3808. Tot 4 maart houdt het Leger des Heils de jaarlijkse Nationale Collecte. Heilssoldaten en andere vrijwilligers gaan tot die dag in heel Nederland langs de deuren met de collectebus. In afgelegen gebieden wordt een brief huis aan huis bezorgd. De opbrengst van de actie is bestemd voor de socia le en pastorale hulpverlening van het Leger des Heils. Bijdragen kunnen ook overgemaakt worden op giro 37071 of bankrekening 70 70 70 171 Gouda - in de Agnietenkapel in Gouda is op 2,3 en 4 maart het werk te zien van de 73-jarige kunstenaar Nicolas Hammei, die in Frankrijk woonachtig is en eerder exposeerde in Avignon, Genève en Parijs. De kunstenaar stu deerde aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen en aan de Ecole Nationale des Beaux Arts in Parijs. Vorig jaar waren zijn schilderijen voor het eerst in Neder land te zien. Naast schilderijen maakt hij ook decors, glasobjecten en 'vi- traux' (ramen van glas in beton). De expositie is geopend op donderdag 2 maart van 13.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 3 en zaterdag 4 maart van 10.00 tot 17.00. De laatste dag is Ham mei zelf aanwezig. Inlichtingen: Le Tour Artifice 01828-30071. Waddinxveen - In de Vlieger aan de Staringlaan wordt op donderdag 9 maart een lezing gehouden over het maken van poppen. Margreet Kem- ner zal aan de hand van voorbeelden vertellen hoe zij werkt. Daarnaast is er een poppenhuis te zien. De och tend, die om 9.30 uur begint, wordt georganiseerd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Zevenhuizen - De Hervormde Ge meente van Zevenhuizen krijgt een nieuwe dominee. Ds. G.J. van Beek, momenteel werkzaam in Almkerk, heeft het beroep van de Hervormde Gemeente aangenomen. Wanneer de heer Van Beek zal verhuizen en zijn werkzaamheden zal aanvangen, is nog niet bekend. De kerkeraad heeft laten weten dat dit waarschijnlijk in mei of juni zal plaatsvinden. Nieuwe beplanting langs Al2 Regio - Het gedeelte langs rijks weg 12 tussen Zoetermeer en Gouda krijgt nieuwe beplanting. De afgelopen weken heeft Rijkswaterstaat bomen langs de weg bij Zevenhuizen en Moerka- pelle omgezaagd. "Het waren veertig jaar oude populieren, aldus de heer P. Zoeteman, cultuur-technisch medewerker bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. "Deze bomen hebben de afgelopen tijd proble men gegeven omdat er takken afvallen. Op het wegdek. Daar om hadden de bomen al eerder gekapt moeten worden De bomen vielen voorheen on der de verantwoordelijkheid van het rijk, maar sinds de gemeentelijke herindeling hoort het fietspad langs de rijksweg bij de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. En daarmee ook de 117 bomen langs het fietspad. "Er zullen essen voor de gekapte bomen in de plaats komen," aldus de heer Zoeteman. "Dit is een duurzamer soort bomen die niet zo snel groeit als de populier". Het planten van essen langs dit ge deelte van de Al2 maakt deel uit van het 'Herplantplan' dat Rijkswater staat momenteel uitvoert. In dit plan Het kappen van de populieren bij Zevenhuizen-Moerkapelle is bijna voltooid. is aangegeven langs welke gedeelten van de weg wel beplant worden en welke niet. "Er wordt rekening ge houden met het landschap langs de weg," aldus de heer Zoeteman. "Zo worden bij het spoor en bij het ge deelte waar de A12 uitkijkt op de molenviergang geen bomen ge plant". Regio - Het hoogheemraadschap van Schieland verricht momenteel onder zoek in met name de buitengebieden van Bleiswijk en Bergschenhoek om na te gaan op welke plaatsen in de polder de veenbodem is gedaald. Voortschrijdende daling van het maaiveld heeft in het algemeen tot gevolg dat er peilaanpassingen moe ten plaatsvinden. De onderzoeksre sultaten moeten aangeven of peilaan passingen in de polder Bleiswijk noodzakelijk zijn. Waterschappen zijn wettelijk ver plicht de waterpeilen in de polders in een door de provincie goedgekeurd Peilbesluit vast te leggen. Eenmaal in de tien jaar moet het Peilbesluit wor den herzien en eventueel op onder delen aangepast. De aanpassingen zijn dan gebaseerd op de resultaten van de bodemonderzoeken. De ver wachting is dat door inklinking van de veengrond in delen van de polder Bleiswijk een natuurlijke daling van het maaiveld heeft plaatsgevonden. Bovendien is op een aantal lokaties in de polder aanzienlijke uitbreiding van bebouwing en industrieterrei nen gerealiseerd, waardoor aanpas sing van de waterhuishouding moest plaatsvinden. Beëdigd makelaar en taxateur Gediplomeerd onteigeningsdeskundige P.P. Eindhoven Dorpsstraat 200 Telefoon 01802 - 1866 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefax 01802 - 3178 Rijnwoude - Door de politie Rijn en Braassem, afdeling Bijzondere Wet ten, zijn op zaterdag 25 februari di verse controles uitgevoerd op het in bezit hebben van vuurwapens. Sinds 1 januari 1994 zijn de administraties en bevoegdheden op het gebied van de Jachtwet en de Wet wapens en munitie overgegaan van de gemeen ten naar de politie. Bij de controles bleek, dat er zes vuurwapens (jachtgeweren) onbe voegd voorhanden waren. De eigena ren waren niet meer in het bezit van een geldig document (jachtakte of vuurwapenvergunning). De vuurwa pens werden ingenomen en tegen de eigenaren werd proces-verbaal op gemaakt. Tevens werd een aangetrof fen, opgezette buizerd inbeslaggeno- men op grond van de bepalingen van de Vogelwet. Aan de geregistreerde personen in de gemeenten Alkemade, Ja- cobswoude, Rijnwoude, Zoeterwou- de en Leiderdorp, zijn dit weekend brieven verzonden, waarin hen me degedeeld werd, dat hun jachtakte of verlof tot voorhanden hebben van een vuurwapen per 1 april verlengd dient te worden. De betreffende per sonen moeten hun aanvraag vóór 15 maart 1995 te deponeren bij het poli tiebureau van hun woonplaats, zo dat tijdig document gereed is. Personen, woonachtig binnen ge noemde gemeenten en in het bezit van vuurwapens op grond van een jachtakte of een verlof tot,het voor handen hebben van een vuurwapen en geen brief ontvangen hebben, die nen zich in verbinding te stellen met de afdeling Bijzondere Wetten van de Politie Rijn en Braassem, 071-810194. Te koop in ZEVENHUIZEN Wilgenlaan 23 Vraagprijs ƒ229.000,- k.k. Aan rustige straat gelegen, goed onder houden, lichte en ruime eengezinswoning met zonnige fraai aangelegde achtertuin. Ind. beg.: entree, toilet, ruimte tuinkamer en open keuken, deur naar de tuin, licht essen parketvloer. 1e verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met douche, wastafel en toilet 2e verd.: via vaste trap, mogelijkheid tot het maken van kamer, wasmachine-aansl., Vaillant combi-ketel. Te koop in MOERKAPELLE W. Alexanderplantsoen 9 Vraagprijs ƒ245.000,- k.k. Aan rustige straat gelegen, goed onderhouden, ruime eengezinswoning met vrijstaande stenen berging. Ind. beg.: entree, toilet, doorzonkamer met open haard, dichte keuken. 7e verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en toilet. 2e verd.: via vaste trap, plaats voor c.v. ketel, grote zolderkamer met dakkapel. hA makelaardij o.g. Leny Hovens °°k -s Nrd. Dwarsweg 1 Hf 2761 GA Zevenhuizen Tel. 01802-2001 Alphen aan den Rijn - ln het Rijnland Ziekenhuis zijn de poliklinieken long ziekten, anesthesie, neurologie en oogheelkunde verhuisd. De nieuwe behuizing op de begane grond bete kent een aanzienlijke verbetering voor de patiënten en de medewer kers, omdat de ruimten groter en lichter zijn. Op deze manier hoopt het ziekenhuis de service te kunnen bevorderen. NAAIMACHINESPECIAALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 - Telefoon (079) 166759 Zoetermeer De poliklinieken longziekten, anes thesie, neurologie en oogheelkunde waren voorheen gehuisvest in het souterrain. De lage plafonds maak ten de huisvesting niet optimaal. Omdat de afdeling dagverpleging naar de eerste etage is verhuisd, kwam voor de poliklinieken een nieuw onderkomen vrij op de begane grond. Ook de psychiater en de dië tisten krijgen in deze vleugel hun onderkomen. De poliklinieken long ziekten, anesthesie en neurologie hebben hun nieuwe werkplaats in middels ingericht. Op 2 maart zal als laatste de polikliniek oogheelkunde op de nieuwe werkplek operationeel zijn.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1