Reizigers hoeven minder over te stappen door gewijzigde dienstregeling ZWN Vakantie-festival in Zevenhuizen Judoka Marchant Nederlands kampioen M uidspaar van de maand worden? op pagina 10! Openbaar Vervoer ffiBO-ploeg naar landelijke wedstrijd Informatie over opvoeden Petersen nieuwe directeur 't Reigerbos Tentoonstelling over oorlogsjaren in Koudekerk Nachtrit de Gouwe Rijders Zevenhuizen Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Rijnwoude KORTELAIMD A makelaardij o.g. PER 28 MEI 1995 WIJZIGT DE DIENSTREGELING! Deze betreft belangrijke wijzigingen voor o.a. Zevenhuizen, Waddinxveen en Boskoop. Voor meer informatie: zie artikel in dit blad. Inlichtingen: OV-Reisinformatie 06-9292, (50 cent per minuut). Zevenhuizen - De wedstrijdploeg van de E.H.B.O. Zevenhuizen gaat op za terdag 20 mei naar de landelijke wed strijd die gehouden wordt in Con- „es. en Wijkcentrum Meerzicht in Zoetermeer. De ploeg bestaat uit Harry Weerstand. Mariska Tas en Esther de Jager. De ZeVenhuizense EH.B O.-ers behaalde in de Kring wedstrijd onlangs de eerste prijs toen zij een ongeval goed inschatten en adequaat handelden. Supporters worden door de E.H.B.O. uitgeno digd aanwezig te zijn bij de landelijke wedstrijd die om 13.30 uur begint. Waddinxveen - De Waddinxveense peuterspeelzaal Yasmina organi seert in mei en juni drie informatie bijeenkomsten over het opvoeden van kinderen. De thema's van de drie ochtenden, die worden gehouden op 16 mei, 6 juni en 27 juni, zijn respec tievelijk 'angst', 'de invloed van tele visie' en 'belonen en bestraffen'. De ochtenden beginnen om 9.30 uur en duren tot 11.00 uur. De zaal gaat om 9.00uur open en de toegang is gratis. Peuterspeelzaal Yasmina is geves tigd in het gebouw van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk aan de Heyermanslaan 15 (01828-31932). Zevenhuizen - R.J. Petersen uit Zoe termeer is de opvolger van de heer N. Dirkzwager, die zijn functie als direc teur van 't Reigerbos met ingang van 1 september zal neerleggen. Daartoe heeft de gemeenteraad van Zeven- huizen-Moerkapelle besloten. Nadat duidelijk was dat de heer Dirkzwager gebruik zou gaan maken van de mo gelijkheid tot vervroegde uittreding (V.U.T.), is door het college van Ze- venhuizen-Moerkapelle een sollicita tieprocedure in werking gesteld. De sollicitatiecommissie, bestaande uit de ouder- en personeelsgeledingen van de medezeggenschapsraad, het personeel, de directie van de school en het college, heeft unaniem voor de heer Petersen gekozen. Het is nog niet duidelijk wanneer de nieuwe di recteur in dienst zal treden. Koudekerk aan den Rijn - De tentoon stelling 'Koudekerk aan den Rijn 1940-1945' is te zien op zaterdag 20 mei van 13.30 tot 16.30 uur in de Oudheidkamer aan de Dorpsstraat 55a. De werkgroep foto-, plaat- en kaartmateriaal van het Historische Genootschap Koudekerk heeft deze tentoonstelling georganiseerd rond he thema's bombardement, inunda tie en bevrijding. Hierover gaat ook ket boek 'Koudekerk 1940-1945' dat te koop is tijdens de openingsuren van de Oudheidkamer. Inlichtingen: mevrouw Miedema, 01714-13377 of mevrouw Muller, 01714-12944. Regio - Vanaf zondag 28 mei zal de dienstregeling van ZWN gewijzigd worden. Vanaf die datum verandert het busbe drijfeen aantal verbindingen, veelal op verzoek van reizi gers, waardoor zij minder vaak hoeven over te stappen. Bovendien zullen enkele directe verbindingen tussen de steden in de omgeving worden gestart. Voor de inwoners van Zevenhuizen is vooral de nieuwe rechtstreekse verbinding met Zoetermeer van be lang. Deze buslijn 176 rijdt geduren de de hele dag naar het Sprintersta tion in Zoetermeer en in de ochtend en middagspits ook naar Den Haag CS. De bustijden en de frequentie van bus 175 blijven ongewijzigd. Reizigers uit Moerkapelle moeten re kening houden met het verdwijnen van de halte aan de Bredeweg in hun dorp. Bus 176, de directe buslijn tus sen Zoetermeer, Zevenhuizen en Waddinxveen, zal via het Noordein de worden geleid. De richting van de halte verandert hiermee ook. De ver trektijden wijzigen niet. in Waddinxveen zal de nieuwe bus 186 gaan rijden: deze lijn verbindt Alphen aan den Rijn, Boskoop, Wad dinxveen en Gouda met elkaar. Elk uur wordt ook bedrijventerrein Coe- necoop aangedaan. Het gedeelte van buslijn 177 tussen Waddinxveen en Gouda vervalt, maar 186 neemt de functie van deze lijn over. De half uursfrequentie naar Leiden blijft hiermee gehandhaafd (met een over stap in Boskoop). Het gedeelte van buslijn 177 tussen Waddinxveen en De inwoners van Zevenhuizen staan met de komst van bus 176 rechtstreeks in verbinding met Zoetermeer. Gouda langs de Henegouwerweg zal in de spits overgenomen worden door bus 191. Voor de reizigers uit Boskoop zijn de veranderingen van de buslijnen het meest ingrijpend. Vooral voor de in woners van Rijneveld heeft de nieu we dienstregeling positieve gevol gen: door de komst van buslijn 186 hoeven zij niet meer over te stappen aan de Zijde als zij naar Gouda willen. Omdat deze bus langs de Linnaeus- weg rijdt, wordt het oostelijk deel van de Snijdelwijk ontsloten. Door de routewijziging van 186/177 is er de overstap aan de Zijde verplaatst naar de Wilhelminalaan. Bovendien zal de richting van de bushaltes gewijzigd worden zodat op sommige punten aan de andere kant van de weg dient te worden ingestapt. Deze wijzigin gen zullen aangegeven worden op de borden bij de bushalte. Voor bus 177 is het eindpunt bij het NS-station Boskoop en 187 en 177 houden de halfuursfrequentie in stand. De oude lijnen 165 en 166 van ZWN door Rijnwoude zijn gecombineerd tot een nieuwe buslijn 165 tussen Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. Deze lijn rijdt voortaan via Hazers- woude: lijn 168 vervalt daarom. Door de nieuwe lijn 165 hebben Hazers- woude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk en Avifauna voortaan de gehele dag een rechtstreekse verbinding met zowel Zoetermeer als Alphen aan den Rijn. Hierdoor is het niet meer nodig om over te stappen op de Ge- meneweg. Voor de inwoners van Koudekerk verandert niets. De dienstregeling is te koop bij de ZWN-kantoren en bij de buschauf feurs. Inlichtingen: 06-9292 (50 cent per minuut). In de Dorpsstraat in Zevenhuizen wordt op zaterdag 20 mei een vakan tiefestival gehouden door de bedrij ven rondom het plein bij Bac. Van 11.00 tot 16.00 uur kan het winke lend publiek in de vakantiestemming komen bij de winkels van Double Dee, Bac, J.M. Haarmode, Kaasmek ka, Reisburo de Zwaluw en Bac. Elk van de winkels heeft speciale aanbie dingen die samenhangen met een va kantieland. Een portrettekenaar en een car toonist zullen hun kunsten laten zien en er zijn aquarellen en stokbrood te koop op het plein. N A AIMACHINESPECI AALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 (wijk 12) Telefoon (079) 166759 - Zoetermeer Waddinxveen - Op woensdag 24 mei organiseert autoclub de Gouwe Rij ders voor de 38e keer de traditionele avond/nachtrit. Inschrijven kan bij dorpshuis Swanla aan de Burge meester Klinkhamerweg 86 in Zeven huizen vanaf 19.30 uur. De start is tussen 20.00 en 20.30 uur en de orga- nisatie adviseert een goedwerkende raklamp mee te nemen. Ook niet ten zijn welkom. Na de rit wordt uitleg gegeven over de rit. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 NVM MAKELAAR Den Haag - Afgelopen zaterdag speel de judoka Kick van der Weijde van sportschool Marchant in Boskoop mee met de Nederlandse kampioen schappen in de categorie +78 kg en - 19 jaar. De wedstrijd speelde zich af in sport hal Overbosch en verliep zeer voor spoedig voor de jonge inwoner van Ter Aar: hij won zijn vijf partijen op punten en werd Nederlands kam pioen in zijn klasse. De trainers van Kick, onder wie onder ander Louk Marchant die met zijn leerling mee ging als coach, toonden zich dan ook heel trots. Stationsplein 5 - 2312 AJ Leiden

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1