ffl Brandweer Zevenhuizen- Moerkapelle Wergwerker aangereden Remmen voor een kat Frontale aanrijding tus sen auto en motor met zijspan Schade rijden aan gemeentelijke eigendommen Snelkraak i ^dingzaak SPECTACULAIRE KEU KEN VERKOOP IN WADDINXVEEN Container in de brand Brand op tuinbouwbedrijf Spoorwegovergang vervuild met olie in Politie zocht getuigen In Waddinxveen bij Edmon Keukens wordt vrijdag - zaterdag - maandag - dinsdag een NU OF NOOIT verkoop van showroomkeukens georganiseerd. Met gigantische kortingen die op kunnen lopen tot70% De oorzaak van deze spectaculaire keukenverkoop is dat een groot aantal keukens plaats moet maken voor de andere modellen uit Italië en Duitsland. Dus nu kopen= geld verdienen Verkoop uitsluitend aan particulieren! Haast u, Op Op! Het adres is: Mercuriusweg 15 2741 TB WADDINXVEEN 0182-631622 Trein weer op de rails gezet makelaardij o.g. Maandagmiddag omstreeks 12.15 uur werd aan de Zuidkade in Bos koop een 43-jarige wegwerker uit jAlphen aan den Rijn aangereden Idoor een personenauto. Het betrof een blauwe VW Golf oud mode.l be stuurd door een vrouw met donker blond haar van ongeveer 25 a 30 jaar oud. De vrouw reed na de man te hebben aangereden door en sloeg linksaf de Linaeusweg op. De auto I moet rechts voor schade hebben. De wegwerker hield een pijnlijk been en een pijnlijke heup over aan de aanrij ding. De politie zoekt getuigen. Wie kent deze vrouw? Boskoop - Zaterdagochtend vroeg vond op het Rijneveld een eenzijdig iongeval plaats. Een 30-jarige Bosko per verloor de controle over zijn auto toen hij afremde voor een kat. Hij sloeg vervolgens enkele malen over de kop en kwam in een voortuin lot stilstand. Boskoop - Zaterdagmiddag vond een frontale aanrijding plaats op de Alp- henseweg tussen een auto en een Imotor met zijspan. De 31-jarige be stuurder van de motor raakte de controle over zijn voertuig kwijt en kwam daarbij op de weghelft voor jhet tegemoetkomend verkeer te recht met eerder genoemd gevolg. Be motorrijder is buiten bewustzijn met hoofdletsel afgevoerd naar het ■kZLte Leiden. Boskoop-Zondagochtend is een 39- Wge Boskoper in zijn woning aan gehouden i °Pverdenking van het schade rijden aan gemeentelijke eigendommen. ™i wordt ervan verdacht dat dit ge- reurde terwijl hij onder invloed was. ij onderzoek bleek hij ongeveer 1,4 Promille alcohol in zijn bloed te heb- en' Zijn rijbewijs is ingenomen en eris Proces-verbaal opgemaakt. jn Be nacht van zaterdag op zondag *erd aan de BC-straat in Boskoop snelkraak gepleegd in een kle- ^'igzaak. De daders reden met een afut0 Be voordeuren van de winkel Ult en laadden vervolgens een hoe- •eelheid kleding in. Het zou gaan om Hee gemaskerde mannen met een u'feriijk in een grijze Opel ett. Eventuele getuigen worden gezocht zich bij de politie te mei- I I I) I i I- 11 i i r I 111 1111 I u rrili11110 1 -v,wi',wv.w,„v,--.v y,x-v.:Xysx-Xv,:- ,x-x.y- Treinongeluk Hazerswoude- Rijndijk goed afgelopen Door Maria Soetens Hazerswoude-Rijndijk - Op donder dag 23 november klokslag 11. OO uur veranderde de stoptrein tussen Lei den en Alphen in één klap in een gapend monster nadat hij op de spoorbaan een shovel ramde die daardoor op zijn kant onder aan de dijk belandde. Naast de bewaakte spoorweg overgang op de Gemeneweg in Hazerswoude-Rijndijk stak de nietsvermoedende bestuurder van een shovel de spoorweg over. De treinma chinist die toeterde en aan de noodrem trok, kon niet voorkomen dat de trein de achterkant van de shovel raakte. Door de klap sloeg het contragewicht van de shovel af waardoor de bestuur der met zijn voertuig een koprol maak te en onderaan de dijk terechtkwam. Op datzelfde moment ontspoorde de trein maar kwam gelukkig enkele hon derden meters verderop, zonder om te vallen, tot stilstand. Door de snelheid waarmee de trein op de shovel botste, werd eerst nog de zijkant van de trein opengeramd, waardoor een passagier lichtgewond raakte door rondvliegend glas. De 34-jarige bestuurder van de shovel kwam er wonder boven wonder met wat lichte verwondingen goed van af. De geschrokken passagiers werden per bus afgevoerd, bijgestaan door me dewerkers van slachtofferhulp. Een buurtbewoonster wilde wel als ge tuige optreden. "De politie wilde weten of de treinmachinist had getoeterd. Ik heb duidelijk gehoord dat er eerst werd getoeterd, daarna hoorde ik de rem men en toen een klap. Ik denk dat de chauffeur van de shovel de bellen van de bewaakte spoowegovergang en het toeteren van de treinmachinist, door het lawaai van de shovel en het verkeer, niet heeft gehoord." De buurtbewoon ster vertelde dat ze onderhand wel een boek kon gaan schrijven over de onge lukken die gebeurd zijn op deze spoor wegovergang. "Ik woon hier al zo lang dat ik zelfs precies weet hoe laat de trein langs komt rijden." Al met al duurde het tot het einde van de middag voor het baanvak weer vrij gegeven kon worden. De shovel werd tijdens het middaguur door een kraan wagen opgetakeld, maar voordat de trein weer op de rails gezet kon worden moest er heel wat werk door de specia le brandweer van de NS, de veiligheids dienst en de spoorwegpolitie verzet worden. Nadat er een werktrein met materialen vanuit Alphen aan den Rijn gearriveerd was, werd er met inan en macht een speciale hydraulische krik op de rails gebouwd. De trein kon na melijk alleen op deze manier tot op de millimeter nauwkeurig op de rails te ruggezet worden. Na deze geslaagde operatie kon de zwaar beschadigde trein mede dankzij monteurs van de NS toch nog op eigen krachten weggereden worden. ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 NVM Zevenhuizen - Dinsdagmorgen 21 no vember ontstond door onbekende oor zaak brand in een afvalcontainer aan de Eendrachtsdijk, achter het Italiaanse restaurant. Snel ingrijpen van de brandweer zorgde ervoor dat dit brandje snel geblust werd. Zevenhuizen - Donderdagmiddag 23 november brak rond 14.00 uur brand uit bij een rozenkwekerij aan de Noor delijke Dwarsweg. Door oververhitting had een filterinstallatie vlam gevat. De gealarmeerde brandweer was snel ter plaats en kon erger voorkomen. Een medewerker van het energiebedrijf heeft later de gastoevoer afgesloten, zodat verder gevaar geweken was. Zevenhuizen - Zaterdag op zondag nacht waren de Nederlandse Spoorwe gen begonnen met het onderhoud van 1700 meter bovenleiding op het baan vak Gouda-Zoetermeer. Een speciaal voertuig, dat zowel op de weg als op de rails kan rijden moest hierbij worden ingezet. Tijdens het plaatsen van dit voertuig op de overweg ter hoogte van de Bredeweg sprong een hydraulieklei- ding kapot. Een flinke hoeveelheid hy- drauliekolie kwam op de overweg te recht. Doordat de weg ter hoogte van deze overgang een scherpe bocht maakt, achtte men het noodzakelijk om deze olie zo snel mogelijk op te ruimen om eventuele slippartijen te voorko men. De brandweer werd gewaar schuwd en omstreeks 3.00 uur kon de weg weer voor het verkeer worden vrij gegeven.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1