Rentokil Olympische medaille winnaars op bezoek bij Koningin Huldiging Roy Heiner Kledingstop Stichting Kinderhulp Roemenië Jeugd- en kinderdisco's in Het Zuidhonk Daders inbraak Foto boetiek veroordeeld Fietstocht 55-plussers 18e jaargang nummer 678 7 augustus 1996 Zevenhuizen Thuiskomst Gefeliciteerd namens direktie en medewerkers Nederlandse dames vijfde Roelofarendsveen/Koudekerk - Op zaterdag 10 augustus van 17.00 tot 18.00 uur zal de Koudekerkse zeiler Roy Heiner in het clubhuis van de Watersportvereniging Braassemer- meer worden gehuldigd. Roy Heiner veroverde een olympische bronzen medaille in de Finn-klasse. Dit is de eerste echte zeilmedaille voor Ne derland op de Olympische Spelen sinds 1948. De ludieke huldiging is gezamenlijk georganiseerd door de Watersportvereniging Braassemer- meer en de gemeente Rijnwoude. Burgemeester mr M.J.J.M. Boeien zal namens de gemeente de kampioen feliciteren. Roy Heiner heeft vanaf 1989 in Kou dekerk aan den Rijn gewoond. Deze maand gaat hij met zijn gezin verhui zen naar Enkhuizen, waar hij een zeil- academie begint. Moerkapeile- De S.K.R. heeft op dit moment bijna 4000 dozen kleding verpakt voor het hulptransport dat in november naar Roemenië ver trekt. Dit aantal is meer dan voldoen de voor de 375 gezinnen die de SKR dit jaar helpt. Mede gezien de ruimte in de vrachtwagens kan er vanaf he den geen kleding worden ingeleverd. De SKR bedankt langs deze weg alle mensen die kleding en dergelijke j hebben gebracht. Waddinxveen- Vrijdagavond 9 au gustus organiseert de Stichting Wijk- werk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuidhonk een disco voor de jeugd van 11-16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegang bedraagt 2,50 inclusief een consumptiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdag 10 augustus van 18.30- 20.00 uur. Entree 2,50 inclusief con sumptiebon en lootje. Zevenhuizenaren met goud uit Atlanta Dooi Gerard Verheiien Zevenhuizen-Zondagavond 4 augustus om 20.30 uur Nederlandse tijd begon dé wedstrijd. Bijna drie uur later kon het feest begin nen zowel in Atlanta, in Nederland maar zeker ook in Zevenhui zen. Na een zinderende finale won het Nederlandse heren-volley balteam van rivaal Italië mei 3-2 (15-12, 9-15. 16-14. 9-15 en 17-15). Verdiena goud voor Peter Blangé, Ron Zwerver, Guido Görtzen, Richard Schuil, Misha Latuhihin, Mike van de Goor. Bas van de Goor Olaf van der Meulen. Jan Posthuma. Henk Jan Held en niet in de laatste plaats voor de Zevenhuizenaren Brechl Rodenburg en Rob Grabert. Coach Joop Alberda en zijn assistent Toon van de Burcht (ex-Rentokil) keken trots toe bij de emotionele huldiging, waarbij de heren de gouden medailles kregen omgehangen door Anton Geesink. Met een kijkdichtheid van 8.6 was de spanning in Nederland te snijden. En met name bii familie en bekenden van de acteurs daar in het verre Atlanta. Daar moest het gebeuren. Een wedstrijd tegen eeuwige concurrent Italië. De eerste set beloofde veel. Voor de Nederlanders leek alles op rolletjes te lopen. In Atlanta en hier thuis in de comfortabele fauteuil een zucht van verlichting toen dan eindelijk het vijftiende punt werd geslagen. Echter aan het eind van de tweede set brak menigeen het zweet" uit. De Italianen blonken en hoe! Met maar liefst 9-15 werden Joop Alberda en de zijnen afgedroogd. Even leek het erop dat ook de derde set verloren zou gaan, maar met een enorm doorzettingsvermó gen en een geweldige krachtsinspanning wendden de heren Nederlan ders dat gevaar perfect af. Met trillend hart zag Nederland hoe een 7- 11 achterstand werd omgebogen in 16-14 winst. Er was weer hoop, er was nog niets verloren. Nederland maakte zich met-gierende zenuwen op voor de vierde set. Zouden de jongens kans zien deze te winnen dan Helaas gaandeweg dit vierde bedrijf moesten de spelers in het veld en de toeschouwers daarbuiten gelaten toezien hoe de Italianen het Nederlandse vooralsnog van goud afhielden. Weer met 9-15 waren de blauwgekleurden superieur. In iede re Nederlandse huiskamer op en top spanning. Men leefde mee. De een ging een rondje kamer maken, een ander vrat z'n sigaret bijna op, weer een an der nam z'n zoveelste hartverwarmer- tje. Het thuisfront was er klaar voor! De toejuichingen kon het wel over de oceaan schreeuwen. En op het uiterste Brecht Rodenburg werd bij aankomst op Schiphol naast familieleden en kennissen ook begroet door zijn oud-onderwi/zer rechts). puntje van de stoel werd dan die alles- beslissende tiebreak als het ware mee gespeeld, meegeslagen. De opgekropte emoties werden zo nu en dan de vrije loop gelaten Zeker op het moment dat de Italianen de bal (die Nederland goud had kunnen opleveren) leken uit te slaan; maar die Bas van de Goor op het laatst onderschepte Hoog opverend moeten velen iets geroepen hebben van "haci die bal toch iaten gaan man!" Voor Italië echter uitstel var. executie. Nog geen minuut later dook alles wat Neder land was over elkaar heen. Zowel in de nieuwe wereld als hier thuis op de bank Met Brecht Rodenburg en Rob Grabert in de selec tie leefde Zevenhuizen natuurlijk hartstochtelijk mee. Met name in huize Rodenburg was de span ning t< snijden. Hanche-in-handje beleefden de ouders van'Brecht die laatste momenten uiterst emotioneel. Hun zoon28 jaar oud, een Olympische titel en dan nog wel goud. Gewoon te gek: En dan die huldiging Menig traantje werd weggepinkt Voor Brecht en Rob ook een herinnering om nooit te vergeten. Zo schitterend, eigenlijk het mooiste van de spelen. Moerkapeile- De daders die op 16 januari een Inbraakhebben gepleegd Wj de Fotoboetiek in Moerkapeile, zijn beiden veroordeeld tot 21 maan- aen gevangenisstraf waarvan 7 maanden voorwaardelijk met een Proeftijd van 2 jaar. 1 Aaddinxveen- Op woensdag 14 au- Rustus organiseert het Senioren- werk de vijfde fietstocht. De tocht vai i circa 40 kilometer gaat deze keer a gs het Weegje, via Gouda naar Dtoiwijk. j Bli goed weer vertrekt men om 10.00 nu vanaf het Anne Frank-centrum. 1 geveer halverwege de route Wl rdt een rustpauze ingelast. Zowel V' oi het vertrek als na afloop van de ocht is er gelegenheid een kopje 0' ie of thee te drinken in het Anne r «ik-centrum. De kosten voor deel- name z'in 2,50 per persoon (inclu- Slfc! drie consumpties). Alle enthou siaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder ';'n van harte welkom, e volgende fietstocht is gepland op 'nsdag 10 september. Eerst die spann ing, toen die ontlading en daarna die ontspanning en de thuiskomst. Het was gisteren- ochtend op Schipho; een gezellige puinhoop. De aankomsthal in West-3 leek wel een mierennest. Veel familie en bekenden en veel journalisten van radio en TVToen bleek dat het volleybalteam een andere uitgang nan. dan de rest var. de Atlanta- gangers, ontstond er even paniek Rob Grabert was onvindbaar, Brecht Rodenburg rende niet een bre de glimlach op z'n Mieke (zelf even tevoren uit Atalanta gearriveerd enz; ouder; at. In Zevenhui zen aangekomen had de Staringstraat een totale metamorfose ondergaan en bleek omgedoopt te zijn tot Lange BrechtstraatIn de Dorpsstraat was nummer 186 ii de slingers gezet Een hartelijk welkom voor Rob. Mieke Olieman voor de camera van RTL nieuws Links van haar vader Rodenburg De Nederlandse dames volleybalploeg, waarin de Zevenhuizense ingrid Visser een basisplaats heeft, behaalde eer schitterende vijfde plaats in Atlanta. Voor het tean vaiBert Goedkoop zeker een com pliment waard Donderdag 8 augustus worden alle winnaars van een Olympische me daille op Huis Ten Bosch koninklijk ontvangen. Rob Grabert

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1