GAAT DOOR Wethouder mevrouw Wientjes opent nieuwe ingang Jan de Ruiter en Dirk Braat op Radio West ee week: •••Auto Rai Special, vanaf pagina 17* -- Deze kleur Politie en gemeente onderzoeken kruising Zuidplaslaan/Dreef Geneesmiddelen bij Plattelandsvrouwen Zendingsavond Inleveren pakketten voor Polen Open huis bij het Coenecoop College A makelaardij o.g. NVM Open huis Orgelgek W addinxveen- Naar aanleiding van ongevallen met letsel stellen de po litie ljssel en Gouwe en de gemeente "'addinxveen een onderzoek in naar de kruising Zuidplaslaan/ Dreef. Vanaf begin december vond driemaal een ongeval plaats waar- d) vier overstekende fietsers het slachtoffer werden. Vorige week vr'jdag raakten twee fietsende scholieren uit de Zuidpias ernstig gewond toen zij bij het oversteken werden aangereden door een rachtauto. Opvallend is dat de aan rijdingen op vrijwel identieke wijze plaatsvinden. De politie heeft nu het initiatief ge nomen met betrokken partijen te gaan overleggen en te onderzoeken wat mogelijk de oorzaak van de aan gingen kan zjjn. Zij gaat daartoe 1 ^"niende tijd ook het verkeers- drag op de kruising in ogen schouw nemen. 19e jaarga nummer 702 5 februari 1997 Moerkapelle - De afdeling Moerka- pelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 12 februari haar maande lijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. Die avond houdt de heer R.J. Buitenhuis een dia-lezing met als onderwerp: Hoe werkt de apothe ker? en hoe komt de geneesmicfde- lenprijs tot stand? Introducés zijn welkom en hebben gratis toegang. De avond begint om 20.00 uur. Moerkapelle - Op woensdag 12 fe bruari wordt een zendingsavond gehouden in De Rank, naast de Her vormde kerk. Dominee Korevaar uit Rotterdam komt spreken over het thema: "In spanning - Inspanning op weg naar 2000. Hoe verwachten wij het jaar 2000." De avond, die georganiseerd wordt door de zendingscommissie van Moerkapelle, vangt aan om 20.00 uur. Regio- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoet er- meer op donderdag 13 februari van 17.00 - 22.00 uur. Voor informatie: telefoon 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kar tonnen doos, met plakband dicht geplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van geadres seerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pak ket is 25 kilogram, de kosten zijn 750 per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. mMwmawi Op zoek naar Start een leuke baan? Zie de advertentie op pagina 8. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 na MAKELAAR Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op woensdag 29 januari heeft wethouder van onderwijs, mevrouw M. Wientjes, samen met de schoolleiding en leerlingen van het Coenecoop College de nieuwe ingang van het hoofdgebouw aan de Dreef 6 feestelijk in gebruik genomen. De nieuwe ingang grenst aan het parkeer terrein, rechts van sporthal de Dreef. De nieuwe, lichte ingang biedt betere doorgang voor de leerlingen. Aansluitend op de feestelijke opening hield het Coenecoop College open huis voor nieuwe leerlingen. Alle geïnteresseerden waren hierbij in de gelegenheid om een kijkje te nemen in de schoolgebouwen en kennis te maken met de schoolleiding en medewerkers van het Coenecoop College. In de lokalen werden diverse demonstraties gehouden en alle studieruim ten waren te bezichtigen. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Iedere dag van 12.30 tot 13.30 uur zendt Radio West het programma "De Halte" uit, waarin de oudsten en de wijsten van een dorp uit de regio aan het woord komen. Vorige week donderdag was de beurt aan Zevenhuizen. De acteurs voor de radio-microfoon waren Jan de Ruiter en Dirk Braat. Jan de Ruiter, bijna 77 jaar, staat bij de oudere Zevenhuizenaren bekend als een unieke figuur. Al lereerst is hij 60 jaar lid geweest van "De Kleine Trompetter", die dit jaar het 100 jarig bestaan viert. Van die 60 jaar is hij 3 jaar gewoon bestuurslid geweest en 22 jaar voorzitter. Jan z'n kribbe stond in 1920 in de sigaren zaak, waar nu Piet Heij zit. Z'n vader was kleermaker/barbier, zoals ze dat in een plattelandsgemeente noem den. Het vak van kleermaker ging toen over van vader op zoon. Maar via de erfelijkheidsdragers werd er meer op zoon Jan overgeplant. Jan bleek namelijk een geniaal cabaretier. Met enige weemoed denken de oudere Zevenhuizenaren nog wel eens terug aan de tijd dat menig vooraanstaand persoon van de gemeente vanuit de poppenkast behoorlijk op de korrel werd genomen. Jan de Ruiter en Leen de Koning waren gewoon een begrip. Verder zullen velen zich ook nog wel het A-sociaal orkest herinneren net als Bot op scherp en het Trom Spetter IJs. "Ja dinsdag kwam die vent van Radio West hier binnenvallen. Of ik aan de uitzending van donderdag wil de meewerken over gewoon een oud vak. Ik zeg nog dat het al weer 7 jaar geleden is dat ik gestopt ben. Maar dat donderde niet. En tot m'n stomme verbazing zie ik hier vlak voor de uit zending ook nog Dirk Braat binnen stappen. Die hadden ze gestrikt met het oog op z'n orgeltjes". Speciaal voor Dirk Braat had radio Jan de Ruiter, een geniaal cabaretier. Dirk Braat is een echte 'orgelgek'. hebben Jan en Dirk veel gelachen. Dirk:"Jan was altijd sterk in die oude gezegdes. Leuk om ze weer eens te horen. En dan dat fotoboek van Jan. Ja dan komen al die herinneringen van toen weer boven. D'r zat nog een foto in van Gijs Dekker. Wat een bewon dering had ik voor die man. Die begon in een koeienschuurtje met zo'n klei ne lintzaag. En als je nou dan ziet wat het allemaal geworden is. Geweldig gewoon". West iemand met een piepklein orgel tje afgehuurd. Voor de onderhand 82- jarige geboren Zevenhuizenaar een verrassing van de eerste orde. Want Dirk is van kleins af aan orgelgek ge weest. Als er een orgeldraaier uit Rot terdam naar Zevenhuizen kwam liep Dirk de hele dag mee. Het werd een passie. Veertien jaar lang ging hij met een orgel-exploitant mee naar Arn hem, Ede, Nijmegen, Wageningen en Zutphen om te mansen of wel met het centenbussie te rammelen. "Die da gen waren veul te kort. De mooiste dag was de Vierdaagse in Nijmegen. De mensen zaten dan vier kilometer zo'n vijf breed langs de weg. En wij met het orgel er langs. Dan zat je financieel goed. Jammergenoeg ben- ne d'r geen liefhebbers meer voor. Bij Gijs Perlée uit de Westerstraat in Amsterdam staan er nu zeker 12 bin nen. Jammer, jammer". Dirk's jongste dochter Karin kon hem dan ook geen groter plezier doen met het boek van mr. R. de Waard "Draaiorgels: Hun geschiedenis en betekenis". Tijdens de rechtstreekse uitzending

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1