m God voor beginners en ingewijden Nieuwe jachtcampagne van de Dierenbescherming Hart van Mand de I 17i i j vanderWende Leger des Heils houdt nationale collecte Grote rommelmarkt Koppelklaveijassen Klaverjassen bij Zang Kleur i Hart van Holland/26 februari 1997 pagina 3 Boekenweek 1997 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle L 11 Zevenhuizen Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Protestkaart 29.000 exemplaren m M T m m ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Duizenden heilssoldaten en andere vrijwilligers gaan tot en met 8 maart op pad met de collectebus. Het Leger des Heils houdt in deze periode de jaarlijks Nationale Collecte. De opbrengst van de Nationale Col lecte komt ten goede aan het hulpver- leningswerk van het Leger des Heils. Het gaat om de sociale en pastorale hulpverlening vanuit de kerkelijke af delingen en het niet gesubsidieerde werk van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg. De Nationale Collecte is een belang rijke bron van inkomsten voor het Leger des Heils. Tot nu toe werd nooit tevergeefs een beroep op de Neder landse bevolking gedaan. Het Leger vertrouwt ook dit jaar op de steun van vele Nederlanders. Wie het werk van het Leger des Heils wil steunen, kan de bijdrage geven aan de collectant of overmaken op girorekening 37071 of bankrekening 70.70.70.171. Hls elke seconde telt Diefstal auto: Aan de Zuidplasweg is in de nacht van zaterdag 22 op zondag 23 februari een rode Opel Kadett met kenteken NB-58-YB ontvreemd vanaf een parkeerplaats. Bromfietser onder invloed: Aan de Noordelijke Dwarsweg is zondagoch tend 23 februari om 3.35 uur een 19- jarige Waddinxvener op zijn brom fiets aangehouden. Hij reed zonder helm en bij controle bleek hij onder invloed van 1,0 alcohol in zijn LI J OO bloed. Rijden tijdens ontzegging: Maandag 24 februari om 3.00 uur bleek een 30- jarige Waddinxvener bij controle een ontzegging van de rijbevoegdheid te hebben. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. Stormperikelen: Aan de Moerdijk straat is tijdens de storm in de nacht van maandag 24 op dinsdag 25 februa ri een boom op de kruising beland. De brandweer heeft de boom kort ge maakt. Vernielingen: Dinsdagavond 18 fe bruari bleken vier ruiten van de Dick Brunaschool aan de Sperwerhoek te zijn ingegooid. Inbraak bedrijf-. Aan de Zuidkade is dinsdagavond 18 februari de toe gangsdeur geforceerd van een be drijf. Er is niets meegenomen, 'n de nacht van vrijdag 21 op zater dag 22 februari is in de Eikenlaan een steen door de ruit van een deur van sen winkel gegooid. Uit de kassa is wisselgeld gestolen. Inbraken in woningen: Aan de Kerk- weg West is zondagmiddag 23 februa- n het raam op de eerste verdieping van een woning opengewrikt via het P'ahedak. Sieraden, paspoort en 100 bD s zijn meegenomen. Inhaak kinderdagverblijf. Aan de Beu kenhof is afgelopen weekend de ruit ingeslagen van een kinderdagverblijf. Ben printer en een kopieerapparaat is meegenomen. Inbraken in auto's: Aan de Oranjelaan Is d'nsdagmiddag 18 februari een tele- °on gestolen uit een onafgesloten auto op een privéterrein. Aan het Zuidplashof is in de nacht jmn zondag 23 op maandag 24 februa- 1 de ruit ingeslagen van een auto. Een autoradio is meegenomen, vanuit een bedrijf aan de Brugweg de men donderdag 20 februari aar het politiebureau met de mede- ehng dat door het personeel een 18- j "8e pit Zevenhuizen was aangehou- en die zojuist een autotelefoon uit n geparkeerde auto had gestolen, (i ar maatje, een 16-jarige inwoner uit uda, was nog voortvluchtig. Na een hphui/0c'1t in de omgeving kon met wnrH Van c'e P°''tie ook deze dader aangehouden. Tegen hen proces-verbaal opgemaakt. geweld: Vrij- 2i^middag 21 februari werd door een onK H®6 ^ddinxvener en een nog uit nc|e een fles drank ontvreemd en winkel aan de Groensvoorde. Daarna wilde men deze inruilen bij een winkel aan de Brederolaan. Toen de winkelier dit weigerde, werd de nog onbekende knaap boos en gooide een bierflesje in de richting van de winkelier waardoor enkele flessen drank inde winkel sneuvelde. T oen de knapen het daarna op een lopen zet ten, ging de winkelier er achteraan maar kon ze niet achterhalen. Later op de avond werd de 21-jarige in zijn woning aangehouden alsmede nog een 19-jarige Waddinxvener en een 15-jarige Gouwenaar. Het resul taat daarvan is nog niet bekend, on derzoek is nog gaande. Automobilist onder invloed: Aan de Brederolaan bleek zondag 2.00 uur bij routinecontrole een 30-jarige Wad dinxvener onder invloed van 1,0 o/oo alcohol. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van 4 uur. Stormperikelen: Aan de 2e Bloksweg is tijdens de storm van maandag 24 op dinsdag 24 februari een boom over de weg gevallen. De brandweer heeft de boom kort gezaagd. Auto te water. Aan de Middelburgse- weg ontweek dinsdagavond 18 fe bruari een 26-jarige Goudse automo bilist een paar overstekende eenden waardoor hij de controle over zijn auto verloor en in de sloot belandde. Hij bleef ongedeerd. Vernielingen: Dinsdagmiddag 18 fe bruari werd aan de Zonnedauw een gedeelte van een haag vernield alsme de het slot van het tuinhek. De daders, drie knapen van 13, 15 en 16 jaar zijn bekend en verhoord. Alcoholcontrole: Vrijdagmiddag 21 fe bruari tussen 17.00 en 18.00 uur is aan de Zijde een alcoholcontrole gehou den. Er zijn 45 bestuurders gecontro leerd, geen overtreders. Verkrachting: In de nacht van zaterdag 22 op zondag 23 februari omstreeks 4.30 uur werd een 22-jarige in Bos koop verblijvende vrouw in haar slaapkamer in haar slaap verkracht. Later op de dag werd een 25-jarige man aangehouden die verbleef in een woning in de Ridderbuurt. De man werd aangehouden op aanwijzing van het slachtoffer en een getuige. Beiden kenden de man van gezicht. De man is vermoedelijk de slaapkamer op de eerste verdieping binnen gedrongen via een plat dak en een openslaande deur. Zowel het slachtoffer, dader en getuige(n) zullen nog nader worden gehoord omtrent de juiste toedracht van het misdrijf. Snelheidscontrole: Aan de Parklaan is maandag 24 februari van 11.55 tot 13.10 uur een snelheidscontrole ge houden. Er waren 240 passanten, waarvan 49 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was 75 kilometer per uur. Tevens is maandag 24 februari aan de Zuidkade een snelheidscontrole gehouden van 15.50 tot 17.00 uur. Er waren 529 passanten, waarvan 72 overtreders. De hoogst gemeten snel heid was 78 kilometer per uur. Ongeval: Aan de Alphenseweg heeft maandagavond 24 februari een onge val plaatsgevonden. Een 27-jarige au tomobilist uit Den Haag haalde een vrachtauto in en ziet gelijktijdig een tegenligger naderen. Om een aanrij ding te voorkomen rijdt hij links de berm in. Een takelwagen heeft hem uit de berm gehaald. De Boekenweek van 12 tot en met 22 maart heeft als thema 'Mijn God'. De keuze voor dit thema is gedaan op grond van het groeiende aantal men sen, die belangstelling tonen voor geloof en levensbeschouwing. Voor wie op zoek is naar een boek rond God, geloof en de bijbel, enkele titels die men zeker eens bij uw boekhan del moet inzien. Wie wat meer wil weten over het christelijk geloof kan terecht bij Ralph Milton in het boek 'God voor beginners', een korte uitleg bij wat de mensen in de (christelijke) kerk nou eigenlijk geloven. Ook geschikt als cadeau aan mensen met vragen rondom het geloof. (224 blz. 19,50). Een soortgelijk boek is 'de Blauwe Bijbel', een selectie bijbelverhalen in de meest eigentijdse vertaling, met daarbij een toelichting hoe deze zijn ontstaan, waarom ze zijn opge schreven en met welke bedoeling. Een handige gids voor wie de bijbel niet (goed) kent. (224 blz. 19,50). Mensen die de bijbel al wel kennen, maar meer willen weten over de le genden en heiligenverhalen, komen bij de boeken van Willy van der Helm. in 'Legenden van Moeder de Kerk' beschrijft zij de verhalen rond Jezus en zijn volgelingen, terwijl 'Feestka lender voor donkere dagen' de verha len geeft van de herfstheiligen van september tot en met Sint Nicolaas. (160 blz. 24,50 per deel). Een opmer kelijk boek is 'Een dapper zootje onge regeld' van ds. Paula Irik. Zij kiest hierin voor een kerk die weer heel dicht staat bij de mensen in de omge ving. Zorg voor ouderen, daklozen, hulpbehoevenden zijn volgens haar de pijlers van de kerk van de toe komst. (160 blz. 25,=). Vandaag heeft de kerk ook al te maken met maatschappelijke problemen, zoals Willy van Hoeve-de Jager laat zien in 'Pastoraat en Incest', over de rol van kerkelijke vrijwilligster bij dit schrijnende onderwerp. (160 blz. 25,=). Voor gezinnen met jonge kinderen is vooral de kinderbijbel 'Heb je wel ge hoord...' heel aantrekkelijk. Door mid del van korte verhalen, gebeden, spelletjes, teken- en kleuropdrach- ten en liedjes, worden de bijbelse verhalen op een eigentijdse manier voor kinderen verteld. De serie be staat uit tien delen met voor iedere leeftijd een eigen deel. (172 blz. 22,50 per deel). ledereen die tijdens de Boeken week voor 19,50 of meer aan boe ken koopt, ook buiten het thema om, krijgt gratis het Boekenweekge schenk 'Want dit is mijn lichaam', geschreven door Renate Dorres- tein. Ook kan men in deze actieweek voor slechts 4,95 het boekje 'Niet te geloven' van Gerrit Komrij ko pen. Cadeaus die een bezoek aan uw boekwinkel in deze periode aan trekkelijk maken. Wilt u meer infor matie over het aanbod van boeken over dit onderwerp? In het speciale Boekenweekmagazine staan, naast een groot aantal artikelen, maar liefst 250 boeken genoemd over Zin Betekenis. Dit magazine is gratis of voor slechts 1 verkrijgbaar bij de boekhandel. Het doodslaan van jonge babyvosjes, kogels voor de zwijnen, afgeschoten huiskatten, het vangen en afvoeren van zwanen, het zonder pardon dood schieten van zwangere reeënmoeders, trekvogels die bij bosjes naar bene den gehaald worden, steeds vaker krijgt de Dierenbescherming boze telefoontjes van verontruste mensen. Publiek dat zich terecht boos maakt over de hobby die jacht heet. Afgelopen zomer heeft minister Van Aartsen, de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, laten weten de jacht te willen beperken. Hij heeft een voorstel geschreven voor een nieuwe wet, de Flora- en faunawet. Met dit voorstel hield de minister re kening met de wens van 88% van de Nederlandse bevolking. Het voorstel van minister Van Aartsen zou de jacht in Nederland drastisch aan banden leggen. In de nieuwe wet mag er in plaats van op 29 nog maar op 6 dier soorten geschoten worden. De pa trijs, fazant, haas, konijn, houtduif en wilde eend blijven vogelvrij. Dit is een hele verbetering, hoewel deze zes soorten het grootste deel (1,9 min) van de 2,5 miljoen jaarlijks geschoten dieren vormen. De Dieren bescherming vindt het plan van de minister een stap in de goede richting, maar wil dat er geen enkel dier zo maar afgeschoten wordt. De Dieren bescherming strijdt al jaren voor een wetgeving die de in het wild levende dieren beter moet beschermen. De jagers zijn als reactie op de jachtcam pagne van de Dierenbescherming een tegenlobby begonnen. Blijkbaar heeft dit gewerkt, want CDA en WD lijken ineens overtuigd van het 'nut' van de jacht. Omdat de politiek binnenkort dit onderwerp in de Tweede Kamer gaat bespreken heeft de Dierenbe scherming een nieuwe jachtcampag ne gestart. In deze campagne wordt het publiek opgeroepen om mee te doen aan de strijd om de plezierjacht in Nederland af te schaffen. Om haar standpunt duidelijk te maken is de Dierenbe scherming, als onderdeel van de jachtcampagne, met een kaartenactie begonnen. Aan elke kaart, die gewoon verstuurd kan worden, zit een pro testkaart vast die opgestuurd kan worden naar de Dierenbescherming. Door middel van de protestkaart kan het publiek minister Van Aartsen ver zoeken een einde te maken aan de plezierjacht. Ze zullen na afloop van de campagne aangeboden worden aan de minister. De kaarten zijn te bestellen onder telefoonnummer 070- 3142735. Een ander belangrijk onder deel van deze campagne is de oproep om tips over jachtpartijen te melden op ditzelfde telefoonnummer. Naar aanleiding van deze tips zullen er vi deo-opnamen gemaakt worden en er zal een zwartboek opgesteld worden om duidelijk te maken wat deze mor bide 'hobby' nu echt inhoudt. De Dierenbescherming hoopt met deze campagne genoeg bijval van het publiek te krijgen om de Tweede Ka mer te overtuigen van het feit dat de plezierjacht moet worden afgeschaft. Doe mee en bel tips door of bestel de actiekaarten! Voor meer informatie over de jachtcampagne kan iedereen terecht bij de plaatselijke afdeling van de Dierenbescherming of bellen naar 070-3142735. Waddinxveen - Op het evenementen terrein aan de Dreef wordt op 19 april de grote rommelmarkt van de Centra le Hervormde Gemeente gehouden. De opbrengst is bestemd voor projec ten in binnen- en buitenland. De op haaldienst is bereikbaar via telefoon nummer (0182)619406. Ook kunnen spullen gebracht worden op de Smits hoeve, Henegouwerweg 100 in Wad dinxveen. De 'brengdag' staat ge pland op zaterdag 5 april. Dan kan een ieder van 9.00-12.00 uur met zijn/haar 'rommel' terecht achter de Brugkerk in Waddinxveen. Waddinxveen - Op vrijdag 28 februa ri is er koppelklaverjassen in De Boog aan de C. Huygenslaan 2. Aan vang 20.30 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Het inschrijfgeld bedraagt f8,- per koppel. Zevenhuizen - Op vrijdag 28 februari kan men weer klaverjassen en joke ren bij vogelvereniging Zang en Kleur. Aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. In de pauze is er een verloting. Iedereen is welkom. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Slu itingsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3