cz NEE Gemeente Zevenhuizen IMoerkapelle C Wet Waardering Onroerende Zaken en de gevolgen Wijziging Legesverordening Collecte-schema Vervoerskosten Wet Voorzieningen Gehandicapten Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Als u geen ongeadresseerd reclamedrukwerk wenst te ontvangen Hart van Holland/26 februari 1997 pagina 5 of deze Per 1 januari 1995 is in werking getreden de Wet Waardering Onroerende zaken (Wet WOZ). Een van de gevolgen van deze wet is dat uiterlijk vóór 25 februari 1997 alle eigenaren en gebruikers van onroerende zaken een beschikking zullen ontvangen waarin mededeling wordt gedaan van de door de gemeente vastgestelde economische waarde van de onroerende zaak. In de gemeenteraadsver gadering van 7 november 1996 hebben burgemeester en wethouders toegezegd dat zij de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle uitgebreid zullen informeren over de gevolgen van de invoering van de wet WOZ. Toten met deze week heeft u daarom in deze krant wekelijks een artikel aangetroffen over de de wet WOZ en diverse andere zaken die het hele gemeentelijke belastinggebied bestreken. Wij hopen dat u door deze voorlichtingscampagne voldoende bent ingelicht over de Wet Waarde ring Onroerende en zijn gevolgen en tevens dat u meer inzicht heeft gekregen over de gemeente in zijn hoedanigheid als belastingheffer. Deze week zetten we alles nog eens even op een rijtje De beschikking Ondanks eerdere berichtgeving over eventuele vertragingen is het toch gelukt om de beschikking voor 25 februari 1997 bij u te bezorgen. Op het moment dat u dit artikel leest, heeft u de beschikking waarschijnlijk reeds ontvangen. Op deze beschikking staat de economische waarde vermeld van het pand waarvan u eigenaar of gebruiker bent. Deze waarde is bepaald op de peildatum 1 januari 1995, met andere woorden wat was op 1 januari 1995 de waarde van uw pand. Eventuele vertragingen bij nieuwe panden nd januari is duidelijk geworden welke nieuw gebouwde panden in 1996 zijn voltooid of dusdanig _,jn verbouwd dat een nieuwe taxatie noodzakelijk was. Omdat deze panden pas begin februari getaxeerd of opnieuw getaxeerd konden worden, is het niet uitgesloten dat de eigenaren/gebruikers van deze panden de beschikking nog niet ontvangen hebben. Gestreefd wordt om deze eigenaren/ gebruikers zo spoedig mogelijk op de hoogte te stellen van de vastgestelde economische waarde. Wie gebruikt de WOZ-waarde De gemeente stuurt de gegevens van uw pand waaronder de waarde tezamen met de naam, adres, woonplaats van de eigenaar en/of gebruiker naar de belastingdienst en het waterschap. Deze waardegegevens worden door drie overheden gebruikt voor de vaststelling van hun belastingaan slag te weten: de gemeente voor de vaststelling van de aanslag onroerende-zaakbelastingen; het waterschap (Hoogheemraadschap van Schieland) als berekeningsgrondslag voor de water schapsomslag gebouwd; de rijksbelastingdienst voor de bepaling van het huurwaardeforfait bij de inkomstenbelasting en voor de vermogensbelasting; Vier jaar geldig De waarde in de WOZ-beschikking geldt in beginsel voor vier jaar, te weten de periode 1997-2000. Deze waarde verandert niet mee met prijsstijgingen of-dalingen op de vastgoedmarkt. Echter bij een grondige verbouwing waardoor de waarde van de onroerende zaak aanzienlijk wijzigt, krijgt u een nieuwe beschikking. Bij verhuizing kan de nieuwe gebruiker of eigenaar bij de gemeente een verzoek indienen voor een nieuwe WOZ-beschikking. Hierop staat dezelfde waarde vermeld. Bezwaar Bent u het niet eens met de inhoud van de WOZ-beschikking dan kunt u schriftelijk bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Uw bezwaar moet u motiveren. U moet dus aangeven waarom u het met de vastgestelde waarde niet eens bent. De gemeente kan u op verzoek een taxatieverslag van uw onroerende zaak verstrekken. Daarin staan meestal ook de verkoopcijfers van andere vergelijkbare objecten. Op die manier kunt u nagaan of de waarde juist is vastgesteld en of iedereen gelijk behandeld wordt. U kunt deze gegevens gebruiken voor uw bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient u binnen zes weken na dagtekening van de WOZ- beschikking te versturen. Als uw bezwaarschrift niet wordt toegewezen, kunt u in beroep bij de Belastingkamer van het Gerechtshof 's-Gravenhage. Voor de behandeling van een beroepschrift moet u griffierecht betalen. Na deze zes weken kunt u geen bezwaar meermakenen staat de waarde onherroepelijk voor 4 jaar vast. Dit betekent dus dat u bij de aanslag onroerende-zaakbelasting, nkomstenbelasting, vermogensbelasting en waterschapsomslag gebouwd geen bezwaar meer kunt maken tegen de vastgestelde waarde. Bezwarenafhandeling De algemene verwachting is dat een groot aantal burgers vragen zullen hebben over de nieuw vastgestelde waarde van hun eigendom(men). Om deze vragen te kunnen beantwoorden, zijn er extra voorzieningen getroffen. Met ingang van 24 februari 1997 zijn er voor vragen over de WOZ- beschikking 4 extra telefoonlijnen opengesteld, te weten: 0180-637785, 0180-637786, 0180-637787 en 0180-637788 Ondanks deze maatregelen blijft de mogelijkheid bestaan dat u, wanneer u het gemeentehuis telefonisch probeert te bereiken, daar niet direct in zult slagen. Wij vragen u om begrip voor deze situatie. Indien u van plan bentom uw bezwaar mondeling te komen toelichten, wordt u geadviseerd om eerst een telefonische afspraak te maken. U bent er dan zeker van dat u uitvoerig te woord wordt gestaan. Gelet op de nieuwheid van dit alles, de vele reacties die wij verwachten te ontvangen en het feit dat wij voor taxatietechnische vragen moeten terugvallen op het taxatiebureau dat de waarden heeft bepaald, schatten wij in dat voor de afhandeling van de bezwaarschriften een periode van 10 maanden nodig is. Gevolgen herwaardering voor uw aanslag OZB Zoals eerder gemeld, zijn de tarieven OZB voor 1997 t.o.v. de vorige tarieven verlaagd. Het tarief bedraagt voor eigenaren van woningen 4,71 en 3,77 voor de gebruiker, tezamen 8,48 per 5.000,- naar de toestand per 1 januari 1995. Nog een aantal voorbeelden ter verduidelijking van de gevolgen van de herwaardering voor uw belastingaanslag. 1-U bent eigenaar van een woning meteen economische waarde, naar prijspeildatum 1 januari 1990 van 180.000,-. In 1996 bedroeg uw aanslag OZB 180.000,-/5000 x 12,37=/ 445,-. Als gevolg van de hertaxatie is de waarde van uw woning, naar prijspeildatum 1 januari 1995, gestegen naar 250.000,-. In 1997 bedraagt uw aanslag OZB 250.000,-/5000 x 8,48424,-. 2.U bent eigenaar van een woning met een economische waarde, naar prijspeildatum 1 januari 1990 van 350.000,-. In 1996 bedroeg uw aanslag OZB 350.000,-/5000 x 12,37=/ 865,-. Als gevolg van de hertaxatie is de waarde van uw woning, naar prijspeildatum 1 januari 1995, gestegen naar 427.000,-. In 1997 bedraagt uw aanslag OZB 427.000,-/5000 x 8,48=/ 720,- 3iU bent huurder van een woning met een economische waarde, naar prijspeildatum 1 januari 1990 van 110.000,.-. In 1996 bedroeg uw aanslag OZB 110.000,-/5000 x 5,50=/ 121,-. Als gevolg van de hertaxatie is de waarde van de door uw bewoonde woning, naar prijspeildatum 1 januari 1995 gestegen naar 160.000,-. In 1997 bedraagt uw aanslag OZB 160.000,-/5000 x 3,77=/ 120, Aanslag gemeentelijke belastingen 1997 Deze week heeft u ook ontvangen het aanslagbiljet gemeentelijke belastingen 1997. Op dit aanslagbiljet staan samengevoegd de aanslagen rioolrechten, afvalstoffenheffing, onroerende- zaakbelastingen en eventueel hondenbelasting. De aanslag is een maand eerder verstuurd dan in 1996. Dit is gedaan om de eventuele bezwaren/vragen naar aanleiding van de aanslag samen te laten gaan met de vragen naar aanleiding van de WOZ-beschikking. Wijziging in betaaltermijnen ln tegenstelling tot voorgaande jaren is de aanslag niet meer in vijf maar in twee termijnen mvorderbaar. Mocht betaling in twee termijnen tot problemen leiden dan dient u schriftelijk een ./erzoek in te dienen om de betaling over meerdere termijnen te spreiden. Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle op 4 februari 1997 heeft vastgesteld de "derde wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges". Dit besluit treedt in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van het besluit in de Bundel Verordeningen en Beslui ten op 5 februari 1997. De "derde wijziging van de Verordening op de heffing en invor dering van leges" ligt voor een ieder ter inzage op de gemeen tesecretarie alwaar op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges van ƒ21,15 een afschrift verkrijgbaar is van genoemd besluit. Zevenhuizen, 26 februari 1997 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, de secretaris, de burgemeester, A. Visser L.M. Schoots 2 maart 1997 t/m 8 maart 1997: Leger des Heils. Met ingang van 1 januari 1997 zijn de tegemoetkomingen voor het vervoer als volgt gewijzigd: a.voor een tegemoetkoming in de kosten van het gebruik van een taxi geldt een normbedrag van ƒ2.430,- (waarvan op verzoek f 700,- forfaitair); b.voor een tegemoetkoming in de kosten van het gebruik van een rolstoeltaxi geldt een normbedrag van f 3.650,- (waarvan op verzoek f 1.040,- forfaitair); c. voor een tegemoetkoming in de kosten van het gebruik van een eigen auto, een auto van huisgenoten of een huurauto via een erkende garage, geldt een normbedrag van f 1.740,-; d.voor een tegemoetkoming in de kosten van het gebruik van een bruikleenauto geldt een normbedrag van f 1.090,-. Voor degene die reeds een tegemoetkoming in de kosten van vervoer ontvangt op grond van de Wet Voorzieningen Gehandi capten voor het jaar 1997 gelden de genoemde bedragen. Een aanvraag voor een tegemoetkoming in de kosten van ver voer kunt U indienen bij de sectie Zorg. Een eventuele toekenning is afhankelijk van uw medische en financiële situatie. Géén ongeadresseerd reklamedrukwerk, géén Huis aan Huis bladen Géén ongeadresseerd reklarnedrukwerk V(rrkr i|fc(>a.v U»i «fe O dan deze sticker Wél Huis aan Huis bladen Bel 0900 - 2025095 (50 c.p.m.) of verkrijgbaar bij de gemeente. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouw voornemen hebben ontvangen: -aanvraagdatum 19 februari 1997, nr.,33: H.T. Jonker, voor het plaatsen van een tuinhuisje aan het Westland 16 te Moerkapelle; -aanvraagdatum 20februari 1997, nr. 34: Tennisvereniging Love '70, voor het plaatsen van een lichtinstallatie op hettenniscom- plex, banen 1, 2 en 3, aan de Wilde Veenen te Moerkapelle; -aanvraagdatum 20 februari 1997, nr. 35: W.P. van der Zwan, voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Akkerweg 20 te Moerkapelle; Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/mel dingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedu re nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5