Nieuws Uitbreiding biedt meer comfort bij Klein caravans Play it cool, dames Gouwestaete! VW Boskoop Motorrijder komt om het leven Politieberichten Ontwikkeling Vreugd speelt komische thriller Expositie Joke Dijkhuizen Plant een boom voor 'Gezond Groen'! DAAR RED JE LEVENS MEE, Nieuw alarmnummer per 1 maart 1997 Spellenavond De Schuilplaats Hart van Holland/26 februari 1997 =3-. Waterpolo Dames 1 tegen KK/Donk 1 Hazerswoude-Dorp Bibliotheek Boskoop Waarom 'Gezond Groen'? Het nieuwe alarmnummer per 1 maart 1997 Door Svlvia van Doornen Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een halfjaar durende verbouwing mag het resultaat er zijn; door de uitbrei ding van bijna 600 vierkante meter is Klein caravans zodanig uitgebreid, dat alle 28 nieuwe showmodellen van Adria en Home-car voortaan binnen in de showroom te bewonde ren zijn. Van nare weersomstandig heden zoals regen en wind heeft men nu geen last meer. De uitbreiding werd begin februari opgeleverd en is onder andere voor zien van een videohoek voor de kinde ren, een accessoires-shop en op de bovenverdieping zullen voortenten worden geplaatst. De officiële ope ning voor publiek zal gehouden wor den op zaterdag 1 en zondag 2 maart en voor dit gezellige kijkweekend heeft Klein diverse verrassingen in petto. Er zullen speciale openingsaan biedingen zijn zoals gratis accessoi res ter waarde van ongeveer 500, bij aankoop van een nieuwe Adria of Home-car. Uiteraard is er ook gelegenheid het De uitbreiding van Klein caravansgoed voor zo 'n 600 m2 meer showroom. Adria type B 502 UP Surprise uitvoe rig te bekijken. Deze caravan is on langs door de vakjury uitgeroepen tot caravan van het jaar 1997 in de prijs klasse tot 24.000,Deze zeer com plete caravan heeft onder andere een boiler, ringverwarming, combi-hor ren, vast toilet en vast bed. Klein caravans is gevestigd aan de 's Gravenweg 306 te Nieuwerkerk a/d IJssel en men kan er ook terecht voor Bovag gekeurde gebruikte caravans, verhuur (uitsluitend '97 modellen), Bovag onderhoud en reparatie van alle merken caravans en vouwwa gens. De openingstijden zijn: werkda gen 9.00-12.00 en 13.00-17.30 uur; za terdag 9.00-17.00 en vanaf 1 april vrij dag ook 19.00-21.00 uur. Eventueel 's avonds op afspraak (maandag tot en met donderdag). Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van 'Gouwestaete' uitwedstrijden. In Gouda moesten zowel dames 1 als heren 1 van Gouewestaete tegen het zeer fysiek spelende Keiler Keukens/ Donk. Heren 1 liet zich in de eerste periode afbluffen, kwam met 3-0 ach ter te staan en verloor uiteindelijk met 11-8. Dames 1 liet zich niet impone ren; zij wonnen de krachtmeting met 6-3. De Gouwestaetedames hebben zich in Gouda uitstekend geweerd. In een fysiek slopende wedstrijd wonnen de Waddinxveensen met 6-3 van Keiler Keukens/Donk. Angela Boonstoppel opende vanuit de eerste overtal-situa- tie de score. KK/Donk sloeg direct terug en nam een 2-1 voorsprong. Hierna namen de dames van Gou westaete het heft in handen. Door doelpunten van achtereenvolgens Wendy de Frankrijker, Gillian van den Berg en Astrid Coene kwam het team van trainer/coach Martin Pronk op een 2-4 voorsprong. In de tweede pe riode werd het spel zwaarder en kwam KK/Donk op 3-4. Gouwestaete besloot tot een time-out, waarbij Mar tin Pronk zijn team maande toch voor al rustig te blijven. Dit lukte bij de dames wel, doch bij de zoveelste zwakke ingreep van het arbitrale duo, werd een opmerking hierover, Martin fataal en kon hij het bad verlaten. In de derde periode rook KK/Donk dat er nog mogelijkheden waren, doch Hellen Boering keepte als vanouds en bleef 'baas in eigen huis'. Met nog vier seconden liet Mirjam Overdam uit een overtal-situatie 3-5 aantekenen. De vierde periode was van hetzelfde laken en pak. Met teammanager Adri Berckenkamp op de bank en Hellen in het doel was er voor KK/Donk geen doorkomen aan. Zelfs een viermeter werd door Hellen gestopt. Tenslotte haalde Gillian van den Berg haar gram door uit een overtal-situatie 3-6 te scoren, waarmee het doelsaldo tus sen beide kemphanen met 1 goal in het voordeel van Gouwestaete kwam te liggen. (Thuis had Gouwestaete met 9-7 verloren) Het onderling resul taat kan eventueel nog belangrijk zijn, als KK/Donk blijft verliezen en Gou westaete blijft winnen! De Gouwestaeteheren lieten na de winterstop een duidelijkstijgende lijn zien, maar is nog lang niet zeker van behoud in de eerste klasse. Winst op streekgenoot DONK uit Gouda moest meer zekerheid geven. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden begon slecht aan de wedstrijd, Donk ging sterk van start en de heren lieten zich enigszins overrompelen door het Goudse geweld. Met een 3-0 achter stand was de eerste periode een feit. Pas in de tweede periode werd de draad door de Gouwestaeteheren opgepakt. Door doelpunten van Mare Faber (2x), Remko Overdam en Jaco de Jong was de stand 7-4. De wedstrijd werd grimmiger, dit werd mede ver oorzaakt door 'dwalingen' van het ar bitrale duo. In de periode wisten de Gouwestaeteheren geen doorbraak te forceren en kwamen niet echt in de wedstrijd. De ploeg miste het noodza kelijke zelfvertrouwen en kreeg hier door geen grip. In deze periode wisten alleen Wouter Steller en Remko Over dam tot scoren te komen. De laatste periode was een vervolg van de voor gaande perioden. Ondanks dat het publiek in groten getale naar zwem bad de Tobbe was afgereisd, lieten beide ploegen een slechte wedstrijd zien. Mare Faber en Cees Boonstop pel mochten de eindstand bepalen op 11-8. Een trieste nederlaag, waarbij de heren zich vooral in de beginfase lie ten verrassen. Zaterdag staat weder om een spannende wedstrijd op het programma. DZV uit Delft komt op bezoek. Willen de heren volgend jaar weer uitkomen in de eerste klasse, dan zal gewonnen moeten worden van de ploeg uit Delft. Benthuizen - Op zaterdag 1 maart or ganiseert koffiebar De Schuilplaats een tv-spellenavond. Iedereen van 14 jaar en ouder is van harte welkom in De Bron, achter de Nederlands Her vormde kerk in Benthuizen. De zaal gaat om 20.00 uur open, het program ma begint om 20.30 uur,, Boskoop- De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Frans Bauer/Suger Lee op 7 septem ber in Kaatsheuvel; André Hazes/Ma rianne Weber op 28 september in Kaatsheuvel; Helmut Lotti op 27 maart in de Rai Amsterdam; All Jar- reau in Carré Amsterdam op 12 maart; Ruth Jacott op 5 april in de Rai Am sterdam; 'Alegria' door Cirque du So- leil in Amsterdam van 6 maart tot en met 24 april; Heideroosjes Farmer John op 21 maart in Den Haag; Camel op 30 maart in Den Haag; Benny Ney- man op 28 april in Utrecht. Hazerswoude-Dorp- Bij een aanrij ding op de Gemeneweg, nabij het Kromme Jaagpad, is bij een inhaalma noeuvre een 33-jarige motorrijder uit Hazerswoude om het leven. Een 64-jarige Boskoper reed met een kleine vrachtauto op de Gemeneweg richting Rijndijk. Net voorbij het Kromme Jaagpad verminderde hij snelheid en gaf richting aan, om een links gelegen erf in te rijden. Een ach ter hem rijdende personenauto had zijn snelheid ook al aangepast. Op het moment dat de Boskoper linksaf sloeg, werd hij in de linkerflank ge raakt door een hem achterop komen de motorfiets, bestuurd door de 33- jarige R. van de Werf uit Hazerswou de, die hem links inhaalde. Hierbij kwam de motorrijder ten val. Als gevolg van de aanrijding liep het slachtoffer ernstige verwpndingen op. Ter plaatse is door het personeel van de trauma-helikopter assistentie verleend. In de loop van de dag is het slachtoffer in het Academisch Zieken huis in Leiden aan zijn verwondingen bezweken. De Boskoper raakte licht gewond aan zijn hoofd en hand. Naar de toedracht is door de ver keersdienst van het Korps Hollands Midden een onderzoek ingesteld. Hierbij is de Gemeneweg ongeveer een uur voor het verkeer afgesloten geweest. De politie Rijn en Braassem is op zoek naar eventuele getuigen. Tevens wil zij graag in contact komen met wegge bruikers, die de bij het ongeval be trokken kleine vrachtauto en de mo torfiets kort voor het gebeuren, don derdagmorgen tegen 10.00 uur nog hebben zien rijden in de richting van Hazerswoude-Rijndijk. Men wordt verzocht contact op te nemen met politie Rijn en Braassem, 071- 5810101. Vorige week is ingebroken in een wo ning aan de Ds. A. v.d. Boschstraat. Het slot van de achterdeur werd ge forceerd. Op het eerste gezicht werd niets vermist. Winkeldief aangehouden: Door perso neel van een supermarkt aan de Dorpsstraat werd donderdagmiddag ontdekt dat twee mannen enkele pak jes sigaretten uit de winkel ont vreemd hadden. Aan de hand van het verstrekte signalement werd door de politie op de Dorpsstraat, nabij de R.K. kerk een 24-jarige inwoner van Oegstgeest aangetroffen. Bij het zien van de politie ging hij er vandoor, maar kon korte tijd later toch worden aangehouden. Zijn broeder in het kwade is niet meer gezien. Na ver hoor is de man naar huis gestuurd. De buit is niet aangetroffen. Snelheidscontrole: Aan het eind van de maandagmiddag 24 februari werd een snelheidscontrole gehouden op de Gemeneweg, bij de verkeerslich ten op de kruising met de Dorps straat. Er waren 751 passanten. Daar van reden er 32 te hard, met name om het "groene" licht te halen. Hazerswoude-Dorp - Op de zaterda gen 15 en 22 maart speelt toneelvere niging "Ontwikkeling en Vreugd" uit Hazerswoude-Dorp de spannende en komische thriller "Boeven en Made liefjes". Tijdens een zware onweers bui gebeuren er in een oud verlaten landhuis in het noorden van Amerika dingen die het daglicht niet kunnen verdragen. Mensen met motorpech brengen de avond noodgedwongen door in het spookachtige huis. Dit alles speelt zich af in een schitterend decor, met prachtige lichte licht- en geluidseffecten, in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. Kaarten vóór de uitvoeringen zijn te verkrijgen bij Stoffenhuis Heieen en Technisch Installatiebedrijf Schou ten, beide in de Dorpsstraat in Hazer swoude-Dorp. Boskoop- Van 1 tot en met 22 maart exposeert Joke Dijkhuizen haar aqua rellen in de Openbare Bibliotheek te Boskoop. Joke Dijkhuizen, woonach tig in Waddinxveen, kwam in 1984 in aanraking met tekenen en kunstge schiedenis. Zij volgde toen lessen aan het Gouwe-college. Al snel ontwikkel de zij haar eigen stijl in het aquarelle ren. Stillevens van speelgoed, bloe men in prachtige kleuren en de uit stralende rust van een landschap. Ook haar interesse voor de kunstge schiedenis heeft zij tot uiting weten te brengen in haar werkstukken. Door verschillende elementen uit een be paald tijdvak samen te voegen, ont staat er een speelse compositie. Mo menteel experimenteert zij met acryl verf en oefent zij zich in het model-en portrettekenen. Joke is lid van de Waddinxveense Kunstkring, waarvan zij in de zomer van 1993 de publieks prijs won in een door de WKK uitge schreven tekenwedstrijd. Buiten Waddinxveen en Gouda is haar werk regelmatig te bekijken op exposities en jaarlijks terugkerende kunstmarkten, zoals in Oegstgeest, Leiden, Katwijk, Spaarndam en Best. Openingstijden van de bibliotheek: maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur; dinsdag en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur; woensdag- en zaterdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Deze week is de actie 'Gezond Groen' van start gegaan. Voor 5 gulden kan iedereen die dat wil een boompje kopen en op zaterdag 15 maart zelf komen planten tijdens een feeste lijke Boomplantdag in het Nessebos, in het recreatiegebied Rottemeren ten noorden van Rotterdam-Ommoord. De opbrengst van elke verkochte boom is bestemd voor de stichting Roparun, die met dit geld onder meer de dr. Daniël den Hoek-kliniek en de afdeling Kinderkanker van het Sophia Kinderziekenhuis ondersteunt. De boompjes kunnen worden besteld bij de Groenservice Zuid-Holland. Dat kan telefo nisch op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur via telefoonnummer 010-5112166. Schrifte lijk bestellen kan ook door een briefje met naam, adres en telefoonnummer te sturen aan: GZH, Antwoordnummer 15009, 2650 VH in Berkel en Rodenrijs. Een postzegel is niet nodig. Men betaalt het boompje pas op de boomplantdag. Op zaterdag 15 maart om 14.00 uur zal de voorzitter van het recreatieschap Rotteme ren, De Zuid-Hollandse gedeputeerde Ge orge Brouwer het startschot geven voor het planten van de bomen. Om 16.00 uur wordt de actie afgesloten en wordt de totale op brengst bekend gemaakt. De kinderen die komen planten krijgen een rode neus van de Cliniclowns, die deze middag aanwezig zijn. 'Gezond Groen' is een initiatief van de Groen service Zuid-Holland (GZH). De Groenservice zorgt voor de natuur- en recreatiegebieden in Zuid-Holland, zoals de Rottemeren, IJssel- monde, Midden-Delfland, Reeuwijkse Plas sen en Voorne-Putten Rozenburg. Normaal gesproken planten schoolkinderen op de Nationale Boomfeestdag bomen in deze natuur- en recreatiegebieden. Omdat medewerkers van de GZH dit jaar weer mee doen aan de Roparun (de grootste estafette loop ter wereld van Rotterdam naar Parijs), werd besloten een boomfeestdag te organise ren, waarbij iedereen een boom kan planten voor het goede doel. Wie meer over deze actie wil weten of een boompje wil kopen, kan contact opnemen met Katja Firmbas of Hans Hartmann van GZH-regio 'de Landen', telefoon 010-5112166. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Per 1 maart gaat het alarmnummer veranderen. Per die datum wordt dat 1-1-2. Een en ander is het gevolg van een besluit van de Europese Commissie, teneinde te komen tot een Europees alarmnummer. Behalve het nummer verandert erin principe niets. De organisatie van de alarmcentrales blijft precies hetzelfde. Do wat de hulpverlening betreft blijft alles bij >ie oude. ieder beroep op 1-1-2 via de telefoon o vanuit een telefooncel komt binnen bij één >an de 1-1-2 alarmcentrales. Het 1-1-2 gesprek wor vervolgens doorverbonden met de meldkanie van politie, brandweer of ambulance. Daarvvori de daadwerkelijke hulpverlening gestart. De!kos- ten van gewoon telefoonverkeer met 1-1-2 blijve ook hetzelfde: f 0,20 overdag, f 0,10 's avonds en vanuit de telefooncel is het gratis. Alle 8esPn\ ken die via 1-1-2 binnenkomen, worden op jj band opgenomen. Die opnames zijn belangnj om de hulpvraag opnieuw te kunnen beluistere maar ook om misbruik van het alarmnurnnu tegen te kunnen gaan.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 8