Kinderopvang: "Vrije keuze of niet" Toneelgroep Maskerade speelt 'Het spook van Canterville' Vuur in de sneeuw Activiteiten speeltuinvereniging De Overkant Kerkdiensten /yONEN eurohomel Avondvierdaagse voor de 18e keer Zondagmorgen koffieconcert Rommelmarkt voor Zuid-Afrika Vrij kaarten bij De Springplank Rommelmarkt Concordia succesvol Diplomazwemmen Bingoavond voor senioren M.E. Heerschap gepromoveerd Hart van Holland/19. maari 199.7 pagina .11 Discussie tijdens Internationale Vrouwendag Vrije keuze of niet De discussie Zondag 23 maart in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Het verhaal Maskerade Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Zaterdag 15 maart werd in Waddinxveen de Internationale vrouwendag gevierd. Als onderwerp was er dit jaar gekozen tot het nader belichten van de discussie rondom kin deropvang. De middag werd gehouden in Kreater en er waren verschillende I gastspreeksters uitgenodigd om vanuit hun ervaring met kinderopvang be- I paalde aspecten nader te belichten. De muzikale inleiding van de middag werd verzorgd door muziekgroep Glo baal, terwijl de cabaretière Dorien Mijksenaar de middag besloot met haar programma 'KiespijnDe organi- satie was in handen van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen en als dag voorzitter trad Marian Stoffers op. Er waren stands te bezoeken van de We reldwinkel, Amnesty International en de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Namens Kinderdagverblijf Kwiebus werd een inleiding verzorgd door Monique Pieters. Als bestuurslid toonde zij een ruim inzicht in het feno meen kinderopvang in zijn algemeen heid. Door steeds veranderende maatschappelijke en economische omstandigheden constateert zij een steeds grotere behoefte aan zorg voor kinderen. Ouders maken steeds vaker de keuze om de zorg voor kinde ren te combineren met betaalde ar beid. Door steeds verdere versobe ring van bijvoorbeeld de nabestaan- denregeling en de grotere verplichtin gen binnen de bijstandswet hebben ouders ook steeds minder vaak een echte keuze of zij hun baan zullen opgeven of niet. Er zal dan ook steeds weer een beroep gedaan moeten wor den op de overheid om goede voorzie- rechts ffalima i au link.? Marian Sloffe ningen te treffen voor de opvang van kinderen van 0 tot 12 jaar om het ook mogelijk te maken om aan deze ver wachtingen te kunnen voldoen. Het Medisch Kleuterdagverblijf Zuid- plas' werd deze middag vertegen woordigd door Anneke Bosgra. Deze vorm van dagopvang is meer het vol doen aan een hulpvraag van ouders met kinderen met ernstige proble men. Het is hierbij ook niet aan de ouders om te beslissen over opvang, maar aan het bureau Jeugdzorg te Gouda, die deze plaatsingen reali seert. Halima El Mourabeth van peuter speelzaal Yasmina benadrukte het belang van een voorziening voor mi grantengezinnen. Het is heel belang rijk dat kinderen voor de basisschool leeftijd vertrouwd worden gemaakt met de Nederlandse taal. Allochtone ouders zijn vaak nog niet zover dat zij zich realiseren dat taalontwikkeling voor de basisschool gestimuleerd zou moeten worden. Yasmina vervult hierin een belangrijke rol. Tijdens de forumdiscussie bleek an dermaal dat vele ouders nog steeds kampen met een schuldgevoel als zij hun kinderen voor een deel van de week onderbrengen bij een kinder dagverblijf. Monique Pieters bena drukte ook dat dit naar de ouders ook een steeds terugkerend punt van zorg is. Bovendien moet een kwalitatief goede zorg geboden worden zodat ouders ook met een gerust hart hun kinderen kunnen achterlaten. Anneke Bosgra is ook vertrouwd met het fenomeen schuldgevoel, vanuit een heel ander gezichtspunt. Kinde ren met problemen geven vaak een hoop onbegrip in de directe omge ving en plaatsing op het Medisch Kleuterdagverblijf versterkt dit ge voel. Waddinxveen- De Waddinxveense to neelvereniging Toi-Toi is in volle voorbereiding met het avondvullen- detoneelstuk 'Vuur in de sneeuw' van de amerikaanse toneelschrijver Sam Shepard. Dit boeiende en aangrijpende toneel spel staat onder leiding van regisseur Koos Schinkel, die al eens eerder met succes werk van Sam Shepard regis seerde. Op het Goudse A.T.P. eenak terfestival in 1994 behaalde hij met 'Red Cross', gespeeld door toneelver eniging Maskerade de eerste prijs. Met de keuze van 'Vuur in de sneeuw', waarin de problematiek van twee fa milies die tot elkaar veroordeeld lij ken centraal staat, heeft Toi-Toi het zich zeker niet gemakkelijk willen maken. Dit stuk eist het uiterste van alle spe lers en speelsters om zowel spel en emotie in een passende ambiance weer te geven, en juist de uitdaging is groot voor Toi-Toi, 'Vuur in de sneeuw' moet een fantastische pro ductie worden. De uitvoeringen zijn gepland op vrijdag 25 en zaterdag 26 april en zullen plaats vinden in het Zoldertheater van wijkschool St. Jo zef aan de Kanaalweg 4 te Waddinx veen. Waddinxveen- De komende dagen or ganiseert de activiteitencommissie van De Overkant een aantal speciale activiteiten. Op vrijdag 21 maart is er een Paas-klaverjasavond vanaf 20.00 uur. Op zaterdag 22 maart is er vanaf 20.00 uur een kinder-playbackshow. Verder is er op dinsdag 25 maart bloemschikken voor de liefhebbers met als thema een Paas-biedermeier. Naast deze extra activiteiten zijn er iedere week vaste activiteiten in het gebouw van de speeltuinvereniging Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J.P.C. Simpelaar, Bodegraven; 15.00 uur ds M. de Vries, Spijkenisse. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds j P.A.C. Bongers; 19.30 uurds sow- dienst Imm. kerk Herv. Immanuel 10.00 uur ds mevr. drs. L.J. Kors-de Koning, Woerden; 119-30 uur H.R. Molenaar en H. Geel. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds D.C. Peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds K.J. Jansen, Utrecht. He Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v Hooij- donk; 17.00 uur idem. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M.J.Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Jaap Blaauw. aan de Kromme Esse 2. Op maandag is er van 9.00 tot 11.00 uur kindercrèche, 's Avonds is er van 20.00 tot 22.00 uur tekenen en aqua relleren. Op woensdagmiddag wordt er een kinderclub georganiseerd van 13.30 tot 15.00 uur voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Om 19.00 uur zijn de kinderen van 8 tot en met 12 jaar welkom voor de kinderclub die duurt tot 20.15 uur. Om 20.30 uur begint vervolgens het muzikale gymuurtje. Op donderdagavond is er van 19.00 tot 21.00 uur inloop voor tieners. Van af 21 .00 uur zijn volwassenen welkom voor een drankje en een gezellig praatje. Tenslotte is er eenmaal in de drie weken op donderdagmorgen een in loop voor volwassenen van 10.00 tot 11.30 uur. Anita 30 jaar Gefeliciteerd! pa, ma en de rest Oma 55 jaar. Veel plezier veel met mij wandelen Ik hou van je Waddinxveen- De afdeling Senioren van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk organiseert op maandag 24 maart een bingo. Iedere Wad- dinxvener van 55 jaar en ouder is wel kom in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. De zaal gaat open om 19.30 uur. De bingo begint om 20.00 uur. De kosten voor de hele avond zijn 3.75 voor één plankje of 4.75 voor twee plankjes en een kopje koffie. Waddinxveen- Aan de Technische Universiteit te Delft, faculteit Lucht vaart en Ruimtevaart, is op 3 maart de 31-jarige in Waddinxveen wonende Ir. M.E. Heerschap gepromoveerd. Zijn dissertatie had als titel: "Design of Cut-outs in Shell structures". Het proefschrift behandelt een verbeter de ontwerpmethode voor uitsnijdin gen in drukrompen van vliegtuigen. Boskoop- Met nog enkele weken te gaan is de Avondvierdaagse weer in aantocht. De Stichting Avondvier daagse Boskoop is druk in de weer met de voorbereidingen. Dit jaar wordt de avondvierdaagse, die een groot aantal wandelaars kent, gehouden van maandag 2 juni tot en met donderdag 6 juni. Zoals al bijna bij elke Boskoper be kend is, loopt de voorverkoop van de startkaarten via de Dorpskernwinke liers in Boskoop. Natuurlijk is het ook nog mogelijk om kaarten te kopen vlak voor de start. Men heeft de keuze uit twee afstanden, 5 of 10 kilometer. Het startpunt is op het Gouweplein in Boskoop (halverwege de BC-straat). De start op alle avonden is om 19.00 uur. De laatste avond, donderdag, is er de intocht, die opgeluisterd wordt door de muziekkorpsen van Boskoop. Vele wandelaars worden dan weer door familie en vrienden verwend met bloemen, snoep en andere atten ties voor de geleverde prestatie. Boskoop)- In het Praathuis is zondag morgen 23 maart weer het maande lijkse koffieconcert te beluisteren. Dit keer wordt het een concert door het blaaskwintet 'The Enigma 5' dat zich toelegt op het sp>elen van kamermu ziek. De vijf leden van het ensemble zijn de fluitiste Jacqueline Dekker, de hoboïste Evelyn Heuvelmans, de kla rinettist Gerbert Groot Landeweer, de hoornist Marcel Helmer, en de fagot- tist Felix Quintero. Zij brengen een programma met mooie muziek van Paul Hindemith, Alexander von Zem- linsky, Jacques Ibert alsmede Jur- riaan Andriessen. Daarnaast staat ui teraard ook een blaaskwintet van de componist bij uitstek voor blazers, Franz Danzi, geprogrammeerd. Het blaaskwintet 'The Enigma 5' maakt deel uit van het dubbel zo grote 'Enigma Wind Ensemble'. Het bestaat pas sinds 1995 en heeft zich intussen fris en enthousiast gestort op het uit bouwen van hun repertoire. Alle le den van het kwintet zijn beroepsmu sici die veelal in grote orkesten optre den. Hun belangstelling voor de ka mermuziek komt vooral in het kwin tet goed tot zijn recht. Het concert begint om 11.30 uur. Vol wassenen betalen 7,50 entree, kin deren hebben gratis toegang. Boskoop- Op 22 maart wordt voor de 10e Iceer de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. Ter gelegenheid van dit lustrum zijn er extra attracties voor jong en oud georganiseerd. Er zijn op de rommelmarkt veel spullen waarin gezocht kan worden: kleine meubels, stoelen, tafeltjes, krukken, speelgoed, schilderijen, lampen, elektrische ap paratuur, honderden L.P.'s, duizen den boeken, geluidsapparatuur, cu riosa, huishoudelijke artikelen, klom pen, schaatsen, skeelers, zelf gemaak te kleertjes, etc. De oer-Boskoopse bomen en planten ontbreken niet en worden geflankeerd door mooie bos sen bloemen en heerlijk fruit. Diverse speljetjes staan op kinderen, volwas sen en ouderen te wachten. Vanaf 9.00 uur tot 16.00 uur kan men terecht op de rommelmarkt. De opbrengst van de 10e rommel markt is voor het project van de Prac- tial Ministries. Zij ondersteunen de plaatselijke bevolking rond Port Shepstone in Kwa Zulu Natal (Zuid- Afrika). Waddinxveen- Dinsdag 25 maart gaat klaverjasvereniging De Springplank voor het eerst een vrije klaverjas- avond organiseren. Op deze avond kunnen dan ook niet-leden van de ver eniging een avond klaverjassen. Deze avond wordt gehouden in het tenniscentrum Waddinxveen bij het zwembad in Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur en er worden drie rondes gekaart. Men wordt wel ver zocht op tijd aanwezig te zijn, want vol is vol. De kosten zijn 2,50 per persoon inclusief een kop koffie. Naast het kaarten is er ook een loterij met leuke prijzen. Inlichtingen: 0182-617671 of 0182- 617780. Waddinxveen- De op zaterdag 15 maart door de Waddinxveense Mu ziekvereniging Concordia gehouden rommelmarkt in het clubgebouw De Hoge Noot is wederom goed verlo pen. Dit komt mede door dat Concor dia veel spullen heeft gekregen voor deze rommelmarkt. De opbrengst bedraagt 1.195,=. Dit geld zal onder andere gebruikt wor den voor aanschaf van bladmuziek en muziekinstrumenten. Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 11 maart weer gezwom men voor het B-diploma. Namens de Nationale Raad was de heer Hart- koorn als afgevaardigde aanwezig. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hoger- brugge en C. Slagter. Er waren deze keer 21 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Sander Baggerman, Wesley van der Voort, Aschwin van Zoest, Emma Govers, Yvanka de Jong, Kelly van Herk, Priscilla Appel, Chennel van der Meer, Harmen Bregman, Joey Swit- zar, Laurens Rip, Leon de Jong, Linda Visscher, Pieter Krijgsman, Willem Krijgsman, LauraBouwens, Timo Ver meulen, Niels Smink, Dewi Vermeu len, Mark de Kruyf en Arno Uithol. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op vrijdag 14 en za terdag 15 maart stond toneelgroep Maskerade in het Anne Frankcen- trum op de planken met de uitvoe ring van 'Het spook van Canterville' van Oscar Wilde. Het derde bedrijf van het stuk van Wilde is door Mas kerade bewerkt en toegeschreven naar een verrassend einde. Het stuk is een typische komedie in een En gels landhuis. Compleet met huis houdster, spook, Lord en een liefdes geschiedenis. Er kon tijdens het stuk veel gelachen worden, er was echter ook voldoende ruimte voor de spe lers tot het uitspelen van karakters en personages. Als de verarmde Lord Canterville, ge speeld door Jochum Soetenga, het familieslot verhuurd aan de rijke Amerikaanse zeepfabrikant Otis, een rol van Rob de Graaf, beginnen de verwikkelingen. Omdat de Amerika nen niet "zoals beschaafde mensen" in spoken geloven, ziet het huisspook Sir Simon de Canterville zich voor een zware opgave geplaatst. Zal hij er in slagen om te voorkomen dat die ver vloekte Amerikanen 'zijn" kasteel schoonboenen met hun verdoemde zeep? Zal zijn moeizame gevestigde reputatie de keiharde, nuchtere Ame rikaanse logica overleven? Kan hij voorkomen dat de mooie, dromerige Virginia, een rol van Maaike de Jong, trouwt met de nazaat van die verfoei lijke Archibalds. Wat is het geheim van Canterville Castle? Vragen die antwoord kregen in een spookverhaal met een knipoog. Er waren nog vele anderen van de toneelgroep die een aandeel hadden in dit toneelstuk. De vereniging telt momenteel 16 leden, die allen enthou siast het stuk hebben voorbereid. Ook het vervaardigen van de decors en het maken van de kleding gebeurt door de toneelgroep zelf. Half april zal 'Het spook van Canterville' te zien zijn in Moerkapelle. Daarna beginnen de voorbereidingen voor de uitvoering van het volgende seizoen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11