Arno Lamot nieuwe voorzitter Molenvrienden en Openingstijden Wereldwinkel Kindertheater in dorpshuis Swanla Grote nederlaag Moerkapelle Geslaagde schoonmaakactie door schooljeugd Foto's in het Hart van Holland Zevenhuizen-Moerkapelle metropool tussen Gouda en Zoetermeer? Moerkapelle behaalt periodetitel Hugo van Elteren wint schaaktoernooi Anneke Boevé eerste bij Benelux- kampioenschappen Samenspel gitaar en dwarsfluit Expositie in De Bloemenstulp Rivierencompetitie Hart van Holland/19 maart 1997 Verkoopdag Nieuwe producten Schaken Gepubliceerde foto's in het Hart van HoHand kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden 7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later of kan holen. SMO ia 24 Zevenhuizen - Om beter aan te sluiten bi] de openingstijden van de andere winkel in het dorp heeft de Wereld winkel Zevenhuizen-Moerkapelle haar openingstijden veranderd. Van af zaterdag 5 april staat de winkelwa gen van 9.00 tot 16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. In samenwerking met RAPPA is op vrijdag 11 april van 14.00-21.00 uur een verkoopdag van kleding en ande re artikel in dorpshuis Swanla. De eer ste tien kopers ontvangen die vrijdag een aardige attentie. De kinderen van de groep 1 tot en met 4 vah de basisscholen krijgen een kleurplaat, die op 11 april kan worden ingeleverd in het dorpshuis of op za terdag 12 april in de winkelwagen. Ook dit jaar worden in de Wereldwin kel nieuwe producten geïntrodu ceerd. In april verwacht men een nieu we rode Merlotwijn uit Zuid-Afrika en vanaf mei/juni komt er ananas in blok uit Swasiland en mosterd uit Zuid- Afrika. Vanaf augustus is er ook pinda kaas in het schap te vinden. Zevenhuizen - Op woensdag 26 maart speelt het kindertheater Basta in dorpshuis Swanla de voorstelling "Lekker Weertje". De voorstelling is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. De toegang bedraagt f5,50. Aanvang 14.00 uur. "Lekker Weertje" is een verhaal over vriendschap en verlangen. Rups en Konijn gaan op zoek naar de lente. Rups woont in de tuin van juffrouw Pruttel. Samen met Kikker, Mol en Konijn beleeft hij allerlei avonturen. In de zomer speelt Rups wild met wa ter, in de herfst gaat hij vliegeren en in de winter leert Konijn hem schaatsen. Maar dan gebeurt het... Zevenhuizen - Anneke Boevé heeft de eerste prijs behaald bij de Benelux- kampioenschappen van de ABHB (Al gemene Belangenverenigingen Hon- dentoiletteerBedrijf). Zij behaalde de prijs in de categorie spaniels, setters en retrievers. Siem van Vliet wordt 50 jaar. Hou hem omhoog! Fijne dag toegewenst, je collega's Niels van harte gefeliciteerd met je zwemdiploma B! papa mama en sven Hoera, Arno heeft zijn b-diploma gehaald. Papa, mama, bart bobby dummy sikky pipo Opa en oma de Vos 21 maart 40 jaar getrouwd. Hartelijk gefeliciteerd Harrold Hoera, onze buurvrouw Lenie Doeleman is Sarah van harte gefeliciteerd Fazantdreef Moerkapelle- Voor het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle lij ken de laatste loodjes heel zwaar te wegen. In de promotieklasse van de RSB werd de voorlaatste wedstrijd in en tegen Hillegersberg met liefst 6,5- 1,5 verloren. Alleen topscorer René Ordelman won zijn partij. Moerkapel le 1 bezet nu de zesde plaats met zes punten na zeven wedstrijden. De laat ste wedstrijd op 4 april in Op Moer tegen Shah Mata mag niet verloren worden op straffe van degradatie. Heel wat beter nieuws over Moerka pelle 3. De laatste wedstrijd, uit tegen Charlois-Europoort 4 werd winnend afgesloten met 4,5-3,5. De winstpun ten werden verzorgd door Arno Lui- nenburg, Jesse van Elteren, Mark van Putten en Hugo van Elteren. Aart-Jan van Vliet kon na een blunder nog juist remise maken. Moerkapelle 3 eindigt het RSB seizoen op een fraaie tweede plaats met elf punten na zeven wedstrijden. Onderlinge competitie, jeugd, ronde II. Groep 1, uitslagen: Jan van Helden - Michiel Rensen 1-0; Pieter van der Werff - Kevin Bakker 0-1; Paul van der Meer - Stefan Rensen 1-0. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Sander Hertog. Groep 2, uitslagen: Saskia Droog - Ron Droog 0,5-0,5; Dick de Wild - Michael van Eij k 1-0; Wouter van Eeden-Peters- man - Jasper Kamp 1-0; Martijn van der Heijden - Patrick Stam 0-1; Anne- mie van der Torren - Rob van Helden 0- 1; Norman van Rhijn - Marius van der Torren 0-1. Stand aan kop: 1. Ron Droog, 2. Saskia Droog, 3. Michael van Eijk. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week donderdag trok de schooljeugd gewapend met prikkers door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze jaarlijkse schoonmaakactie werd voorafgegaan door een voorstel ling van de Schiedamse theatergroep "Potdoosie De hoofdrolspelers in dit stuk waren tante Troela en nicht Allison, leder jaar ging nicht Allison zeer tegen haar zin op verjaardagsvi site bij haar tante Troeladie op een vuilnisbelt woont. Zo ook dit jaar, want "je moet tenslotte iets voor je familie over hebben". Nicht Allison, keurig en netjes gekleed, trekt haar neus op voor de vieze luchtjes en betreedt de vuilnisbelt gewapend met een voorraadje spuitbussen, die lekkere geuren verspreiden. En tante Troela doet vervolgens haar best om het nicht Allison naar de zin te maken. Ze gaat zelfs, wat ze normaal gesproken nooit doet, in bad. Voor nicht Allison verloopt de verjaardag uiteindelijk toch heel anders dan ze zich aanvankelijk had voorgesteld. Het werd een gezellige boel op de vuilnisbelt, waar de aanwezige kinderen ontzettend van genoten. Na afloop van de voorstelling kregen ze wel het advies mee om hun gemeente niet in zo'n rommeltje te veranderen onder het motto "voorkomen is beter dan genezen Zevenhuizen-Zaterdag22 maart is er een voorspeelmiddag van de jeugdige gitaristen en dwarsfluitspelers, mu- ziekleerlingen van De Zeven Muzen. Om 16.00 uur laten zo'n twintig leer lingen in de Vrijzinnig Hervormde Kerl? aan de Dorpsstraat 139 horen wat zij het afgelopen jaar hebben ge leerd. ledereen is welkom. Zevenhuizen - De aquarelliste Alv Kouwenhoven-Paul exposeert de ko mende weken een deel van haar col lectie in De Bloemenstulp aan de Dorpsstraat 163 in Zevenhuizen. Haar werk wordt voornamelijk geïn spireerd door het buitenleven in het algemeen en dieren in hun omgeving in het bijzonder. De expositie is tot medio april te bezichtigen. Door Gerard Verheiien Den Haag - Tijdens de behandeling van de Randstadnota in de Tweede Kamer vorige week maandag vond onder meer de heer Meijer van het CDA dat die nota geen visie uitstraal de. Een visie die naar de mening van de CDA-politicus geen antwoord geeft op wat nu exact het Groene Hart is en hoe de minister de Randstad ziet. Op de vraag van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening aan Meijer hoe hij zich een en ander dan wel voorstelt, gaf deze als zijn mening dat er tussen Gouda en Zoe termeer nog wel een metropool ge bouwd zou kunnen worden. Bij na vraag bleek dat de heer Meijer met zijn uitspraak uitsluitend een onder zoek had willen uitlokken. Een onder zoek waarbij de afweging gemaakt moet worden tussen het al dan niet vol laten lopen van de Randstad. Waarbij hij zich overigens kan voor stellen dat het beleid erop gericht is om enige opvang van eigen mensen mogelijk te maken om zodoende ver paupering en vergrijzing tegen te gaan. Bekend is overigens dat minis ter De Boer van VROM niets voelt voor nog een stad van enige omvang tussen Gouda en Zoetermeer. Voorlo pig ziet het er dus niet naar uit dat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle net zo'n steenklomp wordt als buur gemeente Zoetermeer. Overigens houdt de Stichting Maat schappij en Onderneming (SMO) deze week in Den Haag een conferen tie onder leiding van de Canadese hoogleraar De Kerkhove uit Toronto. Dit is een stad met vergelijkbare pro blemen als de Randstad. De deelne mers aan de conferentie zijn grafisch ontwerpers. Zij pretenderen te weten wat er onder de inwoners leeft met betrekking tot de inrichting van het ons omringende landschap. Dat wil len zij dan ook neerleggen in "een mooi beeld". Vrijdag aanstaande komen zij met aanbevelingen in de richting van pla nologen, stedenbouwkundigen en last but not feast de politiek. Moerkapelle- Voor voetbalvereni ging Moerkapelle was het zaterdag een vreugdevolle dag, door de al enkele keren afgelaste inhaalwed strijd tegen het Leidse LSW met 5-1 winnend af te sluiten werd het stan daard-team winnaar van de eerste periode en is het in ieder geval ver zekerd van deelname aan de nacom- petitie. Bovendien wordt nog volop meegedaan asm de strijd om het kam pioenschap, met Lugdurum wordt de eerste plaats gedeeld, wel heeft deze Leidse ploeg een wedstrijd min der gespeeld. Al in de tweede minuut van de wed strijd kwam Moerkapelle op voor sprong, toen Lennaert Visser bij een terugspeelbal goed doorliep en de door de keeper tegen hem aangescho ten bal in het doel zag verdwijnen. Kort hierna kreeg Moerkapelle weer een kans; een schitterende 1-2 combi natie tussen de uitblinkende Ron Kie vit en Lennaert Visser werd door laatstgenoemde doeltreffend afge rond (0-2). In de 40e minuut lukte het Ron Kievit, hij ontfutselde de bal aan een verdediger en had vervolgens geen moeite om de ruststand op 0-3 te bepalen. In de tweede helft werd het na 15 minuten 1-3, toen een fout in de achterhoede werd afgestraft. Kort hierna verrichtte Ad van der Kraan opnieuw een keurige redding, waar mee hij een tweede goal voorkwam. Dit gaf de spelers blijkbaar inspiratie, want zij trokken de wedstrijd nu volle dig naar zich toe. Na een prachtige pass van Marco van de Loos tekende Ron Kievit 1-4 aan en direct hierna scoorde dezelfde speler zijn derde goal en de 1-5 eindstand, waarna Moerkapelle de wedstrijd rustig uit speelde. Na afloop waren er in de kantine bloe men voor de spelers en werd middels een instuif deze titel gevierd. Na een jarenlange succesloze periode, werd deze titel als een resultaat van goed en hard werken gezien. Zaterdag volgt de uitwedstrijd bij Woubrugge, aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 bleef eveneens koplo per door Sportlust met 4-2 te verslaan. Waddinxveen/Moerkapelle- Op zater dag 14 maart organiseerde de schaak vereniging Waddinxveen voor de der tiende keer het schoolschaaktoer- nooi. Onder leiding van Wim van de Hoek schaakten een vijftigtal jeugd- schakertjes om de titel. Van schaakvereniging Moerkapelle deden 12 jeugdleden mee. Ze kwamen uit in de ploegen van de Reho- bothschool, de Burgemeester Keyzerschool en De Eendragt. Uit Waddinxveen deden natuurlijk ook enkele scholen mee. Individueel werd Hugo van Elteren eerste. Hij won dit toernooi al twee keer eerder. Koen Velthuis werd tweede en Sander Her tog derde. Aart-Jan van Vliet en Pieter van der Werff werden respectievelijk vierde en vijfde. De overige deelnemers van de Burge meester Keyzerschool waren Kevin Bakker (7e plaats), Patrick Stam (13e plaats), Ron Droog (14e plaats) en Martijn van der Heyden (33e plaats). Dit team werd tenslotte eerste in het scholenklassement. Tweede werd de Rehobothschool, met als deelne mers: Stefan Rensen (8e plaats), Mi chael van Eijk (9e plaats), Jasper Kamp (18e plaats) en Wouter van Ee- den-Petersman. De Leilinde school uit Waddinxveen werd derde. Zevenhuizen-Moerkapelle- De derde wedstrijd van de rivierencompetitie is op 15 maart gehouden in de Hol landse IJssel ter hoogte van Capelle aan den IJssel. De vangst was heel goed, de acht deelnemers wisten to taal 47.240 gram vis te vangen. H. van Zwienen werd eerste met een vangst van 13.820 gram, de tweede plaats was voor Adr. van Erk met een gewicht van 13.490 gram en derde werd A.J. Stubbe met 7.33Ö gram. De tussenstand: 1. H. van Zwienen met 22.570; 2. Adr. van Erk 19.670; 3. A.J. Stubbe 14.760; 4. A. van Erk 10.620; 5. J. Wiersma 7.730; 6. C. van Muyden 6.020; 7. J. Visser 3.810; 8. C. Klomp 3.140 en 9. A. Metselaar 1.370 gram. De eerstvolgende wedstrijd van de rivierencompetitie wordt gevist op 27 september. Op zaterdag 22 maart wordt de twee de wedstrijd van de voor- najaars competitie gevist. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos om 7.00 uur. Nadere informatie: 079-5932788 Zevenhuizen - Vorige week donder dag koos de vereniging Molenvrien den uit haar midden een nieuwe voorzitter. Het werd Arno Lamot, directeur van de Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle. Aftredend voorzitter, de heer A.H. van Gent (oud burgemeester van Ze venhuizen) achtte de tijd gekomen om wat meer afstand te nemen. Ook mevrouw Kruyt, voorzitter van de PvdA/D66-fractie in de gemeente raad van Zevenhuizen/Moerkapel- le, verliet de Molenvrienden als be stuurslid. Samen met de heer Van Gent was zij vanaf de oprichting in 1991 actief bij de vereniging betrok ken. ■ir rechts de heer Van Gent. lyt en de heer Lamot.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 24