Eenzijdig ongeval met dodelijk afloop Politieberichten Veel te zien op Tuinbeurs Groen Doen Excursie Natuur- en Milieu-educatie De Vierstroom en Zevenster bieden samen zorg op maat Polderloop Hendrik Kooiker bespeelt Kunckel-orgel Komische thriller Tavenu Rommelmarkt Voorjaarsconcert Concordia Klaverjassen in Het Zuidhonk Open dagen G.J. Wijsman Disco's De Paddestoel Openbare avond VBOK Tentoonstelling ontwerpen kunstwerk ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid Y6(jf hsfeOï fit/z Hart van Holland/19 maart 1997 It ty pagina Zondagmiddagsoos verstande lijk gehandicapten Kinderdisco Showtuinen in vooijaarssfeer Nieuwigheden Boomkwekersgilde demonstreert oude- en nieuwe technieken Bijzondere plantenveiling Creatieve markt in sfeer van Montmartre Openingstijden, toegangsprijzen en locatie Zevenhuizen - Een te hoge snelheid en een verkeerde rem- en stuurman- oeuvre waren vermoedelijk de oor zaakvan een eenzijdig ongeval waar bij één dode viel. Een en ander vond zaterdagavond 15 maart plaats op de afrit Zevenhuizen van de Al2 uit de richting Den Haag. Een BMW 315i coupé met als enige inzittende de Rotterdamse bestuurder A.C. Goud kwam uit de richting Den Haag en nam de afslag Zevenhuizen. Door een te hoge snelheid kon de bocht niet goed worden genomen en kwam de auto in de berm. Hierdoor verloor de bestuurder de macht over het stuur, ramde een lantaarnpaal en kwam op z'n kop vier meter lager naast het talud terecht. Door de val was het dak grotendeels ingedrukt. Naenkele minuten waren de hulpver leners, brandweer en ambulance, ter plaatse. Door de benarde positie van de bestuurder werd besloten de auto met mankracht op de rechterzijkant te zetten, omdat de bestuurder an ders niet te bereiken, was. De politie had intussen de op- en afrit voor al het verkeer afgesloten om hier een veilige landplaats voor de traumahe likopter te creëren, die vanuit Am sterdam binnen 12 minuten ter plaat se was. Al snel bleek dat de inwendi ge verwondingen zo ernstig waren dat voor het leven van de bestuurder moest worden gevreesd. Alle nog snel uitgevoerde levensreddende handelingen ten spijt moest men en kele minuten later constateren dat de bestuurder was overleden. Waddinxveen - Daar de winter weer voorbij is en het voorjaar met rasse schreden nadert wil de Waddinx- veense werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie voor belangstellenden een natuurwandeling houden aan het pad bij de zuivering. Het gebied is bij veel wandelaars bekend om zijn blau we reigerkolonie (in 1996 waren er 16 bezette nesten). Op de plas zijn regelmatig kuifeenden en futen te zien. De nestkasten die er hangen worden door diverse soorten zangvogels bezet. Wat de flora aan gaat komen er over een jaar genomen meer dan honderd soorten wilde planten voor. In het voorjaar zijn dat onder andere speenkruid en klein hoefblad. De wandeling, die onge veer anderhalf uur duurt, wordt ge houden op zaterdag 22 maart vanaf 10.00 uur. Het pad is te vinden aan de Willem de Zwijgerlaan bij de Alexan- dertunnel in Waddinxveen. Het is be langstellenden aan te bevelen een verrekijker mee te nemen. Boskoop - Toneelvereniging Tavenu speelt op vrijdag 21 maart de komi sche thriller in drie bedrijven "Een onbeschreven blad", van Ton Da vids. Het stuk wordt opgevoerd in De Rozenburcht aan de Rozenlaan in Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Kaar ten a f 12,50 verkrijgbaar aan de zaal. Boskoop - Zaterdag 22 maart is de jaarlijkse rommelmarkt van de Ne derlands Hervormde kerk in Bos koop. Tijdens deze rommelmarkt worden, naast de gebruikelijke twee dehands spullen, ook nieuwe artike len verkocht. Ook kan de bezoeker 'popraden'. Voor f2,- mag men een gooi doen naar de naam van de 'verpleegsterpop'. Waddinxveen- Op vrijdag 21 maart zal de Ontmoetingskerk in het teken staan van het voorjaar, want dan ge ven het opleidingsorkest, de AMV- groep en het harmonie-orkest van Muziekvereniging Concordia een voorjaarsconcert. Dit concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 5,=. Waddinxveen - In Het Zuidhonk is vrijdag 21 maart een klaverjasavond vanaf 20.00 uur. Entree f2,50. Op zondagmiddag 23 maart wordt in Waddinxveen - Al enkele jaren organi seert G.J. Wijsman Hoveniers aan de Tweede Bloksweg 42a in Waddinx veen "Open-Tuindagen". Probeerden zij andere jaren alles op tuingebied in één of twee dagen te laten zien, dit jaar heeft men besloten een en ander te verdelen in verschillende perioden van het jaar. Op 21 en 22 maart kan een ieder te recht voor tuinontwerpen en alles wat met tuinen te maken heeft. Waddinxveen - Vrijdag 21 maart houdt wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel de maandelijkse disco voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco begint om 19.15 uur en is om 21.30 uur afgelo pen. De entree is 1,50. Op vrijdag 4 april wordt in De Padde stoel voor de vierde keer een kinder disco georganiseerd. Deze disco is voor Waddinxveense kinderen van 7 tot en met 11 jaar. De disco is van 19.00tot21.00uur. Entree/ 1,50. Ook zijn er weer prijzen te winnen door de bezoekers, want iedereen krijgt bij de ingang een gratis lot. gevraagd: gratis tuintegels 40x60 0180-632000 wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehan dicapten. Op deze middag worden spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle- Thuis zorgorganisatie De Vierstroom en Zorgcentrum De Zevenster bieden vanaf begin maart een nieuwe vorm van zorg voor ouderen in Zevenhui zen-Moerkapelle aan. De beide instel lingen werken al enige tijd samen. Uit onderzoek bleek dat ouderen die fit het ziekenhuis kwamen en nog wel verpleging nodig hadden, niet altijd aangepast zorg konden krijgen. Langer in het ziekenhuis blijven was dan de enige mogelijkheid. De Vierstroom en De Zevenster von den een oplossing door het opzetten van een wijkunit. Een wijkunit is een eenpersoonsappartement in het ver zorgingshuis. Hier kan de cliënt di rect uit het ziekenhuis opgevangen worden en de benodigde zorg en ver pleging krijgen. Bij opname wordt ervan uitgegaan dat de cliënt binnen 13 weken naar zijn eigen huis terug kan. Wie meer informatie wil over het nieuwe zorgaanbod kan terecht bij De Vierstroom-Zorglijn: 0182-594 500 of bij Zorgcentrum De Zevenster: 0180-637 111. Benthuizen - Op zaterdag 22 maart is er een Passie en Paaszangdienst inde Nederlands Hervormde kerk in Bent huizen. Medewerking verlenen het Hervormd gemengd koor Immanuel en het kinderkoor De Benthuizer Zan gertjes. Ook zingt de soliste Irene Lam. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. Benthuizen- Op woensdag 9 april or ganiseert de werkgroep van de Vere niging ter Bescherming van het Onge boren Kind een openbare avond met als thema: "Gewenst zwanger, maar toch"! De avond wordt gehouden in de school met de Bijbel te Benthui zen en begint op 20.00 uur. ledereen is welkom. Inlichtingen: 079-3317077. Benthuizen- Zaterdag 22 maart zal in 't Molenhuis aan de Dorpsstraat 139 in Benthuizen demonstraties "Eie- renmarmeren en beschilderen" wor den gegeven. Het is tevens de laatste gelegenheid om nog eens te genieten van de win tertentoonstelling. Komende weken zal een nieuwe ten toonstelling worden ingericht. Na tuur is de Winkel van Sinkel ook geo pend. informatie mevrouw G. Smink, tele foon 079-3312015. Inbraak schuren: Hazerswoude-Dorp - Woensdagmorgen 12 maart werd ontdekt dat in de nacht was ingebro ken in een aantal schuren langs de Gemeneweg. Hierbij werden een tweetal freesmachines weggenomen. Ook wordt klein gereedschap ver mist. De toegangsdeuren van de schuren werden opengebroken. Diefstal uit bedrijf. In het weekend van 15en 16 maart is vanaf een bedrijfaan de Belgilaan een aanhangwagen ont vreemd. Bij een dichtbij gelegen be drijf aan de Engelandlaan werden een tweetal kleine tractoren ontvreemd. Waarschijnlijk is de aanhangwagen voor het vervoer van de tractoren gebruikt. Bij beide bedrijven werd het hek geforceerd. Aanrijding met licht gewonde: Bent huizen - Bij een kop-staart aanrijding op de Provinciale weg 22 (Hazers- woude/Zoetermeer) is vrijdagmor gen 14 maart rond 8.50 uur een 45- jarige inwoner van Hazerswoude- Dorp gewond geraakt. Hij is met een pijnlijke nek naar het Langeland Zie kenhuis in Zoetermeer gebracht. De man had te laat in de gaten dat twee voor hem rijdende personenauto's moesten afremmen en reed vervol gens achterop een 36-jarige vrouw uit Leiden. Deze botste vervolgens weer tegen de voor haar rijdende personenauto, bestuurd door een 35- jarige Boskoper. Rijnwoude-Van 24 maart tot en met 4 april zal in het gemeentehuis van Rijnwoude, Frederik van Eedenplein 4 te Hazerswoude-Rijndijk, een expo sitie te bezichtigen van de ontwer pen die de kunstenaars Huub Lau rens, Hans Mes en Joseph Semah ge maakt hebben voor de drie kunst werken die zullen worden geplaatst ter herinnering aan de Ruilverkave ling "Rijnstreek-Zuid" in de periode 1977-1995. Het kunstwerk op Zoeter- wouds grondgebied zal langs het Lange Kerkepad tussen de Zonne- gaarde en de Weipoort geplaatst worden. In Rijnwoude komt een kunstwerk bij de kruising Groene- dijksepad en de toekomstige Rijks weg 11. Het derde kunstwerk zal ook in Rijnwoude worden geplaatst, vlak bij de Oostvaartbrug, waar het fiets pad het Spookverlaat kruist. Door middel van het invullen van een enquêteformulier kunnen de bezoe kers van de tentoonstelling hun voor keur voor de ontwerpen van een der kunstenaars kenbaar maken. De ten toonstelling is op werkdagen te be zoeken van 8.30 tot 17.00 uur. Ale inwoners van Rijnwoude en Zoe- terwoude worden van harte uitgeno digd deze tentoonstelling te bezoe ken en het enquêteformulier in te vullen. Bij een representatief aantal ingevulde enquêteformulieren (mini maal 200) zal de mening van de inwo ners meewegen bij de keuze van de selectie-commissie. Hazerswoude-Dorp- Meer dan 250 atleten gaven afgelopen zondag acte de presénce tijdens de derde Polder loop in 1997. Bij de dames 11/2 km gaf Femke Rietveld, na afwezigheid in ja nuari en februari, weer haar visite kaartje af. Zij bleef slechts drie secon den boven het parcoursrecord, dat met 5.11 minuten op haar naam staat. Het gat dat zij sloeg met de nummers 2 en 3 was aanzienlijk. Zij finishte resp. 52 en 54 seconden eerder dan haar opponenten. Op de 5km dames was Vanessa van Voskuilen opper machtig. Zij benaderde het parcours record op 8 seconden, en over schreed de eindstreep met bijna 5 minuten voorsprong op de Deense Helle Larsen. Nel van den Hengel uit Hazerswoude greep de zege op de 10km met een voorsprong van 3.50 minuten. De uitslagen: Dames: 1 l/2km 1. Fem ke Rietveld 5.14; 2. Ashley Bentvelsen 6.22; 3. Katinka Duiker 6.24. 5km 1. Vanessa van Voskuilen 19.55; 2. Hella Larsen; 3. Wilja van Meteren. 10km: Nel van den Hengen 48.35; 2. Frieda de Boer; 3. Jeannet Gerritse. 15km 1. Ineke van den Berg 1.12.23. 20km 1. Mariëlle Stigter 1.37.45. Heren: 1 l/2km 1. Erik-Simon Strijk 5.54; 2. Christophe Teuwen 6.06. 5km 1. Leon v. Prooyen 18.22; 2. Karei Petit; 3. Sven Weertman; 10km 1John van Wieringen 35.24; 2. Gert-Jan van Voskuilen; 3. Jan Oskam. 15km l.Ger- rit Johler 1.01.19; 2. Tino Verburg; 3. Hans v.d. Giessen. 20km 1. Jon Tien stra 1.1905; 2. Dirk Steutel; 3. P. van Hees. De volgende (40e) en laatste Polder loop van 1997 wordt gehouden op 20 april. De Rotaryloop, waarvan de vol ledige baten bestemd zijn voor een project van Terre des Hommes is ge pland op 25 mei. Hazerswoude-Dorp- Zaterdag 22 maart vindt in de Gereformeerde kerk te Hazerswoude-Dorp het laat ste concert in de serie voorjaarscon certen plaats. Dan zal Hendrik Kooi ker uit Rijnsaterwoude een concert verzorgen op het Kunckel orgel. Hen drik Kooiker is als orgeladviseur zeer nauw betrokken geweest bij de laat ste restauratie in 1991 en daardoor ook zeer betrokken bij de uitbreiding met enkele zelfstandige pedaalstem- men. Dat hij het orgel zeer goed kent zal hij deze avond zeker laten horen als hij enkele improvisaties vertolkt. Daarnaast speelt hij werken van on der andere W.A. Mozart, J. Brahms, II.W Walcha, Stanley en Cesar Franck. Iedereen is van harte welkom op za terdag 22 maart in de Gereformeerde kerk tegenover de Korenmolen in Hazerswoude-Dorp. De toegang is vrij. Wel is er een collecte ten behoe ve van het orgelfonds. Boskoop- Voor de derde maal wordt van zaterdag 22 maart tot en met Tweede Paasdag 31 maart de tuin beurs Groen Doen gehouden in Boskoop. Groen Doen is een echt groene voorjaarsbeurs boordevol ideeën voor en informatie over tui nieren en creatief bezig zijn. PPH, de promotie-organisatie van de Nederlandse boomkwekerij, en het IBC, de promotie-organisatie van de Nederlandse Bloembollenkwekers en -handelaren verzorgen kleurrijke showtuinen. Prachtige bomen, hees ters, vaste planten en bloembollen geven de beurs een echte voorjaars sfeer. Hoveniers leggen een groot aantal voorbeeldtuinen en -balkons aan die allemaal zeer verschillend zijn wat betreft vormgeving, materi aalgebruik, beplanting en sfeer. Er is schriftelijke informatie beschikbaar over de ontwerpen en de gekozen materialen. Ook zijn er hoveniers aanwezig om vragen te beantwoor den. De Koninklijke Vereniging voor Bos- koopse Culturen, de organisatie die nieuwe planten keurt, toont een se lectie uit de bekroonde nieuwighe den van de afgelopen jaren. Bezoe kers van Groen Doen kunnen ook zelf een keuringsrapport invullen en zo hun voorkeur uitspreken. Deelne mers maken kans op een mooie tuin plant. Leden van het boomkwekersgilde de Groen Escorte verzorgen doorlo pend demonstraties, zoals het enten en stekken van planten. Ook hele nieuwe technieken zoals weefsel kweek, en hele oude technieken als het 'afleggen' of 'moeren' worden uit gelegd. De plantendokter is aanwezig voor het beantwoorden van vragen op het gebied van planten en tuinie ren. Verder zijn er demonstraties van bloemsierkunst en een Paaswork- shop met boomkwekerijproducten. Onder leiding van een ervaren vei lingmeester worden dagelijks 26 zeer bijzondere planten bij opbod ver kocht. Deze niet alledaagse planten zijn verder nauwelijks in Nederland te koop. Op de uitgebreide markt kan men naast de planten die men op de beurs tegenkomt ook accessoires, tuingereedschappen, tuinmeubelen, potterie, manden en boeken over tui nieren, etc. aanschaffen. Ook op het gebied van beeldende kunst is er veel te zien en te beleven op Groen Doen. Rondom een beel dengalerij zullen tientallen kunste naars aan het werk te zien zijn op de schildersmarkt en worden er demon straties van allerlei technieken gege ven. Groen Doen is geopend van 22 maart tot en met 31 maart van 10.00 tot 17.30 uur. Toegangsprijzen zijn: volwassenen/ 12,50, CJP-houders en 65+ 10,=, kinderen van 4 tot en met 11 jaar 5,= en kinderen onder 4 jaar gratis toegang. Er is een groepstarief (vanaf 18 personen) 10,= per per soon. Er is kinderopvang tijdens Groen Doen, kinderen kunnen on der toezicht spelen op een leuke speelplaats in de beurshal. Groen Doen heeft plaats in het Plantarium- gebouw op het ITC terrein bij Bos- koop/Hazerswoude en is goed be reikbaar met de auto en openbaar vervoer (trein pendelbus).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 25