Kledingbeurs weer groot succes Slechts een arts op de 20.000 mensen Opening seizoen tennis vereniging Love'70 Tennisclub Zevenhuizen klaar voor nieuw seizoen Moerkapelle 2 besluit met nederlaag Foto's in het Hart van Holland Rentokil maakt het zichzelf moeilijk Rentokil-dames walsen over Radius TZM lijdt een forse nederlaag Plattelandsvrouwen planten boom Hart van Holland/26 maart 1997 pagina 23 Schaken J Volleybal ZVH jeugd naar nationale kampioenschappen Tafeltennis I6\l Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - De door Cilia Jansen en andere vrijwilligers georgani seerde kledingbeurs in de Gerefor meerde Kerk van Zevenhuizen is weer een groot succes geworden. Een netto-opbrengst van ruim der tienhonderd gulden gaat naar Uni cef en daarnaast kunnen er vele kledingstukken naar Polen worden gebracht. Wie vorige week de Gerefor meerde Kerk in de Dorps straat binnenliep, kon met eigen ogen zien wat het betekent om een kledingbeurs te organiseren. Aan de vele keurig gesorteerde en ge merkte kledingstukken die er lagen, moet een gigantische hoeveelheid werk voorafgegaan zijn. Daarom veel waardering voor de in totaal 35 vrij willigers onder "leiding" van initia tiefneemster Cilia Jansen, die herge bruik van nog goede kledingstukken propagee'rt. Aan de kledingbeurs, die tweemaal per jaar wordt gehouden, zit een enorme administratie vast. De kledingstukken die bij de organisatie worden ingeleverd, worden bij bin- nenkomst allen gemerkt. Of met een blauw, óf met een geel, óf met een wit kaartje. Dé eigenaars van de wit en geel gemerkte kleding ontvangen bij eventuele verkoop tweederde ge deelte van de opbrengst, terwijl het resterende derde deel bestemd is voor Unicef. Is de kleding blauw ge merkt dan wil dat zeggen dat al het geld bij verkoop naar Unicef gaat. Verder is er een code dat kleding stukken die niet verkocht zijn óf te ruggaan naar de eigenaar óf (dit keer) verzonden kunnen worden naar Po len. De netto-opbrengst in geld was f 1356,85. Zevenhuizen - Vanaf begin januari is er bij tennisclub Zevenhuizen achter de schermen hard gewerkt en zijn de nodige voorbereidingen getroffen voor allerlei competities en toer nooien. Het clubhuis heeft een op knapbeurt gekregen en is daarmee een aangename ruimte geworden om voor en na het tennissen te vertoe ven. Er zijn veel evenementen te verwach ten bij Tennisclub Zevenhuizen, waarvan het Perdijk Open er één is. Dit jaarlijkse toernooi wordt gehou den van 14 tot en met 22 juni. Tennisclub Zevenhuizen heeft mo menteel geen wachtlijst. Belangstel lenden kunnen informatie en/of in schrijfformulieren aanvragen bij me vrouw M. Poorter, telefoon (0180)632327. Geïnteresseerden zijn van harte wel kom, bijvoorbeeld bij het Paastoer- nooi dat op tweede paasdag van 10.00 tot 16.00 uur gehouden wordt. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan holen. Moerkapelle- Het tweede team van schaakvereniging Moerkapelle speelde zijn laatste RSB-wedstrijd tegen Nieuwerkerk aan den IJssel 2, de nummer één van de ranglijst. Moerkapelle 2 verloor met 5-3, waar door Nieuwerkerk 2 kampioen werd. In Op Moer was Jacques de Lange de enige die won. Remises waren er voor Cees en Marius van Vuuren, Arie Hoogduijn en Jan Blok. Arno Luinenburg, André Corpeleijn en Henk van Putten verloren hun par tijen. Na zeven wedstrijden neemt het tweede een bescheiden plaats in met zes wedstrijdpunten. In de onderlinge competitie speelde de jeugd de twaalfde rond. Groep 1, uitslagen: Aart Jan van Vliet- Hugo van Elteren 0-1; Michiel Ren- sen-Stefan Rensen 1-0; Peter van Vuurde-Paul van der Meer 1-0; Jan van Helden-Pieter van der Werff 1-0; Kevin Bakker-Sander Hertog 0-1. Stand aan kop: 1Hugo van Elteren; 2. Sander Hertog; 3. Aart Jan van Vliet. Groep 2, uitslagen: Ron Droog-Mi- chaelvanEijk l-0;DickdeWild-Saskia Droog 0-1Wouter van Eeden Peters- man-Patrick Stam 1-0; Martijn van der Heijden-Jasper Kamp 0-1; Nor man van Thijn-Glenn Krijgsman 0-1; Annemie van der Torren-Rob van Helden 0,5-0,5. Stand aan kop: 1. Ron Droog, 2. Saskia Droog; 3. Michael van Eijk. De senioren werkten de 23ste rond af. uitslagen: Gerard van Ommeren- Ben van Geffen 1-0; Jesse van Elteren- Marcel de Haan (Tl, Hugo van Elte- ren-Wouter Vroegindeweij 0-1; Arie Hoogduijn-mark van Putten 0-1; Bart van Putten-Gerben Bergacker 1-0; henk Doornhein-Marian van Elteren 1-0; Gerrit van Meeteren-Jan van Hel den 0-1. Stand aan kop: 1. Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Maarten Vroegindeweij. Gefeliciteerd! Fam. Beumer is weer 4 kleinzoons en 1 kleindochter rijker! Ria Susanne vd Sloot wordt vrijdag 28 maart 18 jaar. Bel je haar op: 0182-610819 of kom! Dit is de harde realiteit in Zambia. Met dit bericht klopte Wim Vlaande- I ren, als arts en docent verbonden aan het Chainama Hills College in Zambia, voor hulp bij Simavi aan. Als geen ander heeft hij ervaren hoe belangrijk het is in zijn werk terug te kunnen vallen op de steun van een I organisatie als Simavi. 'Wim Vlaanderen: "Zambia heeft slechts 500 artsen op een bevolking i van 10 miljoen. Dat is veel te weinig. I Ik verzorg daarom op het Chainama Hills College diverse opleidingen in Ide gezondheidszorg. Jaarlijks stu- I deren hier ruim 40 studenten af. Zij |worden in drie jaar tijd tot 'clinical officer' (een soort huisarts) opge- I leid. De aanschaf van noodzakelijke leermiddelen is hard nodig en de steun van Simavi is daarbij onmis- Ibaar." |De gynaecoloog dr. Wim Vlaande ren voelde het als een roeping nog Ienkele jaren te wijden aan het me- disch onderwijs in de tropen. Het .Chainama Hills College was heel I blijk met zijn komst. Hij trof prak tisch geen leermiddelen aan, een bibliotheek zonder boeken en geen lvervoer voor studenten naar hun I stageplaatsen (klinieken in de wijde I omgeving). |Het Chainama Hills College in Zam- bia voorziet met haar opleiding dui delijk in een behoefte. Het is het jonige medische opleidingsinstituut op dit gebied in het land. Inmiddels zijn er 500 studenten afgestudeerd; zij werken verspreid voer het land in de vele plattelandsklinie^en. Simavi financiert nog veel meer op leidingen: voor vroedvrouwen, voor verpleegkundigen en gezondheids werkers in Azië, Afrika en Latijns- Amerika. In de week van 24 tot en met 29 maart wordt de huis-aan-huis-collecte van Simavi gehouden. Speciale aan dacht wordt besteed aan kleinscha lige hulp aan artsen, ziekenhuizen en andere medische instellingen in ontwikkelingslanden. Voor 550,= kunnen tien medische studieboeken worden aangeschaft voor de opleiding van clinical offi cers in Zambia; 1000,= js voldoen de om een middelgrote kliniek in India voor een aantal maanden van medicijnen te voorzien; de aanleg van een watervoorziening in India kost 1500,=. Dankzij uw steun kan Simavi door gaan met deze belangrijke hulp Moerkapelle- Op zaterdag 22 maart zijn onder ideale weersomstandighe den de eerste wedstrijd op de mate- co-banen van tennisvereniging Love'70 in Moerkapelle gespeeld. Een groot succes voor de vele jeugd- spelertjes, die op deze manier hun competitie- en wedstrijdritme weer proberen op te pakken. Er werd in drie groepen gespeeld en voor iede re speler was er iets te verdienen. De wedstrijden werden afgerond met een tennisclinic van Michel Hessing en Wouter de Niet, twee seniorleden met veel wedstrijdervaring. Zij heb ben de jonge spelertjes wat extra behendigheid meegegeven waar zij in de toekomst plezier van kunnen hebben. Kinderen vanaf 7 jaar die kennis wil len maken met de tennissport kun nen gebruik maken van speciale in- troductie-tennislessen tegen een ge reduceerd tarief, (informatie bij Anja Tepper, telefoon 079-5932415). Het openingstoernooi voor de senio renleden, dat voor zondag gepland stond, is niet door gegaan vanwege de regen. Zevenhuizen/Amstelveen - Op vrij dagavond speelde Rentokil de laatste competitiewedstrijd tegen Martinus uit Amstelveen. In een matige wed strijd wist Rentokil met 3-2, via de setstanden 15-10, 6-15, 15-7, 15-17 en 15-8 de winst te pakken. Trainer/coach Teun Buijs startte met in de basis Kristiaan van der Wel, Gijs Ronnes, Jochem de Gruijter, Michiel van der Kuip, Cees van Opijnen en Max Bakker en gaf zijn vaste passer/ lopers wat rust. Rentokil begon sterk met veel servicedruk en kon door een goede blokkering uitlopen naar een 11-2 voorsprong. Hierna stagneerde de aanval en werd de servicedruk minder, waardoor Martinus lang zaam maar zeker uit de greep kon komen. Toch bleef Rentokil de baas en won deze set met 15-10. In de tweede set kwam Martinus meer in het spel en kon met meer servicedruk een 0-5 voorsprong nemen. De pass aan Zevenhuizense kant kwam vaker niet goed bij de spelverdeler en Rentokil bleef in deze set achter de feiten aanlopen. Met 5-15 wist Marti nus dan ook deze set naar zich toe te halen. Coach Teun Buijs bracht in de derde set zijn vertrouwde opstelling weer in het veld met Henri Smienk als spelverdeler en de Zevenhuizense aanval wist nu beter te scoren. Ook de verdedigende acties van Matt Ly- les bracht meer rust in de ploeg die naar een 15-7 setwinst toe kon spe len. De vierde set gaf een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij beide teams veel fouten maakten. Op het eind kwam Rentokil bij 14-12 op match point maar kon deze niet inwisselen. Martinus wist met een alles of niets spel toch weer langszij en uiteindelijk met 15-17 een vijfde set eruit slepen. In de vijfde set wist Rentokil met uit blinker Matt Lyles orde op zaken te stellen en deze set met 15-8 te win- Door deze winst en de winst van Kui pers/Zwolle op Ecostyle/Assen blijft Rentokil op een vierde plaats staan en zal in de play-off die op 2 april gaat beginnen spelen tegen Link/AMVJ. In deze eerste ronde wordt om twee gewonnen wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd is op woensdag 2 april in Amstelveen tegen Link/AMVJ en de tweede wedstrijd op zaterdag 5 april in dorpshuis Swanla. Indien no dig zal de beslissende derde wed strijd op woensdag 9 april ook in Zevenhuizen gespeeld worden. Zevenhuizen - De wedstrijd van het tweede damesteam van Rentokil- ZVH, medekoploper in de 3e divisie, tegen de nummer laatst, Radius uit Gouda, kon afgelopen zaterdag geen probleem opleveren. Coach Ben van Yperen begon bewust met zijn jong ste speelsters en zag ook deze jon kies met 15-5 en 15-7 gemakkelijk de eerste en tweede set winnen. Met de routiniers Ivana Vyskocilova en Li- sette Zijderhand erbij werd de derde helemaal een walk-over. Ivana scoor de maar liefst 12 servicepunten op rij en met 15-0 werd het klasseverschil wel erg duidelijk. Zaterdag 29 maart worden de finales van de Open Clubkampioenschap pen afgewerkt. Tijdens dit evene ment wordt er op een enorm hoog niveau gevolleybald. Bij de Open Clubkampioenschappen kunnen de beste jeugdspelers van een club mee spelen. Alleen de leeftijd is namelijk bepalend. Als bijvoorbeeld een jeugdspeler nog in de B-jeugd mag uitkomen, maar in de competitie al bij de senioren speelt, mag hij bij de Open Clubkampioenschappen toch in het B-team van de vereniging spe len. Dat het niveau zo hoog is, komt ook door deze regel. Ook dit jaar zullen enkele spelers en speelsters uit de SNS-league deelnemen. Na diverse voorrondes hebben zich ook de jongens- en meisjes A teams van ZVH geplaatst voor de wedstrij den in de Hanzehal in Zutphen. In de poulewedstrijden, die om 10.00 uur aanvangen, ontmoeten ze tegenstan ders als Gala/OS uit Sneek, PZ/Dyna- mo uit Apeldoorn en Martinus uit Amstelveen. De finales zijn om 18.15 uur gepland. Om 7.00 uur vertrekt er een bus vanaf dorpshuis Swanla; er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Informatie: telefoon 632416. Moerkapelle- Het eerste team van TZM heeft in de thuiswedstrijd tegen DOCOS 1 uit Leiden een forse neder laag geleden. Kon men in de uitwed strijd de schade nog tot 6-4 beperken, in de thuiswedstrijd ging het hele maal is, er werd met 9-1 verloren. Guus van Amerongen wist nog wel een partij te winnen maar Ad van Heijningen en Adriaan van Belzen konden geen partij in winst omzet ten. Ook de dubbel werd verloren. Het tweede team herstelde zich goed van de grote nederlaag van vorige week. Dit keer werd in de thuiswed strijd tegen NTTC 3 uit Nieuwerkerk aan den IJssel met 6-4 gewonnen. Hans Hol won al z'n partijen terwijl Gerard Reijm en Hans Regters beiden 1 partij wonnen. De dubbel werd ge wonnen. Team 3 won de uitwedstrijd tegen NTTC 5 uit Nieuwerkerk aan den IJs sel met 6-4. Kees de Wilde won 3 partijen, Dick van Vliet won 2 partijen terwijl John Meurer 1 partij won. De dubbel werd verloren. Team 4 won wederom met forse cij fers de thuiswedstrijd tegen Reeu- wijk 4, deze keer werd het 9-1. Door deze prestatie zal dit team de koppo sitie dicht naderen. Bart Klos en Si mon Wondergem wonnen 3 partijen terwijl Kassen Srour 2 partijen won. De dubbel werd ook gewonnen. Team 5 won de thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 30 met forse cijfers, 8-2. Deze keer was het team volledig en dat is aan de uitslag ook te zien. Albert Thunissen won 3 partijen ter wijl Harm Rodenboog en Walter Micke beiden 2 partijen wonnen. Ook werd de dubbel gewonnen. Zevenhuizen - Vorige week woensdag plantten de plattelandsvrouwen van de afdeling Zevenhuizen voor het dorpshuis Swanla een bladverliezende naald boom, die in vaktermen de Metasequoia Glyptostroboïdes genoemd wordt. De boom was een geschenk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen wegens haar 60-jarig bestaan. Op de foto verricht mevrouw De Groot, sinds I januari jongstleden president, samen met wethouder De Gooijer de officiële handeling.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 23