Sandwiches geven paasontbijt eigentijds tinlje m ERSMA Radio West te gast bii bibliotheek Bloedzuigers, krappe stoeltjes en andere ongemakken regio Politieberichten m Hart van Holland/26 maart 1997 pagina 25 Speciale 'Paas'-sandwiches Nog meer variaties Verkoper (m/v) met commerciële inslag DTP-er/Vormgever (m/v) Leren lachen om je eigen ellende Ione* tilt Nederland! De Kleine Trompetter Rentokil-ZVH Negen-tot-vijf-baan en grauwe luchten Genoeg ellende Pasen is een gezellig familiefeest en dat begint al bij het ontbijt of de brunch. Daarbij horen natuurlijk di verse lekkere soorten brood. Wat dacht u bijvoorbeeld van sand wiches? Ze zijn tegenwoordig hele maal 'in'. Ze geven het paasontbijt of brunch een eigentijds karakter. De sandwich ontleent zijn naam aan John Montagu, Graaf van Sandwich (1718-1792). Hij was een hartstochtelijk kaartspeler en ging zo in zijn spel op dat hij zichzelf geen tijd gunde om te eten. Zijn kok, begaan met de gezondheid van zijn meester, bedacht toen de sandwich. Dunne, rijkelijk belegde boterham metjes die op een tafeltje naast de speeltafel werden neergezet. Zo kon de Graaf doorgaan met spelen en kreeg hij toch wat te eten. Dit vormde de basis voor de sandwiches zoals we ze nu kennen. Ze zijn enorm popu lair. Geen wonder, wat nu maakt ze in een handomdraai. Gebruik voor sandwiches bruin of wit (casino)brood. Snijd de korstjes van de boterhammen af, besmeer de sneetjes met boter of margarine en beleg de helft van de sneetjes. Soms is het ook lekker de sneetjes dun te besmeren met mayonaise (of halva- naise) in plaats van boter. Leg een tweede sneetje brood er bovenop en snijd het diagonaal door. Bij Pasen horen vanzelfsprekend eie ren. In plaats van het traditioneel gekookte eitje bij de boterham kun nen de eieren ook op een originele en lekkere manier verwerkt worden in diverse sandwiches. Enkele sugges ties: blaadjes sla, dunne omelet met tomaat; -blaadjes krulsla, plakjes rau we ham, plakjes hardgekookt ei; - plakjes komkommer, roerei met zalmsnippers en fijngeknipte dille; - dunne plakjes courgette, eiersalade. Er zijn ook talloze andere variaties met sandwiches te bedenken, zoals: - kruiden-roomkaas, plakjes tomaat en fijngeknipte bieslook of basilicum; - blaadjes krulsla, gerookte zalm en goed uitgelekte dunne asperges; - plakjes rookvlees, Hüttenkase met peper en zout bestrooid en fijnge knipte bieslook; -blaadjes sla, kom kommersalade, garnalen en fijnge knipte dille; -plakjes komkommer, blokjes tomaat en tonijn; -blaadjes sla en kipkerriesalade. Het ontbijt of brunch is helemaal com pleet met een uitgebreid assortiment klein-brood zoals sesambolletjes, croissantjes, meergranenbroodjes en pistoletjes. Natuurlijk mag daarbij het traditionele paasbrood niet ontbre ken. Rijk aan rozijnen, krenten suka de, sinaasappelsnippers en spijs hoort dit luxe brood bij Pasen! PUR U K K E RIJ PpF/s Drukkerij Elgersma is een jong en dynamisch bedrijf met 12 medewerk(st)ers, dat gespecialiseerd is in alle soorten drukwerk. Tevens zijn wij uitgever van 2 huis-aan-huis bladen. Ter uitbreiding van onze organisatie zijn wij op zoek naar: U bezoekt bestaande en potentiële klanten om deze te adviseren op promotioneel gebied. Wij vragen voor deze functie: - relevante ervaring in de commerciële buitendienst - affiniteit met de grafische- en krantenwereld - MBO/HBO werk- en denkniveau - zelfstandig en flexibel - geen 9 tot 5 mentaliteit - in bezit van eigen auto Met een grafische achtergrond voor het vormgeven en opmaken van allerlei soorten drukwerk en het verzorgen van de opmaak van de 2 huis-aan-huis-bladen. Wij vragen voor deze functie: - relevante ervaring op het gebied van DTP (minimaal 1 jaar) - affiniteit met de Apple Macintosh - MBO werk- enjJenkniveau - geen 9 tot 5 mentaliteit - stressbestendig en flexibel - goede kennis van de Nederlandse taal, in woord en geschrift - ervaring met PageMaker, Quark X-press, Photoshop, Illustrator geniet de voorkeur. Indien u denkt voor één van deze functies in aanmerking te komen verzoeken wij uw schriftelijke sollicitatie met c.v. voor 4 april a.s. te richten aan: Drukkerij Elgersma, Postbus 85, 2760 AB in Zevenhuizen. (Wij willen de sollicitatie-procedure binnen 2 weken afronden) Hazerswoude-Dorp - Aanrijding met letsel: Donderdagavond 20 maart rond 19.50 uur is bij een aanrijding op de Gemeneweg een 44-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn gewond ge raakt. Zij is met heup- en nekletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De vrouw reed over de Gemeneweg van de Rijndijk richting Hazerswoude-Dorp. Op een onverlicht gedeelte keerde zij en kwam in botsing met een 26-jarige vrouw uit Hazerswoude, die haar te gemoet reed. Zevenhuizen - De samenwerking tus sen zorgcentrum De Zevenster en thuiszorgorganisatie De Vierstroom heeft al opgeleverd dat de bereik baarheid voor cliënten die in zorg zijn bij De Vierstroom verbeterd is. In de praktijk bleek dat Zorgcentrum De Zevenster spoedtelefoontjes kreeg die eigenlijk bedoeld waren voor de thuiszorgorganisatie De Vierstroom. Door de nauwere samenwerking tus sen beide organisaties zijn hierover goede afspraken gemaakt. Cliënten die in zorg zijn bij De Vier stroom en binnen de bebouwde kom van Zevenhuizen wonen, kunnen in urgente situaties tussen 7.30 en 23.00 uur bellen met het Zorgcentrum De Zevenster (telefoon 0180-637111). 's nachts tussen 23.00 en 7.30 uur moe ten cliënten gewoon met de 24-uurs- zorglijn bellen (telefoon 0182- 594500). In medische noodgevallen, zoals een hartinfarct moeten cliën ten uiteraard eerst de huisarts of 112 bellen. Zo spoedig mogelijk komt een medewerker bij de beller thuis om hulp te bieden. Gerard Verheiien Zevenhuizen - Vorige week dinsdag was radio West met het programma "Halte" tussen 12.30 en 13.30 uur te gast in de bibliotheek. Gespreksthema waren De Kleine Trompetter, de boekenweek en verder de actualiteit van de dag: de eventuele verhuizing van Rentokil/ZVH naar Rotterdam. begeleid werd door de muzikanten van De Kleine Trompetter. Nico: "De burgemeester liet zich in een koetsje naar de spoorput rijden. En toen hij eruit stapte, stond de koets op wan kelen. Ja, de burgemeester was klein, maar als hij binnenkwarti, stond hij er!". Namens de bibliotheek waren aanwe zig Marianne Vink, bestuurslid, en Gillian de Koning, hoofd. De afgevaar digden van De Kleine Trompetter waren Jan van Rijs, Nico Dirkzwager en Willem Visser. Marianne Vink memoreerde dat door Gillian de Koning in het kader van de boekenweek voor het eerst in Zeven huizen een poëzieavond, genaamd "Rondom Poëzie", in de Vrijzinnig Hervormde Kerk in de Dorpsstraat 139 was georganiseerd en dat beken de en wat minder bekende dichters bereid waren aan deze avond mede werking te verlenen. En verder dat enkele leden van De Zeven Muzen het muzikale intermezzo zullen verzor gen. Jan van Rijs van de Zadel- en Tuigma- kerij schetste in het kort dat zijn voorvaderen spelend en bestuurslid van de Kleine Trompetter waren ge weest en dat hij door zijn vader voor een bestuursfunctie gewaarschuwd was. Maar dat het bloed toch kruipt waar het niet gaan kan. Kennelijk zit het de familie Van Rijs in de genen. Zo j)ok bij Jan's echtgenote Daniëlle, die ln het jubileumcomité een actieve rol vervulde. Toen de radio West-report- ster aan Nico Dirkzwager de vraag stelde of hij bij de samenstelling van het jubileumboek nog gekke dingen was tegengekomen, brak ze hem "de bek" open. De luisteraars werden met een stortvloed van woorden overstelpt. Zo deed hij het verhaal van de toenmalige burgemeester Rlinckhamer, die in 1935 het vissei- zoen opende en waarbij hij natuurlijk Ter afsluiting van het radioprogram ma informeerde Janine Rensen of er nog actuele zaken in het dorp zijn. Geëmotioneerd staken Willem Visser en Nico Dirkzwager hun vinger op. "Ons Rentokil-ZVH gaat wellicht naar Rotterdam". Bijzonder geëmotio neerd waren de beide mannen, om dat zij de mannelijke vroedvrouwen van de volleybal in Zevenhuizen wa ren. Zij stonden aan de wieg van de oprichting. Willem Visser was zelfs enkele jaren voorzitter. Ondanks zijn emoties kon hij de zaak toch ook relativeren. "Rentokil stopt er na tien jaar mee. En gezegd moet worden dat we nog nooit zo'n goeie sponsor heb ben gehad. Bovendien is het een uni cum dat een sponsor zo lang aan een club verbonden blijft. Het bestuur is naarstig op zoek naar een nieuwe sponsor. Daarbij schijnt het contact te hebben met de Stichting Top-Sport uit Rotterdam. Gezien de financiële belangen die er op het spel staan, kan ik me wel er iets bij voorstellen. Het gaat per slot van rekening om enkele tonnen per jaar. Maar dat neemt niet weg dat wij het betreuren als alles wat wij in Zevenhuizen hebben opge bouwd naar Rotterdam zou verkas sen". Beste Hart-van-Holland-lezers, Op deze plek vertelde ik de afgelo pen maanden regelmatig een ver haaltje over mijn "wereldreis". Leu ke en minder leuke avonturen. Het interview dat ik met Richard Kraji- cek hield tijdens de Australian Open behoort natuurlijk bij de cate gorie 'leuke momenten'. .Minder aangenaam was bijvoorbeeld mijn omkoop-actie bij de Indonesische douane. Het reizen was in mijn ogen bijna altijd leuk maar het schrijven erover was altijd aangenaam. Als er iets naars gebeur de, dan dacht ik altijd: ach, dan heb ik weer iets om naar huis te schrijven. Het is zo saai als alles steeds op rolle tjes verloopt. Maar goed, inmiddels ben ik weer terug in Nederland. Raar landje hoor, als je een poos weggeweest bent. Dan zie je ineens allerlei dingen die je normaal niet opvallen. Bijvoorbeeld dat wij heel mooie dijken, molens, polders en wol ken hebben. Dat het late zonlicht voor prachtige zonsondergangen zorgt in zes tinten roze. Dat wij hier ontzettend veel en lekker voedsel hebben. Dat wij hier de vrijheid hebben om kritiek te uiten tegen de regering. Maar wat kunnen wij Hollanders ook ontzettend zeuren over kleinigheden. Als de trein drie minuten later aankomt dan normaal, dan kijken wij bezorgd op onze horloges. Als iemand zich een klein beetje anders gedraagt dan ande re mensen, dan trekken wij onze wenk brauwen misprijzend op. Een avontuur lijk levensgevoel en gastvrijheid? Nee, dat is niet algemeen verspreid in Neder land. Welke kleur zullen wij kiezen voor de nieuwe badkamertegels? Heb ik wel een goede pensioenopbouw? Zal ik nog een zwarte broek kopen of toch maar een zesde spijkerbroek? Deze vragen zijn veel belangrijker. Toch? Maar laat ik niet in dezelfde valkuil vallen door te gaan zeuren. Daar is uw tijd en die van mij veel te kostbaar voor. Laat ik liever vertellen over mijn verblijf in Thailand. Het einde van mijn reis dus. Ik zal er ook een klein beetje narigheid aan toevoegen, dat beloof ik. Anders wordt het zo saai. Ik had nog een paar weken de tijd om Thailand te bekijken. Ik koos ervoor om een korte kookcursus te doen in het Noorden van het land. Ik kan namelijk helemaal niet koken, maar ik hou wel van lekker eten. Het zat die dag niet mee. Mijn bus zou om half acht 's ochtends vertrekken dus ik was voor de zekerheid om vier uur al opgestaan. Genoeg tijd om mijn spullen in mijn rugzak te proppen en naar het busstation te gaan. Dacht ik. Maar het ging niet precies zoals ik ge dacht had. Om half zeven checkte ik uit bij mijn hotel en gooide mijn rugzak op mijn rug. Gelukkig had ik de banden versteld, zodat mijn armen niet meer gevoelloos werden na een korte wande ling. Maar toen ik bij het busstation aankwam, kreeg ik te horen dat de bus naar Chiang Mai niet daarvandaan ver trok. Sceptisch als ik ben, vroeg ik voor de zekerheid aan enkele mensen of het waar was, of dit inderdaad veranderd was. Ja, je moet echt naar een ander station, ongeveer een half uur hier van daan, was het antwoord. Zo haal ik na tuurlijk nooit mijn bus van half acht, flitste het door mij heen. En inderdaad, toen ik aankwam was de bus al vertrok ken. Mag ik dan een kaartje voor de bus van half negen, vroeg ik. Nee, die is vol, u kunt wel de bus van acht uur nemen, maar dat is wel drie keer zo duur, want dat is een VIP-bus. En wanneer vertrekt de volgende gewone bus, want ik wil niet met zo'n toeristenbus mee, vroeg ik toen. Om half elf. Dus ik was die ochtend om vier uur opgestaan om pas zeseneenhalf uur later een bus te ne men. Ach, soms zit het mee. En soms zit het tegen. De reis duurde lang maar de stad maak te veel goed. De kookcursus was gewel dig. Samen met tien andere smulpapen werd ik opgehaald door de kok, die met een Engelse getrouwd is en een enorm huis heeft. In de lesruimte lagen kus sens op de grond, voor iedereen was er een instructieboek en een vijzel. De cur sus kon beginnen: een jong meisje bracht de ingrediënten binnen. Wij startten met het maken van een prutje dat je gebruikt voor curry-gerechten. Ongeveer vijftien ingrediënten moes ten daarvoor met een vijzel tot een pap je stampen. De spetters vlogen in het rond. De rest van de ochtend besteedde onze leraar aan het uitleggen welke groenten, welk vlees en welke vis men gebruikt in de Thaise keuken en op welke manier zij verwerkt worden. In de keuken mochten wij vervolgens zelf in de pannen roeren en ons eigen prutje verwerken tot een echte curry, waarna mijn favoriete onderdeel kon plaatsvin den: het proeven van de gerechten. Op Het reisgevoel kun je volgens mij vasthouden, ook in Nederland! tafel verschenen roerbakken groenten, curry, pudding van kleefrijst, pittige noedel-salade en tot slot vers tropisch fruit. Het was het beste Thaise voedsel dat ik ooit gegeten heb. Na dit culinaire uitstapje ben ik nog een paar dagen in een fantastisch stuk oerwoud geweest, waar ik ook weer de nodige ellende meemaakte: geen geld meer dus op een kale houten vloer sla pen, tijdens wandelingen in de wilder nis verdwalen, twaalf bloedzuigers op mijn benen vinden. Dat soort dingen. Dan is het prettig om weer in Bangkok te zijn, ook al is de hitte daar bijna ondraaglijk, de stank niet te harden en de herrie schadelijk voor je gehoor. Genoeg ellende?! Bangkok was mijn laatste stop. Vanuit die stad vloog ik naar huis. Toch had ik niet het gevoel dat mijn reis ten einde was toen ik met een overvolle rugzak (inhoud: cadeautjes en vuile was) het vliegtuig instapte. Ik was vastbesloten om ook in Nederland mijn reisgevoel te houden. Wat dat inhoudt? Actief zijn, leuke dingen ondernemen, nieuwe mensen ontmoeten, flexibel zijn en al les relativeren. Lachen om je eigen el lende of denken: dan heb ik weer een verhaal. Want Europa is ontzettend rijk en de meesten van ons hebben abso luut niet te klagen. Het klinkt als een cliché, maar clichés bevatten meestal wel een kern van waarheid. Ook in dit geval. Ellen

Hart van Holland | 1997 | | pagina 25