Burgemeester start fittest van sportclub Antilope Judo toernooi bij Sportinstituut Den Edel Gouwestaete: spannend en attractief Toos begint 'Baltiek' Springwedstrijd Groenendijkruiters Flyers Dames 1 verliest aansluiting Be Fair tennis van start Promotie bijna een feit voor zwemploeg Gouwestaete BROUWER DE KONING Van Dijken verliest twee wedstrijden UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/26 maart 1997 Loopcursus voor beginnende lopers Waterpolo Dames 1 tegen OZ&PC 1 Heren 1 tegen Vivax 1 pagina 7 VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Basketbal Extra feestelijk tintje wegens 25-jarig jubileum Onor Karin van Laneeraad Waddinxveen - Sportclub Antilope organiseerde zaterdag 22 maart een fittest. Burgemeester Jonkman' open de als eerste kandidaat deze test en loopcursus van de atletiekvereniging aan de Alberdingk Thijmlaan. De tes ten werden uitgevoerd om een idee te krijgen van verschillende aspecten van de lichaamstoestand. Deze heb ben betrekking op de conditie, de le nigheid, stabiliteit en kracht. Hierbij werden op een aantal plaatsen de huidplooien gemeten en het gewicht en de lengte. Verder werden er enkele testen afgelegd waarbij de motori sche fitheid werd gemeten, zoals een hoogte- en een vertesprong, sit- en reachoefeningen en enkele setups. Als laatste onderdeel stond een coo- pertestofwandeltest op het program ma. Voor beginnende lopers start SC Anti lope op 1 april om 19.30 uur met een loopcursus welke bestaat uit 12 trai ningen. De cursus is vooral bedoeld voor iedere sporter of trimmer die geen of weinig ervaring heeft met lo pen. De trainingen zijn voor iedereen toegankelijk die het lopen serieus wil nemen. Meer informatie over de loop cursus en de loopactiviteiten van SC Antilope bij Gerard Dekker (0182- 616593) of Cor Boon (0182-610896) of Auke Leen (0182-619769). Waddinxveen- Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gou westaete thuiswedstrijden. In Gouwe- bad De Sniep heeft dames 1 met de monsterscore van 22-5 tegen OZ&PC het seizoenrecord verbeterd. Heren 1 speelde tegen koploper Vivax 1 een spannende en attractieve wed strijd, doch moest uiteindelijk met 806 het onderspit delven. De Gouwestaetedames hebben het seizoen afgesloten met een winst van 22-5 op het reeds gedegradeerde OZ&PC 1 uit Oldenzaal. Met de perio destanden 4-2,10-3.17-5 en eindstand 22-5 werd het seizoenrecord met een doelpunt verbeterd. Voor Gou westaete scoorden Gillian van den Berg 6x, Angela Boonstoppel 4x, Mir jam Overdam, Sandra Berckenkamp en Ingrid van Veen 3x, Cindy de Geus 2x en Astrid Coene lx. Gouwestaete speelde free-wheelend naar het eind van het seizoen, waarin net de vierde plaats niet werd gehaald. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden moest aantreden de koploper in de eerste klasse Bond, Vivax uit Oegstgeest. In Gouwebad De Sniep lieten beide ploegen een fantastische wedstrijd zien. Wouter Steller open de de score en bracht de heren op een 1-0 voorsprong, maar al voor het ein de van de eerste periode had Vivax de stand op 1-1 gebracht. Na de eerste periode bleek dat Vivax een overwin ning niet cadeau kreeg van Gou westaete en dat ze er voor moesten werken. De Gouwestaeteheren ble ven ook in de tweede periode gevaar lijk. De heren zonder, Mare Faber en Mark Mommers, kwamen in de twee de periode aan de leiding door doel punten van Remko Overdam en Niek de Leeuw. Dit bracht de stand halver wege de wedstrijd op 3-2. In de derde periode kreeg Vivax meer grip op de wedstrijd en kwam voor het eerst in wedstrijd op een 3-5 voorsprong. Maar Gouwestaete knokte terug en door twee goals van Remko overdam was de stand weer gelijk 5-5. De heren van de Gouwestaete 'voch ten' voor wat ze waard waren, maar door twee strafworpen stond de ploeg op een 5-7 achterstand. Jaco de Jong kon nog wat terug doen. Hij ver kleinde de achterstand door een man- meer situatie fraai af te ronden 6-7. Uiteindelijk was het Vivax wat met een strafworp de eindstand mocht bepalen op 6-8. De Gouwestaeteheren hebben laten zien dat zij 'recht' heb ben om volgend jaar weer te spelen in de eerste klasse Bond en zullen dit over twee weken zeker moeten stellen tegen Alliance in Gouwebad De Sniep. ------ Deze vorm van gymnastiek en ballen Waddinxveen- Door de Jazztieklessen en de populariteit van het spelen met ballen door jonge kinderen gaat Toos met een nieuwe sport beginnen. De les wordt een combinatie van gym nastiek en balsporten en wordt 'bal tiek' genoemd. Het uur wordt vanaf woensdagmid dag 9 april gegeven van 16.15-17.15 uur in de gymnastiekzaal aan de Jo hannes Postlaan en staat onder gedi plomeerde leiding van Rene Kleiweg. wordt voorlopig alleen gegeven voor jongens en meisjes in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar, Elke les zal bestaan uit een thema die op een gymnastische manier en mid dels ballenoefeningen zal worden uit gediept, waardoor de kinderen elke les weer nieuwe bewegingservarin gen opdoen. Voor meer informatie: 0182-617719. Hazerswoude-Rijndijk- De jaarlijkse springwedstrijd van de rijvereniging De Groenendijkruiters is een echte traditie geworden. Het is inmiddels al voor de elfde maal dat op Paaszater dag meer dan 100 paarden, pony's en hun ruiters strijden om de felbegeer de wisseltrofee "Het Wapen van Ha- zerswoude", beschikbaar gesteld door de gemeente. Felbegeerd, want door het hoge prij zengeld komen uit het hele land diver se bekende ruiters op de wedstrijd af. Zo ook de regionale coryfee Edwin Hoogenraat, die vorig jaar nog schit terde op het Nederlandse Kampioen schap. De eerste combinatie - uit de begin nersklasse pony's - zal al om 9.00 uur van start gaan, terwijl de laatste com binatie in de hoogste klasse rond 19.00 uur aan de start verschijnt. De wedstrijd wordt gehouden in de grote binnenmanege van Manege Xenophon, aan de Rijndijk in Hazers- woude. Toeschouwers zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Gevraagd: gratis tuintegels 0180-632000 Bep en Teun bedankt voor de overheerlijke cake. Groeten van dames kledingbeurs t.k. Knorr kinderwagen pastelkleur incl. dekbed etc. i.z.g.st. 175,- 0182-630484 Gaby is 25 maart 5 jaar geworden. Hiep hiep hoera! opa oma ingrid eveline shamra Hoera, op 24 maart was liesbeth jarig. Gefeliciteerd en groetjes van GAAMJA Hoera, pa en ma 16 jaar getrouwd. Hoera gefeliciteerd groetjes A M A J Waddinxveen- De tweede wedstrijd avond van de voorjaarscompetitie van de Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen is slecht uitgepakt voor Rob, Fred en Ron van Dijken. Zij verlo ren twee wedstrijden en daar mee hun eerste plaats. De stand aan de kop van de ranglijst is nu, 1. Toss Wubben, Stephan Tabben en Joop Dries, 5 ge wonnen en +38. 2. Bets Lanting, Jan Kooistra, Piet van de Made, 4 gewon nen en 24. 3. Rob, Fred en Ron van Dijken, 4 gewonnen 23. 4. Peter Kor- tekaas, Arnold Janssen, Ton Huls kamp, 4 gewonnen +22. 5. Hans Cam- meraat, marco van Wageningen, Roy Hulskamp, 4 gewonnen 17. 6. Elly en Gerben Nieuwland, Wout-Versluis, 4 gewonnen -4. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND t V VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Flyers Dames 1 verliest aansluiting met de koplopers door twee opeenvolgende wedstrijden te verliezen met één punt. Winst was er voor meisjes junioren 1 en jongens kadetten 1. Ook de benjamins wonnen. daarvan onder de indruk en gaf de voorsprong binnen een paar minuten we. Hierna ontstond er een strijd voor elk punt. Maar uiteindelijk bleek Flyers het beste collectief in huis te hebben en won met 47-41. Topsco rers: Marchien Heerkens en Charlotte Lelieveld, ieder met 10 punten. r Jongens kadetten 1 had aan The Jump een lastige tegenstander. Voor al de eerste helft ontstond een span nende wedstrijd met een hoog basket bal-gehalte. Om en om werd er ge scoord en de ruststand was 40-40. In de tweede helft kreeg Hans Peters - the man of the match vleugels. In zijn eentje (bij wijze van spreken) rolde hij de tegenstander op. Achtendertig punten nam hij voor zijn rekening en dat was te veei voor the Jump, uitslag 84-68. Topscorer: uiteraard Hans Pe ters met 38 punten. Dames 1 had nog een kater van de éénpunts nederlaag bij Niels Stensen van vorig weekend. De start tegen Juventus was uitermate slecht te noe men. Tot de achtste minuut was Flyers helemaal niet in de wedstrijd en de stand was toen 1-12. Hierna herstelden de dames zich enigszins, maar men bleef achter de feiten aanlo pen. De ruststand werd 19-27. De tweede helft kende een sterke perio de tussen de 11de en 15de minuut. Toen kwam Flyers zelfs op een voor sprong van 34-33, maar tweemaal bal verlies onder de bucket bezegelde het lot. Met een driepunter van Mireille Raaphorst kwamen de dames nog dichtbijmaar de tijd was toen te kort, om de nederlaag nog af te wenden. Uitslag 41-42. Topscorer: Anita van Unen met 11 punten. Meisjes junioren deden het beter, werd vorige week in Nieuwegein New Stars verslagen, ook in de thuiswed strijd was Flyers beter. Wel werd het een spannende wedstrijd. De eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht en de ruststand was 30-17 voor de thuisploeg. De tweede helft ging New Stars fanatieker spelen, Flyers raakte De Benjamins draaien een goede com petitie en spelen frank en fris hun wedstrijden. Van deze wedstrijden worden de meeste nog gewonnen ook en zo blijft het leuk voor de jongste leden van Flyers. Nu werd Leiderdorp met 45-23 verslagen. Topscorer was Pieter van Gorkum met 28 punten. Waddinxveen - Vandaag, woensdag 26 maart, is voor tennisvereniging Be Fair het buitenseizoen begonnen op het tennispark aan de Sniepweg. De vereniging heeft ook dit jaar een uitgebreid programma waarin elke tennisliefhebber, zowel op wedstrijd als op recreatief niveau, aan zijn trek ken kan komen. Als eerste staat een kennismakings- toernooi op het programma waarin oude en nieuwe leden op recreatieve wijze het buitenseizoen openen. In de daarop volgende zeven weken wordt de landelijke competitie afgewerkt, waaraan Be Fair met in totaal 51 teams deelneemt. Verder staan het jaarlijkse open C+D- toernooi op het programma en vele clubevenementen. Tennisvereniging Be Fair kent mo menteel geen wachtlijst, waardoor nieuwe leden direct geplaatst kunnen worden. Waddinxveen- Op zondag 6 april vindt in Den Haag het laatste bedrijf plaats van de zwemcompetitie. In het zwembad De Waterthor zal de zesde en laatste ontmoeting in de B-afdeling om 15.45 uur beginnen. Na vijf ontmoetingen is de stand in de uit 30 ploegen bestaande B-afdeling: 1. Nautilus (Dordrecht) 24928.3; 2. DSZ (Den Haag) 25071.1; 3. Gou westaete (Waddinxveen) 26199.5; 4. LZ 1886 (Leiden) 26609.9 punten. De bovenste drie ploegen promove ren naar deZwemkroniek-afdeling, de hoogste afdeling in de landelijke zwemcompetitie. Aangezien het vrij wel onmogelijk is dat LZ 1886 het verschil met Gouwestaete kan over bruggen is de promotie van het Wad- dinxveense team zo goed als zeker. Toevalligerwijs bestaat de poule in Den Haag op 6 april uit Nautilus, DSZ, Gouwestaete en LZ 1886, zodat de hele top van de B-afdeling tegen el kaar in actie komt. Ondanks het ver trek van enige prominente zwemmers heeft de pfoeg van Gouwestaete kans gezien aansluiting te krijgen bij de top van Nederland. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Na maanden voorbe reiden was het zover. Op 22 maart werd met een groot jubileumtoernooi de festiviteiten rondom het 25-jarig bestaan van Sportinstituut Den Edel ingewijd. Met optredens van Mare van de Broek, die het publiek ver maakte met jongleren met brandende fakkels, steltlopen en nog veel meer acrobatische acts. Daarnaast waren er diverse sportdemonstraties en ui teraard werd er flink gestreden om een felbegeerd plaatsje op het erepo dium. De judoka's die een eerste plaats hebben bereikt zijn: Niels van 't Hof, Daniël Reijmer, Erik Vermeulen, Rens van Overveld, Wout Lexmond, Guus Wieman, Folkert Knol, Kelvin Groeneveld, Jens Koops, Danielle Vrijenhoef, Germaine Berse- rik, Pascal de Rouw, Stefan Disveld, Rico v.d. Vies, Rob Gehring, Walter Akkermans, Bob van Rooijen, Omar Galjaard, Sven de Boer, Bas Giesbers, Robin van Duyn, Richard Schuyt, Mike Schoonderwoerd, Douwe v.d. Werf, Ruben Verweij, Wouter Brevet, Danny Kaptein, Koen Scholman, Bra- him Klein, Remco Arendsman, Timo Drost, Karin Geelhoed, Robert van Dijk, Wilmar Jolink, David Reijmer, Roelant Okken, Jochem Faasen, Jere Zandijk, Jasper van Meurs, Stefan de Bruijn, Wesley v.d. Panne, Henk Kra mer, Wouter Duisters, Davey Melger, Yannick van de Velde, Arno Stofberg, Jelmer v.d. Woude, Mark de Vries, Joost Scholman, Rachel van Staaldui nen en Donny Skopp.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7