M Diamanten bruidspaar kijkt terug op een gelukkig en werkzaam leven Hooge Burch in beweging Nationale Collecteweek Zoa-Vluchtelingenzorg Vluchtelingen overleven-» Politieberichten Collecte Nationaal Reumafonds Je zult maar psoriasis hebben...' GIRO 550 ZOAlP 50 Jaar Ouderenreizen Benthuizen Activiteiten Plattelandsvrouwen Benthuizen Vrouwenbijbelkring Hart van Holland/2 april 1997 pagina 19 Elke 45 minuten een konvooi Feestelijk aankleding Veel medewerking Nationale collecteweek 7-12 april 1997 50 Jaar Ouderenreizen Collecte Jubileumreis 1997 van 1 tot en met 5 april 1997 Benthuizen Hazerswoude-Dorp Onnr Svlvia van Doornen Hazerswoude dorp -Op 18 maart was het alweer zestig jaar geleden dat de heer Van Veen (83 jaar) en mevrouw Van Veen-Voshol (85 jaar) in het huwe lijk traden. Om dit heuglijke feit te vieren is het diamanten bruidspaar enkele dagen later gezellig met kinde ren, klein- en achterkleinkindéren uit etengegaan. "Een heerlijke dag", aldus het nog zeer kwieke paar. "We zijn dankbaar dat we al zo veel jaren bij elkaar zijn en dit hebben mogen bele ven. Op donderdag 27 maart werden zij nog eens extra in het zonnetje gezet zij werden vereerd met een bezoekje van burgemeester M.J.J.M. Boelen en zijn vrouw. Na de trouwerij in 1937 is het echtpaar direct zelfstandig in Hazerswoude-dorp gaan wo nen. De heer Van Veen heeft hier altijd gewoond en had er ook zijn werk. Mevrouw komt oorspronkelijk uit St. Annaland in Zeeland en verhuisde als jong meisje naar Waddinxveen. Daar groeide zij op op een boerderij in de Zuidplaspoider. Het boerenleven was de heer Van Veen ook niet onbekend; al vanaf twaalfjarige leeftijd werkte hij in Hazerswoude op het boerenland, wat hij altijd als zeer prettig heeft Het diamanten bruidspaar Van Veen-Voshol. ervaren. Hij hield van het harde wer ken, ook al had hij maar weinig vrij. Want ook op zondag moesten de koeien immers gemolken worden. Mevrouw is thuis in Hazerswoude ge woon zeeuwse worsten blijven ma ken. iets wat zij, naast het kaasmaken, als meisje al leerde. De heer en mevrouw Van Veen kregen zes kinderen. De familie breidde zich in de loop der jaren verder uit met twaalf kleinkinderen, zeven achter kleinkinderen en de achtste is op komst. In hun gezellige woning aan de Hazelhof hangen dan ook heel wat foto's. De door meneer zelf gemaakte schilderijen en de prachtig gehaakte werken van mevrouw, zijn overal in huis te bewonderen en zeggen dan ook veel over de vroegere hobby's van het echtpaar. Regio- Deze keer gaat het niet over zorgvernieuwing, maar om een fees telijke activiteit voor de bewoners van Hooge Burch. Op zaterdag 5 april stappen zij met zijn allen in de cabines van in totaal 108 grote vrachtwagens. De bedrijven en chauffeurs zetten hun materieel belangeloos in om de verstandelijk gehandicapte deelne mers aan deze spectaculaire optocht de 'dag van het jaar' te laten beleven. In konvooien van veertig auto's gaat de tocht door de regio. Begeleid door functionarissen van het politiekorps 'Hollands-Midden' zullen de bewo ners van Hooge Burch vanaf 13.00 uur al toeterend en zwaaiend hun rit mee maken. Uiteraard worden 'terugzwaaiers' langs de route flink op prijs gesteld. De rit zal lopen vanaf Hooge Burch in Zwammerdam over de Steekterweg richting Alphen aan den Rijn. Over de hefbrug, de rondweg NI 1 om Alphen aan den Rijn richting Leiden. In Hazer- swoude-Rijndijk slaan zij linksaf naar Hazerswoude-Dorp. Dan via de Hoo- geveenseweg naar Boskoop, over de hefbrug via de Zijde en bij Reijers- koop linksaf de provinciale weg op. Via de Boskoopse weg trekken zij door de Ridderbuurt en tot slot via de Hoogendoornlaan weer naar Hooge Burch. Het dienstenplein van Hooge Burch zal de hele middag staan in het teken van de trucks. In kraampjes en andere opstellingen zullen een ambulance dienst, Truckstar, motorbladen, Renault, een bergingsauto, aangevuld met jongleurs, een luchtkussen en de catering zorgen voor een onvergete lijk festijn. Een live band maakt het geheel compleet. De medewerking van politie en ge meenten, maar vooral de truckers en de vervoersbedrijven verdient veel lof. De afdeling recreatie van Hooge Burch, die het festijn samen met Koos en Marry Donk -oude Goudse rotten in het truckersvak- organiseert, kan zich verheugen op ruime ondersteu ning uit de regio. Als het weer net zo fijn meewerkt is de dag nu al een succes. Regio- Psoriasis is een niet-besmette- lijke, chronische huidaandoening, waar meer dan 350.000 mensen in Nederland aan lijden. Het wordt ge kenmerkt door rode plekken die over vloedig schilferen en die de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezorgen. Mensen met een huidziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. Onbekend maakt onbemind; daarom moet psoriasis voor het voetlicht ko men! De Psoriasis Vereniging Den Haag en Randstad Midden is in het patiënten servicebureau op de Jozeflocatie Groene Hart Ziekenhuis (ingang Jan van Beaumontstraat) te Gouda aan wezig op woensdag 16 april van 13.30 tot 16.00 uur. Wie vragen heeft over psoriasis kan op deze inloopmiddag vrijblijvend binnenlopen voor een gesprek met een vertegenwoordiger van de Pso riasis Vereniging. Men hoeft geen af spraak te maken en er zijn geen kos ten aan verbonden. Wie niet in de gelegenheid is op dit tijdstip te komen en toch belangstelling heeft kan bel len naar de vereniging, telefoon 070- 3820202 (dinsdag, woensdag en vrij dag). De vereniging biedt psoriasispatiën- ten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een besloten zwemuur en wel in zwembad De Driesprong te Zoe- termeer, op vrijdagavond van 21.30 tot 22.30 uur. Ook daar is iedereen van harte welkom. Regio - Op dinsdag 8 april is er een open koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aart de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Spreekster is Olga Berg. Het thema is: 'Leven zonder masker'. Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma begint om 9.30 uur en duurt tot circa 11.00 uur. Er is kinder oppas aanwezig. Tijdens deze koffieochtenden ont moeten ongeveer 150 vrouwen uit heel de regio met verschillende ach tergronden elkaar. Iedereen is harte lijk welkom. Voor meer informatie: mevrouw C. Wolff, telefoon 079- 5933133. ta de week van 7-12 april houdt de Internationale organisatie Zoa-Vluch- 'elingenzorg haar jaarlijkse nationale collecteweek. In 300 gemeenten wordt deze week huis-aan-huis gecol lecteerd voor hulp aan vluchtelingen Vj I IA VJ j JU vluchtelingen^ Tel.: 055 3663339 Postbus 10343 7301 GH Apeldoorn in Azië en Afrika onder het motto: Help Vluchtelingen overleven! Zoa is werkzaam in 15 landen en er zijn momenteel circa 25 veldwerkers uitgezonden. De hulp die geboden wordt strekt zich uit van noodhulp tot en met be geleiding van de her- vestiging en integra tie in het oorspron- k e 1 i j k e woonge bied. In een groot aantal Zoa- projecten is de aange reikte hulp gericht op het bieden van kansen en mogelijkhe den aan de vluchtelingen om te over leven in een vaak uitzichtloze situatie. Zo wordt met de teruggekeerde vluchtelingen in Rwanda gewerkt aan herstel van de watervoorziening, de medische zorg en de landbouw. Daar naast worden trainingen verzorgd op het gebied van traumaverwerking. Verder is Zoa onder andere werk zaam in Cambodja, Thailand, Laos, Mozambique, Ethiopië en Sri Lanka. Gezondheidsonderzoeken worden opgezet, voedsel uitgedeeld, huizen en waterputten gebouwd, voorlich ting gegeven (over landbouw en ge zond drinkwater), schoolsets uitge deeld en de mogelijkheid beroepstrai ningen te volgen wordt geboden. De actieweek staat in het teken van vluchtelingen die alles kwijt zijn, be halve hun Teven, te helpen overleven. Benthuizen- Op 11 juni vindt de Oude- renreis van Benthuizen plaats. De vijf tigste! De jubileumreis zal geheel in de stijl van de vijftig-jarige traditie zijn beslag krijgen. Uiteraard met een feestelijk tintje dat 's morgens al be gint met een boottocht. Na een korte bustocht wordt de lunch gebruikt, 's Middags brengt het gezelschap een bezoek aan de Sint Jan te 's Hertogen bosch. De dag wordt in Waalwijk met een feestelijk diner afgesloten. Om 21.00 uur keert het gezelschap na een dag vol afwisseling in Benthuizen te rug. Er is geschiedenis gemaakt. De eerste Ouderenreis vond plaats in 1948. De analen vermelden niet op welke da tum de reis plaats vond. Wel het reis doel - Oud Valkeveen bij Huizen (NH). Het vervoer vond plaats met privé- auto's; de financiering door middel van een collecte. Enkele jaren later werd het 'dagje uit' van de Benthui- zense ouderen zelfs aangeduid met 'de zonnedag'. De trits privé-auto's werd in de loop der jaren vervangen door touringcars. In de afgelopen 50 jaar hebben de oudere inwoners van Benthuizen vrijwel alle bezienswaar dige objecten van Nederland geza menlijk bezocht. De ouderenreis zelf is goed beschouwd altijd jong geble ven. De reisvoorzieningen verander de keer op keer met de tijd mee. De methode van organiseren en financie ren wijzigde echter niet. Nog steeds brengt de bevolking de benodigde gelden bij elkaar als een degelijk be wijs van gemeenschapszin en loyali teit met de ouderen in de woonkern Benthuizen en staan jaarlijks vele vrij willigers klaar om het bestuur de hel pende hand te bieden. De inkomsten van de Stichting Evene menten voor Ouderen bestaan louter en alleen uit de opbrengst van de jaar lijkse huis aan huis-collecte in Bent huizen. Daaraan dragen natuurlijk ook de deelne(e)m-(st)ers aan de Ouderenreis naar draagkracht stevig bij. De Stichting vraagt de bevolking van Benthuizen haar gemeenschaps zin weer gul te tonen door flink in de buidel te tasten. Benthuizen - De afdeling Benthuizen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft voor de komende periode veel activiteiten op het pro gramma staan. Op 4 april gaan de dames om 13.30 uur "hun" boom planten bij dorpshuis De Tas. De boom ontving de afdeling van het provinciaal bestuur in verband met het 60-jarig bestaan van de afde ling in Zuid-Holland. Op 9 april komt tijdens de afdelings avond in dorpshuis De Tas mevrouw I. Meij van het gemeentemuseum in Den Haag vertellen over de "hoed en de rand en of het hemd werkelijk na der is dan de rok". Aanvang 20.00 uur. De eerste fietstocht van dit seizoen vindt plaats op donderdag 10 april. De dames starten om 9.00 uur bij molen De Haas. Ook op 10 april is de jubileumfeest avond van de provincie Zuid-Holland. Leden die hiervoor ingetekend heb ben worden om 19.15 uur verwacht bij De Tas. Een excursie naar het landelijk bu reau van de NBvP staat gepland op woensdag 16 april. Vertrek om 9.00 uur vanaf De Tas. Verloren: gouden armband in Zevenhuizen 0180-633385 Marjolein na bijna 1 jaar hard leren heb je nu een mooi A-diploma, xxx P+M+Rosanne kattentoilet met deurtje ƒ20,- en krabpaaltje ƒ10,-0182-618670 oude ansichtkaarten door verzamelaar t.k. gevraagd. Goede prijs 0182-611171 Auto in de sloot Vrijdagavond omstreeks 21.50 uur belandde een 19-jarige automobilist uit Benthuizen met zijn auto in de sloot langs de Hoogeveenseweg. Hij reed in de richting Boskoop. Bij de kruising met de Gemeneweg week hij uit voor een automobilist, die vanaf de Gemeneweg, de kruising opreed. Bij de uitwijkmanoeuvre belandde de Benthuizenaar in de berm en de sloot, maar raakte niet gewond. Inbraak bedrijf In het Paasweekeinde werd ingebro ken in een bedrijf aan het Ver- breepark. Aan de achterzijde werd aftimmering verwijderd. Mogelijk heeft men met gebruikmaking van een kleine vrachtauto een voorraad wens kaarten ontvreemd. Auto te water Zaterdag 29 maart omstreeks 18.45 uur is de politie uitgerukt naar het Spookverlaat omdat een driewielige bromfiets te water was geraakt. De bestuurder van de bromfiets reed op het Spookverlaat richting Alphen aan den Rijn. Bij de sluis in de weg week hij uit voor het schrikhek, maar beland de met het rechter achterwiel in de berm. Door stuurcorrectie wist de bestuurder, een 34-jarige man uit Nieuw-Vennep, weer uit de berm te komen, maar doordat het voertuig slechts een voorwiel heeft, raakte de bromfiets uit balans en ging over de kop en kwam in de sloot terecht. Voor onderzoek is de bestuurder naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. Inbraak bedrijf Tussen zaterdagavond 29 maart 18.30 uur en zondagmorgen 30 maart 11.35 uur werd ingebroken in een tuinderij aan de Voorweg. De toe gangsdeur tot een kas werd gefor ceerd, waarna men geluidsappara tuur meenam. Benthuizen- De schooljeugd van de 'School met de Bijbel' heeft haar centjes ook bijgedragen met de 'Actie een fles voor Tess'. Samen met de gemeente werd het een prachtig eindbedrag van 2.653,55. Iedereen wordt harteïijk bedankt voor de inzet.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19