Familieberichten HartvanHoHand "Een Pers in druk" Omar Khayyam in Nederland t r deHaij van d e rW cndc Aalbrecht (Bert) Schrijver wordt op 7 april 70 jaar. IL JIJN1MILTT1 112 Hart van Holland/2 april 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle t Feliciteren kan op maandag 7 april om 10.00 uur in De Zevenster. De Grutto 3 - telefoon 632923 Johanna Cornelia Oudijk-Bos Aart van Hoven iet t van het boek Museumweekend Openingstijden (buiten het museumweekend) Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 9! WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 f Wentel uwen weg op den HEERE, en vertrouw op Hem: Hij zal het maken. Psalm 37:5 Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat mijn lieve zorgzame moeder, onze groot- en overgrootmoeder weduwe van Johannes Oudijk in de leeftijd van 90 jaar is overleden. Sarie Schipper-Oudijk Marjo en Arno Rick, Mark Carola en Ed Bas Hans Moerkapelle, 28 maart 1997 Zorgcentrum "Beth-San" Kerkplein 1 Correspondentie-adres: S.S1 Schipper-Oudijk Bredeweg 14, 2742 KT Waddinxveen. De begrafenis heeft dinsdag 1 april plaatsgehad op de begraafplaats "Moerhage" te Moerkapelle. Het is volbracht. Bedroefd, maar ook dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis, dat op de avond van Goede Vrijdag van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa op de leeftijd van 74 jaar. J. van Hoven-Sleeuwenhoek Marian en Piet Pieter Josien AartDan Daan Mare Eike en Ton Sanne Job Lotte Emma I 28 maart 1997 j Mauritsstraat 15 j 2751 BV Moerkapelle De begrafenis heeft woensdag 2 april plaatsgevonden op de algemene begraafplaats "Westhage", Akkerweg 84 te Moerkapelle. UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN m Meermanno-Westreenianum In het koetshuis van het Museum van het Boek aan de Prinsesse- gracht 30 in den Haag kan men tot en met 15 juni een kleine tentoon stelling zien met de titel 'Een Pers in druk' Omar Khayyam in Neder land'. Deze tentoonstelling geeft een beeld van de belangstelling voor het werk van de Perzische dichter Omar Khayyam bij Neder landse drukkers en uitgevers in de afgelopen honderd jaar. Het werk van Omar Khayyam is door allerlei Nederlandse dichters en schrijvers bewonderd en werd vaak in fraai vormgegeven boeken uitgegeven. In de expositie zijn voorbeelden te zien van deze, soms zeldzame, en veelal bibliofiele drukken. De tentoonstelling vindt plaats op initiatief van het Nederlands Omar Khayyam Genootschap. Een num mer van 'De Boekenwereld' is spe ciaal gewijd aan Omar Khayyam, waarin een artikel van Jos Bieg- straaten is opgenomen en een bibli ografie die is samengesteld door Jos Coumans. Dit nummer is tijdens de tentoonstelling verkrijgbaar in het museum. De tentoonstelling werd geopend op 22 maart. Een nieuwe vertaling van de gedichten van Omar Khayyam door W. Blok, met een inleiding door Johan van Schagen, werd bij deze gelegen heid door de uitgever, Uitgeverij Ambo, gepresenteerd. Tijdens het museumweekend op 12 en 13 april organiseert het museum vele activiteiten. Er zijn demonstra ties kalligrafie, boekdrukken, ganzen veren snijden, verluchten en minia tuurschilderen, sierpapier drukken en boekjes maken door middel van vouwen en snijden. Speciaal voor kin deren is het scriptorium geopend, waar ze, tegen een kleine vergoeding, net als monniken in de Middeleeu wen, aan de slag gaan met een ganzen veer en inkt. Daarna kunnen ze nog een speurtocht maken langs de ech te boeken. Op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur is er een boekenspreekuur waar des kundigen informatie geven over de dor het publiek meegebrachte oude en moderne boeken, exlibris etce tera. Tevens bewaar- en restauratie adviezen, in samenwerking met Vei linghuis Burgersdijk Niermans. Bovendien zijn er verkoopstands met boeken over schrift en schrift geschiedenis, bibliofiele boeken, schrijf- en kalligrafiematerialen en sier- en marmerpapieren. Tijdens het museumweekend is het museum gratis toegankelijk en geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag, zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. ills elke seconde telt Poging inbraak woning: Aan de Wiele waal is in het weekend van 22 en 23 maart een poging gedaan met een schroevendraaier de deur van een woning op te breken. Aanrijding met gewonden: Dinsdag ochtend 25 maart raakte een 30-jarige Haagse automobilist nabij de spoor wegovergang aan de Bredeweg in een slip en botste tegen een tegenligger, een 41-jarige Goudse automobilist. De 56-jarige passagier van de Hagenaar raakte gewond aan het hoofd en is voor behandeling overgebracht naar het Bleuland Ziekenhuis. Auto inbraak: In de nacht van zondag 30 op maandag 31 maart is de portier ruit van een auto ingeslagen aan de Kievit. De radio is meegenomen. Bestuurder onder invloed: Aan de Bre deweg is in de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april een 31-jarige Goudse automobilist aangehouden bij een alcoholcontrole voor het rij den onder invloed. Hij had 0,9 o/oo in zijn bloed Aanrijdingen: Woensdagochtend 26 maart reed een 23-jarige Waddinx- veense bestuurder van een bestelau to achteruit aan de Eksterdreef om te keren. Op dat moment reed een 18- jarige Waddinxveense fietsster ach ter de auto langs. Dat zag de bestuur der niet, met als gevolg dat de fiets' ster werd overreden. Ze is met een gebroken onderbeen, hoofd-, nek- en rugletsel overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. Inbraak bedrijf-. Aan de Oranjelaan is in de nacht van dinsdag 25 op woens dag 26 maart de ruit van een bedrijf ingegooid en twee draagbare tele foons meegenomen. In het Paasweekend is een kantoor pand aan de Tweede Bloksweg betre den door het openwrikken van een raam. De computer, fax en fotocame ra zijn meegenomen. Tevens in het Paasweekend is het raam opengewrikt van een bedrijf aan de Kanaaldijk. Er is niets gestolen. In de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april, omstreeks 3.40 uur is er een snelkraak geweest bij een bedrijf aan de Dorpstraat. De winkel ruit is met stenen ingegooid waar door men vervolgens naar binnen is gegaan. Walkmans en CD-spelers zijn meegenomen. Door een getuige wer den drie personen gezien met een ge schatte leeftijd van 18 a 20 jaar. Ze verdwenen te voet de Jan Dorrekens- kade op. Inbraak woning: Maandagavond 24 maart is een raam geforceerd van een woning aan het Distelveld. CD's en sieraden zijn meegenomen. Aan de Tesselschadelaan is woens dagochtend 26 maart het raam gefor ceerd aan de achterzijde van een wo ning. CD's, fototoestel en sporttas zijn meegenomen. Zondagmiddag 30 maart is er via het bovenlichtje aan de achterzijde van een woning aan de Tesselschadelaan ingebroken. Sieraden worden ver mist. Aan de Berkengaarde zijn zondag 30 maart drie dekbedovertrekken uit een woning gestolen. De dader is bin nengekomen door middel van het openwrikken van een raam. Insluiping: Aan de Maarten Schouten straat is donderdagmiddag 27 maart een onafgesloten kantoor bezocht door vermoedelijk twee mannen. Di verse pasjes, geld en een waardevolle pen zijn meegenomen. Diefstal fiets: Aan de Passage zag een 15-jarige eigenaar zondagmiddag 30 maart een jongen met zijn fiets. De knaap werd door de vader van de eigenaar aangesproken. Na de komst van de politie werd deze aangehou den en bekende op het bureau de diefstal. Ondernemers opgelet!: Wederom wor den ondernemers aangeschreven door Nigeriaanse oplichters. Men wordt uitgenodigd mee te doen geld te beleggen in een winstgevende on derneming. Zij vragen kopieën van ondertekend briefpapier waarop te vens een bankrekeningnummer is vermeld. Gaat men hierop in loopt men het risico dat ongewild geld van de rekening wordt afgeschreven. Inbraak bedrijf. Aan de Zijde is in de nacht van dinsdag 25 op woensdag 26 maart ingebroken in een bedrijf via een lichtkoepel op het dak. Er is niets gestolen, wel is de kantoorruimte doorzocht. Aan de Zuidkade is in het weekend van 29 en 30 maart het raam van een bedrijf opengewrikt. Geld is gestolen. Inbraak woning: Aan de Zijde is in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart een ruit ingeslagen en openge wrikt. Het is nog niet bekend of er iets is meegenomen. Brand in woning: Aan de Burgemees ter Colijnstraat was zondagavond 30 maart een brand ontstaan op de bo venverdieping van een woning door dat een asbak in een prullenmand was geleegd waarin zich kennelijk nog een gloeiende peuk bevond. Het brandje is door de brandweer geblust. In ver band met rookschade en -overlast moesten de bewoners elders onder dak zoeken. Aanrijding: Aan de Hoogeveenseweg heeft maandagmiddag 31 maart om streeks 14.10 uur een aanrijding plaatsgehad. Een 27-jarige Boskoopse automobilist verleende geen vrije doorgang toen hij afsloeg aan recht door gaande 24-jarige Bleiswijkse motorrijder waardoor deze ten val kwam. Hij en zijn 18-jarige Bleiswijkse duopassagier liepen daarbij schaaf wonden op. Ze zijn door ambulance personeel ter plaatse behandeld. Snelkraak kledingzaak: In de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april, omstreeks 2.00 uur heeft een snelkraak plaatsgevonden bij een kle dingzaak aan de Koninginneweg. Met een auto werden de toegangsdeuren eruit gereden waarna een hoeveel heid kleding werd ingeladen. De auto waarmee de kraak werd ge pleegd, bleek gestolen in Rotterdam en is later in de nacht uitgebrand te Rotterdam aangetroffen. Ha die Wilma, hartelijk gefeliciteerd met je 14e verjaardag, xxx Janneke Sem hartelijk gefeliciteerd met je zwemdiploma B. Oma Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 23 £838889 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3