Ronde van Waddinxveen Zilver voor Vincent Dijkstra Schoolsporttoernooi "Bad-mini-ton" weer gespeeld BROUWER DE KONING "Omloop van Rotterdam" Rentokil-jongens kampioen van Nederland Meisjes Rentokil-ZVH vierde bij Open Club Duinentocht Fietsmarkt UITVAARTVERZORGING De tweede Avifauna fietstocht QRGE Hart van Holland/2 april 1997 pagina 7 Turnen Badminton KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Volleybal AA Volleybal Va Dames-1 verslaat in oefenwed strijd Zaanstad met 3-1 HiVdileh \V -Hf* P. H UitjC rf Waddinxveen-Op tweede paasdag is voor de vijfde maal het wielerspekta kel "de Ronde van Waddinxveen" ver reden. Door de uitstekende weersom standigheden was de publieke be langstelling groot. De organisatie mag dan ook terugkijken op een geslaagd sportevenement. De Ronde is verre den in vier categorieën: de Regio en Junior dames; de recreatierenners, de cyclosportieven en de Elite/Neo- amateurs. Rondom het winkelcen trum Passage was er tevens een bra- derie-achtig randprogramma, dat ook vele bezoekers trok. Capelle aan den IJssel/Waddinxveen- Zaterdag 29 maart werd in Capelle aan den IJssel de tweede voorwedstrijd voor het Nederlands Turnkampioen- schap voor heren georganiseerd. Vin cent Dijkstra, turnend voor gymnas tiekvereniging Toos uit Waddinx veen, behaalde in zijn niveau een zil veren medaille. Het resultaat van twee voorwedstrij den bepaalt welke turners doorstro men naar de halve finales voor het Nederlands Kampioenschap. Aan deze wedstrijd deden in totaal vijf turners van Toos uit Waddinxveen mee. In niveau 6b kwam Mark Brand uit. Hij draaide een goede wedstrijd, hij turnde op zijn slechtste onderdeel (voltige) een stuk beter dan de afgelo pen twee wedstrijden en dat was ook te merken aan het cijfer: 7.20 punten. Daarnaast was ook zijn sprong zeer goed, want hij scoorde met 8.60 pun ten. Met een totaal van 45.35 punten eindigde hij op de vierde plaats. Ook bij het totaal over twee wedstrijden is Mark vierde geworden en dus stroomt hij door naar de halve fihales. Tim Verkley, Richard Nobel en Vin cent Dijkstra turnden in niveau 5c. Tim was na een slechte eerste wed strijd gebrand op een betere presta tie en dat was duidelijk te merken. Hij was veel beter geconcentreerd en dat was goed te zien tijdens zijn oefenin gen. Op lange mat scoorde hij met 7.80 punten het op twee na hoogste cijfer van de groep die uit maar liefst 19 jongens bestond. Hij eindigde met 38.05 op een keurige elfde plaats, maar dat was net niet goed genoeg om door te kunnen stromen. Richard Brand was ook in betere doen, in vergelijking met de vorige wedstrijd. Hij scoorde hoog op volti ge en ringen: 8.20 en 7.45 punten. Hij werd negende met 41.60 punten en mag als tiende over twee wedstrijden nog net door naar de volgende wed strijd in Kaatsheuvel. Ook Vincent turnde een goede wed strijd. Zijn sprong was zeer goed en hij kreeg met 8.45 punten het op een na hoogste cijfer. Een iets mislukte oefening op de brug (6.95 punten) kostte hem echter de eerste plaats. Hij eindigde met 48.00 uur op de twee de zilveren plaats en gaat als vierde door naar de halve finales. Michel Brand, de oudere broer van Mark, moest aantreden in niveau 4c. Ook hij turnde aanmerkelijk beter dan de vorige wedstrijd. Hij liet zeer mooie oefeningen zien op de lange mat en aan de ringen: 7.70 en 7.90 punten en ook zijn sprong was heel goed: 7.95 punten. Met 43.50 punten kwam hij uit op een uitstekende vier de plaats en hij stroomt als vijfde door naar de volgende wedstrijd. Al met al een geslaagde dag voor de Toos heren turners. Van de vijf tur ners hebben er vier zich geplaatst voor de halve finales van het Neder lands kampioenschap dat op 26 april wordt gehouden in Kaatsheuvel. Daar zullen zij strijden met turners uit de districten Brabant en Limburg om tickets voor het Nederlands Kam pioenschap, dat plaats zal vinden in het weekend van 24 en 25 mei te Anna Paulowna. Waddinxveen- Op zaterdag 23 maart is het Schoolsporttoernooi "Bad- mini-ton" gespeeld bij badminton club Florida. Florida heeft voor leer lingen van de basisscholen in Wad dinxveen ook dit jaar weer een dag vol spelletjes geregeld. Er speelden veel scholieren mee voor de fel begeerde titel van 'Waddinxveens beste'. Zo enthousiast als de velen zich had den ingeschreven, zo werd er ook ge speeld. De geheel dag werd sportieve strijd geleverd in sporthal De Dreef. Op elk niveau -de leerlingen zaten allen in een team met leeftijdgenoten was de spanning te snijden, ook aan de lacht was geen gebrek. Er waren 16 groepen met in totaal 154 deelnemers, verdeeld over ochten (79) en middag (75), die de acht soor ten spelletjes met groot plezier af werkten. Het betrof hier onder andere spelletjes waarbij de deelnemers het racket ter hand namen om zo wat vaardigheid op te doen. Aan het eind van de dag was er voor iedere deelne mer een certificaat van deelname en voor de eerste drie van iedere groep was er een prijs in de vorm van een standaard. De Dick Brunaschool had de meeste deelnemers ingeschreven (40), en haalde tevens de eerste eerste prijzen binnen (5). De 48 prijzen werden over in totaal tien scholen verdeeld. Zoetermeer- T oerfietsvereniging Zoe- termeer '77 houdt zaterdag 5 april de eerste officiële toertocht van het sei zoen. Deelnemers aan deze Duinen- tocht kunnen kiezen uit drie routes door het duinengebied: 25, 50 en 100 kilometer. De 25 kilometer tocht blijft in de omgeving van Zoetermeer (Pijnacker, Berkel en Nootdorp). De 50 kilometer tocht voert via Wassen aar en Meijendel naar de Wassenaar- se Slag en vervolgens via Voorscho ten weer terug naar Zoetermeer. De langste afstand voert de fietsers bij Scheveningen de duinen in. Via Kat wijk en Noordwijk wordt Lisse aange daan waarna de tocht langs de Kager- plassen terug gaat naar Zoetermeer. De kosten zijn afhankelijk van de geko zen afstand en bedragen tussen de 5,= en 6,=. N.T.F.U.-leden krijgen op vertoon van hun TFK 2,= korting. Bij deelname van volwassenen met kin deren tot en met 12 jaar aan de afstand van 25 kilometer betalen de kinderen 1 Voor de kinderen is een medaille inbegrepen. De starttijden zijn vanaf 9.00 uur voor de 100 kilometer, tot uiterlijk 12.00 uur voor de 25 kilome ter. Startpunt is het clubgebouw van de Toervereniging Zoetermeer '77, Buytenparklaan 2b, (wijk 17, nabij Lo comotion), Zoetermeer. Voor infor matie: 079-331.11.32, na 18.00 uur. Zoetermeer- Op zondag 6 april organi seert de jeugdcommissie van de Toer fietsvereniging Zoetermeer '77 een fietsmarkt. Op deze markt worden al lerlei fietsspullen verkocht, zoals kle ding, fietsen, onderdelen, die afkom stig zijn van de leden van de Toerver- eniging Zoetermeer '77. Goederen voor de verkoop kunnen op zaterdag 5 april tussen 19.00 en 20.30 uur worden ingeleverd in het Clubge bouw. Voor informatie Henk Freije, telefoon 079-361.58.66. Een gedeelte van de opbrengst is bestemd voor de activiteiten van de jeugdafdeling. De markt wordt gehouden in het Club gebouw van de Toervereniging, Buy tenparklaan 2b, van 13.30 tot 15.00 uur sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zondag 6 april de "Omloop van Rotterdam". Deelne mers kunnen kiezen uit drie afstan den, te weten 30, 60 en 120 kilometer. Voor alle afstanden kan gestart wor den tussen 8.00 en 10.00 uur. De startplaats is café de Roerdomp aan de Tweemanspolder in Zevenhui zen. Alle routes zijn uitgepijld. Alphen aan den Rijn- Toerclub Avanti organiseert in samenwerking met Vo gelpark Avifauna de tweede Avifauna- Fietstocht op zaterdag 19 en zondag 20 april. Aan deze tochten kan ieder een, ook niet-leden, deelnemen. Er kan gekozen worden uit de afstanden 30, 60, 90 en 120 kilometer. De routes gaan richting Leiderdorp en de twee langere tochten richting de duinen. De twee korte tochten zijn zeer ge schikt om met het hele gezin te rijden. Gestart wordt in het Vogelpark Avi fauna, restaurant De Lepelaar. De starttijden op beide dagen zijn: 30 en 60 kilometer 9.00 - 13.00 uur, 90 kilo meter 8.00 -12.00 uur en 120 kilometer 8.00 - 9.00 uur. Om 17.00 uur sluit de eindcontrole in Avifauna. De kosten, inclusief herinnering, be dragen 7,= per persoon en voor de 120 kilometer 8,= per persoon. Bij voor-inschrijving 2,= per persoon korting. Nadere inlichtingen kan men krijgen bij het secretariaat van Avan ti, telefoon 0172-421020. VIOLEN en VASTE PLANTEN Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen/Zutphen- Zaterdag 29 maart werd in Zutphen de eindronde voor het Nederlands kampioenschap volleybal voor jongens en meisjes tot 18 jaar gespeeld. Gesteund door een 50-tal supporters moest in de poule wedstrijden eerst met drie tegenstan ders worden afgerekend om ene plaats in de kruisfinale te bemachti gen. De eerste tegenstander was Vollkei uit Amersfoort. Wellicht door het vroege tijdstip en de lange busreis draaide de Rentokil-machine in het begin nog niet op volle toeren, maar onder leiding van coach Nico den Hollander wist Rentokil toch beide sets te winnen. Longa '59 uit Lichtenvoorde was een maatje te klein (15-2/15-2). Tegen Piet Zoomers uit Apeldoorn moest nog een set gepakt worden om als poule-winnaar naar de kruisfinale te kunnen gaan. De eerste set werd met 15-6 gewonnen. Hierdoor konden in de tweede set alle wisselspelers worden ingezet en kreeg het basis team even rust voor de kruisfinale. Ondanks de grote vechtlust van alle wissels moest deze set aan PZ worden gegund (6-15). In de kruisfinale moest er gewonnen worden van Sliedrecht Sport om kans op de titel te behouden. De eerste set ging met 15-5 vrij gemakkelijk naar Rentokil. De tweede set leverde meer strijd op. Na een voorsprong van 5-0 kwam Sliedrecht terug tot 9-7. Na een time-out van Rentokil werd ook deze set gewonnen (15-10) en kon het team zich gaan voorbereiden op de finale tegen Peelpush uit Meijel (L). Arjan Visser, Coen Duiverman, Sebas- tiaan van Driel, Wouter van As, San- der de Graaf en Martijn Dieleman vormden weer het basisteam met als wisselspelers Jorik Kouwenhoven, Arno van Hattem, Ruud van der Knaap, Michael Olieman, Marcel Tjepkema en Sietze Wijnsma. Zij be gonnen aan de laatste om de felbe geerde titel. Door veel op de sterkste man van de tegenstander te serveren wist Rento kil de angel uit het spel van de tegen stander te halen. In het midden van de eerste set moest er veel strijd gele verd worden om de punten binnen te halen en probeerde Peelpush mid dels twee time-outs Rentokil uit zijn ritme te halen. Via 9-5 en tegen het einde van de set Jorik Kouwenhoven voor Sebastiaan van Driel, werd de eerste set gewonnen met 15-8. In de tweede set was de sprong-service van Martijn Dieleman een dodelijk wapen. Via Ö-l liep Rentokil ogenschijnlijk moeiteloos uit naar 7-1. Toen was de weerstand bij Peelpush volledig ge broken en werd ook de tweede set met 15-4 gewonnen en was het kam pioenschap een feit. Meteen werden spelers en coach door Paul van der Meer als voorzitter van Rentokil in de bloemen gezet; dit als voorzetje op de huldiging die voor zaterdag gepland staat, voorafgaand aan de eredivisie wedstrijd van Rentokil 1 tegen Link- AMVJ in dorpshuis Swanla. Zevenhuizen - Nadat de selectie van coach Ben van Yperen er in was ge slaagd bij de finales van de Open Club als eerste in de poule te eindigen, werden de verwachtingen hoger inge schat dan dat de mogelijkheden van de smalle selectie van acht speelsters feitelijk nog reikten. Tegen de latere kampioen Olympus uit Sneek werd in de openingswed strijd met 1-1 gelijkgespeeld. Na kans loos verlies met 8-15 in de eerste set, kwamen de meiden knap terug. Coach van Yperen paste regelmatig tactisch wissels toe voor de passing en met 15- 7 won ZVH de tweede set en was di rect favoriet voor de eindzege. Een andere kanshebber, Set Up'65 uit het volleybalmekka Ootmarsum, werd met 2-0 aan de Zevenhuizense zege kar gebonden. Met goed geconcen treerd spel en servicedruk van met name Michelle Bijl blufte ZVH de te genstander af met 15-6 en 15-9. De derde tegenstander in de poule, de Schalmers uit Berkel-Enschot, was duidelijk de mindere en met nog een 2- 0 overwinning werd ZVH met 5 punten overduidelijk eerste in de poule. In de kruisfinale tegen Vollkei uit Amersfoort, bleek echter dat ZVH de beste krachten verspeeld had. Enkele blessures gingen hun tol eisen en Vol lkei bleek met een volledig competi tieteam duidelijkbeter ingespeeld. Na een kansloos 0-2 verlies restte de te leurgestelde selectie nog een wed strijd tegen Orion uit Doetinchem om de derde plaats. Ondanks de luid ruchtige aanmoedigingen van de jon gensselectie die net kampioen van Nederland was geworden, ging deze wedstrijd nipt verloren, waardoor een vierde plaats restte. De teleurstel ling hierover was gelukkig snel ver bleekt, want met een selectie van slechts acht speelsters, verspreid over drie competitieteams, vierde van Nederland worden is een prima prestatie. Terecht werden de meiden en coach Ben van Yperen hiermee met luid applaus gefeliciteerd. Om het wedstrijdritme vast te hóu den hadden de trainers Visser en van Yperen voor de selectie van het eer ste damesteam een oefenwedstrijd georganiseerd tegen Zaanstad, dat uitkomt in de eredivisie. De dames togen naar Zaanstad en begonnen zeer geconcentreerd tegen een tegen stander, die kennelijk veronderstelde een makkie te hebben. Na 15-3 verlies in de eerste set was de Zaanse ont nuchterd en werd er alsnog een extra speelster aan het team toegevoegd. De tweede en derde set verliepen aan zienlijk spannender, maar met name de blokkering van Olga van Zaanen en de servicedruk van Aafke Verbrugge hielden Zaanstad op afstand. Met 15- 12en 15-13werdendezesetsinZeven- huizense winst omgezet. In de vierde set stond Rentokil-ZVH nog na te ge nieten van de winst in de voorafgaan de sets en was er minder concentra tie. Zaanstad knokte voor de punten en reageerde de frustratie af op elkaar en op de arbitrage. Nadat ZVH nog met 14-12 had voorgestaan, was de vierde set toch met 14-16 voor Zaan stad, dat de week ervoor nog met 3-0 van Sudosa had gewonnen en in de play-offs tegen landskampioen WC uitkomt. Moe maar zeer voldaan reis de de selectie van coach van Yperen weer af naar Zevenhuizen en koester de deze opsteker voor het beladen uitduel op 5 april tegen Longa in Lich tenvoorde.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7