Nieuw Mainstreet feestelijk geopend Midgetgolfers goed van start in competitie VW Boskoop [ieuws uit de regio s Finishfoto bij Polderloop Werken bij de boer Klaveijasnacht in Het Zuidhonk Spanning bij Waddinxveense sjoelers Wim Scheffers derde Duivensport Hart van Holland/16 april 1997 pagina 19 Biljarten Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten De Rotte rtnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen - Vorige week dinsdag 8 april werd het nieuwe cafetaria en pub Mainstreet aan de Dorpsstraat 122 om 15.00 uur feestelijk geopend door de moeder van eigenaar Ben Verburg. Dezelfde avond werden vrienden en bekenden tot in de vroege uurtjes vrijgehou den. "Moeders", zoals het koosnaampje van moeder Verburg luidt, stond tijdens de openingsplech tigheid nog even stil bij de tijd dat haar zoon zijn zakelijk instinct begon te ontwikkelen. Zij herin- nerdezich nog als de dag van gisteren dat Ben 25 jaar geleden bij zijn ouders achter in de kippen- schuur z'n eerste schoolfeest organiseerde. Dit werd zo'n succes dat er meer volgden. Zo groei de "De Schuur" uit tot een ontmoetingsplaats voor jongelui uit de omgeving. Huize Verburg was voortaan vergeven van de fietsen en brom mers. Niet alleen buiten maar ook binnen liet de jeugd haar sporen na. Desondanks beschouwt Moeders dit nog altijd als een hele mooie tijd. Tien jaar nadien kreeg Ben de kans op het industrieterrein een echte discotheek te begin nen. Dit bleek een goede greep, want Ben werd met "De Schuur" in de wijde omtrek zo bekend dat het jasje al gauw te krap werd. In 1988 werd door vader Verburg de eerste steen voor La Moeders heeft goede herinneringen aan de "schuur-periode" Baraque (het franse woord voor schuur) gelegd. Een jaar later, in 1989, volgde de officiële opening. Na een aantal jaren was Ben toch weer aan een nieuwe uitdaging toe. Hij kocht een oud pand in de Dorpsstraat en na een ingrijpende verbouwing was Mainstreet geboren, dat overigens ruim een jaar geleden met de grond gelijk gemaakt werd. In die tijd week Mainstreet tijde lijk uit naar de kop van de Dorps straat. Tijdelijk, omdat op 8 april, op dezelfde plaats van voorheen, door Moeders het gloednieuwe cafetaria en pub Mainstreet geopend werd. Zij en de medewerkers wensten Ben veel voorspoed toe en zo sloot ze af "met elkaar zullen we Mainstreet tot een succes maken". De belangstelling bij de opening van Mainstreet was enorm. Regio- De Zevenhuizenaar Wim Schef fers. lid van biljartvereniging de 'Hoeck' in Bodegraven, is derde ge worden in het kader kampioenschap 38/2 van de Ver.Biljartverenigingen 'Woerden en omstreken'. De finale partijen werden gespeeld in het club gebouw van de Treffers in Benschop. Spectaculair was, dat voor aanvang van de laatste speelronde, nog 6 van de 8 finalisten de kans hadden kam pioen te worden en daardoor de slot fase buitengewoon spannend werd. Wim Scheffers won zijn slot tegen Dick Kamperman, te weten 150 ca ramboles in 15 beurten en uitslag werd 150 tegen 132. Laatstgenoemde speler, behaalde echter over het ge hele kampioenschap een iets hoger moyenne en werd uiteindelijk kam pioen met 8 matchpunten, hetzelfde aantal punten werd behaald door drie volgende spelers in de eindrangschik king. De eind en totaaluitslag: 1. Dick Kamperman (Linschoten), punten 8, moyenne 9,30, H.serie 51; 2. Jan Veldhuizen (Woerden), punten 8, moyenne 9,22, H.serie 51; 3. Wim Scheffers (Zevenhuizen), punten 8, moyenne 8,50, H.Serie 43; 4. Ferry Lempers (Linschoten), punten 8, moyenne 8,45, H.serie 42; 5. Wil van Putten (Woerden), punten 7, moyen ne 7,93, H.serie 75; 6. Hidde de Vries (Linschoten), punten 7, moyenne 7,39, H.serie 56; 7. John Kragten (Maarssen), punten 6, moyenne 5,34, H.serie 46; 8. Ad Pinkse (Haastrecht), punten 4, moyenne 6,93, H.serie 36. Boskoop- De midgetgolfers van De Trekvogels hebben in de drie ver schillende klassen in District West een goede start gemaakt. In de eerste klasse, waarin De Trekvogels 1 speelt, is het sterke Amigo 1 uit Alphen aan den Rijn niet meer te bekennen. Het Alphens team speelt nu in de dit jaar opgerichte Nationale Hoofdklasse. Daarin spelen acht teams een compe titie om het kampioenschap van Ne derland. Voor de Districtscompetitie is dit een kwalitatief verlies, maar de spanning zal er alleen maar door toe nemen. De Trekvogels 1 wist de eerste wed strijd op de Boskoopse midgetgolf- baan van Amigo 2 te winnen met 399 om 428 en pakten daarmee de volle winst met 3-0. De grootste winst kwam in de eerste ronde toen 12 slagen wer den gewonnen en deze winst lang zaam maar zeker werd uitgebouwd tot de uiteindelijke 29 slagen. De tweede wedstrijd werd in en tegen onthoven gespeeld. Van dit Biltho- vense team is bekend dat zij op hun tnuisbaan erg goed uit de voeten kun nen Met die gedachte in het achter hoofd begon ook De Trekvogels 1 aan oe wedstrijd. Maar hoe de Boskopers ^et ook probeerde, Bilthoven kwam geen moment in gevaar. Jan-Kees van oskuilen, de spil van het team, zat 'et goed in de wedstrijd en dat kost Punten.Met 117zathijdan ookveelte oog. Arie van der Kooij en Ed van oskuilen zaten met respectievelijk 4 en 101 nog het dichtst bij de sco- s van de thuisploeg. Ook Leo Jansen kon niet goed uit de voeten met 111. Door deze resultaten neemt De Trek vogels 1 met 3 punten de derde plaats in, waarbij moet worden opgemerkt dat van de zes teams, zij en Amigo 2 al twee wedstrijden hebben gespeeld. In de tweede klasse zijn De Trekvogels 2 en 3 ingedeeld. In de eerste wed strijd streden de teams tegen elkaar en wist De Trekvogels 2 met 436 om 469 aan het langste eind te trekken. In de tweede wedstrijd moest thuis wor den aangetreden tegen Bilthoven 2. Met Bastin Slappendel voor Joep Blanken werd ook deze wedstrijd ge wonnen. Echter in de tweede ronde moest de winst aan de gasten worden gelaten met 112 om 106. Dit schoon heidsfoutje werd in het restant van de partij goed gemaakt en zo kwam er een zege tot stand van 418 om 455. Door deze resultaten staat De Trekvo gels 2 eerste met 6 punten. De Trekvo gels 3 bezet de vierde plaats doordat zij hun tweede wedstrijd tegen de HoleRidders 3 ruim met 440 om 476 wisten te winnen. In de derde klasse spelen De Trekvo gels 4 en 5. In de eerste onderlinge wedstrijd wist het vierde de overwin ning naar zich toe te trekken met 457 om 521. In de tweede wedstrijd was Loosdrecht 2 te gast in Boskoop en ook dit team werd aan de zegekar gebonden. Met een uitstekend spelen de Arie Blanken sr. aan het roer wist het team zich met 412 om 453 in veili ge haven en leidt na twee wedstrijden met 6 punten. De Trekvogels 5 staat voorlaatste met 0,5 punt. Boskoop- De VW heeft wekelijks, bij goed weer, een rondvaart langs de Boskoopse kwekerijen. Om 14.00 uur vertrekt de boot vanaf het VW-kan- toor op het Reijerskoop. rondvaarten voor groepen zijn mogelijk. Voor in formatie: 0172-214644. In de voorverkoop, heeft WV Bos koop onder andere: Pinkpop 17, 18 en 19 mei 1997, te Landgraaf: Dynamo Open Air 16,17 en 18 mei 1997 op de vliegbasis in Eind hoven; I.Q Support Act in de Lan taarn in Hellendoorn; Torhout/Wer- chter in T orhout en Werchter 4,5 en 6 Hazerswoude-Dorp- Tijdens de veer tigste Polderloop op zondag 20 april zal de dagprijs bestaan uit een foto van iedere finishende loper. Degene die zich hiervoor inschrijft, krijgt de foto, mits natuurlijk het startnummer duidelijk zichtbaar aan de voorzijde wordt gedragen, thuisgestuurd. Atle ten die in april voor hun T-shirt gaan (stempelkaart) kunnen tegen een klei ne vergoeding eveneens hun finishfo to in de wacht slepen. Na binnen komst krijgen alle deelnemers, in ver band met het tienjarig bestaan van de Polderloop, en de 40e maal Polder loop een leuke attentie. Ondanks dat de Polderloop dit jaar samenvalt met de Rotterdam Mara thon verwacht men toch veel lopers. Overige informatie: De afstanden zijn 1,5 en 5 kilometer met keerpunt, de 10, 15,2 en 20 kilo meter is een ronde. Het inschrijfgeld bedraagt: 2,50 zonder herinnering, 1,5 kilometer 3,=, de 5,10,15,2 en 20 kilometer bedraagt 6,=. Het is verplicht een startnummer te dragen tijdens de loop. Voor meer informatie: 0172-589622. Op de dag van de loop 0172-588312. Rijnwoude- Wie de tentoonstelling "Werken bij de Boer" nog niet heeft bezichtigd krijgt op zaterdag 19 april de laatste gelegenheid om deze expo sitie te komen bekijken in de Oudheid kamer van Koudekerk aan den Rijn, Dorpsstraat 55a van 13.30 tot 16.30 uur. De werkgroep Boerderijen van het Historisch Genootschap heeft deze tentoonstelling georganiseerd rond het thema Werken bij de Boer. Er wordt door middel van video-inter views, foto's, gereedschappen en vele voorwerpen een indruk gegeven van het werken bij de boer, zoals dat zo'n 60 jaar geleden toeging. Voor ouderen misschien en herinne ring, voor jongeren is dit vooral historie.Ook liggen de fotoboeken met prentmateriaal uit Koudekerk ter inzage. Groepen, die interesse hebben in een rondleiding buiten de openingsuren of inlichtingen willen ontvangen, kun nen contact opnemen met mevrouw Muller, telefoon 071-3412944. Zevenhuizen-Voor de postduivenver eniging De Stormvliegers is het vlieg- seizoen weer begonnen. Zaterdag kwamen de 546 ingekorfde duiven uit Strombeek, 124 kilometer. De duiven werden om 11.15 uur met een noor denwind gelost, en om 13.04 arriveer de de eerste duif bij C. Zweere, die een snelheid had gehaald van 1132 meter per uur, 67 kilometer per uur. Uitslag: 1-2. C. Zweere, 3-7. Joh. Stof berg, 4-12. N. Koppenaal, 5-13. D.C. den Hertog, 6-15. C. Nobel, 8. B. Her tog, 9. E.P. Verschoor, 14. Joh. Breedijk, 21. J. Hoevelaken, 24. J.S. Heykoop, 27. R. Brands, 68. M. Jonge- nelen, 71. Corry en Jeroen, 78. G. Jon- genelen, 82. D. Kranenburg, 105. G. Brands en Zn. juli 1997. Met onder andere David Bowie; Kaartjes voor Nico Rob van Eigen Huis Tuin, van 2 t/m 11 mei 1997; De Barbier van Sevilla op 20 april in het Nederlands Congresge bouw; Sound of Music in het Neder lands Congresgebouw op 7 en 8 juni; The Eden Rave op 26 april bij de Vechtsebanen in Utrecht; Artiesten gala 1997 op 3 oktober 1997 in Star light Dancepalace in Nijkerk met on der andere optredens van: Twilight Zone, Frans Bauer, Grant Forsyth en nog veel meer. Voor informatie: 0172-214644 of VW Zevenhuizen: 0180-632131. Waddinxveen- In de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 april wordt in wijk- gebouw Het Zuidhonk gestreden om de Van 't Hof bokaal in de Klaverjas- nacht. De Van 't Hof bokaal, is een wisselbeker die kan worden gewon nen door één van de dertig paren die meedoen aan deze slijtageslag. Om 8 uur 's avonds wordt de eerste partij gespeeld. Om 8 uur 's morgens zal het winnende team bekend zijn. Niet al leen de winnaars hebben prijs: voor ieder team is er een mooie prijs be schikbaar. Op zondagmiddag 20 april wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehan dicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen- Nog nooit is de span ning zo groot bij de Waddinxveense sjoelers geweest. Op woensdag 16 april vindt er een strijd plaats tussen een aantal ge meente ambtenaren. Maike Girdhari zal alle zeilen bij moe ten zetten om haar in 1996 veroverde wisselbeker te behouden, haar naaste concurrent John van Essen volgt haar op drie punten. Ook de zeer bekende John Jansen (ta feltennisser uit Haastrecht) behoort tot de grote kanshebbers. Henk Heidebrink en Henry ten Zijthof kunnen voor een stunt zorgen. Met nog enige ronden te gaan is de ver wachting dat Jan Kersbergen geen misstap meer zal begaan en zijn alge hele titel in de hoofdklasse zal pro longeren, Kees Kuipers moet in staat worden geacht om zijn tweede plaats niet meer uit handen te geven en Dick Dros en André van Gemeren zijn kan didaten voor de derde en vierde plaats. Erwin Pleus (stervoetballer van WSE) maakt een grote kans om naar de B-klas te degraderen, een kort verblijf in de A-klas is jammer genoeg voor deze talentvolle speler een feit. Trudi van Dam, Peter van Leeuwen en Pascal van Gils geven elkaar geen duimbreed toe en kunnen bij iets be ter spelen het volgend seizoen in de hoofdmacht spelen. In de staart van de B-klas moeten de gepromoveerde Asha den Drijver en Jan van Beek oppassen om niet terug te keren naar de C-klas, welke wordt aangevoerd door Hans Kuipers. Ook Jan Olie, Sjaan Faay en Marius Kers bergen kunnen nog hoog eindigen. Cor Kersbergen en Ceron van Beek zijn veilig als ze geen misstap maken. In de D-klas is ook nog van alles moge lijk omdat Otto Supusepa een hoog algemeen gemiddelde heeft. Ronald Meyer kan ook nog promove ren. De heer G. Loef een zeer ervaren sjoe- ler doet zijn uiterste best om niet naar de laatste klasse te degraderen. Freek Gelderblom en David Sinnema hebben nog kansen om volgend sei zoen een klasse hoger te gaan spelen. Alle lof verdient Dick Esveidt die mo menteel de rode lantaarn draagt, ook hij kan beter. Al met al blijft de competitie span nend tot op de laatste speeldag. Wat nou De Rotte? Hoe Rotte? Gave of te Gekke of Schitterende zal je bedoelen. D'r is toch niks rots aan. Wie verzindt toch die namen. Als je er ooit geweest bent, en welke Zevenhuizenaar is dat niet, dan begrijp je daar toch geen snars van. Ik heb nog niet nage trokken hoe die naam onstaan is. Maar dat kan alleen maar door een ontevreden toerist vezonnen zijn. Hoe durfen ze. Als je er langs loopt, laten we zeggen van de Molenviergang tot aan het jachthaventje bij Peter van Vliet's botenverhuur, dan ben je toch een dagje uit. Zeker als toevallig op die dag de zomer valt. Mocht je nou eens helemaal richting Moerkapelle gaan, weer zo'n rare naam, waarom nou niet Moederkapelle? Je zegt toch ook niet in ga vanavond met m'n vader en moer naar de film! Je gaat met je vader en moeder. Of is het soms tegenwoordig vaar en moer? Bij vaar denk ik toch weer aan de Rotte, want varen kun je er. Oh ja, als je dus richting Moederkapelle gaat, de-grote weg Den Haag- Utrecht onderdoor en nog verder onder een bruggetje door (niet proberen, want dat lukt niet, behalve als je met een roeiboot of kano bent) dan kom je uiteindelijk in een soort slootje terecht. Dat is nog steeds de Rotte en dandan niks. Ineens houdt het op. Je zoekt je rot naar de Rotte, maar hij is weg. Zomaar! Ik heb wel eens gedacht, wat gebrui ken die mensen daar veel water. Want hoe kan dat anders. Ik heb ook eens een hele mid dag gezocht, maar tevergeefs. Uiteindelijk ben hevig teleurgesteld maar teruggegaan. Maar het laat me toch niet los. Ik zoek dat nog wel eens uit, en dan hoort u het nog wel. Ik stond dus bij de Molenviergang. Daar heb je het te gekke uitzicht over de Tweemanspolder richting Zevenhuizen. Leest u het goed? Ja,., begrijpt u er dan nog iets van. Ik ben geen his toricus, maar tellen kan ik nog wel. Vroeger hebben er dus twee man in die polder gewoond. Hoe kom je anders aan die naam. Maar die moeten of barstens rijk geweest zijn, zodat de een drie huizen had en de ander vier of er moet ook nog ergens een Vijfmanspolder geweest zijn. Hoe kom je anders aan Zeven-huizen. Verwarrend is het allemaal wel. Maar er is een lichtpuntje en dat is de Eendrachtspolder. Eindelijk eens een naam die staat en te begrijpen is. "Eendracht maakt macht" Dat moeten ze in Den Haag gedacht hebben toen ze Zevenhuizen en Moederkapelle bij elkaar brachten tot één Gemeente. Geachte gemeente, misschien had den ze wel gelijk en hebben ze dat expres gedaan, om ons allen sterker te laten zijn tegen het oprukkende Rotterdam. Het is toch ook veel makkelijker stelling te nemen met een leger van 10.000 man dan met de helft. Dan ben je zo door je lanseniers heen. En daar sta je dan met nog een beetje cavelerie. Want tenslotte wordt alles met de tractor gedaan tegenwoordig. Allemaal flauwe kul natuurlijk maar Eendrachtspolder klopt. Zeker als er inderdaad ook nog een Vijfmanspolder bestaan heeft. Dan lag de Eendrachtspolder in het midden en was dus zodoende een soort vredesgrens waardoor de bewoners van die zeven huizen in die twee andere polders een drachtig, dus in vrede met elkaar leefden. Onderweg naar van Vliet kom je langs een natuurgebiedje, "Het Koornmolengat". Een "schilderachtige" naam voor een schilderach tig plekje. Koornmolengat. Als het nou koorn is, waarom dan ook niet moolen en gadt met dt. Staat iets romantischer. Het moet natuurlijk gewoon koren zijn, want ik heb nog nooit koorn op het land zien groei en. Wel in de Achterhoek, maar daar wonen we niet. En wat voor gat bedoelen ze eigenlijk? Een gat in de wand, b.v. van een heuvel die er vroeger misschien gestaan heeft is een grot. Het wordt dan Korenmolengrot. Maar dan is het net alsof we in Valkenburg zijn en dat is ook niet zo. Of een gat in de grond en dat is een put. Het wordt dan Korenmolenput. Die naam vindt ik al iets meer bij een natuurge bied passen. Het klinkt in ieder geval iets com merciëler. Je hebt ten slotte ook ergens "de Echoput" en dat is een echte trekpleister. Of is trekplijster met een lange ei. Lijsters met zo'n ij zitten er trouwens zat in dat gat. Ook ande re vogels. Als je geïnteresseerd bent, is dat echt de moeite waard. En je komt dan vast iemand tegen van de vogelclub "de Rotta". En met die naam zijn we weer bij het begin van dit verhaal. Wie verzindt toch die namen. Driek Drost

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19