uit de regio Inschrijving nog mogelijk voor biljartkampioenschap van Moerkapelle Henk Manschot in 't Brandpunt Be Fair sterk begonnen Landelijke jeugdfietstocht Cursus zelfverdediging voor meisjes van 12-16 jaar Kapsalon Clips Haarmode be reikt finale Coiffure Award 1997 Informatie aan mensen met een chronisch aandoening moet beter Ledenvergadering O.S.S. Collecte Simavi Vrouwenbijbelkring Gezondheids voorlichting voor allochtone vrouwen Hart van Holland/16 april 1997 pagina 21 Tennis Recreanten Zaterdag Jeugd Doel Wat, waar en wanneer? Aanmelding Moerkapelle - Op 21 april zal het bil jartkampioenschap van Moerkapelle van start gaan. Naar verwachting zal er gedurende vijf weken gespeeld worden, voor de uiteindelijke finale zal plaatsvinden. Het kampioenschap wordt georganiseerd door Biljartver eniging Moerkapelle en als locatie is gekozen voor het vaste clublokaal "Het Wapen van Moerkapelle". Deelname is voor zowel clubleden als niet-leden mogelijk; voorwaarde is wel dat men in Moerkapelle woont en minimaal achttien jaar is. Aangezien alleen de libre-spelsoort zal worden gespeeld, hoeft men beslist geen ruim ervaren speler of speelster te zijn om mee te kunnen doen; iedereen die weieens een keu heeft vastgehouden of ook maar enigszins interesse heeft in de biljartsport, is van harte uitge nodigd zich in te schrijven. Door iedere deelnemer zullen mini maal vier wedstrijden worden ge speeld, verdeeld over twee avonden. De speelavonden zijn naar keuze op maandag, dinsdag of donderdag. In tegenstelling tot de clubleden, die in het laatste speelseizoen al een moyenne hebben opgebouwd, zullen de niet-leden dertig spelbeurten krij gen om ook hun gemiddeld aantal ca ramboles per spelbeurt te bepalen. Vanzelfsprekend speelt uiteindelijk iedere speler volgens zijn persoonlij ke moyenne. Tijdens de eerste ronde worden twee Marcel Drost aan stoot. wedstrijden gespeeld met als doel zoveel mogelijk winstpunten te beha len. Vervolgens gaat iedereen sowie so door naar de tweede speelronde. Na deze ronde zal het moyenne van de niet-leden aangepast worden. Afhan kelijk van het aantal deelnemers zul len daarna eerst halve finales, of di rect de finale worden gespeeld. Aan de winnaar zal een wisselbokaal wor den uitgereikt maar er zijn ook diver se andere mooie prijzen te winnen. Om zich voor het kampioenschap aan te melden, zijn in Moerkapelle pam fletten verspreid met inschrijfstrook. Hierop kan men tevens de voorkeur aangeven voor de speelavond. Als ui terlijke inschrijfdatum geldt vrijdag 18 april. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- en dient te worden betaald op de eerste speelavond. Voor meer informatie kern men con tact opnemen met secretaris/wed strijdleider Marcel Drost, telefoon 079-5932722 of bestuurslid Cees Tij- sen, telefoon 079-5933016. Toeschou wers zijn tijdens dit kampioenschap van harte welkom. Gouda- Woensdag 23 april om 20.00 uur zal Henk Manschot, rector aan de Universiteit voor Humanistiek, een lezing houden in 't Brandpunt, Turf markt 58 te Gouda. Op uitnodiging van het Humanistisch Verbond Mid den-Holland zal hij spreken over "Hu manisme naar een nieuwe Renaissan ce?". Henk is een boeiend spreker en hij zal deze avond zijn ideeën over een ver nieuwing van het moderne humanis me uiteenzetten, waarvoor hij een in spiratiebron gebruikt uit het verle den - de ideeën van de Renaissance. "Ook in deze tijd zouden wij humor, ironie en relativering als wapen kun nen gebruiken tegen alle vormen van absolutisme en dogmatisme", is zijn uitspraak. ledereen is welkom. Voor informatie; Bert v.d. Zouw, telefoon 0348-401753. Waddinxveen- Afgelopen week is de landelijke tenniscompetitie begon nen. Tennisvereniging Be Fair heeft hierbij in vijf circuits een sterke start gemaakt. In de dinsdagcompetitie waren het met name de dames vetera nen van het 2e team in de 4e klasse die de volle winst binnen wisten te halen. Onder aanvoering van captain Yvon ne Koekkoek, gunden Coby van Doorn, Corrie van Zijl, Maya van Ter- mey en Adrie van Erk hun tegenstan ders zelf geen set winst. Het eerste dames team, wat vorig jaar uitsteken de prestaties heeft neergezet, moest deze ronde uit tegen het Rotterdamse Lommerrijk, alleen in de single een Puntje laten liggen (6-7, 2-6) en kwam zo tot een overtuigende 4-1 eindsco- re. Ook het tweede damesteam, van Cobi van der Loo, dat in de 3e klasse uit komt, en het eveneens in de 3e klasse opererende veteranenteam onder lei dingvan Marjan Peet moesten slechts eén punt aan hun tegenstanders toe staan. In het recreantencircuit op de vrijdag avond wist het 2e gemengde team onder aanvoering van Gerrit ter Beek de volle winst binnen te halen. De overige Be Fair teams in dit circuit uioesten, op één na, allen slechts één partij jn te leveren en zijn dus nog volop in de running. De zaterdagcompetitie-teams van Be air hadden over het algemeen een wat moeizame start maar desalniette min werden er toch een aantal uitste kende prestaties neergezet, het 3e gemengde team 18+ in de 4e wasse begon met een prima score van maximaal aantal punten. Dit team as echter niet het enige dat de volle nnw! nc3r zic^ toe wist te trekken, 5e gemengde team dat in de 5e asse speelt liet er geen twijfel aan 'e er de sterkste was tegen het Rot terdamse Kralingen-7. Het koste ech ter wel enige inspanning voor dat zij met de eer konden gaan strijken. Er waren drie drie-setters en twee twee setters (6-1, 6-3) voor nodig. Een redelijk goede start maakte het le herenteam in de 35+ klasse, waarin zij dit jaar debuteren. Captain Max van Os leidde zijn team, naar een 4-1 over winning. In de woensdagmiddag jeugd 'mini'competitie wisten de jongste Be Fair spelers in de klasse jongens tot en met 12 jaar de volle winst naar zich toe te trekken. Captain Teun van der Linden en zijn team bestaande uit Remco Schenk, Richard van de Ark en Robert Niekerk hadden in hun singles al een flinke winst gepakt (7-1, 8-0, 11- 0, 6-1) en in de dubbel bleken zij ook hun mannetje te staan en wonnen die met 8-3 en 7-2. De meisjes tot en met 12 jaar, Allette Schiebbe, Nadie de Waardt, Froukje van de Meulen en Laura Diepeveen, kwamen in de sin gles net één game (3-4) tekort maar wisten zich verder uitstekend te we ren en behaalden 10 punten. In het zaterdagochtend circuit heeft Be Fair dit jaar 6 teams in de strijd. Ook hier ging het er hard aan toe, maar uiteindelijk bleek dat het le meisjes team tot en met 14 jaar in de le klasse niet één set toegaf aan de tegenstander, Langeland-1 uit Krim pen a.d. IJssel. Met zeer overtuigende cijfers (6-1 6-0; 6-0 6-2; 6-2 6-0; 6-1 6-2; 6-2 6-0) wonnen zij deze partij. Ook het le jongens team tot en met 17 jaar in de hoofdklasse, onder aanvoering van Mathijs Alma, kwam na een aan vankelijk verloren eerste single goed terug en won alle overige partijen waardoor het team uiteindelijk met een 4-1 overwinning eindigde. Het le gemengd team onder de 17 jaar kon na een zeer lange wedstrijd net niet voor komen dat het team van Langeland twee puntjes van de winst afsnoepten en eindigden met een winst van 3-1. Zevenhuizen - Op maandag 21 april houdt gymnastiekvereniging O.S.S. O.S.S. Be Fit haar jaarlijkse ledenver gadering in dorpshuis Swanla. Alle (ere-)leden van 16 jaar en ouder zijn welkom. De vergadering begint om 20.15 uur. Het jaarverslag is af te halen bij het secretariaat. Waddinxveen- Tijdens de collecte week van Simavi, van 24 tot en met 29 maart, werd er gecollecteerd voor de kleinschalige medische hulp van Si mavi. De collecte in Waddinxveen heeft 9.489,50 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. 20 april een dag vol plezier want Pavan Borst wordt dan 4! Gefeliciteerd oma opa 10 april: Gerard, welkom bij de Abrahammen club Nog gefeliciteerd! George Maja Rianne Femke Blonk in één kaart zwemdiploma B! Gefeliciteerd van oma en opa Scheele Wij feliciteren Corrie en Wil Kamphuis met hun 25-jarig huwelijk. De buurtjes Fam. Houweling gefeliciteerd met de '1e paal jullie hebben gewonnen C JS en MdW Mam, van harte gefeliciteerd met je 81e verjaardag. Dick en Anneke Marja en Jan oké, jullie vieren het niet, daarom hier voor jullie een lied: Lang zullen ze leven, lang zullen ze leven.. Grote vriend, dat je 'luchtkasteel een 'legO'kasteel mag worden na 23 april! veel plezier op je verjaardag Lieve Sieb je moet het weten, ik kan je niet vergeten. Kusjes W. de Wilde Regio - Op dinsdag 22 april is er een open koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Spreekster is Rei- navan Ieperen. Het thema is: Wegens inventarisatie...geopend!'. Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma begint om 9.30 uur en duurt tot circa 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Tijdens deze koffieochtenden ont moeten ongeveer 150 vrouwen uit heel de regio met verschillende ach tergronden elkaar. Iedereen is harte lijk welkom. Voor meer informatie: mevrouw C. Wolff, telefoon 079- 5933133. Zoetermeer - Onder auspiciën van de NTFU (Nederlandse toerfietsunie) or ganiseert ToerverenigingZoetermeer '77 op zondag 20 april een landelijke jeugdfietstocht, voor verenigingen met een jeugdafdeling. Voor deze jeugdafdelingen worden jaarlijks twee specifieke jeugdfiets- tochten georganiseerd, wat een idea le gelegenheid is om eens buiten de eigen omgeving te fietsen. Voor deze tochten, die open staan voor alle NTFU-jeugdleden tot en met 16 jaar, in verenigingsverband, zijn afspraken gemaakt over de grootte van de groep, aantal begeleiders en fietssnel- heid. Er kan 40, 60 of 90 kilometer gefietst worden. De start is bij het clubge bouw van Toervereniging Zoeter meer '77 aan de Buytenparklaan 2b. Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert een cursus zelfverdediging voor meisjes van 12-16 jaar. Tijdens deze cursus kunnen meisjes leren hoe ze beter voor zichzelf kunnen opkomen en hoe ze moeten handelen als ze in een moeilijke situatie terecht komen. De cursus wordt gegeven bij de S.W.W., Kerkstraat 13 in Waddinx veen (gebouw van CKV Kreater). De cursus loopt van woensdag 14 mei tot en met 18 juni. Voor informatie, tele foon (0182)-631932. Zevenhuizen- Kapsalon Clips Haar mode heeft de finale bereikt van de Coiffure Award 1997. De Coiffure Award vormt de belang rijkste onderscheiding in de kappers branche en wordt dit jaar voor de zesde keer toegekend. Het bereiken van een finaleplaats is een bijzondere prestatie: dit jaar dongen maar liefst 453 Nederlandse kappers mee naar de in totaal 11 Coiffure Awards, wat re sulteerde in ruim 600 inzendingen. Een nationale en internationale jury koos uit alle inzendingen 96 finalisten. De genomineerde en difinitieve win naars worden op 25 mei bekend ge maakt, tijdens een feestelijke gala avond in de Grote Kerk in Den Haag. De Coiffure Award wordt uitgereikt aan die kapper, die door middel van haarmodefoto's heeft aangetoond over bijzondere kapperskwaliteiten te beschikken. Iedere deelnemer kan een set haarmodefoto's inzenden, die door een deskundige nationale en in ternationale vakjury op vier aspecten beoordeeld wordt: kapsel, visage, fo tografie en styling. Er zijn in totaal elf Awards te winnen voor negen verschillende categorie ën. Kapster Bianca van den Akker van Clips Haarmode; "Ik vond het leuk en vooral inspirerend om mee te doen. Het is toch leuk om je creatieviteit te kunnen uiten, en dan niet alleen met knippen maar ook met kleuren en make-up. Omdat we met het hele team samenwerken is het extra leuk. En dat Jan zelf de foto's heeft gemaakt is natuurlijk nog een extra erkenning van ons kunnen. Onze klanten reage ren ook allemaal ethousiast als ze horen over onze finaleplaatsen. Hoera, papa 19 april jarig. Gefeliciteerd Helen, Kevin, Arnetia Jeffrey Kelly Lady Rommelmarkt 19 april aan de Dreef in Waddinxveen Over 3 nachtes wordt Jip 14 jaar! gefeliciteerd van Pipi, Forever Friends, Ditta, Elise en Pino 16 april is Oma Breedijk jarig. Gefeliciteerd van Dennis, Wil, Sebastiaan en Joost Linda bijna ma, Wim bijna pa! Hou vol, pa en ma Lieve pappa al 31 jaar. Gefeliciteerd en kusjes van mamma, suzanne en jaco t.e.a.b. af te halen op zat. 26/4 10.00-12.00: vele babyart. op Kavel 1 in Benthuizen Oma gefeliciteerd met uw 81e verjaardag. Thamar, Richard, Ernst, Jan en Susanne Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert iede re donderdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur een themamiddag voor al lochtone vrouwen in buurtcentrum 'de Boog'. Op 17 april zal Halima El Mourabeth praten over vrouwen klachten. Indien nog kan er worden vertaald in het Arabisch, Berbers en Turks. De toegang is gratis en er is kinderop vang aanwezig. Belangstellenden zijn van harte welkom op de C. Huygen- slaan 2. Mensen met een chronische ziekte hebben vaak meer behoefte aan infor matie over hun ziekte en de effecten daarvan, dan diverse instanties we ten. Deze mensen hebben vaak veler lei vragen over een groot aantal on derwerpen. Voor betrokkenen lijkt de gezondheidszorg soms een doolhof, waarin niet duidelijk is welke persoon of instantie de vragen kan beantwoor den. Het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport wil de informa tie aan chronische zieke patiënten gaan verbeteren door bij de patiënten zelf te vragen aan welke informatie zij behoefte hebben. Daarom is het ITS (Instituut Toege paste Sociale wetenschappen) in Nij megen gevraagd een onderzoek uit te voeren onder chronisch zieke men sen in het hele land. Het ITS nodigt daarom mensen met een chronische aandoening uit voor deelname aan een discussiegroep. Wij zoeken: mensen met hartziekten; mensen met spierziekten; mensen met maag- en darmziekten; mensen met huidziekten; vrouwen met urine- verlies. Het doel van de discussiebijeenkom sten is om in een informele sfeer erva ringen uit te wisselen over zoeken naar informatie en om samen oplos singen te vinden voor eventueel erva ren knelpunten. Hierdoor kan in de toekomst de informatie beter afge stemd worden op behoeften en wen sen van mensen met een chronische aandoening. Het gaat om een eenmalige en vrijblij vende deelname aan een discussie groep bij u in de buurt. Eventuele reiskosten kunnen worden vergoed en indien nodig kan er voor persoon lijk vervoer gezorgd worden. Waar en wanneer de bijeenkomsten plaats zul len vinden, is afhankelijk van het aan tal aanmeldingen. Mensen die zich aanmelden, horen daar zo snel moge lijk meer over. Men kan zich als deelnemer aan een discussiegroep aanmelden bij het ITS van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 024-365 35 60. Schriftelijk aanmelden is ook mogelijk per fax via faxnummer 024-365 35 99, e-mail: L.Boerma@its.kun.nl of per brief naar: ITS, Toernooiveld 5/Post- bus 9048, 6500 KJ Nijmegen, onder vermelding van 'Zorg/Info'. Vergeet daarbij niet om naam, adres en tele foonnummer te vermelden.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 21