f Gouda, meer dan kaas alleen Politieberichten Rijnwoude Hart van Hofland Familieberichten Relatie...vader-zoon zoon-vader in de Nederlandse literatuur deHaij vanderWende CD-rom bij Bibliotheek Boskoop Collecte ZO A-Vluchtelingen groot succes 112 i Hart van Holland/16 april 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle l'lilllllJ-.lhIMIIJJ.'l Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop "Historisch" zes-gangendiner in Gouda WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren VOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Als elke seconde telt Auto-inbraak: Op vrijdagmiddag is aan de Dorpsstraat door het inslaan van de autoruit een telefoon gestolen. Vreemdelingencontrole: In samenwer king met de arbeidsinspectie werd bij drie bedrijven aan het Oogstpad het aanwezige personeel op identiteit ge controleerd, in totaal 19 personen gecontroleerd. Eén persoon bleek geen vergunning tot verblijf te heb ben en mocht derhalve niet werken. Het bleek om een illegale Marokaan te gaan. Hij is in bewaring gegaan. Winkeldiefstal: Aan het K.W. plein werd vrijdagmiddag 4 april bij een winkeldiefstal een fles drank ont vreemd. De dader is inmiddels be kend en zal daarover worden gehoord waarna proces-verbaal zal worden opgemaakt. Woning inbraken: Aan de Willem de Zwijgerlaan is dinsdagavond 8 april het raam aan de achterzijde van een woningopengewrikt. Er is niets gesto len. Woensdagavond 9 april is ingebro ken in een woning aan de Graanakker. Geld en een fototoestel is gestolen. Aan de Plasweg werd in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 april op diverse plaatsen een poging gedaan in een in aanbouw zijnde woning te komen. In een naast gelegen, even eens in aanbouw zijnde woning, werd een CV-ketel, twee radiatoren, sani tair en gereedschap ontvreemd. Auto inbraken: Aan de Poolster, Kie- vitdreef, Thorbeckehoeve, Schaep- manhoeve, Zuidplaslaan, Fazantdreef en de Akker zijn in de nacht van dins dag 8 op woensdag 9 april auto's opengebroken. Bij alle auto's werd het slot geforceerd. De buit was: een zonnebril, een radio-cd-speler, een cd-wisselaar, een radio, geld, cd's en gereedschap. Ook is in die nacht een auto opengebroken aan de Tessel- schadelaan. Hier is de radio gestolen. In de nacht van woensdag 9 op don derdag 10 april zijn drie auto's open gebroken, aan de Graanakker, aan de Havikhoek en aan de Zuidplaslaan. Uit de auto aan de Graanakker verdween de radio, uit de auto aan de Havikhoek verdween de radio, de boxen en een sporttas en uit de auto aan de Zuid plaslaan is een schroefboormachine, sleepkabel en een jeu de boulespel gestolen. Mishandeling: Woensdagavond 9 april deed een 15-jarige Boskoper aan gifte van mishandeling. Hij had 's mid dags een paar vuistslagen opgelopen van een hem bekende knaap. Het ge volg was een flink blauw oog. De da der zal zich over zijn daad moeten verantwoorden. Vernieling: Aan de Zuidelijke Rond weg is vrijdagochtend 11 april een 18- larige AZC-bewoner aangehouden ter zake vernieling. Hij had met een ge deelte van zijn bed twee ramen en een deur ingeslagen. De reden daartoe is d'et duidelijk. Nog dezelfde dag werd nem een dagvaarding uitgereikt. Aanrijding: Aan de Kanaalstraat wa ren zaterdagochtend 12 april twee auto's gestopt voor een voetgangers oversteekplaats. Een 32-jarige Wad- dinxvener zag dit te laat en botste er achterop en duwde beide auto's op elkaar. Allen konden op eigen kracht verder. Aanrijding met licht letsel: Maandag omstreeks 8.30 uur stond een 6-jarig meisje met haar fietsje achter een vrachtauto aan de Peter Zuidlaan, toen deze achteruit begon te rijden. Het meisje kwam ten val en liep een wondje op aan haar knie. De 62-jarige Waddinxveense chauffeur had het meisje niet kunnen zien. Opgeven valse naam na ongeval: Dins dagmiddag 9 april omstreeks 14.15 uur werd aan de Zwarteweg een 70- jarige Waddinxveense fietser inge haald en vervolgens afgesneden waarna de man ten val kwam. Hij liep daarbij een oggwond op, gekneusde ribben en een kapotte bril. De knaap waardoor hij ten val was gekomen, bleek achteraf een valse naam te heb ben opgegeven. Het gaat om een onge veer 1.80 m lange knaap van ongeveer 17 jaar met licht gemillimeterd haar. Hij droeg een licht blauw jack en broek. De politie zoekt getuigen als mede verzoekt zij de dader zich te melden. Aanrijding/auto te water. Dinsdagmid dag 8 april zag een 34-jarige Boskoop- se automobilist te laat dat het verkeer aan de Goudse Rijweg voor hem af remde. Hij botste achterop de auto van een 41-jarige Boskoper. Door de aanrijding schoot deze 41-jarige met zijn auto de naast de weg gelegen sloot in. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Er was geen persoonlijk letsel. Bekladden/Baldadigheid: Aan de A.P. van Neslaan werd dinsdagavond 8 april een 15-jarige Boskoopse knaap op heterdaad betrapt bij het beklad den van een loodsdeur. Hij is aange houden, gehoord en proces-verbaal wordt opgemaakt. Hij zal vermoede lijk via Halt zijn straf ondergaan. Inbraak woning en diefstal auto: Aan Laag Boskoop werden in de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 april gaatjes geboord in het deurkozijn van een woning. Geld, rijbewijs, paspoort en autosleutels zijn gestolen, waarmee vervolgens een auto werd ont vreemd. Illegale uit de lucht en in beslag geno men: Aan de Emmakade is woensdag avond 9 april, in samenwerking met de Rijksdienst voor Radiocommuni catie, een zender gepeild, opge spoord en in beslag genomen. Een 24- jarige Boskoper had twee zelfgebouw de zenders en twee lineairs. Technische verkeerscontrole: Aan de Reijerskoop is donderdagmiddag 10 april tussen 14.30-18.00 uur een tech nische verkeerscontrole gehouden. Er zijn 56 voertuigen gecontroleerd, waaronder 4 tractoren. Er zijn 11 pro ces verbalen opgemaakt. Aan Den Ham zijn donderdagavond 10 april tussen 19.00 en 22.00 uur 38 voertui gen gecontroleerd. Er waren 26 over tredingen gemaakt. De controles wer den uitgevoerd in samenwerking met de regionale verkeersdienst, douane, rijksverkeersinspectie en motorrij ders. Op woensdag 23 april wordt er een thema uit de literatuur behandeld in het Literair Café aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. De relatie moeder-dochter/dochter-moeder, heeft door de jaren heen heel wat prachtige proza en poëzie opgeleverd. De relatie vader-zoon/ zoon-vader spreekt misschien wat minder aan, maar ook over dit thema bestaat boeiende proza en poëzie. Gerda Verduyn, Huub van Dalsem, Kees Visschedijk en Rob de Vries, die in het vorige seizoen een heel geslaagde avond hebben verzorgd rond het thema "Ik hou van jou", zijn nu in het Parkfilmhuis te gast met een programma van proza, poëzie en toneelfragmen ten rond het thema vader-zoon/zoon-vader. En ook dit belooft weer een boeiend en ontroerend programma te worden. Woensdag 23 april aanvang 20.30 uur. Toegang 7,50. Een avond voor en over vaders en zonen, maar ook toegankelijk voor moeders en dochters. Boskoop- De Rehobothschool aan de Rozenlaan organi seert vrijdag 18 april een boekenmarkt. In en om school zullen een groot aantal boeken worden uitgestald, die voor zeer zachte prijsjes worden verkocht, behalve streekromans, avonturenromans, theologische werken etcetera zijn er ook een groot aantal kinderboeken te koop. Met de zomervakantie in zicht is het zeker geen slecht idee, om een kijkje te gaan nemen op deze markt, behalve boeken worden er ook zelfgemaakte taarten, cakes en andere lekkernijen verkocht. De opbrengst komt ten goede aan nieuwe leermiddelen op school. Iedereen is welkom van 17.00-19.00 uur. Boskoop- Op vrijdag 18 april om 19.30 zal in bibliotheek Boskoop de eerste CD-rom uitgeleend worden door de heer Van Deventer, voorzitter van het bibliotheekbestuur. Vanaf dat moment zal een startcollectie van 50 CD-roms beschik baar zijn voor uitlening aan het publiek. Het gaat om een collectie die bestaat uit jeugd CD-roms, zoals 'het spook huis' en 'levende letters', gebaseerd op de leesmethode 'maan, roos, vis', informatieve CD-roms, zoals bijvoorbeeld een medische encyclopedie of een routeplanner en recrea tieve CD-'s, zoals vliegsimulaties, adventures of flipper. De collectie zal in de loop van het jaar nog verder groeien, bovendien kunnen er ook CD-roms uit Bibliotheken in de regio gereserveerd worden. Meer informatie: Bibliotheek Boskoop, telefoon 0172-213170. Wie "Gouda" hoort, denkt meteen aan kaas; maar Gouda heeft heel wat meer te bieden dan kaas alleen. Gouda heeft een zeer rijk historisch verle den. Het oudste vrijstaande stadhuis van Nederland ligt in het hart van deze prachtige stad. Grachten, histo rische pakhuizen, oude geveltjes, sta tige koopmanshuizen weerspiegelen het florerend verleden. Dit is het de cor van de gezellige binnenstad van Gouda, waar in tal van historische locaties kwaliteitsrestaurants te vin den zijn. Om uitgebreid kennis te ma ken met historisch én culinair Gouda kan men deelnemen aan "Gouda Culi nair Wandelen". Op zondag 11 mei, Moederdag, gaat deze bijzondere wandeling voor de eerste keer van start. Gouda Culinair Wandelen biedt een unieke gelegen heid om de stad Gouda op een avon tuurlijke en smaakvolle manier te le ren kennen. Tijdens deze Goudse culi naire wandeling openen zes topres taurants in en rondom historische lo caties in het hart van Gouda hun deu ren en serveren exclusief voor deze dag een specialiteit van het huis. De deelnemende restaurants zijn: Bru nei, La Grenouille, De Mallemolen, La Tour, De Zes sterren en De Burgerhal. Deze dag begint met een koffieont- vangt in een van de sfeervolle cafés rond de Grote Markt. Om 12.00 uur gaan de wandelgroepen van start. Elke groep heeft zijn eigen ginds en volgt een andere route, waarbij alle zes de restaurants worden aange daan om de heerlijkheden van het huis te proeven. Gedurende de wan deling van het ene restaurant naar het andere in de gezellige binnenstad ver telt de stadsgids historische bijzon derheden, wetenswaardigheden en Boskoop-Voor de eerste keer in Bos koop werd vorige week gecollecteerd voor de hulpverlening onder vluchte lingen via de stichting ZOA-Vluchte- lingenzorg uit Apeldoorn. De collecte is volgens L. Bijman, organisator van de collecte, bijzonder goed verlopen. De opbrengst bedroeg, na aftrek van de kosten, 4676.90. De organisatie beschikte over een veertigtal collectanten en was daar door niet in staat heel Boskoop te bereiken. "De hoge opbrengst heeft ons dan ook blij verrast. Er is blijkbaar heel mild gegeven, ondanks het feit dat ZOA een relatief onbekende orga nisatie is, aldus Bijman. De landelijke collecte van ZOA is bedoeld voor hulp in noodsituaties, zoals bijvoorbeeld in Rwanda en Zaïre. Volgend jaar hoopt de organisatie in Boskoop opnieuw mee te doen met de landelijke collecte. "Het was voor ons de eerste keer, dat we zoiets organi seerde. We hebben daarmee veel er varing opgedaan en het zou jammer zijn die ervaring niet opnieuw te ge bruiken, aldus Bijman. Na lang aftellen is het eindelijk waar, Janneke is 14 jaar! liefs van Wilma, Annemarie, Pluk, Diana, Anja, Benthuizen - Poging inbraak woning: Donderdag 10 april rond 12.15 uur werd geprobeerd in te breken in een woning aan de Koningin Julia- nastraat. Aan de achterzijde werd het bouwbeslag van de deur omgebogen. Door getuigen werd een tweetal man nen gezien, die uit de tuin kwamen. Zij vertelden van de belasting van het kadaster te zijn. Aan de hand van het opgegeven signa lement werden korte tijd later op de Omleidingsweg twee mannen aange houden, maar al snel bleek uit het onderzoek dat deze personen niets met de poging inbraak van doen had den. Hazerswoude-Dorp - Man valt uit boom: Zaterdagmiddag 12 april rond 16.25 uur rukte ambulance en politie uit naar de Hoogeveenseweg. Tijdens het afzagen van takken was een 50- jarige man uit Reeuwijk van ongeveer 8 meter hoogte naar beneden geval len. Door de wind had hij zijn even wicht verloren en kwam ten val. Hij is met onbekend letsel naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De trauma-helikopter is eveneens ter plaatse geweest. Inbraak woningen: In een woning in de Van Ruysdaelstraat is zaterdagnacht 12 april ingebroken. Men wist de ach terdeur op onbekende wijze te ope nen. Hierna werd de geluidsinstallatie ontvreemd. Bij een andere woning in die straat wist men binnen te komen via een bovenlicht. Hier werd geld en cheques ontvreemd. Aantreffen ontvreemd voertuig: Op de Rubenslaan werd zondagavond een ontvreemde auto aangetroffen. Deze personenauto bleek in Alphen aan den Rijn te zijn ontvreemd op 20 maart. anekdotes over het rijke Goudse ver leden. Ter afsluiting van Gouda Culinair Wandelen komen alle wandelgroepen samen rond 17.15uurindeBurgerhal, onder de gewelven van het Goudse stadhuis. Als feestelijke finale wordt hier het 'grand dessert' geserveerd. Er moet tijdig gereserveerd worden om verzekerd te zijn van deelname. Er kunnen maximaal 150 deelnemers in schrijven. Gouda Culinair Wandelen is op zondag 11 mei van 11.30 tot ongeveer 18.00 uur. De kosten bedra gen ƒ99,- per persoon. De andere data zijn zondag 15 juni, 21 september, 12 oktober en 16 novem ber. Voor meer informatie en aanmelden: telefoon 070-3800428. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 23 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3