Uitslag loterij jeugdafdeling Groeneweg Volleybalkampioenen Rentokil wacht zware opgave Herstel Rentokil-dames Schaaktoernooi in Moerkapelle BROUWER DE KONING Flyers jongens junioren kampioen TZM herstelt zich goed Bedrijfsvolleybal Damesvoetbal bij Groeneweg? UITVAARTVERZORGING QRGE Hart van Holland/16 april 1997 pagina 7 Volleybal Volleybal Knappe overwinning houdt dames-2 in kampioensrace Basketbal Tafeltennis Zevenhuizen- De trekking van de lote rij van de jeugdafdeling van voetbal vereniging Groeneweg is onlangs in de kantine van Groeneweg verricht. De opbrengst van de loterij komt ten goede van de jeugdvoetbalkampen die Groeneweg in mei gaat houden in Hattem en Roeselare (België). Onder toeziend oog van twee vrouwelijke politie-agentes haaiden vier jeugdle den de winnende balletjes uit vier emmers. Kimberley Hoogeveen, Cor Buitenhuis, Rik Gravesteijn en Barry van Rijn deden allen tienmaal een greep in hun emmer, hetgeen de vol gende winnende nummers oplever de: 1. lödeligetuinset, 1663; 2. Draag bare radio met CD, 1026; 3. Dinerbon a 50.-, 1696; 4. Dinerbon a 50.-, 0578; 5. Recreatiebon a 25-, 1263; 6. Re creatiebon a 25.-, 1197; 7. Glazen sap set, 0389; 8. Soft tennisspel, 1731; 9. Soft tennisspel, 0810; 10. Originele Groeneweg pet, 0231. De prijswin naars kunnen hun prijs, na telefoni sche afspraak, afhalen bij Rik Be rends, telefoon 0180-633617. De heer en mevrouw Van Wensem, winnaars van de hoofdprijs, met in hun midden Marian Hendriks, Rik Berends en Alice Veerman, leden van de organiserende vereniging. Zevenhuizen- Afgelopen weekend speelde Rentokil in de halve finale van de play-off twee wedstrijden tegen Dynamo. Dynamo wist na langdurige strijd beide wedstrijden met 3-1 te winnen. De eerste wedstrijd op zater dag ging na een 2 uur en 10 minuten durende strijd via de setstanden 12- 15,15-4,15-8 en 15-2 verloren voor de Zevenhuizenaren. In de wedstrijd op zondag duurde de strijd net zo lang en gingookmet 3-1 (15-8,10-15,10-15,11- 15) naar PZ/Dynamo toe. Het management van Rentokil zorgde dat de selectie in trainingskamp ging in Beekbergen om zich optimaal voor deze wedstrijden te kunnen voorbe reiden. Dat zag er in beide wedstrij den in de eerste set goed uit, deze werden door veel servicedruk en een hechte blokkering aan Rentokil zijde ook gewonnen. In de eerste wedstrijd viel de servicedruk aan Rentokilzijde weg en zette Rentokil onder grote druk met de opslag. Dit resulteerde in een 15-4 setwinst voor Dynamo. Ook in de derde set bleef de pressie op de formatie van Teun Buijs hoog. Na een 6-0 achterstand nam Buijs een time out. Daarna herstelde Rentokil zich enigszins. Rentokil kon nog tot 9-6 naderbij komen, maar tegen het aan- valsgeweld van PZ/Dynamo was de ploeg niet bestand: 154b De vierde set was vol emotie, inclusief een rode kaart voor Gijs Ronnes. Dynamo won uiteindelijk met 15-2. In de tweede wedstrijd begon Rento kil sterk en wist de eerste set met 1508 te winnen. Maar ondanks het sterke spel en in de beginfase steeds een voorsprong wist Dynamo de volgen de sets op hun naam te zetten. Nu waren Albert Cristina en Reinder Nummerdor met hun sprongservice die de passers in problemen brach ten. Toch was bondscoach Toon Ger- brands niet zeker van zijn zaak in Zevenhuizen en bracht vanaf de twee de set Jan Postuma in het veld. Deze wist met zijn sterke punt, de blokke ring, het rentokil erg lastig te maken. Rentokil bleef tot op het laatst knok ken, echter kon aan de opslag niet tot scoren komen. Met 10-15,10-15 en 11- 15 gingen de resterende sets over in handen van Dynamo. Voor Rentokil rest vandaag de zware opgave om de derde wedstrijd in deze cyclus te winnen en zo een vierde wedstrijd af te dwingen. Deze derde wedstrijd zal op woensdagavond om 19.30 uur gespeeld worden in de Dy namo-hal te Apeldoorn. In de andere halve finale wisten Al- com/Capelle en Kuipers/Zwolle beide een wedstrijd te winnen. Zevenhuizen - In een slechte wed strijd tegen TDK-Brevok uit Breda pakte het eerste damesteam toch de volle winst. Door blessures en ziekte was aanvulling uit het tweede team nodig van de jeugdige Michelle Bijl en Ruth Minderhoud. Door goede servi cedruk en blokkering pakte ZVH met 15-7 de eerste set. Vooral een attent spelende Hedda Meijer zorgde voor veel punten en side-outs. Na een 5-0 voorsprong in de tweede set gingen er op eenzelfde rotatie maar liefst 11 punten naar de tegenstander. De pas sing faalde volledig en ook hierna sta pelden de misverstanden en fouten in de aanval zich opeen, waarna TDK de winst pakte met 9-15. Wederom een attent spelende Hedda Meijer zorgde voor veel punten en reddingen in de derde en vierde set. De tegenstander had geen antwoord op de vele varia ties in de service van ZVH; aanvoer ster Aafke Verbrugge scoorde regel matig met korte ballen vlak over het net. Met 15-7 en 15-5 werden de 3e en 4e set gewonnen en waren de volle 3 winstpunten binnen. Hierdoor blijft er uitzicht bestaan op een tweede plaats in de competitie, zodra concur rent Micro 1 punt laat schieten en de Zevenhuizense dames zelf blijven winnen. Zaterdag wacht de om 14.00 uur de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, tegen Switch uit Millingen aan de Rijn. Na het krappe 2-3 verlies van vorige week, was het voor dames2 zaak de draad weer op te pakken tegen Alca zar, het team van de Erasmusuniver- siteit uit Rotterdam. Deze tegenstan der gaf zich niet zomaar gewonnen, de eerste set ging met 12-15 verloren. Trainer-coach Ben van Yperen zag zich genoodzaakt al vroeg in de wed strijd te wisselen, omdat de pass niet goed liep en ook de middenblokke ring steekjes liet vallen. Met typisch vechtvolleybal knokten ZVH zich na een achterstand in de tweede set te rug en wist deze met 15-12 te winnen. Langzaam maar zeker kreeg ZVH con trole over het spel. Aanvoerster As- trid Poot wint na herstel van een bles sure aan wedstrijdritme en ook het rendement van Ivana Vyskocilova groeit, met name door service en aan val. Met 15-10 en 15-9 werden de der de en vierde set winnend afgesloten, waardoor de aansluiting op koploper Utrecht met 1 punt achterstand ge handhaafd blijft. Zaterdag moet de thuiswedstrijd om 17.00 uur tegen Rijswijk in winst kunnen worden om gezet, waarna de laatste wedstrijd uit tegen Utrecht de beslissing om het kampioenschap moet brengen. Moerkapelle- Op zaterdag 19 april wordt in dorpshuis "Op Moer", Raad huisstraat 40 Moerkapelle een schaaktoernooi georganiseerd, tr wordt geschaakt in drie groepen: senioren, jeugd D en jeugd E. Het in schrijfgeld bedraagt 10.- voor de senioren en 5.- voor de jeugdgroe pen. De zaal is open om 9.30 uur en het toernooi begint om 10.00 uur. De prijs uitreiking zal omstreeks 16.00 uur Plaatsvinden. Ei worden 7 ronden Zwitsers ge speeld en het speeltempo is 20 minu ten per persoon per partij. Er kunnen maximaal 60 senioren en 40 jeugd- schakers meedoen. Voor de jeugd zijn er bekers en de senioren schaken om geldprijzen. Voor de beste jeugdschaker (tot en met 16 jaar) bij de senioren is een extra beker te verdienen. Na afloop van de partijen zal een verloting vol gen. Aanmelden voor dit toernooi kan bij Ben van Geffen, telefoon 079- 5932238. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Het bedrijfsvolleybal- toernooi Zevenhuizen wordt gehou den op zaterdag 17 mei en zaterdag 7 juni in dorpshuis Swanla. Op beide dagen is de aanvang 17.00 uur. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Momenteel zijn een aantal leden van voetbalvereniging Groeneweg bezig een dames-elftal op te zetten. De bedoeling is om met ingang van het volgende seizoen een damesteam in de zondagcompetitie te hebben. Een behoorlijk aantal speelsters heeft zich reeds aangemeld, maar om een elftal samen te stellen moeten er nog een aantal dames bij. Geïnteresseerde vrouwen, minimaal 16 jaar, kunnen voor meer informatie bellen met Denise Eckhard, telefoon (0180)634119 of Sabrina Crielaard, telefoon (0180)317102. Voor GERANIUMS en PERKGOED nog 2 weken te vroeg Maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool- en slaplanten enz. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen, aardbeiplanten enz. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Eindelijk was er weer winst voor Dames 1 en nog wel uit in Noord wijkerhout tegen The Jump. Heren 1 verloor - in een doelrijp duel van IdeTrading. Winst was er voor Jongens junioren en dit betekende meteen het kampioenschap. Ook wonnen Meisjes junioren 2, Meisjes kadetten en Jongens mini's. Verlies was er voor Jongens aspiranten 2. Heren 1 speelde een goede wedstrijd tegen IdeTrading - de nr.2 van de com petitie. Het werd een open wedstrijd waarin veel aangevallen en weinig verdedigd. De Rotterdammers had den veel meer lengte overwicht en vooral in de eerste helft deden zij hiermee goede zaken. De tweede helft viel het schot van Flyers beter en ging het gelijk op. Alleen werd de opgelo pen achterstand van de eerste helft niet meer goed gemaakt. Uitslag 92- 117. Topscorer: Wolter Zwijnenburg met 29 punten. Dames 1 won de uitwedstrijd tegen The Jump. Het was een meer dan spannende wedstrijd. In de eerste helft ging het gelijk op, met Flyers steeds een paar puntjes voorsprong. De start van de tweede helft was voor de Waddinxveense dames en in een mum van tijd was er een gat geslagen. Halverwege deze helft stokte het en van de opgebouwde voorsprong ble ven uiteindelijk nog twee punten over. uitslag 40-42. Topscorers: Jolan- da Geurts en Anita van Unen, beide met 11 punten. Jongens junioren behaalden het kam pioenschap met een ongeslagen sta tus. In de wedstrijd tegen Jumpers, waarin de laatste twee punten ge haald moesten worden, kwam Flyers ook niet in gevaar. Edwin van heinin gen deed wat van een aanvoerder wordt verlangd en nam het team op sleeptouw, zeker in periodes dat het iets minder ging. uitslag 75-65. Tops corer: Edwin van Heiningen met 33 punten. Meisjes junioren 2 speelde een goede eerste helft. Hierin werd duidelijk af stand genomen van Forwodians. Dit was maar goed ook, want de tweede helft wilde het niet vlotten met de Waddinxveense meisjes en Forwo dians kwam akelig dichtbij. Uitslag 48- 43. Topscorer: Jane Sijl met 14 pun ten. Ook meisjes kadetten 1 speelde tegen Grasshoppers een uitstekende eerste helft en nam hierin een redelijke voor sprong. De tweede helft drong Gras shoppers fanatieker aan en Flyers kwam onder druk en ging fouten ma ken. Uiteindelijk hielden de meisjes nog twee punten over. Uitslag 47-45. Topscorer: Anne-Willemij Cromp- voets met 17 punten. Jongens aspiranten 2 gaf goed partij tegen The Jump, maar kwam toch over de gehele linie iets tekort. Uitslag 56-79. Topscorer: Michael de Levie met 20 punten. Goede tweede was Lars Markus met 18 punten. Jongens mini's waren te sterk voor Forwodians en behaalden een ruime overwinning. Uitslag 53-23. Topsco rer: Sebastiaan Overdam met 28 pun ten. Zaterdag 19 april om 19.00 uur in de Duikelaar de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen voor Dames 1 tegen IdeTrading uit Rotterdam. Moerkapelle- Het eerste team van TZM heeft zich in de thuiswedstrijd tegen Shot 65-6 uit Zwijndrecht goed hersteld van de voorgaande nederla gen. In de uitwedstrijd werd gewon nen met 2-8. Deze uitslag werd in de thuiswedstrijd ook behaald. Ad van Heijningen won drie partijen, Adriaan van Belzen en Guus van Ameringen wonnen beiden twee partijen. De dub bel werd ook gewonnen. Het tweede team speelde met 5-5 ge lijk in de uitwedstrijd tegen Kwiek 9 uit Waddinxveen. Gerard Reijm had een goede avond en won al z'n par tijen. Hans Hol en Hans Regters won nen beiden een partij. De dubbel werd door eerstgenoemde verloren. Team drie had een slechte avond en verloor in de uitwedstrijd tegen BOK 8 uit Bodegraven met 2-8. Door dit re sultaat komt het degradatiespook ge vaarlijk naderbij. Kees de Wilde wist nog wel twee partijen te winnen maar Dick van Vliet en John Meurer konden geen partij in winst omzetten. Ook de dubbel werd verloren. Het vierde team won wederom en wel met 4-6 de uitwedstrijd tegen Combat 6 uit Bleiswijk. Dit team maakt een goede kans kampioen te worden. Kas sen Srour en Bart Klos wonnen twee partijen. Anne Duursma won één par tij. ook werd de dubbel gewonnen. Team vijf won de thuiswedstrijd te gen Vriendenschaar 28 uit Gouda met 6-4. Albert Thunissen won drie par tijen. Harm Rodenboog en Walter Micke wonnen één partij. De dubbel werd ook gewonnen. Tv Zevenhuizen - Eén van de meisjesteams van volleybalvereniging Rentokil-ZVH werd afgeopen zaterdag kampioen. De meisjes ontvingen voor deze prestatie een mooie bos bloemen en een beker.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7