Uit de commissievergadering Opbrengst Astmafonds Activiteiten Agenda Gemeente Zevenhuizen f Moerkapelle Collecte voor de epilepsiebestrijding pagina 12 Tervisielegging bouwplannen Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Het gemeentebestuur komt naar U toe Hart van Holland/28 mei 1997 Collecte Anjerfonds Rottewig Sa om bij te blijven.... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Medische weekenddienst Zaterdag 31 mei: dokter R L WaH naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, te foon 010-5212500. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be kend, dat vanaf 29 mei 1997 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O. M., Dorpsstraat 89 te Zeven huizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van: Bouwbedrijf D. de Graaf B.V., voor het plaatsen van dakopbouwen op de garages bij de bouwnummers 4 en 5 van de nieuwbouwwoningen aan de Lepelaar te Moerkapelle; Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerka pelle". Dit houdt in dat de gevraagde vergunning moet worden geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle is verklaard dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbereiding is van het betreffende bestem mingsplan, overweegt het college op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is om met gebruikmaking van artikel 50 lid 5 van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de op grond van artikel 50 lid 1 van de Woningwet geldende aanhoudings plicht. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging, i.e. van 29 mei 1997 tot en met 11 juni 1997, tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk be denkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 22 mei 1997 De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: -aanvraagdatum 20 mei 1997, nr. 142: J. Heijkoop voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan Het Hogeland 13 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 20 mei 1997, nr. 143: M.P.M. Fijneman voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan Het Hogeland 11 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 20 mei 1997, nr. 144: A. Dalebout voor het vergroten van het zomerhuisje aan De Bonk 32 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 20 mei 1997, nr. 145: Stichting Gereformeer de Zorgcentra Zuid-Holland voor het geheel vernieuwen van appartementen (nieuwbouw 't Honk) Beth-San aan de Wilde Veenen te Moerkapelle; -aanvraagdatum 20 mei 1997, nr. 146: Th. Lekkerkerker voor het plaatsen van een tuinhuisje aan de Rottekade 3 te Zevenhuizen. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/ meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. In de maand april 1997 is het gemeentebestuur gestart met het afleggen van de informatieve kernbezoeken 1997. De bezoeken aan de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle heb ben inmiddels plaatsgevonden. Het informatieve bezoek aan de kern Oud Verlaat vindt plaats op: Oud Verlaat: 12 juni 1997 wijkgebouw "De Vierkap" Het aanvangstijdstip van het bezoek is om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zullen in ieder geval de volgende onderwerpen aan de orde komen: 1. Ruimtelijke ontwikkelingen van de gemeente; 2. Bestuurlijke ontwikkelingen van de gemeente; 3. Recreatieve ontwikkelingen; 3. Ontwikkeling verkeersaangelegenheden; 4. Gemeentelijke belastingen; 5. Vraagstelling van de inwoners. Voor nadere informatie en/of suggesties kan contact worden opgenomen met de heer A. Wessels, telefonisch bereikbaar onder nummer 0180-637748. Graag rekenen wij op uw komst. In de periode van 8 tot en met 14 juni 1997 zal in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de jaarlijkse terugkerende Anjer actie worden gehouden. De Anjerfondsen (onderdeel van het Prins Bernhard Fonds) zetten zich in voor het behoud van de cultuur in Nederlanbd in de ruimste zin: muziek, letter kunde, toneel, dans, beeldende kunst, film, fotografie. Voorbeelden van projecten die door de Anjerfondsen en het Prins Bernhard Fonds gesteund worden, zijn: de restauraties van kerken en molens, diverse festivals op het gebied van mu ziek, film en toneel, kleding en instrumenten voor muziekvere nigingen, onderzoek in ver band met natuurbehoud etc. Een belangrijk deel van de pro jecten wordt gefinancierd met giften van particulieren. Een gedeelte van het budget is af komstig van de Anjeractie. Met Uw hulp kan dit wellicht nog meer worden. Tot en met 31 mei wordt de jaarlijkse nationale collecte voor de epilepsie bestrijding gehouden. Meer dan 40.000 vrijwilligers gaan de straat op om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage voor dit belang rijke werk te geven. Het motto van de campagne in 1997 is "Met epilepsie vallen er gaten in je leven". Een treffend gekozen thema, als men bedenkt dat mensen met epi lepsie soms -onmerkbaar- even afwe zig kunnen zijn. Dit heeft natuurlijk consequenties voor het volgen van onderwijs, de rijvaardigheid, bij sport en spel, het uitoefenen of vinden van een baan enzovoorts. Vandaar dat het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, op vele terreinen bijspringt. Bijvoor beeld door financiering van het we tenschappelijk epilepsie-onderzoek. Daarnaast gaat ook veel geld naar voorlichting, individuele hulpverle ning, speciaal onderwijs en vakantie activiteiten voor mensen met epilep sie. De financiële steun van alle goede gevers is hierbij onontbeerlijk. Als volkomen onverwacht het noodlot toeslaat en iemand geconfronteerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten, dat men op z'n medemens kan rekenen! Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapel le - Vorige week dinsdag kwamen tijdens de open bare vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisves ting, Woonruimteverde ling, Onderwijs, Welzijn en Financiën (commissie II) de ontwikkelingsplan nen glastuinbouwgebie den Zuid-Holland en de structuurschets Rottewig aan de orde. Onder het oog van en met inspraak van een volle publieke tri bune gingen de politici van Zevenhuizen-Moerka pelle met de voorliggende plannen akkoord. Bij de vaststelling van de structuurvi sie Zevenhuizen-Moerkapelle koos de gemeenteraad destijds voor wat be treft de glastuinbouw voor een twee tal concentratiegebieden, te weten een gebied nabij de Bredeweg (276 hectare) en een gebied nabij de Zuide lijke Dwarsweg (100 hectare). Via be stemmingsplannen moeten die gebie den gerealiseerd worden. De commis sievergadering verleende vorige week toestemming om die plannen verder uit te laten werken. Aangezien de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) niet staat te trappelen om het Groene hart "dicht te spijkeren" met glastuinbouw zou mevrouw De Boer wat dit betreft nog wel eens moeilijk kunnen doen. Een en ander is echter afhankelijk van het feit of er een C02- leiding met een restwarmte-leiding voor de glastuinbouw komt of niet. Komen die leidingen er dan is de ver wachting dat VROM geen problemen zal maken. Immers het gebruik van kooldioxyde door de glastuinbouw ontlast het milieu. De functie van het Rottelandschap als recreatieve uitloopruimte voor de bewoners van de stad komt steeds meer onder druk te staan door de verstedelijking in en rond het gebied. De sluipende verstedelijking conflict eert hier met een groeiend recreatief gebruik. Het gebied dreigt vol te slib ben en uiteen te vallen in losse snip pers die slecht bereikbaar zijn. In 1993 was dit het sein voor de stadsre gio Rotterdam een projectgroep Rot tewig in het leven te roepen om een Structuurschets Rottewig I integrale structuurvisie voor hetRot-l tegebied te ontwikkelen. In 1994 leid-l de dit tot een concept-structuur-1 schetsdie de basis vormde voor dein I 1997 tot stand gekomen structuur schets Rottewig. Het doel van structuurschets is dat het Rotteland-I schap moet worden omgezet in eer, I landschap met een sterke functie die I toekomstperspectief heeft. Verdei I moeten die plannen passen in de con-1 text van de zich ontwikkelende regio I In het Rottelandschap zijn de functies I recreatie, natuur, landbouw en wol nen/werken als de te integreren func- f ties te beschouwen. Verkeer i hierin voornamelijk een ondersten-1 nende rol. In de structuurschets! vormt openluchtrecreatie de hoofd-1 functie van de Rottewig. Dat wil niet zeggen dat er geen ruimte zou zij voor glastuinbouw en akkerbouw e wonen en bedrijvigheid. Het gar erom al deze functies te koppelen ei I fatsoenlijk te integreren. Aangezien I de structuurschets Rottewig niet in I druist tegen de structuurvisie, zoals I die ontwikkeld is door de gemeente I Zevenhuizen-Moerkapelle, ging del commissie II met de structuurschets I akkoord. Overigens is onlangs een I werkgroep opgericht die zich richt op I de inrichting van de Eendragtspo!-1 der. Die werkgroep is samengesteld I uit afgevaardigden van het ministerie I van Landbouw, Natuurbeheer en Vis I serij, het departement van VROM, de I provincie, het recreatieschap, de ge-1 meente Rotterdam en de gemeentel Zevenhuizen-Moerkapelle. Het ligt in I de bedoeling dat die werkgroep in oktober met een eindrapport komt Zevenhuizen - Op zondagavond 1 juni is een jeugddienst in de Hervormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: God is liefde. Edward de Kam zal met de aanwezi gen over dit thema "De muzikale me dewerking wordt verleend door Sound of Celebration uit Alphen aan den Rijn en organist Arjen Uitbeijerse. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Zaterdag 14 juni: Wereldwinkel t.b.v. vaderdag terras op dorpsplein van 10.00 tot 13.00 uur. De Zevensten maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster: 26 mei Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 13 en 27 juni; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 10.00,11.00 en 13.30 uur; 2 juni: Zomerreis "Lingetocht", vertrek 8.15 uur bij De Zevenster. Zeven Muzen: Zaterdag 7 juni: 14.00 uur stadsgehoorzaal Vlaardingen: balletuitvoering Zevenhuizense ballerina's .Zaterdag 28juni: 16.00 uur: geref. kerk: slotuitvoe- ring alle instrumenten. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 6 juni, 20 juni, 4 en 18 juli. Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: Woensdag 11 juni: Bloedafname Rode Kruis 16 tot 20 juni: Fietsvierdaagse voetbalvereniging Moerkapelle; start bij de kantine van 18.15-18.45 uur. 2 Zevenhuizen-Moerkapelle - De on-1 langs gehouden collecte voor het Ast-1 mafonds heeft in de gemeente Zeven I huizen-Moerkapelle ƒ5167,60 opge bracht, waarvan ƒ1505,20 in Moerka pelle, ƒ606,60 in Oud Verlaat en ƒ3055,80 in Zevenhuizen. De organisatie bedankt alle gevers en collectanten hartelijk voor hun mede- j werking. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds B.C. Carp Wilrijk (België); 19.00 uur ds E. de Kam, Driebergen. Oud Verlaat 10.00 uur ds P. de Graaf, Moerkapelle. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse 18.30 uur de heer R. Wijkhuizen, Waddinxveen. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur kand. drs r. o Graaf, Moerkapelle; 18.30 uur ds J.r-| Smit, Nootdorp. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur dsJ-Bj Zippro. Zondag 1 juni: dokter C.W. Ond - water, Dorpsstraat 196, Zevenn zen, telefoon 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uu)j Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14-3" uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, ucn 5932149(18.00-20.00 uur).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 12