Regio Bank introduceert het Click-ZekerPlan iDeglobetrotters van Zevenhuizen Ben van Geffen clubkampioen Genieten van toneelgro» Nieuwe outfit voor Moerkapelse Fietsmobiel [evexv Balletoptreden in stadsgehoorzaal Vlaardingen jjS mm Hart van Holland/28 mei 1997 pagina 13 Schaken Onderlinge competitie Jeugd Indonesië Voorrecht De Vos toch als een voorrecht be- WMÊmm Regio Bank introduceert 16 juni aanstaande het Click-ZekerPlan waarop van 2 juni tot en met 12 juni 1997 kan worden ingeschreven. Het betreft een vorm van sparen en beleggen waarbij de zekerheid van sparen wordt gecombineerd met de winstkansen van beleggen. De looptijd bedraagt 6 jaar en de minimuminleg is ƒ1.000,-. Het ingelegde bedrag wordt gesplitst in twee delen. Het ene deel groeit via een depositorekening altijd aan tot het oorspronkelijk ingelegde bedrag inclusief optiepremie. Dit in tegenstelling tot de meeste andere clickpro ducten, waarbij op afloopdatum een bedrag wordt gegarandeerd minus de optiepremie. Het andere deel van de inleg Wordt doör de Regio Bank belegd in opties die de koersbeweging van de AEX-index volgen. Op van te voren bepaalde niveaus wordt behaalde koerswinst 'vastgeclickt'. Dit houdt in dat deze koerswinst zeker is, ook als de koers daarna zou dalen. Vooraf wordt bepaald of er sprake is van een of meerdere clicks. Indien een click wordt gehaald, wordt het bijbehorende rendement vastgeclickt. Dit betekent dat aan het einde van de looptijd in ieder geval de koerswinst ontvangen wordt, ook al is de AEX-index gedaald. Daarentegen groeit het rendement nog wel mee als de index na de click verder stijgt. Bereikt de index het volgende niveau waarop geclickt kan worden, dan wordt het rendement op dit nieuwe niveau vastgezet. Als de koers aan het eind van de looptijd hoger is dan het vastgeclickte niveau, dan wordt de uit te keren winst op die hogere koers gebaseerd. De koerswinst die de Regio Bank aan het einde van de looptijd uitkeert, is geheel belastingvrij. Voor de rente op de depositorekening geldt per jaar een fiscale vrijstelling van ƒ1.000,- voor alleenstaanden en ƒ2.000,- voor gehuwden en samenwonenden. De rente op de depositorekening wordt jaarlijks berekend en bijgeschreven. Hierdoor kan bij de jaarlijkse opgave inkomstenbelasting worden geprofiteerd van de rentevrijstelling. De tota le rente kan pas aan het eind van de looptijd worden opgenomen maar blijft dan wel onbelast. Wilt u meer weten over het Regio Bank Click-ZekerPlan komt dan even langs bij Regio Bank kantoor Veerman aan de Dorpsstraat 200 in Zevenhui zen of bel voor meer informatie telefoonnummer 0180-631866. Fax: 0180- 633178. 1 juni wordt Eric Havenaar 18 jaar. ledereen is welkom en/of mag bellen! Hoera, Chantal heeft haar A-diploma! h.g. opa oma oom hans He lieve truckchauffeur h.g. met je 41 e verjaardag van je 4 schatten (op 20 mei) Hoera, oma Adrie is pas 50 jaren jong! kusjes Pascale, Danny Mitchel en Brendan iDogr P.prard Verheiien Moerkapelle - In de finalegroep waar in de beste zes schakers van Moerka pelle streden om de titel clubkam pioen 1997, is de beslissing gevallen. Ben van Geffen en Gerard van Omme ren schaakten in hun onderlinge duel rechtstreeks om het kampioenschap. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden beiden drie punten uit vier partijen verzameld. Gerard moest winnen. Ben had aan remise voldoen de. In de voorronde was Ben op de eerste plaats geëindigd, dat werkte nu in zijn voordeel. De partij ging voortdurend gelijk op. Eerst was er sprake van een wit over wicht. Later kwam zwart (Gerard) gevaarlijk opzetten. Uiteindelijk, na een zinderende partij, bleven er slechts twee koningen over: remise en de titel voor Ben. Uitslagen: René Ordelman - Wim Vroegindeweij 1-0; Dick Bac - Maarten Vroegindeweij 1-0. Eindstand: 1. Ben van Geffen 3,5 pun ten, 2. Gerard van Ommeren 3,5 pun ten, 3. René Ordelman 3 punten, 4. Dick Bac 2,5 punten, 5. Wim Vroegin deweij 2,5 punten, 6. Maarten Vroegindeweij 0 punten. Uitslagen ronde 31 van de onderlinge competitie: Jacques de Lange - Marcel de Haan 0-1; André Corpeleijn - Mark van Putten 0-1; Jesse van Elteren - Hugo van Elteren 0-1; Arno Luinen- burg - Henk van Putten 1-0; Jan Blok - Bart van Putten 0-1; Gerben Berg- acker - Henk Doornhein 1-0; Walter Wortman - Gerrit van Meeteren 1-0; Jan van Helden - Ko Scheepers 1-0; Geerten Hoeflaak - Marian van Elteren 1-0. Eindstand: 1Marcel de Haan, 2. Wou ter Vroegindeweij, 3. Mark van Put ten, 4. Jesse van Elteren, 5. Cees van Vuuren. In het snelschaakkampioenschap van Nederland voor clubviertallen haalde het team van Moerkapelle een uitste kende derde plaats in zijn klasse. Na vijftien loodzware wedstrijden be reikte het viertal 37,5 bordpunten, juist genoeg voor brons. Het team bestond uit (in bordvolgorde) Ben van Geffen, Gerard van Ommeren, Dick Bac en topscorer (met 12 uit 15) René Ordelman. Gespeeld werd in Sporthal Beverwijk, bedenktijd zeven minuten per speler per partij. Na de schaakexamens op vrijdag avond (met als resultaat 19 diplo ma's) werd zaterdag deelgenomen aan het jeugdtoernooi van CIOB - Groothoofd in Dordrecht. Hier waren de resultaten minder fameus. Ron Droog, Glenn Krijgsman, Jasper Kamp, Stefan Rensen, Saskia Droog, Michiel Rensen, Hugo van Elteren en Jesse van Elteren waren de vertegen woordigers van schaakvereniging Moerkapelle in Dordrecht. Men viel niet in de prijzen, deze keer, op Hugo na, die een fraaie beker naar huis bracht (derde plaats). Zevenhuizen - Na een reis van tien maanden door de oostflank van Xzië keerden Selma van der Zwart en René Speelman terug in levenhuizen. Het leerproces dat ze doormaakten, was dat ze in dat kleine jaar steeds meer waardering kregen voor wat we hier hebben en dat ze meer en meer gingen voelen dat ze eigenlijk niet zonder hun ouders en kennissen konden. Selma met haar Schoevers-oplei- moet niet te dicht langs ze heen ding en René, net afgestudeerd fietsen, want voor je het weet aan de heao, namen zo'n ander- heb je een douche te pakken, half jaar geleden het besluit om een wereldreis te maken. Een wens die later bleek enigszins bijgesteld naar I moest worden, omdat de wereld zo I groot is en de financiële middelen re- Ilatief beperkt. Het werd uiteindelijk I een trip via Rusland naar China, Hong- Ikong, Thailand, Maleisië, Indonesië, I Australië en Sri Lanka. I De reis begon vorig jaar in de zomer. I Met de trein naar Moskou en vandaar I met de Trans Mongolië Expres naar [China. Of je zo de middeleeuwen in I stapt. De toiletten deden denken aan I het franse toilet, alleen zonder door spoeling. En zonder enige privacy, I want je zit daar met z'n allen op rij I boven hetzelfde gootje. Aan het eind Ivan de goot is wel een gat waar de I ontlasting geacht wordt doorheen te I moeten, maar een krachtige water- I straal om die daar te krijgen ont- I breekt ten enen male. Alles wordt aan I de patuur overgelaten, hetgeen bete- I kent dat de maden daar heerlijk zitten I tesmikkelen en smullen. Dat de hygië- I ne niet je van het is, werd nog eens I onderstreept door het vlees dat de I hele dag in de zon voor de winkel I hangt. Dit alles ontlokte bij Selma de uitspraak dat wil de westerling afslan- ken China daarvoor een uitermate oord is. Ook typisch voor de I Chinees is zijn constante spuwen. Je Maar desondanks is China qua cultuur en natuur een prachtig land. Opvallend was ook de waterbuffel. Dat is de machine van het land en die wordt net als bij ons de hond echt ver troetelt. Via Hongkong, Thailand, Malei sië ging het tweetal naar Indo nesië. Volgens Selma en René is elk eiland een ander land. Ze spreken allemaal hun eigen taal en hebben veelal een eigen geloof. Komodo Dragon maakte veel indruk op Selma en René. Op dat eiland leeft nog een overblijfsel uit de prehisto rie: de leguaan. De leguaan is het oudste dier dat wij op aarde kennen en is daardoor een beschermde dier soort. Ze leven alleen daar. Waarom weet niemand. Er wordt door de mens alles aan gedaan om het dier de ko mende miljoen jaar te laten overle ven. De paradox is echter dat diezelf de mens tegelijkertijd voor de legu aan de grootste bedreiging vormt. Hoewel de reis niet een echte vakantie is geweest, hebben Selma en René de trip schouwd. Ze hebben geprobeerd uit te vinden hoe de mensen daar leven. Dat betekende niet logeren en eten in luxe hotels, maar opereren op een beduidend minder niveau en daar door een buikloopje voor lief ne mend. Wat ze hebben gezien is dat de mensen daar geduld hebben. Iets wat wij vrijwel niet meer kennen. De bus bijvoorbeeld gaat pas weg als die echt vol is. Vol wil zeggen dat er letterlijk niemand meer bij kan. Inclusief de kippen en slangen. En dan liefst met de ramen dicht, want frisse lucht daar word je ziek van. Maar klagen is er niet bij. En de saamhorigheid als een deel van het wegdek in de regentijd is weg gespoeld en de bus daardoor niet ver der kan. Met z'n allen eruit en de weg zo goed en zo kwaad als het gaat repa reren. Ziet U de westerling dit doen? Door Gerard Verheiien on- :Ast- :ven- >pge- erka- t en rs en ïede- Zevenhuizen - Vrijdag 23 en zaterdag 24 mei speelde amateur toneelgroep "Spektakel" onder de titel "De Vos" een eigentijdse bewerking van Ben Jonson's Vol- pone. Het talrijk toegestroomde publiek genoot in dorpshuis Swanla met volle teugen. Het toneelstuk ging over hebzucht, vertrouwen en jaloezie. Omdat deze puur menselijke trekjes door de eeuwen heen altijd al hebben bestaan, was het door Ben Jonson in 1605 geschreven Volpone in wezen tijdloos. Het stuk werd bewerkt door Gert-Jan Masselink, die tevens de regie voerde. Dit in het kader van zijn stage spel/regie-opleiding van het Rotterdams Centrum voor Theater. De acteurs waren Henk van Roon, Monica Ver hoek, Gerrie van Zanten, Ton Bernaards, Richard Kors, Charlotte Berghuis, Rosita Geitenbeek, Ria Remmers waal, Helen van Leeuwe en Albert Langerak. Vlaardingen/Zevenhuizen - Zaterdag I juni treden de balletleerlingen van I de Zeven Muzen op in de stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Het begint om 14.00 uur en de toegang is 15,=. Kaarten zijn verkrijgbaar tijdens de balletlessen op maandag van 16.00tot ""10 uur. Iedere twee jaar organiseert Nancy Tamminga, de balletjuffrouw van de I culturele stichting De Zeven Muzen, I voor haar Zevenhuizense ballerina's een groots opgezette balletvoorstel ling op een echt groot podium. Voor een aantal dansers wordt dit het der de grote optreden. Naast de circa 50 I danseressen uit Zevenhuizen doen ook de leerlingen van Nancy's eigen dansschool mee. In totaal doen aan deze monsterproductie 180 dansers mee, variërend in leeftijd van 4 tot 40 jaar. Het eerste deel bestaat uit een klas siek kinderballet. Het verhaal, "De vliegende koffer", en de choreografie zijn van Nancy Tamminga. Het is een verhaal dat zich afspeelt in een koffer winkel, waar een koffer wordt gekocht die geheime krachten blijkt te heb ben. Na de pauze worden diverse dansstij len op het podium gebracht, zoals modern, hip-hop, jazz en klassiek. De finale wordt ingezet door vijf drum mende jongens van een Braziliaanse samba-band op percussion. Betaalbare fietsen, service, kwaliteit en garantie zijn de pijlers van mijn dienstverlening, aldus Van Dijk. Om het aanbod voor de consu ment verder te vergroten heeft Van Dijk een nieuwe bedrijfswagen ^geschaft, waarmee hij een grotere sortering fietsen kan laten zien. luiten het standaard assortiment kan men bij Fietsmobiel altijd informe ren naar fietsen van andere A-merken. Diverse fietsen en allerhande ■etsartikelen zijn uit voorraad leverbaar. "De Vos" is een satirisch blijspel, om dat het op een geestige manier de spot steekt met de inhaligheid, de hebberigheid van de mens. De mora list Ben Jonson kwam voort uit het gewone volk. Hij was geboren in ar moede en werd ietwat spartaans op gevoed. Hij kende Londen als geen ander. Jonson liet in zijn stukken de maatschappelijke waarheid zien en gebruikte daarbij het middel van de overdrijving. Zo maakte hij in zijn "Volpone" (De Vos) gebruik van rolfi- guren uit het dierenrijk, waarmee hij de driften van de mens het best tot Nu bijna vijf jaar geleden is de in Moerkapelle woonachtige Ruud van Dijk gestart met zijn werkzaamheden als ambulant handelaar in twee- wielers, beter bekend onder de naam Fietsmobiel. Een nieuw fenomeen. Zelfs na deze eerste vijfjaar komt het nog veelvuldig voor dat mensen niet weten wat Fietsmobiel vertegenwoordigd. Mede met het oog daarop neb ik sinds kort een geheel nieuwe "outfit" gekozen met een in het oog springend logo dat aan duidelijkheid niets te wensen over laat. ?P dinsdag tot en met zaterdag is de Fietsmobiel te vinden op diverse °caties in Zoetermeer, waarbij de zaterdagmarkt Stadshart in Zoetermeer wel de bekendste is. Voor meer informatie kunt u ook altijd langskomen op maandag en in de avonduren aan de Raadhuisstraat 20 te Moerkapelle. dlen u van tevoren even belt (079-5932976 of 06-54754742) weet u zeker met voor een gesloten deur komt. uitdrukking kon brengen. Volpone was een rijke, genotzuchtige, maar zieke levensgenieter. Hij had geen vrouw, geen kinderen en geen familie. Geen wonder dat vooraanstaande stadgenoten hem aan zijn ziekbed wil den bezoeken om hem met vriend schapsbetuigingen en geschenken te overladen. Uiteraard met als achter liggende gedachte hierdoor in zijn testament te worden opgenomen. De enige die niet op zijn geld uit is, maar op genegenheid, is Catherina, een vrouw van lichte zeden, met wie Vol pone een verhouding had. Mosca, de hulp en secretaris van Volpone, die als enige weet dat Volpone reeds is overleden, speelt met de hoge bezoe kers een spelletje. Het blijkt ook dat zij het testament van Volpone ten voor dele van zichzelf heeft vervalst. Aan het eind van het stuk leidt dit tot een enorme woordenwisseling tussen haar en Catherina, waarbij schoten vallen. Het publiek mocht toen bepa len of Mosca danwel Catherina ver moord was.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13