Rijnwoudse basisscholen bezoeken tentoonstelling "Geen tijd om jong te zijn" Hengelsport 5e Rotaryloop geslaagd Spelenderwijs leren vissen op zaterdag 14 juni Nationale Collecte Avo Integratie Gehandicapten 2 tot en met 7 juni 1997 Scoutinggroep viert lustrum in Benthuizen Duivensport Gillian en Miijam naar Nancy? Fietstocht KW Bingo in Het Zuidhonk Hart van Holland/28 mei 1997 pagina 15 Ouderencompetitie Kaper-viswedstrijd Avo helpt mensen met een handicap Dezelfde rechten Anton Geesink maakt zich sterk voor Avo Projecten Avo-collecte Waterpolo rinnr Svlvia van Doornen Rijnwoude - In ons land is het heel vanzelfsprekend dat kinderen naar school gaan, hun huiswerk maken, lekker spelen en pret maken. Thuis een handje meehelpen door even een boodschap, de afwas of andere klusje te doen, hoort er voor de meeste kin deren echter ook bij. Maar voor al deze kinderen blij ft er meestal genoeg tijd over voor leuke dingen. In veel ontwikkelingslanden zoals In dia, Bangladesh en Pakistan, maar ook dichter bij huis in bijvoorbeeld Portugal, komt het veelvuldig voor dat kinderen geen kans krijgen om jong te zijn. Ze moeten werken om een deel van het gezinsinkomen te verdie nen of hun eigen hoofd boven water te houden. Ook heel jonge kinderen ma ken lange dagen van soms wel twaalf uur onder slechte, vaak gevaarlijke omstandigheden. Tijd en geld om naar school te gaan is er niet, waar door zij, evenals hun ouders, zonder hoop op een redelijke toekomst in een vicieuze cirkel belanden die bijna niet te doorbreken valt. In deze landen is duidelijk sprake van kinderarbeid. Wereldwijd zijn er maar liefst tussen de 100 en 200 miljoen werkende kin deren onder de veertien jaar. Velen onder hen lopen zelfs lichamelijke kwalen op doordat zij zware arbeid moeten verrichten en missen liefde en verzorging omdat zij niet bij hun ouders kunnen zijn. Om te laten zien wat het betekent om als kind te moeten werken, heeft het UNICEF-comité Rijnwoude de ten toonstelling 'Geen tijd om jong te zijn' georganiseerd in de hal van het ge meentehuis in Hazerswoude-Rijndijk. Tijdens de tentoonstelling konden de kinderen de spelopdracht 'puzzel' maken. De tentoonstelling werd op donder dag 22 mei geopend door wethouder mevrouw G. van der Lecq-de Knikker en gedurende veertien dagen kan men er foto's en een videofilm bekijken die een duidelijke beeld geven van de ver schillende soorten bestaande kinder arbeid. Verder wordt er aandacht be steed aan de rechten van het kind en de werkwijze van UNICEF, die zich inzet voor de kinderen in deze zeer moeilijke omstandigheden. UNICEF streeft er naar om kinderarbeid aan te pakken door onder andere te zorgen voor voldoende scholen, een goede kwaliteit leerboeken en goed opgelei de leerkrachten. Om te bevorderen dat alle kinderen naar school kunnen, geeft UNICEF bijvoorbeeld aan kinde ren die minder gaan werken of hun baan helemaal opzeggen, periodiek een klein bedrag waardoor zij niet ineens zonder inkomen komen te zit ten. Op uitnodiging van het UNICEF-comi té Rijnwoude zal de tentoonstelling op woensdag 28 mei worden bezocht door leerlingen van de Arnoldus van Os school uit Benthuizen, op donder dag 29 mei door De Springplank en vrijdag 30 mei door de Johannes Post- school, beiden uit Hazerswoude- dorp. Uitdraard zijn pok andere be langstellenden van harte welkom. De tentoonstelling is tot 4 juni op werk dagen geopend tussen 8.30 en 17.00 uur (op donderdag tot 17.30 uur). Zevenhuizen-Moerkapelle - Correctie over driekamp Moordrecht-Waddinx- veen-HZM: In tegenstelling tot het geen in het wedstrijdprogramma en afgelopen week in het Hart van Hol land is gepubliceerd is de wedstrijd datum van de driekamp verzet naar 7 juni.Nadere informatie: A. van Erk, te lefoon 079-5932788. 0p 20 mei is de eerste wedstrijd van de ouderencompetitie gehouden. Er is gevist in de Rotte nabij de Molen viergang. De vangst was matig; door de acht deelnemers werd totaal 11.750 gram vis gevangen. J. Klomp werd eerste met een vangst van 3400 gram, tweede werd D. Bazen met 1950 gram en de derde plaats was vóór C. Gravesteijn met een vangst van 1530 gram. Op 24 juni organiseert de promotie commissie van H.Z.M. een karper-vis wedstrijd in de Hennipsloot in Zeven huizen. De wedstrijdduur is van 7.00 tot 23.00 uur. Voor verdere informatie kan men bellen: A. Hordijk, telefoon 0180-320962; J. Wiersma, 0180- 632654; A. Uittenbroek, 0180-634273 of A. Vis 0180-632942. Onder dit motto organiseert de vere niging AVO Integratie Gehandicapten de nationale collecte van 2 tot en met 'juni. Avo is een landelijke organisa tie en streeft naar gelijke behandeling en gelijke kansen voor gehandicap ten. Gehandicapte mensen hebben welis waar dezelfde rechten als niet-gehan- uicapten, maar ze ondervinden op veel fronten onbegrip en worden ach tergesteld. Ook wordt er te weinig rekening gehouden met deze ander half miljoen landgenoten. We bouwen een infrastructuur van winkelcentra, "anken, zwembaden, wegen, restau rants, cafés etcetera, waar een niet- I gehandicapte zich in thuis voelt, rnaar waar gehandicapten zich voor talloze drempels geplaatst zien. Gelukkig bestaan er instanties zoals Avo die meer begrip tonen. Niet om I ueze mensen te betuttelen. Maar om gehandicapten dezelfde maatschap- Pelijke kansen te geven als waar ieder ander recht op heeft. Het werk van Avo Integratie Gehandi- apten is een goede zaak, waar Anton graag zijn naam aan verbindt: i u §err>erkt dat Avo hart voor de aak heeft, dat Avo met grote betrok- eid ziin werk doet. Dat spreekt e aan. Daar ga ik graag achter staan." Ook is Anton Geesink, net als Avo van mening dat gehandicapte mensen erbij horen. Dat ze onze aan dacht verdienen. Door waardering en steun, doordat we onze tijd ter be schikking stellen en door giften. Die hulp, die steun is hard nodig. Sterker nog: mensen met een handicap heb ben er recht op. Naast de individuele financiële hulp verlening biedt Avo gehandicapte mensen de mogelijkheid hun vakantie door te brengen in aangepaste staca ravans en bungalows. Het project Avo-Stoel maakt het voor veel men sen die slecht ter been zijn mogelijk dierentuinen, themaparken, natuur terreinen van Staatsbosbeheer en winkelcentra te bezoeken. Deze blau we duwrolstoel wordt gratis ter be schikking gesteld en staat inmiddels op ruim 60 verschillende locaties in Nederland. Om ervoor te zorgen dat gehandicap ten dezelfde kansen krijgen als niet- gehandicapten, is veel geld nodig. Dat is dan ook de reden dat Avo collec teert. Menig gehandicapte heeft een fikse materiële achterstand. En daar bij gaat het niet om luxe zaken, maar om gewone voorzieningen die niet gemist kunnen worden in bepaalde persoonlijke situaties. Van 2 tot en met 7 juni kan de collec tant aan de deur komen. Laat hem/ haar niet voor niets aanbellen! Hazerswoude-Op dinsdag 3 juni orga niseert de Katholieke Vrouwenvere niging een fietstocht. De dames ver trekken, bij goed weer, om 9.00 uur bij de R.K. kerk. De afstand bedraagt on geveer 40 kilometer. De dames moeten zelf koffie, brood en drinken meenemen. Het bestuur zorgt voor iets lekkers bij de koffie. Opgeven hoeft niet. Als het weer slechts is wordt de tocht een week verschoven naar 10 juni. Voor informatie kan men bellen naar Mevrouw Nieuwenhuysen, telefoon 0172-589726. Benthuizen - Öp zaterdag 31 mei heeft koffiebar De Schuilplaats een strand wandeling op het programma staan. Iedereen vanaf 14 jaar kan mee. Het vertrek is om 18.30 uur bij De Bron, achter de Nederlands Hervormde Kerk in Benthuizen. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk wordt zaterdagavond 31 mei een bingo-avond georganiseerd. Er worden acht rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een Su perronde gedraaid met een Super- prijs. De gewone rondes kosten 1.-, de Superronde 2.50. Tevens is er een loterij. Aanvang 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Boskoop-De VVV Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: De Kast op 6 juni in het Abe Lenstra Stadion Heerenveen; Rechtstreekse busreis zonder overstap naar Movie World bij Oberhausen; Saga op 26 juni inde nieuwe pul in Uden; Stamrock op 7 juni in Harderberg; Axion Beach Rock op 19 juli op het strand in Zee- brugge; Sound Of Music op 7 en 8 juni in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag; Shadowlands Rave op 18 oktober in Heerenveen; Willeke Al- berti in Concert op 1 oktober in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; Now Summer Dance op 7 juni in de Kuip in Rotterdam. Ook zijn er kaarten voor Normaal op 13 september op het ITC-terrein in een grote tent. De prijs hiervoor is 29,=. Openingstijden VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00-14.00 uur. Zondag gesloten. De vijfde Rotaryloop die op zondag 25 mei werd gehouden, is met 194 deel nemers geslaagd te noemen. Mede door inbreng van een sponsor en spontane giften, voor en tijdens de inschrijving, is er voor diverse projec ten 6505,= beschikbaar. Er was wederom sprake van een pret tige en goede samenwerking tussen de organisatie Polderloop en de Rota- ryclub Rijnwoude. Uitslagen: Vrouwen: 1,5 kilometer: 1. Katinka Duiker 6.36,2. Suzanne de Gelder 6.53, 3. Laurien de Gelder 7.015 kilometer: 1. Regina Hazeleger 21.05, 2. Martine Teurien 24.58,3. Bianca van der Voort 30.27; 10 kilometer: 1. Frieda de Boer 51.40,2. Jacqueline Stuve 55.14,3. Riet Kieboom 56.47; 15,2 kilometer: 1. Ida Molkenboer 1.19.52, 2. Yvonne Bal kenende 1.25, 3. Marianne van Leeu wen 1.29.06; 20 kilometer: 1. Lenie Vonk 1.50.48. Mannen: 1,5 kilometer: Ï.Erik Strijk 5.37, 2. Jamie de Graaff 5.42, 3. Pim Benschop 6.00; 5 kilometer: Bert Kos ter 16.05, 2. Christopher Teuwen 20.56, 3. Henk Senne 21.40; 10 kilome ter: 1. Vincent Hazeleger 34.58, 2. Lex van Wijk 37.52, 3. Roy van Dam 38.48; 15,2 kilometer: 1Ruud Kouijzer 58.24, 2. Rinus van Bekkum 58.46,3. Jan Bon 60.45; 20 kilometer: 1. Willem Thijsse 116.20,2. Jacques van Kleef 117.20,3. Marko van Bemmel 1.20.54. Zoetermeer/Benthuizen - Op zaterdag 31 mei viert de Zoetermeerse scou tinggroep Ashanti haar 15-jarige bestaan bij partycentrum De Tas te Bent huizen. (De Dam/Sportlaan). Er zal 's middags van één tot vijf uur zowel binnen als buiten veel te zien en te doen zijn. Ashanti werd opgericht in 1982 door leden van de Impala-groep uit Rijswijk die een nieuwe groep wilden starten en daarvoor in groeistad Zoetermeer voldoende belangstelling vonden. Na aanvankelijk gebruik te maken van een ruimte bij wijkcentrum Seghwae- rt is de groep sinds 1988 de gelukkige bezitter van een eigen clubhuis aan de Abrikozengaarde. Op 31 mei worden in Benthuizen van af één tot vijf uur tal van activiteiten georganiseerd. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er een spelletjes- parcours met leuke spelletjes zoals sjoelbakgooien, werpspelen, spijker- poepen, schminken, kleefbalwerpen, blikken gooien, skippybalrace, krui wagenrace, zenuwspiraal etcetera. Tevens is er een grabbelton, een bin go en disco. Behalve scouts zijn na tuurlijk ook andere belangstellende kinderen welkom. Een stand zal worden ingericht met informatie over scouting in het alge meen en de Ashanti-groep in het bij zonder. Hier zullen ook scoutingsarti- kelen te koop zijn. Tevens zullen oudere scouts een demonstratie pionieren laten zien. De ashanti-groep is vernoemd naar het Ashanti-volk uit Ghana. Als eerbewijs aan haar naamgevers is de scoutinggroep er trots op tijdens het lustrum speciale aandacht te kun nen besteden aan de Ashanti's en de Afrikaanse cultuur. In samenwerking met de Stichting Afrika Naast de Deur zullen diverse aspecten van het leven in Afrika getoond worden, waarbij begrip en kennis voor eikaars cultuur voorop staan. Zo zal er een mini-expo sitie worden ingericht, zijn er demon straties met muziek en dans, een workshop voor kinderen waar onder meer stempels met Afrikaanse sym bolen kunnen worden gemaakt en zijn er typisch Afrikaanse snacks te proe ven. De Ashanti-scoutinggroep telt mo menteel ruim 200 leden, waaronder een groeiend aantal Benthuizense kinderen, die actief zijn in negen spel- takken, te weten bevers (5-7 jaar), esta's, welpen en westa's (7-11), pad vindster en verkenners (12-15), explo rers (15-17), jongerentak (17-19) en stam (volwassenen). Op het lustrum zullen leiding en bestuur aanwezig zijn om aan belangstellenden alle mo gelijke informatie te geven. Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging "De Stormvliegers", nam zater dag deel aan een wedvlucht uit Etam- pes, 435 kilometer. De 518 duiven werden, samen met heel Zuid-Hol land, om 7.30 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 14.04 uur bij Joh. Stofberg, die een snelheid had ge haald van 1091 meter per minuut, 65 kilometer per uur. De laatste, 130e, prijsduif was 35 minuten later thuis. Uitslag: 1-4-5 Joh. Stofberg, 2-3-6 C. Zweere, 7. C. Nobel, 8. N. Koppenaal, 9. Joh. Breedijk, 10. C.P. Edeling, 11. Corry en Jeroen, 14. C. v.d. Graaf, 16. J.S. Heykoop, 22. P.D. v. Kranenburg, 28. R. Brands, 29. G. Brands en Zn., 31. D.C. den Hertog, 42. J. v.d. Haak, 53. Joh. Wiltenburg, 59. E.P. Verschoor, 68. M. Jongenelen, 74. J. Hoevelaken, 80. mevrouw Brem, 100. W. Hulzinga, 102. Gebr. Breedijk, 115. Ton en Ank. Boskoop/Waddinxveen - Voor de Gouwestaeteleden Gillian van den Berg en Mirjam Overdam staat een druk internationaal waterpolo-pro- gramma te wachten. Alhoewel bonds coach Kees van Hardeveld zijn selec tie nog niet helemaal rond heeft, mag worden verwacht dat beide leden van Gouwestaete weer grote kans maken op deelname aan enkele belangrijke Internationale toernooien. Vooraf gaand aan het toernooi om de F1NA- cup in Nancy begin juli, gaat het natio nale team op 19 juni naar Québecvoor een voorbereidend toernooi. Op 25 juli vertrekt het team naar Athene voor een stage en het toernooi om de Thesis-cup ter voorbereiding op de EK te Sevilla dat op 13 augustus begint en op 24 augustus eindigt. Hierna be gint al snel de reguliere competitie, welke op 29 december zal worden onderbroken voor de WK in Perth. Naast de Gouwestaeteleden Gillian en Mirjam maken nog enkele regiogeno ten deel uit van de selectie. Dit zijn Ellen Bast en Petra Meerdink van GZC en Daniëlle de Bruijn van Keiler Keu kens/Donk. Waddinxveen - Op zaterdag 14 juni organiseert Hengelsportvereniging Waddinxveen een Vis- Doe- en Spel- dagvoorkinderenvan lOtot en met 12 jaar aan de Gruttodreef. Het is de bedoeling de kinderen op een verantwoorde manier te leren vis sen en ze spelregels bij te brengen over het omgaan met de natuur. Niet alleen het vissen, maar ook het werken met het hengelmateriaal staat op het programma. De boeiende we reld onder water is een thema dat veel aandacht krijgt. De kinderen mogen zelf wateronderzoek doen; ze meten onder andere de waterkwaliteit en kunnen zo zelf zien of het milieu in het viswater geschikt is voor de vis. Ze leren de verschillende vissoorten, waterplanten en waterdieren herken nen via speciale zoekkaarten of door middel van spelletjes. De dag begint om 9.00 uur en eindigt om ongeveer 16.30 uur met de uitrei king van de certificaten. Deelname is gratis. De kinderen moeten wel 10,11 of 12 jaar oud zijn. Ze hoeven geen lid van de hengelsportvereniging te zijn. De kinderen dienen zelf regenkleding, laarzen en eventueel een visstoeltje mee te nemen. Hengelsportvereni ging Waddinxveen zorgt voor de lunch en het hengelsportmateriaal. Er kunnen maximaal 50 kinderen mee doen. Aanvang om 9.00 uur in Buurt huis Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 in Waddinxveen. Kinderen die graag vissen of dat wil len leren kunnen zich opgeven tot maandag 9 juni bij de heer Wim de Bruin, Alpherbrink 20 in Waddinx veen, telefoon 0182-619005 of bij me vrouw Hannie de Vries, telefoon 0182- 617889 (graag na 12.00 uur). Ouders of andere geïnteresseerden zijn van harte welkom om te komen kijken of aanwezig te zijn bij de uitreiking van de certificaten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15