Groenewegjeugd trok er op uit fflfBW"™ Open Perdijk Makelaaardij Toernooi bij TL Rolschaatswedstrijd A-klasse Top 12 schaaktoernooi Zondag 8 juni open dag Rottemeren Foto's in het Hart van Holland e regio I Saigon, de stad waar |het einde begon Avondvierdaagse Boskoop Optredens Pop-in Zilver en brons voor Barry van Bommel Hart van Holland/28 mei 1997 pagina 17 Hattem Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. De Hattem-gangers" van voetbalvereniging Groeneweg. I Zevenhuizen - De jeugd-elftallen van [voetbalvereniging Groeneweg heb- Jben twee uitstekende weekeinden I achter de rug. Allereerst ging vorige week de A-, B-, I en C-jeugd voor een internationaal toernooi vier dagen naar het Bel gische Roeselare. Er werd in diverse categorieën gestreden om de Sports 1 Line Cup. Het sportieve gebeuren werd vooraf gegaan door ondermeer een ontvangst door de burgemeester en een openingsceremonie met alle 1 deelnemende teams. De A-junioren speelden ondermeer tegen Godvad GIF uit Denemarken, g de duitse teams van JSG Olsburg en 1 Jesteburg, gastheer KSK Roeselare I enDOVO, een Nederlandse top-ama- Iteur vereniging. Uiteindelijk ging Groeneweg hier naar huis met de beker voor de derde plaats. Het door schoolexamens verzwakte B-team van Groeneweg had het zwaar, maar presteerde beter dan de twaalfde praats doet vermoeden. Zij speelden tegen Hopfellde uit Duits land, SK Gulligem uit België en de nederlandse top amateurs van de Zwerver en BW Den Bosch. Voor de C-jeugd was het eerste inter nationale toernooi een heel leerzame ervaring maar ondanks hun goede spel brak het gebrekaan ervaring hen toch op. Via wedstrijden tegen on dermeer SK Gulligem (B), JSG Wet- hertal (D) en ABS Batmen (N) werd uiteindelijk een verdienstelijke zesde plek in een veld van twaalf veroverd. Al met al geen slechte resultaten voor de Zevenhuizense jeugd, zeker als de deelnemerslijst, met veel nationale en internationale top amateur vere nigingen, in ogenschouw wordt geno men. voor het uitstekende en sportieve gedrag kreeg Groeneweg de nodige complimenten van de Belgische or ganisatie. Een uitnodiging voor het toernooi in 1998 was hun deel. Ook de sfeer binnen de teams en hun begeleiding was meer dan goed, zo dat van een uiterst geslaagd toernooi gesproken mag worden. Afgelopen weekend zijn de D-, E- en meisjespupillen drie dagen naar Hat tem geweest. Tijdens deze dagen werden vriend schappelijke wedstrijden gespeeld tegen zaterdag-hoofdklasser W.H.C. uit Wezep. Ook werd een onderling toernooi met basketbal, volleybal en natuurlijk voetbal gespeeld. Tussen alhetsportendoor werd genoten van een boottocht over de IJssel en van het vervoer naar de wedstrijden toe, met een open wagen en een histori sche tractor. Door het uitstekende weer was ook het zwembad volop in trek. Vol enthousiaste verhalen, maar met een tekort aan nachtrust, keerde de groep op zondag vermoeid, maar voldaan huiswaarts. Op 30 november 1996 vertrokken Hans en Caroline Heuvelman uit Waddinxveen naar Azië voor een fietstocht van 8 maanden. Zij fietsen voor het goede doel: Het Liliane Fonds. Zij houden de lezers van Hart van Holland via brieven op de hoogte. Da Lat 14 mei 1997 Onze kennismaking met Vietnam was voor ons wel speciaal. Ze rijden hier rechts! Dat was na vijf maanden links rijden toch wel even wennen. Nadat we het vliegveld verlaten hadden kwamen we op een weg waar er twee I rijbanen voor auto's waren en twee I rijbanen voor de fietsers en bromfiet- 1 sers. Op deze rijbanen was het dan ook een gekrioel van fietser en brom fietsers. De tegenliggers, die een zij straat in wilden, schoten er gewoon tussen door en de voetgangers liepen er ook gewoon tussen door. Daar re uen we dan, in het begin af en toe even J verschrikt opkijkend, maar daarna I gewoon mee doen in dat mierennest. I oaeen kleine 8 kilometer kwamen we I san in ons tijdelijk onderkomen. Ter 1 oriëntatie zijn we de dag daarop een J stukje door de stad gaan fietsen en I nebben we gelijk maar een paar inko- 1 Pen gedaan. Op 3 mei zijn we een uagje toerist gaan spelen en hebben we deelgenomen aan een tour naar J pen tempel en naar de tunnels van Cu I hm. Dit laf dusdanig ver buiten onze I ïvKk we ze ar|ders niet zouden I lebben gezien. Op advies van andere reizigers hadden we onze route al anders geplant en zouden we eerste en stuk naar het zuiden fietsen om ^ar de Mekong delta te gaan bezoe- J ^aar h°e alles ineens nog meer kan I vianderen bleek de volgende dag I d i dat 'k tijdens het bezoek aan I hl e's door een kleine val een I n/fsure had opgelopen besloten we J? noS een dag te blijven en vast de Pen voor de dag van vertrek te S an doen. We zijn op de fiets naar de erse verkooppunten toe gegaan ""emdelijk bereikten we de markt. knrH We 'nkopen gedaan hadden I den we niet weggaan omdat een regenbui de wegen aan het overspoe len was. Even later toen het iets min der regende liepen we terug naar de fietsen om tot de verschrikkelijke ontdekking te komen, dat onze trou we maatjes, die ons tijdens deze reis 6711,86 kilometer hadden vergezeld, niet meer daar stonden waar wij ze hadden neergezet. We waren eerst verbaasd, zagen we het goed? Ston den ze misschien niet ergens anders? Had er iemand een geintje geflikt? Na een rondje om de markt zat er niets anders op dan tot de conclusie te komen dat ze voor langere tijd ge leend waren door een grote onbeken de. (En dat ondanks alle sloten!) Maar wat nu te doen. Eerst zijn we maar op zoek gegaan naar de politie, toen we die eindelijk gevonden hadden gaf een van hen mij een blanco A4 en gaf mij via gebaren te kennen dat ik moest gaan schrijven. Mijn vraag wat ik moest gaao, schrijven werd tot twee keer toe beantwoord met schrijfgebaren. Dus heb ik mijn doop ceel maar op papier gezet. Dit was kennelijk niet voldoende want ik moest er mijn handtekening ook nog onder zetten(??ü) Even later had men een meisje uit het ernaast liggende restaurant gehaald en die moest voor vertaalster spelen. Om een lang verhaal kort te maken, na vijf minuten begreep ze dat er twee fietsen gestolen waren, nadat een agent formulieren had ingevuld gaf ze mij te kennen dat we ons geen zorgen hoefden te maken. De fietsen zouden op zeker gevonden worden en we zouden waarschijnlijk van avond al een telefoontje krijgen dat ze gevonden zouden zijn. Maar op ons voorstel om morgen een foto van de fietsen te brengen ging ze toch wel erg graag in. (Maar vanavond zouden we ze toch al weer hebben?!) Tijdens het terug lopen begonnen we ons een klein beetje te realiseren wat dit in hield voor ons vervolg van de vakan tie. Terug in het hotel zakte de moed ons in de schoenen na een gesprek met een Vietnamees. "Verwacht ab soluut niets van de politie want die werken vaak samen met de dieven. Tegenover het bureau zit een plaats waar straks waarschijnlijk je fiets te koop wordt aangeboden. "De dag erop zijn we in gezelschap van een Vietnamees de foto naar het bureau gaan brengen. Hij sprak wel goed Engels doch de politie was in het geheel niet geïnteresseerd in een aanvulling op ons verhaal en het pa pier voor de verzekering moest maar door de Vietnamees worden inge vuld. We zijn daarna bij hem achter op de brommer naar diverse plaat sen gereden waar men vaak gestolen fietsen te koop aanbied, maar helaas onze trouwe maatjes stonden er niet tussen. Omdat we de rest van de va kantie niet met de bus willen afleggen zijn we op zoek gegaan naar een fiet senwinkel. Helaas zijn er in de meeste winkels alleen maar Vietnamese fiet sen te koop. Deze zien er nu niet bepaald stevig uit en hebben vaak geen eens versnelling dus werd het nog erg moeilijk om een redelijk goe de fiets te vinden. We hebben nu een fiets van een of ander japans merk gezien maar of die enig vorm van gewicht kan verdragen dat weten we niet zeker. Omdat er geen andere middelen aanwezig zijn om de baga ge te dragen dan de geijkte onstabiele bagagedrager moesten we er eerst nog eens goed over nadenken. We hebben nu een georganiseerde drie daagse trip door de Mekong delta gedaan en besloten om de helft van de bagage naar de Nederlandse am bassade in Hanoi te sturen. De reste rende tijd in Vietnam leggen we nu per bus af en in de plaatsen waar we langer verblijven zullen we dan maar fietsen huren om toch nog iets van Vietnam te kunnen zien. Helaas zul len we de geplande afstand van 9000 kilometer nu niet meer halen maar we zullen ons best doen. Vakantie leuze: Na tegenslag komt zonneschijn. Tip: Koop die elf loem pia 's een keer niet maar stort op giro 5447 van het Liliane Fonds! Zoetermeer - Toerfietsvereniging Zoetermeer '77 organiseert op zon dag 8 juni de Paleizentocht. Deelne mers aan deze tocht kunnen kiezen uit vier afstanden; 30, 65, 110 en 160 kilometer. De kosten zijn afhankelijk van de gekozen afstand en bedragen 5,= of 6,=. N.T.F.U.-leden krijgen op vertoon van hun TFK 2,= korting. Zevenhuizen - Tennisclub Zevenhui zen (TZ) organiseert van 14 tot en met 22 juni voor de veertiende keer het Open Toernooi. Al meer dan 230 tennissers uit de regio Zuid-Holland hebben zich ingeschreven in één of twee van de 18 mogelijke categorieën C2 (open en 25+), Dl (open en 25+), of D2 (25+), in het enkel of dubbelspel. De toernooi-organisatie zal in negen dagen meer dan 200 partijen laten spelen om uiteindelijk op zondag 22 juni na de finales alle nummers 1 en 2 te kunnen huldigen (circa 17.00 uur). De inschrijving sluit op maandag 2 juni of zoveel eerder als het maxi mum aantal partijen is bereikt. In alle onderdelen is inschrijving nog moge lijk (telefoon 0180-632327). De tennisclub rekent naast de deelne mers op veel publiek. Om dit extra aantrekkelijk te maken is er vanaf woensdag 18 juni elke avond een "happy hour", waarbij alle drankjes voor slechts 1.- te verkrijgen zijn. Als extra evenement wordt er op vrij dagavond 20 juni een midzomer nachtfeest georganiseerd waarbij op live muziek met karaoke kan worden gedanst, gegeten (een barbecue) en tot 2.00 uur door de eigen leden kan worden getennist. Papendrecht/Moerkapelle-Zaterdag 24 mei hebben zes leden van Rolling '90 meegedaan aan een landelijke rol schaatswedstrijd in de A-klasse te Papendrecht. Hoewel er geen prijzen behaald werden, werd er vooral bij de Pupillen door de leden van Rolling '90 zeer goed gereden. Aangezien de rijders in deze klasse bij de wedstrijd van 19 april in Zaandam ook vrij hoog eindigden en er nog een wedstrijd gehouden wordt op 24 juni in Beek en Donk, is het resultaat van zaterdag een opsteker voor de komende Ne derlandse Kampioenschappen die op 27, 28 en 29 juni in Gemert gehou den zullen worden. Uitslag: Pupillen A, tot 11 jaar met 26 deelnemers: Sjoukje van Haastert 5e, Daniëlle Hoogendoorn 9e, Emily van 't Wout 14e en Lizzy Quick 15e. Aspiranten A, 11 tot 13 jaar: Desiree Immerzeel 15e. Kadet A, 13 jaar: Rona Dijkema korte kür 3e en lange kür 5e. Regio - Op zaterdag 31 mei organi seert schaakvereniging De IJssel uit Moordrecht het tweede Zuidpias top 12 schaaktoernooi, een invitatietoer- nooi voor leden van de vier schaak verenigingen in de Zuidplaspolder te weten Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, de Waddinxveens Schaak- verenfniging en het Moordrechtse "De IJssel"' alsmede in het zuidpias- gebied woonachtige schakers van andere dan de vier verenigingen. Het toernooi vindt plaats in café-res taurant Het Posthuis, Dorpsstraat 57 te Moordrecht. Aanvang 10.30 uur. De prijsuitreiking zal naar verwach ting rond 17.00 uur plaatsvinden. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Aad van den Berg, Blommesteinsin- gel 62, 2804 EH Gouda. Telefoon 0182-533582. Onder het motto: "Dagje Rottemeren een groen idee" organiseert de on dernemersvereniging "de Rotteme ren" op zondag 8 juni een open dag. Alle bedrijven hebben deze dag spe ciale aanbiedingen (onder andere gratis boogschieten, gratis ezelrij den voor kinderen, koffie, kanovaren halve prijs, demonstratie pottenbak ken enzovoort). Er rijdt een treintje in de Bleiswijkse Zoom en een veer pont vaart tussen de Bleiswijkse Zoom en de jachthaven aan de Zeven- huizer Zoom. Om het allemaal nog aantrekkelijker te maken dit unieke gebied ten noord oosten van Rotterdam eens te ont dekken, zijn er twee wandel/puzzelt- ochten en een fietsrally uitgezet met als hoofdprijs een rondvlucht boven Rotterdam en omgeving. Tenslotte kan men een naam verzin nen voor de nieuwe brug over de Rotte. De meest originele naam wordt beloond met een rondvaart er Croosboot over de Rotte voor 50 per sonen. Starten van 10.00-15.00 uur. Deelna meformulieren bij: restaurant De Strandgaper aan de Zevenhuizer Plas; Manege Hillegersberg, Bosweg 10 te Bergschenhoek in het Lage Bergse Bos; De stand van het recrea tieschap op het terrein van Tiekamp, Hoeksekade 141 te Bergschenhoek in het Hoge Bergse Bos; De Retraiterie "Rottemeren", Rottedijk 11 in de Bleiswijkse Zoom; café-restaurant De Roerdomp aan de Zevenhuizer Zoom, Tweemanspolder 12 te Zeven huizen. Voor de 30 kilometer bestaat de mo gelijkheid om per gezin in te schrij ven. Kinderen tot en met 12 jaar beta len dan 1,=. Hierbij is een medaille inbegrepen. De starttijden zijn tus sen 8.00 uur, voor de 160 kilometer en 12.00 uur voor de 30 kilometer. Start is het Clubgebouw van de Zoe termeer '77, Buytenparklaan 2b, (wijk 17, nabij Locomotion) Zoeter- Van maandag 2 tot en met donderdag 5 juni wordt in de Boskoop de 18 editie van de Avondvierdaagse ge houden. De start is op het Gouwe plein om 19.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ6,50. Voor meer informatie kan men bellen naar San dra Lafeber, telefoon 0182-631048. Waddinxveen/Esbjerg - Tijdens het open Deense Kampioenschap te Esb- jerg op 17 mei heeft het Nederlandse team, uitgezonden door de Judo Bond Nederland, drie gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles behaald. De wedstrijden waren ter voorbereiding voor het World-Ga mes in Finland in augustus. Zowel in Denemarken als in Finland wordt gestreden in het duo (demonstratie) system als in het fighting (confronta tie) system. Barry behaalde bij het duo system met Marco Markus een derde plaats. Met Angelique Poort stond hij in de finale van het mix-duo; ze moesten deze beslissende partij over laten gaan wegens een schou derblessure van Angelique, dus werd het zilver. Ook bij het fighting system probeerde Barry een greep te doen naar de titel, maar de druk om in drie verschillende klassen uit te komen werd te groot. Hij heeft genoegen moeten nemen met een vierde plaats. Wel had hij de beker voor de snelste Full-house (trappen, stoten, werpen en grondtechniek) in 52 seconden. Barry is door deze en eerdere presta ties genomineerd om ons land te ver tegenwoordigen bij de World-Games. Boskoop - Juni wordt een drukke maand voor het Boskoopse Popkoor. Op zondag 1 juni treedt het koor op om 12.00 en 14.00 uur op het grote podium van de Darling Market in Rijs wijk, een gezellige, overdekte brade rie met een groot terras. Op zaterdag 7 juni is het koor te gast op de Waddinxveense braderie. Naar aanleiding van het succes van vorig jaar zijn de Boskoopse "badkamer- zanger(s)(essen) weer uitgenodigd. Het optreden begint om 14.00 uur in de Kerkstraat. pappa gefeliciteerd met je 30ste verjaardag! Mathijs van Driei 28-05-1997 Hoera! Jan 31 mei 31 jaar! Gefeliciteerd van Margreet en Charlotte Jan bedankt voor het trainen! E1, E2 en F1

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17