Moerkapelle - Sparta Finale Bedrijfsvolleybal John Vermeulen waarschijnlijk naar 7e ITC Flora-run BROUWER DE KONING ontvangen Amerikaans Universiteitsteam O.S.S. op Jeugdregiowedstrijd Bezoek voetbalteam uit Pelhrimov en "Ex-Internationals" Tarzan op Jeugd-r egio- Regionale Kampioen schappen Turnen Drie eerste prijzen voor TOOS Eerste prijs voor N.A.S. UITVAARTVERZORGING De wedstrijd Jubileumactiviteiten bij voetbalvereniging "Waddinxveen" "Ex-International" Veronica Artiesten Team Hart van Holland/28 mei 1997 pagina 7 KWEKf GEEN KOOPAVOND pnnr Herard Verheiien Zevenhuizen - Tijdens een trip door Noord-West Europa combineerde de damesvolleybalploeg van de Univer sity of Northern Iowa uit de Verenigde Staten toeristische bezoeken met het spelen van wedstrijden tegen Europe se teams van topniveau. Het bezoek aan Nederland begon met het fameu ze buitentoernooi in Sint Anthonis in Noord Brabant. Van daar reisde het gezelschap via de Deltawerken naar Den Haag voor een bezoek aan het Vredespaleis. Na de rondtour door de Residentie ging het vorige week woensdag oostwaarts richting Zeven huizen. Daar werd een karakteristiek stukje Nederland aangedaan: de Mo lenviergang. En wat het sportieve ge deelte betreft kwam het universiteits team terecht bij het Zevenhuizense Rentokil-ZVH. Met het oog op de her denking van de Marshall-hulp wilde Zevenhuizen de Amerikaanse gasten zo gastvrij mogelijk onthalen. Dit ge beurde in de vorm van een sportmaal- tijd in het dorpshuis Swanla en het onderbrengen van de ploeg van coach Dr. Iradge Ahrabi-Fard (tijdens het regime van de Sjah van Perzië twee jaar minister van sport) in gast gezinnen. Die woensdagavond vond de kracht meting plaats tussen het hoogste da mesteam van Rentokil-ZVH en de "Head Coach of the Women's Volley ball". De wedstrijd kende een bijzonder ver loop; de Amerikanen wensten met permanente wissels in het achterveld te spelen, aangezien hiermee in de VS wordt geëxperimenteerd. Hierdoor heeft men constant de lange speel sters aan het net en kan men regelma tig enkele rotaties naast het veld uit rusten. Scheidsrechter Niek de Koot- er kon hiermee goed overweg en voel de de wedstrijd goed aan. De gasten verdedigden veel bovenhands en ver kleinden hierdoor het speelveld. ZVH had hier weliswaar enige moeite mee (vrijwel elke tactische bal werd ver dedigd), maar de sterke service en een goed blok bracht de eerste set overwinning met 15-9 naar Zevenhui zen. Met name het middenblok van de gas ten was matig verzorgd en ook de tweede set werd met 15-8 een duidelij ke thuisoverwinning. Gelegenheids- coach Piet Bijl zette alle wisselspeel sters in, ook de jeugdige Joske Lucas- sen van Sille Jupiter uit Oudewater die komend seizoen in Zevenhuizen speelt. De derde set kende een span nend verloop; de Amerikanen brach ten veel vechtlust in de wedstrijd en haalden deze set met 15-17 binnen, evenals de vierde met 13-15. Voor coach Piet Bijl waren snelheid, vecht lust en kracht de meest opvallende kenmerken van het Amerikaanse spel. De vijfde set werd met optimale concentratie van ZVH, de sterkere ploeg, met 15-8 winnend afgesloten. Coach Iradge was met name onder de indruk van de jeugdige speelsters en bood hen op voorhand een verblijf aan de universiteit in Iowa aan; "we betalen alles voor jullie, behalve je zakgeld en de retourticket". Voorals nog wensen de jeugdige talenten hier te blijven om met Topvolleybal Rot terdam hun sportieve ambities trach ten te realiseren. Moerkapelle - Op dinsdag 3 juni krijgt de v.v. Moerkapelle bezoek van de profvoetballers van het Rotterdamse Sparta. Spana wordt die avond ge coacht door oud-international en oud-Spartaan Adrie van Tiggelen. Evenals twee jaar geleden zal de vol tallige Sparta-selectie op sportpark "De Wilde Veenen" te aanschouwen zijn, want in Moerkapelle sluit men het seizoen officieel af. Edward Met god, jarenlang Sparta keeper, zal z'n laatste wedstrijd spelen (hij wordt trainer van het Haarlemse EDO) even als de naar Vitesse vertrekkende Car los Fortes. Verder zullen gerenom meerde eredivisie spelers als Gerard en Dennis de Nooyer, ex-Ajaxieden als Rob Alflen en Alfons Groenendijk en getalenteerde spelers als Arjan vqn der Laan en Dennis Krijgsman acte de présence geven. De Moerkapelle spe lers zullen er alles aan doen om de 0- 14 uitslag van twee jaar geleden te verbeteren en proberen om minstens eenmaal te scoren. De F1 en F2 pupil len spelen een voorwedstrijd tegen de F1 en F2 pupillen van Groeneweg (aanvang 18.15 uur). De wedstrijd Moerkapelle - Sparta begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Moerkapelle - Zaterdag 24 mei zijn twee groepen van Gymnastiekvereni ging Tarzan uit Moerkapelle naar de Jeugd-Regiowedstrijden in Bodegra ven geweest. De meisjes kwamen in actie op de evenwichtsbalk, lange mat en mini- trampoline. Zij behaalden een eerste plaats. De jongensgroep die zijn kun nen liet zien op de mini-trampoline, rekstok, brug en lange mat, behaalde eveneens een eerste prijs, maar ver dienden ook nog eens een beker, door als groep het hoogste cijfer te behalen op het onderdeel rekstok. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 31 mei zijn de Regionale Kampioen schappen Turnen meisjes/dames in de E-lijn. Deze wedstrijd wordt geor ganiseerd door G.V. Hou-Vast Hazers- woude in samenwerking met G.V. Boskoop en zal plaatsvinden in de Landvliethal te Hazerswoude-Dorp van 9.00 tot 16.30 uur. Iedere belangstellende is hartelijk welkom; de toegang is gratis. Bodegraven/Waddinxveen - Zaterdag 24 mei hebben in "De Sporthoeve" in Bodegraven de jaarlijkse Turnregio- wedstrijden plaatsgevonden voor de recreatieve turner of turnster tot 12 jaar. De volgende ploegen lieten hun kunsten zien: Heres Bodegraven, Bos koop uit Boskoop, NAS uit Benthui zen, OKK Nieuwkoop, UD1 Zwammer- dam en ook TOOS uit Waddinxveen. Een deelnemende groep moest mini maal uit 6 personen bestaan. Voor de meisjes was er een trampoli- nesprong, een lange matoefening en een balkoefening te turnen. Dit alles was volgens de voorgeschreven oe fenstof. Er werd niet gestreden voor een eer ste, tweede of derde plaats maar ie dereen met een puntentotaal van 22.00 of hoger behaalde een eerste plaats. Tussen de 18.00 en de 20.00 punten had men een tweede plaats en bij een puntentotaal van 18.00 of lager kreeg men een derde plaats. Van TOOS deden 35 meisjes mee ver deeld over 4 groepen, TOOS I haalde 21.76 punten en een 2e plaats, TOOS II haalde 23.31 punten en een le plaats, TOOS III haalde 22.84 punten en een le plaats en ook groep IV haalde een le plaats met 23.47 punten. Zevenhuizen - Op zaterdag 24 mei werden in sporthal "De Sporthoeve" in Bodegraven de Jeugdregiowed- strijden van de Regio Gouda gehou den. Gymnastiekvereniging O.S.S. was vertegenwoordigd met drie meis- jesgroepen en een jongensgroep. On der leiding van Lien Dullaart, Marga Walter en Cor Uithoven werd er door de meisjes en jongens goed gepres teerd. Uitslagen: meisjes O.S.S.l 23.15 pun ten; O.S.S.2 23.26 punten; O.S.S.3 23.97 punten; jongens O.S.S. 22.13 punten. Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen - Op zaterdag 7 juni wordt de finaleavond gehouden van het bedrijfsvolleybaltoernooi. Aan vang 17.00 uur. De volgende poules komen die avond in actie: Poule 1J. vd Knaap, Boers, dorpshuis Swanla, Gemeente 1poule 2: vd Kooij rozenkweker, Albert Heijn, Ron Meyer zonwering, Gerritsen en Es- huis 1; poule 3: VOO/Bemi, Spruitjes, Autobedrijf Eindhoven, Boode Bui zen; poule 4: van Dorp, Knaap Mo- duulwoningen, Perdijk Makelaardij, De Lordd; poule 5: Bouwbedr. AP vd Knaap, J. Mohle Transport 2, Politie, Boode Tweewielers; poule 6: NVM2, Veerman Verzekeringen, Gemeente 2, De Zwaluw; poule 7: J vd Wel 2, De Zevenster 2, CNS de Eendragt, R vd Bosch; poule 8: Bouwbedrijf de Graaf, Telematch 1Bouwbedr. AP vd Knaap 1, Boode Auto; poule 9: Telematch 2, Rabobank 1, 't Karrewiel, ETB Ben- ning; poule 10: Gerritsen en Eshuis 2, Rabobank 2, J. Mohle transport 1, Unive de IJssel; poule 11: Kreder, Brandweer, NVM2.A. en W. Tas; poule 12: Het Mekka, J. vd Wel 1, De Zevens ter 1. Boskoop - Op zaterdag 31 mei wordt de 7e ITC Flora-run gehouden. De ITC Flora-run is een wedstrijd- en presta tieloop over tien kilometer. Terwijl de ouders aan het hardlopen zijn, wordt er een KIDS-run georganiseerd over 1200 meter voor kinderen. De start is om 13.30 uur op het 1TC- terrein. Eerst worden er twee kleine ronden over het ITC-terrein, langs het publiek gelopen, waarna de route via de Roe mer, Loete, Compierenkade, Burg. Smidweg en Voorweg weer terug naar het ITC-terrein.' De organisatie is in onderhandeling met John Vermeulen om de nodige strijd te leveren aan de regiolopers. John Vermeulen is een atleet die al vele kampioenschappen, zoals Olym pische Spelen, WK en NK achter de rug heeft. Ook Samoei Kiplagat heeft toegezegd (3e bij de Woerdense City run met een tijd van 30.24) naar Flora run te komen. Voor de wedstrijd zijn ook diverse regiolopers uitgenodigd, waaronder Fred van Zoest, jan de Jong, Bert Kos ter van AV'47 en de oud leden Mark Hilbers en Ed van Gemeren. Benthuizen - Gymnastiekvereniging N.A.S. heeft op 24 mei met twee meis- jesgroepen meegedaan aan de regio wedstrijden van de K.N.G.B. N.A.S. I meisjes 8-9 jaar, onder leiding van Marian van der Wel was aanwezig met Nanda Bakker, Mariëlle Blijleven, Robert Everts, Lizzy Konings, Ellen de Lange, Imke van Nugteren, Ly-Ann O' Brien, Eline Rote, Marloes van Rumpt, Denise Schneider, Steffie Bregman. Nikki ten Bokkel Huinink, Frya Coe- nen, Cecilia van Dorp, Debora Everts, Manouk van der Heuvel, Frida de Pleyt en Mereke Wijsman. Zij behaalden een gemiddelde van 22.39 punten. N.A.S. II meisjes 10-11, onder leiding van Teus van Vliet was aanwezig met Lizet van den Berg, Lisabel Everts, Martine Heetman, Larissa van der Heijden, Sandra de Pleyt, Mirjam Kamphuis en Anique Vermeulen. Zij behaalden een gemiddelde van 22.96 punten. Iedere deelnemer ontving een diplo ma met daarop vermeld de score op balk, mat en sprong. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Vanwege de viering van het 75 jarig bestaan zijn bij voetbalvereniging "Waddinxveen" in het pinksterweekend vele activitei ten gestart. De wedtrijd tegen de ex-internationals wera op zateraag zi mei gespeeta. In dit weekend is het toernooi voor A- en B-junioren gespeeld. Aan dit toernooi werd ook deelgenomen door de vereniging Spartak Pelhrimov uit Tsjechië. De sporters uit Pelhrimov arriveerden op vrijdag 16 mei in Waddinxveen. In totaal wa ren er zo'n 45 personen uit Pelhrimov te gast bij gastgezinnen. Op zaterdag 17 mei en op tweede Pinksterdag 19 mei werd het toernooi gespeeld. De Pelhrimovgasten gingen in zowel de A- als de B-klasse met de eerste prijs naar huis, alsmede de wisselbeker. Zij zullen dus volgend jaar deze trofee moeten verdedigen. Naast het voetbaltoernooi hebben de gasten nog vele uitstapjes gemaakt, zoals een molen, een sluis en de Noordzee stonden op het programma en ook een bezoek aan de Arena in Amsterdam. Bij dit bezoek van de voetbalvereniging Spartak zijn vele nieuwe vriendschapsbanden ge smeed. Op zaterdag 24 mei is de wedstrijd tussen de w "Waddinxveen" en "Ex- Internationals" gespeeld. Vele beken den betraden het veld van de Wad- dinxveense club, zoals Frank Rijk aard, Mario Been, René van der Gijp, René en Willie van der Kerkhof en Arie Haan. Mede door deze spelers van formaat stond de Waddinxveense club een zware middag te wachten. Na de aftrap van burgemeester Jonkman werd de wedstrijd dan ook in het voordeel van de Ex-Internationals be slist met 11-1. Op 7 juni komt het Veronica Artiesten Team op bezoek. Dit team, waarvan de namen van de deelnemers nog niet bekend zijn zal een wedstrijd spelen tegen een combinatie van de v.v. Wad dinxveen. Inmiddels heeft ook de eerste trek king plaatsgevonden van de superlo terij. Op 7 juni vindt de laatste trek king plaats, waarbij een Ford Fiesta een nieuwe eigenaar zal krijgen. Naast deze auto worden nog een groot aan tal andere prijzen verloot, zoals een personal computer, een videocame ra, juweliersbonnen, een videorecor der, een dames- of een herenfiets en nog vele andere prijzen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7