Afronding EHBO-cursus Bloed doet leven Lev* ..nhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda Sponsor-step-actie en braderie voor kindertehuis in Bolivia om bij te blijven. Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Hermann van den Berg Cornelis Krijgsman aa 12 Hart van Holland/4 juni 1997 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Medische weekenddienst Familieberichten HERMANN VAN DEN BERG Door Sylvia van Doornen Zevenhuizen - Op dinsdagavond 27 mei werd het laatste onderdeel van de EHBO-cursus afgerond in de Brand weerkazerne. Vanaf 19.15 uur namen achttien kandidaten deel aan het exa men 'reanimatie' waarbij hun theore tische kennis en het toepassen van uitwendige hartmassage en beade ming werden beoordeeld. Omstreeks 22.30 uur werd bekendgemaakt dat alle deelnemers ook voor dit onder deel waren geslaagd. Opgelucht en eindelijk verlost van de zenuwen kre gen zij toen weer wat meer praats. Tegen dit laatste onderdeel werd na- melijkhet meest opgezien; reanimatie wordt immers toegepast wanneer een stilstand van de bloedsomloop is ge constateerd en het slachtoffer dus kli nisch dood is. Al eerder slaagden alle deelnemers voor de basiscursus EHBO, verzorgd door EHBO Nederland afdeling Ze venhuizen, waarmee zij reeds in ja nuari 1997 startten. Opvallend is dat voornamelijk vrouwen aan de cursus hebben deelgenomen; velen van hen wonen in een kinderrijke buurt, heb ben zelf vaak meerdere kinderen en constateren regelmatig dat men slechts over weinig kennis beschikt wanneer men direct moet handelen bij een ongeval. Onder leiding van mevrouw Metselaar, kaderinstructri- ce van het Oranje Kruis, werden tij dens de basiscursus verschillende handelingen geleerd zoals het vrijma ken en vrijhouden van de ademweg bij een bewusteloze, beademen, het dichtdrukken van slagaders bij slag aderlijke bloedingen, het aanleggen van dek- en wonddrukverband en eer- Alle kandidaten halen opgelucht adem nu zij ook voor het examen 'reanimatie' zijn geslaagd. ste hulp bij verslikking, flauwte.^ shock, brandwonden, kneuzingen en botbreuken. Verder werd er kennis opgedaan over de bouw en het func tioneren van het menselijk lichaam. Bij het examen voor het Eenheidsdi ploma EHBO op 3 en 8 april, werd beoordeeld of de kandidaten de leer stof praktisch en theoretisch beheer sen. Verder werd gelet op de geschikt heid van de persoon om in de praktijk als EHBO'er op te treden. Na het exa men stroomden alle geslaagde kandi daten door naar de cursus 'verband leer', waarbij alle praktische en theo retische kennis van de verschillende soorten verbandmiddelen, spalken en eerste hulp bij kleine ongevallen werd bijgebracht. Ook voor het tenta men behorend bij dit onderdeel slaagden alle kandidaten. De gediplomeerde EHBO'ers zullen als hulpverlener worden ingezet bij evenementen die in Zevenhuizen worden georganiseerd. Om het diplo ma en de aantekeningen ook in de toekomst geldig te houden, dienen de EHBO'ers jaarlijks minimaal acht her halingsavonden te volgen. Wie infor matie wenst over de nieuwe opleiding EHBO in Zevenhuizen, kan contact opnemen met A. de Vos, Knibbelweg, telefoon 0180-631376. Moerkapelle - De moderne genees kunde is zonder de beschikbaarheid van bloed ondenkbaar. Daarom is het een groot voordeel voor de patiënten in ons land dat gezonde mensen tel kens weer bereid zijn drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed af te staan. Alleen omdat er zoveel bloeddonors zijn is het mogelijk dat; - er meer dan 2.000 transfusies per dag kunnen wor den gegeven bij operaties en ter be strijding van ziekten; - er dag en nacht in alle ziekenhuizen oplossingen van bloedplasma-eiwitten gereed staan om acuut bloedverlies bij slachtoffers van ongevallen te kunnen bestrijden; - er gevriesdroogde preparaten en bloedstollings-eiwitten beschikbaar zijn, waardoor patiënten met bloeder- ziekten een bijna normaal leven kun nen leiden. Elk jaar wordt de behoefte aan bloed en bloedproducten groter, waardoor er ook steeds meer nieuwe donors nodig zijn. Iedere gezonde volwassene van 18 tot en met 69 jaar kan donor worden; men kan zonder risico makkelijk drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed missen. Elk mens heeft 5 a 6 liter bloed en na de bloedafgifte maakt het lichaam snel - binnen enkele weken - weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt bij elke donor vooraf nagegaan of zijn/haar gezond heid het geven van bloed toelaat door middel van een keuring. Iedereen zou zich moeten afvragen waarom hij/zij nog geen bloeddonor is; immers men kan plotseling zelf ook eens een transfusie met bloed of een bloedproduct nodig hebben. Het Rode Kruis in Moerkapelle stelt allen die bloed willen en kunnen ge ven in de gelegenheid dit te doen op woensdag 11 juni van 19.00-21.00 uur in het gebouw Moerveen, Herenveen 13 Moerkapelle. "Oh, Zevephuizen: Iedere zaterdagvan 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Zaterdag 14 juni: Brunch Wereldwinkel t.b.v. vaderdag terras op dorpsplein van 10.00 tot 13.00 uur. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. 4 juni: 14.00 uur: kinderkoor; 10 juni: 10.00 uur: kralenboompjes verkoop; 12 juni: 14.00 uur: uitverkoop kleding; 14 juni: 10.00 uur: modeshow Zeven Muzen 18 juni: 14.00 uur: Oudhollands spelmiddag ƒ5,-; 24 juni: 14.00 uur: koffieinloop met verrassing. AMBO: Spelmiddagelke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: geen soosmiddagen in juni! Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30uur: 13en27juni;Gymnastiek:gebouwger.kerk dinsdag9.30,10.15en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur; Zeven Muzen: Zaterdag 7 juni: 14.00 uur stadsgehoorzaal Vlaardingen: balletuitvoering Zevenhuizense ballerina's; Zaterdag 28juni: 16.00 uur: geref. kerk:slotuitvoe- ring alle instrumenten. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 6 juni, 20 juni, 4 en 18 juli. Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: Woensdag 11 juni: Bloedafname Rode Kruis 16 tot 20 juni: Fietsvierdaagse voetbalvereniging Moerkapelle; start bij de ^kantine van 18.15-18.45 uur. Zevenhuizen - Zaterdag 7 juni is de finaleavond en uitreiking van de prij zen. De muziek op deze avond wordt verzorgd door de Blue Boys. De toe gang is gratis, ledereen is van harte welkom. Zevenhuizen - Vrijdag 6 juni om 20.00 uur is weer een avond klaverjassen en jokeren van Vogelvereniging Zang Kleur in het clubhuis aan de Zuidpias weg. Iedereen is welkom. Op 11 juni zijn Jan en Jeanne 50 jaar al een gelukkig paar. Van harte gefeliciteerd Judo: Danny met de 1e prijs je hebt weer een grote beker gewonnen. Opa en oma verhoef Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur ds L. Romein, Zoetermeer. Oud Verlaat 10.00 uur ds J. v Lam- balgen, Schiedam. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 11.00 uur: jeugdkapeldienst; 18.30 uur drs J.H. Langelaar, Boskoop. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur dr J. Buit kamp. R.K. 10.15 uur dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds M.B. vd Ak ker, Nwka/d IJ; 18.30 uur ds P. Kolijn, Krimpen a/d IJ. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 7 juni: dokter R.P. Rens- sen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010-5214085. Zondag 8 juni: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 079-5931687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur): Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, 079 5932149 (18.00-20.00 uur). God is getrouw, zijn plannen Jalen niet Gez. 304 In het vertrouwen dat de Heer ook nu zijn en onze Herder wil zijn, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve, zorgzame man, onze lieve vader, schoonvader, zorgzame opa, mijn zoon, schoonzoon, onze broer, zwager en oom 13 januari 1931 1 juni 1997 Agaath van den Berg-Hoogendoom Raymond en Marianne Ben Anne Mirte Yvonne en Cees L.H.A. van den Berg-Meijer A. Hoogendoorn-van der Neut en verdere familie Coymansstraat 10 2751 AB Moerkapelle Er is gelegenheid tot afscheidnemen woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen. De dienst van Woord en Gebed, die geleid zal worden door de weleer waarde heer Ds G. J. van Beet, zal worden gehouden op donderdag 5 juni 1997 om 12.00 uur in de N.H. kerk. Dorpsstraat te Zevenhuizen. De teraardebestelling zal aansluitend omstreeks 13.30 uur plaatsheb ben op de begraafplaats "Westhage", Akkerweg 84 te Moerkapelle. Geen bloemen. mmsmmsmrnrnrnrnmimmmMimmmm Met veel verdriet moeten wij u berichten dat zondag 1 juni 1997 is overleden. Wij wensen zijn vrouw en verdere familie erg veel sterkte toe. Het Oranje Comité Moerkapelle Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Jesaja 43 vers lb Bedroefd, maar dankbaar dat wij hem zolang mochten behouden, geven wij u kennis dat in alle rust van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader, grootvader, overgrootvader, broer, zwager en oom in de leeftijd van 80 jaar. K. Krijgsman-van der Wiel Ali Aad en Rosita Elly en Leo Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie 1 juni 1997 De Bongerd 43 2761 TS Zevenhuizen Mijn man, onze vader en opa ligt opgebaard in de rouwkamer van bejaardencentrum "De Zevenster", Leliestraat 3 (ingang Schoolstraat 18), Zevenhuizen. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag 4 juni a.s. van 19.30 tot 20.15 uur. De rouwdienst wordt gehouden donderdag 5 juni om 10.30 uur in bovengenoemde rouwkamer. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de Algemene begraafplaats te Zevenhuizen om ongeveer 11.20 uur. Vertrek van "De Zevenster" om 11.00 uur. Zevenhuizen - Op zaterdag 7 juni zal op het kerkplein van de Nederland Hervormde Kerk een actie worden gehouden met als doel zoveel mog J geld bijeen te brengen voor het realiseren van een kindertehuis m Bon De gehele dag zullen nabij het kerk plein activiteiten plaatsvinden. Zo zal om 7.00 uur worden gestart met een sponsor-step-actie die maar liefst twaalf uur gaat duren. In die tijd zullen diverse groepen van de Gemeente, zoals leden van het kerkbestuur, van de Commissie Wereld-diaconaat, Zendev, de Jeugddienst-commissie, de koffiebar en de oudste kinderen van de zondagsschool, zich laten sponsoren en op een step zo veel mogelijk rondes door het dorp gaan rijden. De route is als volgt: Kerkplein, Dorpsstraat, Burg. Boerstraat, Een- drachtsweg, Lange Zijde, Dorpsstraat en terug naar het kerkplein waar van deelnemer wordt gewisseld. Naar ver wachting zullen in totaal ongeveer 150 rondes worden afgelegd op de volwassenen-step, die voor de veilig heid is uitgerust met schijfremmen en ter beschikking wordt gesteld door een fietsenhandelaar. Na afloop zal de step aan de hoogste bieder worden verkocht. Verder zal een kleine braderie wor den gehouden waar allerlei uit Bolivia afkomstige spullen verkrijgbaar zijn. Voor de kinderen zullen verschillen de bezigheden worden georganiseerd en onder het genot van een kop koffie of glaasje fris kan men even uitblaze^ op het speciaal voor deze gelege heid aanwezige terras. Uiteraard kan men zich tijdens a actie-dag laten informeren over bouw van het kindertehuis in Bom De Nederlands Hervormde N steunt sinds één jaar de initiatie mer van het project, de Nederlan familie Altena, die in Bolivia al ee een kindertehuis heeft weten te r sejren. Naar aanleiding van de be nissen van deze in Bolivia woona 11 ge familie en hun enorme enthou me, is met ondersteuning van de missie Wereld-diaconaat ƒ15.000,- door de kerk opgebrac Eerder werden een oliebollen- gehouden door de jeugdclubs, gip dierenbeeldjes verkocht door dagsschool en collectes gehou j de kerk. Ook alle opbrengsten v actie-dag van komende zaterdag, len volledig beschikbaar w°rJ steld voor het tweede, reeds bouw zijnde kindertehuis vand lie Altena, waarvan het k°t>tenP ne in totaal zo'n ƒ27.000,- bedraagt- tehuis zal in de toekomst on geborgenheid en een Iiefdevo zorging bieden aan circa - kinderen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 12