Politieberichten De Fotoclub ligt op 8 juni voor Pampus ieuws u Natte voeten voor vrijwilligers van zwembad 'De Hazelaar' Josti band Bridgedrive Voor het betere timmerwerk ga je naar de vakman Love'70 eert kampioensteam Balletoptreden stadsgehoorzaal Vlaardingen Opbrengst collecte Leprabestrijding India Dertigste Benthuizer avondvierdaagse Grote rommel- en antiekmarkt Uitslag Zevenhuizense kindeijury Hart van Holland/4 juni 1997 pagina 15 Benthuizen Uitslag Zevenhuizen Landelijke uitslag Prijzen InAnr Svlvia van Doornen iHazerswoude dorp - Op maandag avond 26 mei werden op gepaste wijze leen aantal vrijwilligers van de onder- Ihoudscommissie van openlucht- |zwembad 'De Hazelaar' ontvangen |vooreen feestelijk maal. Deze vrijwilli gers hebben zich gedurende het win terseizoen intensief beziggehouden |met de verbouwing van het winkeltje |in het zwembad. Door de dames van kassa- en kantine-commissie, ver- |kleed als serveerster compleet met Ischortje en zwemvliezen, werden zij lomstreeks 19.30 uur bij de ingang van |de zwembad welkom geheten. Tot |hun grote verbazing werden zij ver- volgens verzocht schoenen en sokken |uit te trekken en aan de feestelijk ge- |dekte tafel in het peuterbad plaats te |neraen. Hier kregen zij, als dank voor |de geslaagde verbouwing, de enige Iechte 'Hazelaar-cocktail' geserveerd, Igevolgd door een diner dat door de [dames, met behulp van de 'chefkok' en zijn maatje, werd samengesteld en [bereid. De verbouwing van het winkeltje start- lie in september 1996 en omvatte on- der andere het maken van een geheel [nieuwe, meer praktische indeling. Verder werden het keukenblok en de tegels vervangen en werd het winkel- tjevan vloer tot plafond grondig opge- knapt. Reden van de verbouwing was t het voormalige interieur van het winkeltje niet meer voldeed aan de huidige eisen. Gezien het beperkte budget van het zwembad waren de forse kortingen op leveringen die veel bedrijven toekenden, zeer welkom. De verbouwing was gereed toen het zwembad op 2 mei in verband met het nieuwe seizoen, voor publiek werd opengesteld. Het winkeltje werd offi cieel geopend door Jan van der Linde, één van de vrijwilligers die van grote betekenis is geweest. Sinds de gemeentelijke herindeling in 1992 draait zwembad De Hazelaar ge heel op zo'n tweehonderd vrijwilli gers. Het verouderde zwembad zou indertijd gesloten worden vanwege de hoge onderhoudskosten. Omdat sluiting van het zwembad, met name door de jeugd als zeer negatief werd ervaren, waren het vooral ouders maar ook opa's en oma's die de han den ineen sloegen, met als resultaat dat het zwembad behouden kon blij- [Verkeersongeval met letsel [Zaterdag 31 mei zijn twee personen [gewond geraakt bij een verkeersonge- [val op de Hoogeveenseweg te Bent- huizen. Een 28-jarige inwoner van [Boskoop reed omstreeks 6.20 uur met [zijnauto over de Hoogeveenseweg in de richting van Benthuizen. Vermoe- delijk met te hoge snelheid raakte de man met zijn auto in de berm, ramde een brug en belandde in de sloot. De bestuurder en zijn 25-jarige passagier uit Alphen aan den Rijn werden met inwendig letsel overgebracht naar het Langeland ziekenhuis te Zoeter- meer. Daar de bestuurder alcohol had gebruikt, werd bij hem een bloed proef afgenomen. |Vlaardingen/Zevenhuizen - Zaterdag juni treden de balletleerlingen van de Zeven Muzen op in de stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Het begint I om 14.00 uur en de toegang is 15,=. Kaarten zijn verkrijgbaar tijdens de balletlessen op maandag van 16.00 tot '""10 uur. I Iedere twee jaar organiseert Nancy iTamminga, de balletjuffrouw van de I culturele stichting De Zeven Muzen, I voor haar Zevenhuizense ballerina's I een groots opgezette balletvoorstel- ling op een echt groot podium. Voor I een aantal dansers wordt dit het der- 1 de grote optreden. Naast de circa 50 danseressen uit Zevenhuizen doen ook de leerlingen van Nancy's eigen dansschool mee. In totaal doen aan deze monsterproductie 180 dansers mee, variërend in leeftijd van 4 tot 40 jaar. Het eerste deel bestaat uit een klas siek kinderballet. Het verhaal, "De vliegende koffer", en de choreografie zijn van Nancy Tamminga. Het is een verhaal dat zich afspeelt in een koffer winkel, waar een koffer wordt gekocht die geheime krachten blijkt te heb ben. Na de pauze worden diverse dansstij len op het podium gebracht, zoals modern, hip-hop, jazz en klassiek. De finale wordt ingezet door vijf drum mende jongens van een Braziliaanse samba-band op percussion. I 'Koerkapelle - De leden van de Foto- hobbyclub in Moerkapelle gaan weer I een unieke Fototocht organiseren. Op I ®)uni gaan zij het Forteiland Pampus I bezoeken. Pampus is in 1895 gebouwd in het 1Jmeer bij Muiden als een van de 42 ^estingwerken om Amsterdam tegen I aanvallen te beschermen. Pampus Was heel vroeger een zandplaat, waar- lover de volgeladen V.O.C.-schepen getild moesten worden, voordat zij I /"sterdam konden bereiken. Omdat ?e wachttijden lang waren, liet de ;lemanning alvast eten en drinken aan J oord brengen (zodoende lagen zij en figuurlijk "voor Pam- IPusTijdens de Eerste Wereldoor log waren soldaten gelegerd op Pam pus en in de Tweede Wereldoorlog heeft de vijand het fort bezet. Sinds 1990 is het eiland eigendom van de Stichting Pampus, die zich bezig houdt met de restauratie en de toe gankelijkheid van het eiland. De leden van de Fotoclub zullen op 8 juni met een veerboot vanuit Muiden het eiland bezoeken. Men vertrekt om 10.00 uur van de parkeerplaats Op Moer. Ook niet-leden en andere be langstellenden kunnen (met of zonder fototoestel) mee met deze tocht. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de voorzitter van de Fotoclub Beppie Roos, telefoon 079-5932372. sml Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam zaterdag 31 mei deel aan een wedvlucht vanuit Creil, 342 kilometer. In concours wa ren 455 duiven, die om 7.00 uur gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.05 uur bij C. Nobel, die een snel heid had gehaald van 1117 meter per minuut, 67 kilometer per uur. De laat ste 114e prijsduif was 45 minuten la ter thuis. Uitslag: 1-2-5-8. C. Nobel, 3. Joh. Breedijk, 4-6. Joh. Stofberg, 7. D.C. den Hertog, 9. B. Hertog, 10. C. Zweere, 11. E.P. Verschoor, 14. R. Brands, 15. Cor- ry en Jeroen, 19. Gebr. Breedijk, 25. C. van de Graaf, 28. J.S. Heykoop, 30. Joh. Wiltenburg, 31. N. Koppenaal, 32. B. Koole, 34. P.D. van Kranenburg, 39. C.P. Edeling, 47. G. Brands Zn., 72. W. Hulzinga, 74. J. Hoevelaken, 89. J. van de Haak. Zevenhuizen-Moerkapelle - De collec te in Zevenhuizen-Moerkapelle voor Leprabestrijding in India heeft 1006,20 opgebracht. Namens het plaatselijke comité van Woord en Daad hartelijk dank aan allen die aan dit resultaat hebben meegewerkt. Boskoop - Op zaterdag 7 juni zal in de Rozenburcht in Boskoop het volgen de Pulspektakel plaatsvinden met dit maal als thema Pul stript. Pul heeft als band ditmaal de vijf mansformatie Never 2 Much geconcentreerd. Toe gang a 15.-. Het feest begint om 21.00 uur. Benthuizen - De Benthuizer avond vierdaagse wordt gelopen van maan dag 2 juni tot en met vrijdag 6 juni over een afstand van 10 kilometer per avond. De kinder avondwandeling vindt plaats op woensdag 4 juni over een afstand van 5 kilometer onder bege leiding van het Scouting orkest 'De Schouw'. Dit is tevens de inhaalavond voor de 10 kilometer. Kinderen onder 10 jaar mogen alleen onder begelei ding meelopen. De voorinschrijving vindt plaats op vrijdag 30 mei, van 19.00 uur tot 21.00 uur in 'De Tas' (wandelkaart mee brengen). Deelnamekosten 5,= bij voorin schrijving of 6,= bij de start. De kosten voor de kinder avondwande ling bedragen 3,50. Iedere avond wordt er gestart bij 'De Tas' van 18.30 - 19.00 uur. Vanaf 18.15 uur kan men zich laten inschrijven. Hazerswoude-Dorp - Dit jaar wordt er in Hazerswoude-Dorp een Bridgedri ve gehouden voor de Josti band. Dit evenement vindt plaats in 'het Dorps huis' op 20 juni om 20.00 uur. De Josti band bestaat alleen uit gees telijk-gehandicapten die muziek ma kelt: De opbrengsten van deze Drive worden gebruikt om nieuwe instru menten te kopen. Het inschrijfgeld bedraagt 10,= per persoon. Het is uiteindelijk voor een goed doel, en dit dient men te voldoen op de avond zelf. Aanmelden: T on Witteman, Melk weglaan 13, Hazerswoude-Rijndijk, 071-3413647; Ans van Nierop, Ridder van Montfoortlaan 10, Hazerswoude- Dorp, 0172-589624; Joost van Benne- kom, Westeinde 25a, Hazerswoude- Dorp, 0172-587356. De uiterlijke in- schrijfdatum is 13 juni. Iedereen is welkom. Hazerswoude-Dorp -Zaterdag 7 juni is er in Hazerswoude-Dorp een grote rommel- en antiekmarkt. Dit jaarlijks terugkerend evenement wordt ge houden op het Raadhuisplein en be gint om klokslag 9.00 uur. De op brengst is bestemd voor de aflossing van de inmiddels gerestaureerde Ne derlands Hervormde Kerk te Hazers woude-Dorp. Naast heel veel tweede hands goederen, waaronder kasten, bedden, glaswerk en bestek zijn er ook veel boeken, speelgoed, dier- en tuinbenodigdheden. Er is een grote bloemen en plantenhoek en er zijn vele soorten perkplanten te koop. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten, een kraam met zelfgebak ken koek en andere lekkernijen, een kraam met echte Limburgse vlaaien en oliebollen zullen ook dit jaar aan wezig zijn. Ook is er een kraam met zelfgemaakte handwerkartikelen. Voor groot en klein is er enveloppe- trekken met altijd prijs en voor de allerkleinsteiv.een draaischijf. Even als voorgaande jaren is er wedstrijd sjoelen en eer is een grote verloting met mooie prijzen. Een ieder wordt uitgenodigd om 7 juni te komen en bij slecht weer wordt er uitgeweken naar de Avantihal aan de Sportparklaan, eveneens te Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen - Op zaterdag 1 februari ging de kinderjury van start en tot en met zaterdag 24 mei konden de top vijf lijstjes worden ingeleverd. Deze groots opgezette leesbevorde ringsactiviteit werd dit jaar voor de tiende maal georganiseerd door de samenwerkende openbare bibliothe ken en de stichting CPNB. In totaal duiken zo'n 40.000 kinderen in Neder land in de boeken om mee te bepalen welke auteurs de prijzen van de Ne derlandse Kinderjury winnen. Naast de landelijke uitslag is in Zeven huizen weer intensief gelezen om ook tot een plaatselijke uitslag te komen. Veel kinderen deden ook dit jaar mee, vooral in de leeftijdscategorie van 10 tot en met 12 jaar werden veel beoor delingsformulieren ingeleverd. In de leeftijdscategorie van 6 tot en met 9 jaar vonden de Zevenhuizense kinderen het boek van Hanna Kraan het mooist: "toveren met de boze heks", een nieu we serie avonturen van de boze heks en de dieren in het bos. Maar ook de boeken in de serie "De kinderen van de grote beer", van Carry Slee vielen erg in de smaak, onder andere de titels: "wiebelbiebeltanden" en "een kringetje van tralala", een serie vol verhalen over het schoolleven van een groep kinderen in de eerste groe pen van de basisschool. De kinderen van 10 tot en met 12 jaar kozen voor het boek van Thea Beek man, Saartje Tadema. Het verhaal van Saartje die moeilijke tijden beleeft als zij samen met haar broer in het 18e eeuws Amsterdam in een weeshuis terecht komt. Maar ook het griezel boek van J.R. Black de vampier ex press, scoorde hoog. Theo Engelen won bij de hoogste leef tijdscategorie, van 13 tot en met 16 jaar, met het boek "Moordzaak", een detective rond het onderzoek naar de geschiedenis van een textielfabriek. Tweede werd een echt griezelverhaal "Spiegelvrouw" van Theo Hoogstra- aten. Naast deze lokale uitslag volgt ook een landelijke uitslag. Deze wordt op zaterdag 21 juni bekend gemaakt tij dens een televisie-uitzending van de NPS, helemaal gewijd aan de landelij ke kinderjury en aan de schrijvers die hebben gewonnen. Zaterdag 21 juni om 16.30 uur, Nederland 3. Niet alleen de schrijvers van de kin derboeken van 1996 konden inde prij zen vallen, ook de kinderen die aan de kinderjury hebben meegedaan kun nen een prijs winnen. Door de spon sor van de landelijke kinderjury wa ren pasjes beschikbaar gesteld om aan de deelnemende kinderen uit te delen, het zogenaamde jurylidpasje. Op dit jurylidpasje staat een nummer. In de bibliotheek hangt een lijst met winnende nummers. Kom kijken of het nummer van je pasje overeen komst met een van die nummers. Mis schien maak je kans op een van de boekenbonnen of bioscoopbonnen die de sponsor heeft verloot onder alle kinderen in Nederland die heb ben meegedaan aan de kinderjury. Zevenhuizen - Voor alle soorten tim merwerk en het onderhoud van houtwerk in en om het huis is men bij aannemersbedrijf N. Hol Zn. al jarenlang aan het juiste adres. Het bedrijf werd in 1946 door grootva der Hol gestart en is in de loop der jaren overgegaan van zoon op zoon. Inmiddels zwaait de derde generatie er de scepter maar het ambachtelij ke vakwerk en de bijzondere service is als vanouds gebleven. Het bedrijf is gespecialiseerd in onder andere het repareren en vernieuwen van kozijnen en deuren, het vervaardigen van alle soorten binnen- en buitendeuren, het plaatsen van schuttingen en hekwerk en het aanbrengen van inbraakveilig beslag. Wie het bedrijf inschakelt, kan erop vertrouwen dat er optimaal re kening wordt gehouden met de per soonlijke wensen. Voor Aannemers bedrijf N. Hol en zn. is vrijwel alles uitvoerbaar en door de flexibele in stelling ervaren de cliënten een bij zonder klantvriendelijke en snelle service. Ook voor wie liever zelf aan Moerkapelle "ft eerstehe Moerkapelle l - Afgelopen zaterdag is I eerste herenteam van Love'70 uit I ib Pe"e' spelend in de tweede ,,(.se van de KNLTB tenniscompeti- u amPi°en geworden. De spelers Jljy Barendrecht, Dennis de Jager «■ri/ "essinS hebben loon naar fPn §ekregen. Na zeven zaterda- L ,z^oegen en knokken slaagden zij ten 6 ste wedstrijddag in de pun- ,i l00rsProng zodanig uit te breiden aaner ®een er,kel ander team meer I sPraak kon maken op de kam pioenstitel. Het kampioenschap in de tweede klasse houdt een automatische pro motie in naar de eerste klasse, de hoogste klasse ooit door een Love'70 team behaald. Nu al moesten de team leden spelen tegen officiële B-spelers, hetgeen duidelijk het hoge speelni- veau aangeeft. Dat het eerste Heren team de kampioenstitel voor de neus van deze sterke spelers wegkaapte geeft alleen nog maar meer glans aan de totale overwinning. de slag gaat, kan het bedrijf van grote betekenis zijn. Voor de doe-het-zelver levert het bedrijf alle benodigde ma terialen zoals hout, diverse plaatma teriaal en bevestigingsmaterialen, waarvan veel uit voorraad leverbaar is. Uiteraard kan alles ook, op de mil limeter nauwkeurig, op maat worden gezaagd en krijgt men desgewenst advies over ontwerp en manier van uitvoeren. Speciaal voor de doe-het-zelver is het bedrijf, dat gevestigd is aan de Een- drachtsdijk 3, op zaterdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Voor meer informa tie of het aanvragen van een vrijblij vende offerte: telefoon 0180-631137.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15