"Houd de V.B.O.K. Een rake klap voor Jan Droog op rails" Veel toeschouwers op Phaff-toernooi Reünie 't Reigerbos Feestelijke heropening Waddinxveense skatebaan Recordopbrengst Rommelmarkt Gereformeerde kerk Winst voor WSV-top 3 Ondernemerskring bezoekt Boode Dance Party met DJ Rick van Velthuijsen Familiebericlit HERMANN VAN DEN BERG De Jeugd en De Kleine Trompetter Jubileumprogramma Hart van Holland/4 juni 1997 pagina 17 (foto TZJ n nUnlion 7atorrlarf Zevenhuizen - Zaterdag 31 mei bestempelde Jan Droog met een rake klap de overeenkomst om ook dit jaar hoofdspon sor te zijn van het Open Jeugdtoernooi van Ten nisclub Zevenhuizen. Dat het 'Jan Droog Jeugdtoernooi' popu lair is onder de jeugdle den in de regio, blijkt wel uit het feit dat vele deelnemers van de vori ge editie zich reeds heb ben ingeschreven. De wedstrijdleiding, be- |j staande uit Maaike Belt- man, Frank Poorter. Marco Terpstra, Ewoud Verbakei en Jurian Duij- vestijn, verwacht ook dit jaar een recordaan tal inschrijvingen. Het jeugdtoernooi wordt ge houden van 6 tot en met 13 juli. Deelnemers kun nen zich inschrijven voor een van de twaalf categorieën, te weten jongens/meisjes single en dubbel voor de leeftijden tot en met 10 jaar, tot en met 12 jaar, tot en met 14 jaar en tot en met 17 jaar. Zondag 13 juli zal geheel in het teken staan van de finalewedstrijden, waar na de winnaars tijdens de prijsuitrei king in de bloemetjes worden gezet. Waddinxveen - Op 7 juni zal de V.B.O.K. (Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind) met een stand aanwezig zijn op de brade rie in de Dorpstraat in Waddinxveen. De V.B.O.K. heeft dit jaar als thema "Houd de V.B.O.K. op de rails". Door dat vorig jaar de actie voor een eigen opvanghuis centraal heeft gestaan is er voor het andere Werk minder aan dacht geweest. Vooral de Stationsre clame is vrij kostbaar, maar is eigen lijk wel erg nodig. Door deze reclame kloppen veel meisjes en vrouwen aan bij de V.B.O.K. "Zij worden op het goede spoor gezet" door deze recla me. De V.B.O.K. heeft als doelstelling on gewenst zwangere vrouwen en meis jes hulp te bieden. Deze hulp varieert van een gesprek met een maatschap pelijk werkster, tot en met praktische hulp zoals huisvesting, een babyuit- zet en dergelijke. Op de braderie zal de V.B.O.K aanwezig zijn met cadeau artikelen en zelfgemaakte kaarten. Er wordt een prijsvraag gehouden over thema "houd de V.B.O.K. op de Rails". Voor de kinderen zal er ook iets leuks te doen zijn. Waddinxveen - De skatebaan in Wad dinxveen was duidelijk aan vervan gingtoe. In het kader van het gemeen telijk jongerenbeleid zijn er finan ciële middelen vrijgemaakt waarmee de herinrichting ter hand kon wor den genomen. In gesprekken met de gebruikers van de skatebaan is een inrichtingsplan opgesteld. Vervol gens is in de eerste maanden van dit jaar het plan uitgevoerd. Op zaterdag 7 juni vanaf 12.00 uur is de spectaculaire opening van het Waddinxveense Skatepark aan de Dreef. Het feestelijke programma ziet er als volgt uit: Om 12.00 uur starten de wedstrijden inlineskate, skateboard en halfpipe-en street. Inschrijfformu lieren voor deze wedstrijden zijn ver krijgbaar bij de filialen van 'Verzijl sport' in Gouda en Waddinxveen. Om 12.00 uur beginnen tevens de demoi> straties van het Roces-team en kan iedereen, jong en oud, inline skates uitproberen onder deskundige bege leiding (voornamelijk fitness-ska- tes). Waddinxveen - De rommelmarkt van zaterdag31 mei heeft 48.000,= opge leverd. Dat is een record in het 16- jarige bestaan van dit evenement. Na aftrek van de kosten wordt de op brengst verdeeld onder goede doe len zoals een weeshuis in Roemenië, een bejaardentehuis in Argentinië. Ook de Gereformeerde kerk Wad dinxveen krijgt een deel van de op brengst. Dit record is gehaald dankzij de vele kopers, gevers, medewerkers en het ideale weer. Ondanks de goede verkoop zijn er spullen overgebleven. De kleding, speelgoed, bedden, boeken, gordij nen, kleden, schilderijen, orgels en een deel van de meubelen zijn opge haald door organisaties die het kun nen gebruiken. Het speelgoed gaat bijvoorbeeld naar Bosnië, de orgels gadn naar Polen en de gordijnen en kleden gaan naar het asielzoekers centrum. Wat overbleef is geschei den afgevoerd naar het afvalstation. De uitslag van de loterijen is als volgt: de molen kan worden afgehaald door de eigenaar van lot 799/geel, het pop penhuis is gevallen op 411/blauw en het ingelijste handwerk op 627/roze. De organisatie is blij met het resul taat. Niet alleen de opbrengst is be langrijk, het is ook een dag waarop ruim 200 vrijwilligers gezellig samen bezig zijn. Waddinxveen - Afgelopen donderdag 29 mei werd bij een grote opkomst de 13e ronde van de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvere- aiging afgewerkt. De 38 schakers streden voor de volle winst, van de 19 Partijen werden slechts vier remises Seteld. Aangezien door de top 3 de volle buit werd binnengehaald, werd bet gat met de rest nog groter. Koploper en aankomend kampioen -lansen had niet te klagen, aange zien tegenstander L. van de Haven de Partij simpel in winst had moeten beëindigen. van Woudenberg blijft het ijzer- sterk doen, door opnieuw de tweede plaats te pakken, waar al meerdere seizoenen sprake van was, door nu e niet geringe N. Dannis (8) simpel P een nulletje te zetten. Ook de volle u't voor L. Willemen (3), die even eens op een sterk seizoen kan terug- 'en. Slachtoffer van zijn dadendrang I j Kardol. Een puntendeling \v u tu.ssen L. Ellers (6) en J. Stam, p, Hennink (4) ging eraan tegen E. h ',P?e en na een lange opmars on H van DUeuwkerke de 10e plaats J»rang'ijst gepakt door nu na een e Partij J. van de Born een toon der te laten zingen. Hêsubtop positieve uitslagen voor Aan de Hoek, J. van Oort en J. Muit F/espectievelijk H. van Offeren, but en M. Moerland. In het middengedeelte puntendelin- gen tussen T. Kuiper en J. van de Heiden en T. Wiersma en A. Versluis. Overwinningen voor J. Markus, die alsnog verrassend T. Goor wist te verslaan en D.J. van Offeren die te sterk bleek tegen C. Alblas. Verlies deze ronde voor J. van Sandijk, die tegen middernacht na veel tegen stand zich toch moest neerleggen bij het betere spel van tegenstander F. Ritter. In de kelder van de schaakdivisie goede zaken voor J. van de Haven,d ie door zijn overwinning tegen P. van Offeren de onderste regionen wist te verlaten. Hetzelfde verhaal is van toe passing op G. Torenbeek, die het presteerde om A. Prins een verras sende nederlaag te bezorgen. Blijk baar de laatste weken is J. Ponsioen beter in vorm dan het gehele seizoen door nu A. Bos aan de zegekar te binden. H. Verwaal kwam niet verder dan de halve winst tegen H.E. van Offeren en C. Klaassen bleek te sterk tegen rode lantaarndrager L. Coe- vert. Voor hen, die willen blijven schaken, dus ook huisschakers, bestaat de mogelijkheid om na de komende drie competitieronden het spelletje te blijven spelen. Vanaf 19 juli gaat na melijk de zomerschaakcompetitie van start. Plaats van handeling is het Zuidhonk in de Zuidpias, iedere don derdagavond, aanvang 20.00 uur. Om 16.00 uur vindt de officiële knal opening plaats door Burgemeester F. Jonkman en wethouder mevrouw M.C. Wientjes. Deze opening zal ge volgd worden door de finales van de wedstrijden met de prijsuitreiking. Bovendien is er een wedstrijd voor het beste graffiti-ontwerp voor op de 'Vert'. Deelnameformulieren voor deze wedstrijd zijn te verkrijgen bij 'Ver zijl Sport' in Waddinxveen. Deze for mulieren kunnen op 7 juni bij de ska tebaan worden ingeleverd tot uiter lijk 15.00 uur. Om 18.00 uur start een feest op het evenemententerrein direct naast het skatepark waar een D.J. de muziek verzorgd. Verder zijn er live-optre dens van de Waddinxveense bands 'Lame art' en 'Tuesday girl'. Geschokt en diep bedroefd zijn wij I door het overlijden van onze beste vriend de vriendenclub Zevenhuizen - Op woensdag 18 juni organiseert de ondernemerskring een bedrijfsbezoek aan het bedrijf Boode, gevestigd op het Nijverheids centrum te Zevenhuizen. Gespecialiseerd in materialen en sys temen waarmee wereldwijd grond water wordt aangeboord en naar de oppervlakte wordt gebracht. Daar naast houdt men zich bezig met het leveren en de fabricage van beno digdheden voor het opsporen van vervuiling in de grond en/of in het grondwater. Door dit bezoek kunnen leden en ge-' nodigdheden kennis maken met de gespecialiseerde kennis van dit be drijf en de wijze waarop men in het buitenland opereert. Een van de activiteiten van de onder nemerskring is het bevorderen van de onderlinge band tussen de leden, waarbij men gebruik kan maken van eikaars vakmanschap en ervaring. In het afgelopen jaar bleken deze be drijfsbezoeken zeer succesvol, ook de bijeenkomsten met een spreker, een bekende Nederlander, of een spe cialist die een bepaald onderwerp uit het bedrijfsleven behandelt, werden heel goed bezocht. Op dit moment bekijkt het bestuur de mogelijkheden om een bepaald onderwerp in de vorm van een workshop te organise ren. Dit eveneens onder begeleiding van een deskundige, bijvoorbeeld op het gebied van logistiek, personeels beleid en dergelijke. Een dergelijke activiteit zou dan op een middag wor den gehouden, besloten met een hap je en een drankje, want gezelligheid en sfeer horen ook bij de onderne- merskring. De leden ontvangen hier over binnenkort nadere informatie. Voor informatie en opgave voor dit bedrijfsbezoek kan men terecht bij Els van Laarhoven: 0180-637301 of Willem Visser (vanaf 16 juni): 0180- 631554. Zevenhuizen - Op vrijdagavond 13 juni organiseert de jubileumcommis sie van De Kleine Trompetter, in sa menwerking met Ben Verburg, in La Baraque een Dance Party/Disco. De bekende Rick van Velthuijsen van Radio 538 is de DJ van die avond. De Dance Party is een onderdeel van het jubileumprogramma van de hon derdjarige De Kleine Trompetter. De jeugd is heel duidelijk aanwezig in het korps van de jubilerende vereni ging. Niet alleen als muzikant of in het tamboer en lyrakorps, maar ook in het bestuur en in de jubileumcom missie. De omzetting in de beginjaren negentig van fanfare naar harmonie is vooral voor de jeugd aantrekkelijk gebleken. Rose-Marie Molenaar is een van die actieve jonge mensen. Niet alleen in de organisatie van de Dance Party, maar ook voor het fami lieweekend van 21 juni moet heel veel geregeld worden. Ook in de samen stelling van het programma voor The Night of the Proms op vrijdag 5 sep tember en in alles wat daarbij te pas komt is Rose Marie actief. Naast de aanstaande Dance Party en The Night of the Proms zal dit jubi leumjaar besloten worden met de fi nale-avond in november waarbij Mar co Bakker zijn opwachting zal maken. Zevenhuizen - Toneelgroep Spekta kel speelt in november het blijspel "Zachtjes met de deuren". De groep is op zoek naar enkele nieuwe leden, liefst van het mannelijke geslacht, om deze en andere producties op de planken te brengen. Telefonische reacties kunnen ge richt worden aan de voorzitter Henk van Roon, telefoon 0182-613764. Zevenhuizen - Onder grote publieke belangstelling is afgelopen weekend op de velden van voetbalvereniging Groeneweg het tweede Phaff voetbal toernooi voor E-, F- en M-pupillen ge speeld. Het mooie weer zorgde er voor dat de bezoekers konden genie ten van de vele buitenactiviteiten. De vele kinderen vermaakten zich op het springkussen en op de storm baan, terwijl menig jonge bezoeker naar huis ging met een prijs gewon nen bij het clowngooien of de reuze sjoelbak. Dertig teams streden in zes poules om de hoogste eer. En telkens weer is het een schitte rend om, met name de F-pupi!len van 6 tot 8 jaar bezig te zien. Nog onbe kend met welke tactiek dan ook en met maar een doel voor ogen: de bal. Prachtige taferelen, zoals een speler die de bal van een ander afpakt, trots naar zijn ouders kijkt en vervolgens de bal weer kwijt is; een speler die gaat huilen als hij per ongeluk een tegenstander blesseert of een spits die bij een aanval van de tegenpartij besluit klavertjes vier te gaan zoe ken. Kortom, jeugdsport zoals het be hoort te zijn: het plezier staat voor op. Bij de iets oudere categorie, de E- pupillen, wordt daarentegen al weer echter gevoetbald. De bal wordt al meer overgespeeld en de spelertjes hebben iets meer kracht. Zo kan het gebeuren dat een vrije schop van een meter of twintig toch ineens in de kruising vliegt. Nadat alle wedstrijden gespeeld wa ren kregen alle deelnemende teams als beloning voor hun prestatie een mooie beker, terwijl de spelertjes al lemaal een persoonlijk aandenken mee naar huis mochten nemen. De eindstand in de diverse poules: PouleEl: 1 Elinkwijk 2 Stolwijk 3 Esto 4 Groeneweg 5 De Musschen; Poule E2: 1 Zwervers 2 Groeneweg 3 Esto 4 Berkel 5 Groeneweg Mp; Poule Fl: 1 Meerburg 2 B.V.C.B. 3 Groeneweg 4 Moerkapelle 5 Jodan Boys; Poule F2: 1 Musschen 2 Groeneweg 3 Hion 4 Jodan Boys 5 Linschoten; Poule F3:1 Linschoten 2 Olympia 3 Jodan Boys 4 Groeneweg 5 Hion; Poule F4 1 Olym pia 2 Doto 3 Groeneweg F5 4 Linscho ten 5 Groeneweg F4. Zevenhuizen Zater dag 31 mei is er een reünie gehouden van oud-leerlingen van t Reigerbos die 25 jaar geleden de school hebben verlaten. De reünie werd gehou den in de gemeen schapsruimte van de school. De heren Dirkzwager en Slijkhuis -leraren van de toenmalige zesde klassen- waren hierbij aanwezig. Alle aanwezigen genoten van een koud buffet en van het weerzien, voor velen na 25 jaar.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17