Pon voor Gratis Kleintje 9 10/ dountxij Qdsiézzn Open Huis Kreater Anjeractie van 8 t/m 14 juni Motor Avondvierdaagse Q/iijdag 6 juni ai lÜ/lt doe Öntmoetings- dient met mime-groep 112 pagina 2 Hart van Holland/4 juni 1997 IÜHIHij:HiilH;> TT1 STOFFENHUIS SPECIALE AANBIEDINGEN TRICOTSTOF KINDERSTOFFEN Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode - Dorpsstraat 1 Moerkapelle Slagerij Buijs Dorpsstraat 76 Benthuizen Gé de Slijter Puttelaan 146 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Steun voor cultuur en natuur Collecterende verenigingen .U7£ mUZL£, jj-qanqm diner inch. een cjiai cham.liaqnei.fi, Country HCeete m-hiedinq ete[ten wij zeer ofi fziifiü onze ajizxilufhaz U uanaf IS.30 uur qeofiend haatten uerhrijqbaar aan de Crar brasserie JO/il katoen of lycra/katoen voor leggings, zomerjurk- jes, shirts, etc. bedrukt met vrolijke -in oor zomerdessins, 140/150 breed p.m. I V/j 10-tallen leuke kinderdessins 140/150 breed Bij Leny's Stoffenhuis elke week nieuwe stoffen Winkelcentrum Reigerhof 90 Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel. 0180-318865 Ca. 200 meter van het N.S. station Vrijdagavond koopavond SinHNBddOlS S.AN31 SIlIHNSddOlS S.AN31 voor info en reeeruerinqen: BRASSERIE DE BOEG NESSE 20 2741 ES WADDINXVEEN tel.: 63 28 80 Waddinxveen - Zondag avond 8 juni wordt er in gebouw Kreater een Ont- moetingsdienst gehou den. Deze dienst wordt georganiseerd door de Baptistengemeente Icht- hus. Spreker is de heer H. Wulffraat. Een mime- groep zal medewerking verlenen. De muzikale be geleiding wordt verzorgd door een 'eigen' combo. Er zal ook ruime gelegen heid tot samenzang zijn. Aanvang 18.30 uur. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kopje kof fie of thee te drinken. Waddinxveen - Burgemeester Jonk man geeft zaterdagmorgen 7 juni om 9.55 uur het startsein voor het Open Huis van Kreater en de braderie in de Dorpstraat. Binnen en buiten het Kreatergebouw zullen docenten en leerlingen tal van demonstratie-les sen en korte uitvoeringen geven. De huurders en gebruikers van het ge bouw zullen eveneens presenteren. Op het binnenplein zijn kramen inge richt, waar bezoekers alles te weten kunnen komen over de cursussen. De demonstraties en kleine uitvoeringen worden in de lokalen gegeven. Buiten, bij slecht weer binnen, treden Concor dia, de Big Band van Ruud Bos, jongeren koor Gioia en een groot leerlingenorkest op. Het Open Huis is gratis toegankelijk. Bezoekers krijgen koffie, thee, ranja en een ijsje gratis. Door het hele gebouw zijn werken van cursisten te zien. Dezelf de dag wordt de braderie in de Dorp straat gehouden. Hier zullen eveneens twee kramen staan. Ééntje van Kreater zelf, één van gebruikers van het gebouw. Boskoop - Voor de vierde keer organi seert Amnesty een grote boeken markt in "De brug" op 6 en 7 juni. Er kan keus gemaakt worden uit duizen den boeken gesorteerd, in romans, kinderboeken, pockets, wetenschap, geschiedenis, theologie, studie, hob by, S.F., poëzie, literatuur enz. De prijs is 3.50 per kilo. Openingstijden: vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 9.00-16.00 uur. De netto-opbrengst is bestemd voor het werk van Amnesty Nederland. Wie boeken kwijt wil voor dit doel kan altijd terecht bij: Cathy Boerma, Kiviet- straat 6, telefoon 0172-217143 en Maar ten Loef, Enterij 37, telefoon 0172- 213057. uitsluitend voor particulieren (te koop aangeboden of gevraagd, verloren of gevonden voorwerpen en felicitaties) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! De redactie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! Als elke seconde telt Diefstal in schoolgebouw: In een school aan het Zaagmo lenpad is een even aan een kapstok onbeheerd achter gelaten tas gestolen. Het vond plaats tijdens het naar school brengen van de kinderen. Auto-inbraken: In de nacht van zondag 25 op maandag 26 mei is er ingebroken in een aan de Lange Zijde geparkeerde auto. Nadat men eerst getracht had raam- rubbers door te snijden sloeg men de ruit kapot. De radio-cassette recorder is gestolen. Inbraak in woning: In de afgelopen twee weken is er ingebroken in een recreatiewoning aan de Rottedijk. Met grof geweld is een compleet raamwerk uit de sponning gesloopt. Men mist voorlopig alleen een ra dio. Woensdag 28 mei is er overdag tussen 11.00 en 12.00 uur ingebroken in een woning aan het Hazeveld. Een bovenraampje werd opengebroken en de gehele wo ning werd doorzocht. Een aantal sieraden zijn gestolen. Inbraak pand in aanbouw: Vorige week is er ingebroken in een in aanbouw zijnd pand aan de Burgemeester Klinkhamerweg. De cilinder van de toegangsdeur werd afgebroken waarna de daders de deur konden openen. Een nog onbekende hoeveelheid gereedschap van de aldaar werkzame bedrijven is gestolen. Op vrijdag 16 mei tussen twaalf en een uur zijn drie meisjes de woning van een bejaarde dame binnen gedrongen aan de Eksterdreef. De meisjes kwamen na aanbellen met een smoesje de woning in. Nadat ze verdwenen waren bemerkte de bewoonster de vermis sing van wat geld en sieraden. Twee meisjes hadden de bewoonster aan de praat gehouden terwijl de derde in de woning zocht. De meisjes worden omschreven ais ongeveer 17 jaar oud, blond haar lichte ogen en 1.60 a 1.65 m.lang. Gestolen auto terecht: Een op 9 mei in Waddinxveen gestolen personenauto is dinsdag 27 mei teruggevon den in Reeuwijk. De auto waarvan de kentekenplaten verwijderd waren was achtergelaten op een parkeer plaats bij een sportterrein. Inbraken woningen/bedrijven: Wederom is er overdag ingebroken in twee flatwoningen. Ze vonden dinsdag 27 mei plaats tussen tien uur en drie uur aan de Juliana van Stolberglaan. In beide gevallen is de voordeur grof opengebroken en het hele huis doorzocht. De buit bestond uit cd's en sieraden, foto- en stereo-appara- tuur. Evenals bij vorige inbraken zijn de vermoedelijke daders door getuigen gezien. Ze werden als volgt om schreven; Zuid-Europees uiterlijk, zwart achteroverge kamd haar, verzorgd uiterlijk, 1.70 meter lang en tussen de 25 en 30 jaar oud. Ze droegen donker kleurige kleding. De politie verzoekt niet alleen getuigen van dit voorval zich te melden maar ook om alertheid. Treft u in een flat of portiekwoning mensen met ge noemd signalement aan die zicht verdacht gedragen en/of er naar uw kennis niet thuis horen, aarzel dan niet en bel de politie! Van dinsdag 27 op woensdag 28 mei is er ingebroken in acht in aanbouw zijnde woningen aan de Sterrenlaan en Wega. De pas aangebrachte cilindersloten werden afgebroken waarna men de deur kon openen. Uit een woning is wat gereedschap gestolen. In de nacht van woensdag 28 op donderdag 29 mei is er ingebroken in een bedrijf aan de Plasweg. Het open breken van een sigarettenautomaat bleef bij een poging en uit een geldkistje is een onbekend bedrag gestolen. Een aantal cd's en snoepgoed werd meegenomen maar even buiten het pand weer achtergelaten. Afgelopen dagen werd een ruit vernield en een aantal deuren beklad van een school aan de Kanaalweg. Brand in tuin: Door onbekenden is een brandje gesticht in de voortuin van een woning aan de Bosboom Tous- saintsingel. Drie bomen waaronder een conifeer van zo'n vijf meter stonden geheel in brand. De bewoners hadden met omwonenden het vuur al geblust voor de brandweer ter plaatse was. Een auto bleek door bran dende deeltjes lakschade te hebben opgelopen. Vreemdelingen inspectie: In het kader van de inventari sering op het toezicht van vreemdelingen heeft er don derdag samen met de arbeidsinspectie een controle plaatsgevonden bij een aantal bedrijven aan de Abra ham Kroesweg. Van de 25 gecontroleerde personen zijn er vier voor nader onderzoek overgebracht naar een politiebureau. Drie personen van Turkse nationaliteit die in het bezit bleken van valse papieren en naar bleek illegaal in Nederland verbleven zijn vastgehouden en worden komende week het land uit gezet. Drie mensen drugshandel aangehouden: Na een voorbe reidend onderzoek van een maand heeft de politie 14 dagen geleden drie mensen, aangehouden terzake drugshandel. Een 43-jarige man uit Waddinxveen en een 46-jarige man uit Boskoop werden in een auto op de Beijerinklaan aangehouden. Even later werd een 34 jarige Waddinxveense vrouw aangehouden in haar wo ning. Bij huiszoeking in twee woningen aan de Peter Zuidlaan en onderzoek in de auto werd 20 gram hard drugs, een hoeveelheid gedroogde softdrugs en een verboden gaspistool aangetroffen. De raadkamer van de rechtbank besloot dat de verdachten voorlopig 30 da gen worden vastgehouden in afwachting van de terecht zitting. Aanhangwagen door as gezakt: Een achter een personen auto bevestigde aanhangwagen zakte vrijdag 30 mei door zijn as en zelfs de dissel zakte door op de Henegou- werweg. Door de aanzienlijke overbelading met stenen was het geheel gaan slingeren en in de berm terecht gekomen. Dit bleek te veel voor de aanhanger die dan ook inzakte. Inbraak woning: In de nacht van zaterdag 31 mei op zondag 1 juni is er een poging tot inbraak gedaan in een woning aan de Akker. Via een openstaand bovenraam pje trachtte men het onderliggende raam te openen. Door de aldaar aangebrachte sloten lukte dit niet. Zondag 1 juni om 17.30 uur is er een ruit ingegooid van de voetbalkantine aan de Willem de Rijkelaan. Of het vernieling was of een poging tot diefstal is niet bekend. In ieder geval ging het alarm af en verdween de dader. Vechtpartij: Drie jongens op de fiets werden bij de Zuid- plashof achterna gereden door twee jongens op een •bromscooter. Om onduidelijke reden kwam het tot een woordenwisseling die omsloeg in een kleine vechtpartij. Na wat klappen met vuist en fietspomp gingen de aan stichters er op de bromscooter van door. Auto gestolen: In de nacht van 19 op 20 mei is een op het Torenpad geparkeerd staande auto gestolen. Het be treft een Toyota Landcruiser kleur zwart met het kente ken VX-65-KY. Het voertuig is voorzien van speciale velgen en een zogenaamde verchroomde bull bar. Diefstal waterplanten: Van woensdag 28 op donderdag 29 mei zijn er 25 kisten met waterplanten gestolen vanaf de Parklaan. De kisten stonden bij de overslag klaar voor vervoer. Op een bedrijf aan het Rijneveld werd vrijdag 30 mei geconstateerd dat asbest platen op een niet juiste wijze werden afgevoerd. Door dat de platen niet afgeschermd waren konden stofdeeltjes van de gedeeltelijk gebroken platen zich al een paar dagen vrij verspreiden. De platen zijn afgeschermd en de stofdeeltjes in de sloot gespoten in afwachting van afvoer door een erkend bedrijf. Tegen het bedrijf aan het Rijneveld is proces-verbaal opge maakt. Een feestje op de Voorofscheweg liep zaterdagavond 31 mei uit de hand. Er ontstond om nog onduidelijke reden onenigheid waarna enige aanwezige elkaar be dreigden en mishandelden. Een 32-jarige Boskoper sloeg door de voordeur ruit heen en liep daarbij een slagaderlijke bloeding op. De man is overgebracht naar het ziekenhuis. Twee andere Boskoopse inwoners zijn door de politie aangehouden en op het bureau ingeslo ten. Vermoedelijk door onenigheid over een vrouw gingen twee mannen in de flat de Dijkzicht elkaar met een hamer te lijf. Een 40 jarige man sloeg in een heftig gesprek een 27 jarige man met een hamer op zijn hoofd. In de worsteling die hier op volgde nam de 27 jarige de hamer af en sloeg hiermee op zijn beurt de ander op het hoofd. Beiden zijn voor behandeling van de verwondin gen overgebracht naar het ziekenhuis. Van 8 tot en met 14 juni organiseren het Prins Bernhard Fonds en de vijftien regionale Anjerfondsen de jaarlijkse Anjeractie. Voor de 51ste keer gaan tienduizenden col lectanten in heel Nederland de straat op om geld bijeen te brengen voor de cultuur in Nederland. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen vormen samen het Cultuurfonds voor Nederland. Zij subsidië ren - sinds 1946 - projecten op cultureel gebied in brede zin: muziek, theater, letteren, beeldende kunst, monu mentenzorg, wetenschap, culturele vorming en natuur behoud. Het benodigde geld voorde subsidies is afkomstig van de Anjercollecte, van particuliere schenkingen en van loterijen (BankGiroLoterij en DeLotto). In 1996 zijn met behulp van deze gelden 3.776 culturele projecten ge steund door het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfond sen. Daarmee was een bedrag van ruim 28 miljoen gulden gemoeid. 3 Miljoen gulden van dit budget was afkomstig van de collecte. De collectanten die meewerken aan de Anjeractie zijn leden van de verenigingen die steun (hebben) ontvan gen van het Prins Bernhard Fonds of de Anjerfondsen. Een grote stimulans voor deze verenigingen om zich in te zetten voor de Anjeractie is dat de vereniging een derde van de opgehaalde gelden mag besteden voor eigen (culturele) doeleinden, twee derde gaat naar de fondsen. Het postbanknummer van het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen is 5050. Regio - Een Avondvierdaagse is een evenement dat op diverse wijzen wordt ingevuld. Zo bestaat er ook al jaren de Motor Avondvierdaagse van de Boreftse Motor Club (BMC), van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni. Iedere avond wordt een toerritje verreden van circa 80 kilome ter over de mooiste wegen van het Groene Hart. De laatste avond wordt - volgens traditie - afgesloten met een barbecue. De routes bevatten vel mooie weggetjes en waait iedere avond uit naar een van de vier windstre ken. Dinsdag gaan de motorrijder richting Rotterdam. Woensdag loopt de route rond de loosdrechtse en Maarsseveense plassen. Donderdag verkent men de Lopiker- en Krimpenerwaard en als afsluiting gaat de toer richting Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. De start is tussen 18.30 en 20.00 uur vanuit het clubhuis in het Wapen van Waarder: Dorp 26 in Waarder: gelegen aan de A12 Den Haag - Utrecht, afslag Nieuwerbrug/ Driebruggen/Waarder (tussen Gouda en Woerden). In schrijving voor de Motor Avondvierdaagse kost 12,5b. Hiervoor ontvangt de rijder vier fraaie routes eneen medaille. Drie avonden rijden is ook een mogelijkheid. Meer informatie is op te vragen bij Peter Wagensveld, telefoon: 0172-614 478. De Boreftse Motorclub rs een toerclub met ongeveer 150 leden. De BMC biedt een gevarieerd en aantrekkelijk program ma voor de motorrijd(st)ers in Midden Holland. Voo clubleden wordt twee keer per jaar een kampeerweeK- end georganiseerd waar gezelligheid en motorplezie voorop staan. Iedere tweede dinsdag van de maand is e clubavond in het Wapen van Waarder. Leden komen da ook uit Den Haag, Rotterdam, Woerden, Utrecht, Leide en alles wat er tussen ligt.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 2