Kippenvel van alle tijden Hart van Heiland deHaij anderWende Familieberichten pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Aad de Jong i Adrianus (Aad) de Jong Uitvaartverzorging vv Broekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. 3^. rfif-liïï Vakman Aad de Jong Aad de Jong IN MEMORIAM Jan Cornelis Knoopt 04-06-1997 04-06-1992 Bloemen voor huis artsen van V.B.O.K. 29.000 exemplaren Hart van Holland/4 iuni 1997 V 0 C AT E N (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Een leven van werken van liejde en verdriet. Ik ging niet naar de kerk geloofde wel in God. Heb gepoogd hier goed te leven, zeker naar Zijn grootste gebod. Het is de naastenliefde, denk daar in Godsnaam aan. Zij die dit eerlijk geven kunnen rustig sterven gaan. J Door bruut en zinloos geweld is veel te jong van ons afgenomen 1 mijn man, onze papa, zoon, schoonzoon, broer, zwager, oom en neef 30 mei 1955 31 mei 1997 Tineke de JongrJansen Jeroen Saskia Silvia Jorien M.M. de Jong-Koren 1. Jansen en K. Jansen-Buitenhek .Dick en Jennie Jan en Manuela Bert en Marieke Dick en Karalinda Peter en Paula Bert en Marian Ooms en tantes Neven en nichten I Noordelijke Dwarsweg 6 12761 GA Zevenhuizen Aad is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren woensdag van 19.00 tot 20.00 uur. Op donderdag 5 juni zal er een korte herdenkingsdienst gehouden I worden om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk. Dorpsstraat 106 te I Zevenhuizen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 15.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in de Gereformeerde kerk. Geen bloemen - Geen toespraken. I Met ontsteltenis, diep bedroefd en met grote verslagenheid hebben wij j kennisgenomen van het gewelddadige overlijden van brigadier van politie in het district Maas en Rotte Aad werd afgelopen zaterdagavond in zijn privé-omgeving door een I onbekende op laffe wijze neergestoken. Wij zullen Aad blijven herinneren als een zeer gedreven politieman, j Zijn opgewektheid, creativiteit, oprechtheid en tomeloze energie zullen 1 wij missen. I Wij wensen zijn echtgenote, zijn vier kinderen en familie alle kracht toe 1 dit zware verlies te dragen. Korpsleiding en medewerkers politie Rotterdam-Rijnmond Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 [Alben Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim Er wordt steeds meer gegriezeld en via de openbare bibliotheek tot ze kere leeftijd zelfs gratis, meldde ik de vorige keer. Of dat mag? Ja zeker, dat mag. Het mag ook met 'Monsterbloed' in de serie 'Kippenvel' van Robert L. Stine, de Amerikaanse veelschrijver. Maar literatuur is het niet en omdat Stine bij voortduring bestsellers schrijft, zou zijn werk in hoge mate afkeurenswaardig moeten zijn. Mooi niet. Zijn uitgever in Nederland is Kluit man en wie een beetje op de hoogte is met uitgevers en literatuur, weet dat Kluitman alles kan worden ver weten, behalve dat deze uitgever werk van hoge literaire waarde uit geeft. Wel leesvoer, zou je kunnen zeggeh. Sommige opvoeders keuren lees voer af, met een blik op de betere werken van Paul Biegel, Thea Beek man en Jan Terlouw. Want als je dan toch leest... Maar dan schiet me ook een uit spraakvan An Rutgers van der Loef- Basenau te binnen die wel literatuur voor jonge lezers schreef maar ook zei: ,"Kan me wat schelen, wat die kinderen lezen, ALS ze maar lezen. Strips, detectives, kan niet schelen wat, als ze hun fantasie maar prikke len." En An kon het weten. Na haar succes als An Rutgers etc. wilde ze weten of ze ook zou worden gelezen als ze haar naam veranderde in Rutger Bas. Misschien moesten de kinderen even wennen, maar ook Rutger Bas ging er in als koek. Verder met het leesvoer van Stine, die zo'n twee boeken per maand schrijft en dus onmogelijk tijd kan hebben woord voor woord te wik ken en te wegen, laat staan te schrappen. Hij schrijft ook al niet over drugs, echtscheidingen en kin dermishandeling en toch rukken de kinderen de bladzijden uit z'n schrijfmachine. Waarom doen die kinderen dat? Om dat ze plezier in z'n boeken hebben en dat is nu net, wat Robert L. Stine be doelde. Hij laat kinderen ook griezelen. Maar of dit een verschijnsel is van alleen deze tijd, betwijfel ik, al wordt tegen woordig in toenemende mate gegrie zeld. Griezelen is van altijd. Odysseus liet zich al aan de mast vastbinden om niet aan de lokroep van de sirenen te bezwijken - zonder propjes was in de oren, in tegenstelling tot zijn scheeps- maten - en ook later was het niet mis. Max en Maurits werden in Duitsland tot pepernoten vermalen, in Neder land hadden we Soep Hein - 'mager wordt hij tot zijn straf, broek en kou sen zakken af'. En ook de Struwelpe- tertjes konden er wat van. En Pieter Smeerpoets. En verdween Prikke- been niet in een walvis? Pinokkio werd een ezeltje. Dat Stine met zijn serie 'Kippenvel' opvallend veel succes heeft, verwon dert me niets. Het enige dat me niet beviel kan op naam worden geschre ven van vertaalster Annemarie Hor- mann die dat afschuwelijke woord 'grapte' gebruikt. Ik grapte, hij grapte, we grapten allemaal, maar grappen als werkwoord bestaat niet en dat is geen grap. Stine blijft ook zonder grappen een vakman. Hij bouwt zijn boeken op zo als een feuilleton wordt geschreven: elk hoofdstuk wordt met een span nende vraag afgesloten, waarna het volgende hoofdstuk er met een pets het antwoord op geeft. Dat leest lek ker weg. Zijn 'Monsterbloed' gaat over een jon gen en een meisje die samen een potje groen monsterbloed kopen. In dat bloed, warm, plakkerig spul, komt steeds meer leven en wie er van eet, mens of dier, groeit. Of gaat eraan ten onder, zoals de twee pestkoppen Tom en Rick en die hekserige tante Katrien. Wat dat betreft blijft Stine conse quent: wie door dat monsterbloed wordt overweldigd gaat eraan en komt nooit weerom. Ook niet met een flauw schrijverstrucje. Het gaat er in dit boek om, of de lezer in dat monsterbloed wil geloven. Is dat antwoord ja, dan is het een ui terst spannend werk, en zo nee, dan is alles grote flauwekul. Maar kinde ren geloven net zo gemakkelijk in monsterbloed als in kabouters en sprekende Bambi's en in bezemste len die zich, door een tovenaarsleer ling goed gekliefd, laten vermeerde ren. Bovendien zit 'Monsterbloed' nog eens goed in elkaar. Stine gebruikt, mogelijk door tijdgebrek, geen woord te veel en het boek eindigt precies pas en met een vleugje ge voel voor humor. Had het monster bloed aanvankelijk de neiging te groeien, na gebruik wordt het weer gewoon tot een balletje uit het begin. En hoofdpersoon Steffie mikt dat balletje afsluitend in een vuilnisbak. Einde verhaal, goed verhaal. Ook omdat verwachtingen worden opge roepen die steeds prima worden af gehandeld. R.L. Stine: in de serie Kippenvel 'Monsterbloed'. Uitgeverij Kluit man, Alkmaar, prijs f 14,15. Verbijsterd en verslagen zijn wij door de plotselinge dood van bridgadier van politie Midden in zijn actieve leven en nog vol plannen is hij er opeens niet meer. Aad, wij herinneren jou als een politieman in hart en nieren en altijd voor anderen klaarstaand. Je was het boedbeeld van de medezeggen schap binnen ons district. Wij wensen je echtgenote Tineke, je vier kinderen en je familie alle kracht toe dit zware verlies te dragen. Collega's district Maas en Rotte Politie Rotterdam-Rijnmond Volkomen verbijsterd zijn wij door het gewelddadig overlijden van onze secretaris van de onderdeelscommissie district Maas en Rotte: brigadier van politie Wij zullen je eerlijkheid, energie en doortastendheid missen. Wij wensen je echtgenote Tineke, je kinderen en je familie alle kracht toe dit verjies te verwerken. Voorzitter en leden van de onderdeelscommissie district Maas en Rotte Regio - Alle huisartsen in Benthuizen, Zevenhuizen en Moerkapelle hebben vorige week een boeket bloemen ont vangen van de Vereniging ter Be scherming van het Ongeboren Kind. Dit in het kader van 1 juni de Dag voor het Leven. De V.B.O.K. zet zich in voor vrouwen die ongewenst zwanger zijn, en ouders die een gehandicapt kind verwachten, ook wordt hulp geboden bij de verwerking van een abortus provocatus. Info: 079-3317077. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertehties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3