Fred van Soest winnaar bij ITC Florarun Dick Bac snelschaakkampioen Veel eremetaal voor De Trekvogels NK-turnen C-lijn BROUWER DE KONING Hengelsport UITVAARTVERZORGING Tweede fittest bij SC Antilope Bedrijfsvolleybal Niels van der Vlist biljartkampioen Toos wint twee medailles op regiokampioenschappen Hart van Holland/4 juni 1997 pagina 7 Zuidplas-top 12 ORG Zomeravondcompetitie Karperwedstrijd Ooor Karin van Langeraad Boskoop - Onder prachtige weersom standigheden werd zaterdag 31 mei de ITC Florarun gelopen. Deze loop werd voor de zevende keer gehouden en de organisatie was in handen van atletiekvereniging AV '47. Het deelne mersveld was sterk, daarom is het extra leuk dat Fred van Soest van AV '47 als eerste over de streep kwam. Bij de dames werd een nieuw parcours- record gelopen door Erika Souverijn. Het parcours ging over snelle, goed oeasfalteerde en verkeersarme we gen door het karakteristieke tuin bouwgebied van Boskoop, Hazers- woude en de aangrenzende polders. De uitslagen: Heren: 1. Fred van Zoest van AV 47 met 31.50; 2. Mark Hilberts van GAC Hilversum met 32.10; 3. Marcel Kijkuit van AV Typhoon met 32.35. Heren Veteranen 1: 1. Jan Prins van ARSG met 35.27; 2. Gert-Jan van Vos kuilen van AAV'36 met 36.23; 3. Ber- thovan Beek van Sperwers met 36.29. Heren Veteranen 2: 1. Bouke de Jong vanAvantri met 37.35; 2. David Leeu- wington met 40.42; 3. Jack Bollard van AV'47 met 41.02. Heren Veteranen 3: 1. M. Prins van ARSV met 39.37; 2. Wim van Breemen van Veteranen Nederland met 42.06; 3. Steef Hoogendoorn van AV Gouda met 44.19. Dames: 1. Erika Souverijn van SAV met 36.36; 2. M. Boonstra van Leiden Atletiek met 37.11; 3. Sonja Kleijn van AV'47 met 39.25. Dames veteranen: Silvia Bouman van Veteranen Nederland met 44.00. Moerkapelle - Het is een traditie bij schaakvereniging Moerkapelle de laatste schaakavond bij de senioren te gebruiken voor de jaarvergadering en het snelschaakkampioenschap. Na voorronden werden drie finalegroe- pen geformeerd. Dick Bac werd snel schaakkampioen 1997 door groep 1 met overmacht te winnen. Na barra gepartijen werd Gerard van Omme ren tweede, gevolgd door Wim Vroegindeweij. die als derde eindig de. Prijswinnaars groep 2: Arno Lui- nenburg, 2. Jan Blok, 3. Marcel de Haan. Prijswinnaars groep 3: 1. Arie Hoogduijn, 2. Jan van Helden, 3. Gerrit van Meeteren. Het tweede Zuidplas-top 12-toernooi, georganiseerd door Sportvereniging De IJssel te Moordrecht werd een prooi voor Dirk Hoogland uit Nieu- werkerk aan den IJssel. Uit elf partijen scoorde hij 9 punten en zijn overwin ning mag zeer verdiend genoemd worden. Verrassende en ook sterke tweede werd Barthold Janssen uit Waddinxveen met 8,5 punten. De Moerkapelle spelers maakten een ver moeide indruk. Gerard van Ommeren eindigde op de derde plaats met 7 punten, juist voor Ben van Geffen (vierde met 7 punten) en Dick Bac (vijfde met 6,5 punten). Voor het eerst was en een schaduw- top 12 georganiseerd, het zogenaam de runner up-toernooi. Dit werd ge wonnen door Wim Hennink uit Wad dinxveen met 9 punten uit 2 partijen. Fraai was de prestatie van Moerkapel- lenaar Jesse van Elteren, die met evenveel punten op de tweede plaats beslag legde (9 punten). Henk Vis uit Nieuwerkerk aan den IJssel werd der de met 8 punten. Moerkapelle-spelers Mark van Putten en Aart-Jan van Vliet (12 jaar) werden hier respectievelijk vijfde met 6 punten en twaalfde met 2 punten. Cuiiiu Jit hleiuljbi is vuoi' juu. waai is üe mijne? groetjes van Corry Boskoop - De Boskoopse midgetgolf- vereniging kan tevreden terugblikken op de laatst gehouden districtskam pioenschappen in Loosdrecht en Rot terdam. Met een afvaardiging van 13 deelnemers werden liefst zes ere plaatsen veroverd. Het waren de Districtskampioen schappen op de korte baan, die is hetzelfde baantype als de baan in Bos koop, en deze zijn niet langer dan zeven meter. Deze wedstrijden waren tevens voorronden voor de Neder landse kampioenschappen, zodat een aantal spelers zich kon plaatsen voor de finale. Het meest succesvol was Corrie Ver meulen. Op haar favoriete uitbaan, Loosdrecht, wist zij met 109 slagen een klein gat te slaan met haar naast concurrente. In Rotterdam moest zij met 115 een slag inleveren op Stien Bouma uit Zoetermeer, maar de voor sprong bleek voldoende voor de hoofdprijs met 225 slagen. Irene Blan ken wat meer problemen, maar met 248 wist zij de derde plaats te be machtigen. Bij de heren senioren was Arie van de Kooij niet in staat zijn "eeuwige" con current Aad de Jong voorbij te stre ven. In Loosdrecht zaten zij elkaar op de hielen. Arie had daar met 98 slechts 1 slag meer nodig, maar in Rotterdam gooide de laatste ronde voor Arie roet in het eten. Met 26-25 en 24 had hij een prima serie staan, maar in de laatste ronde kon hij met 30 niet meer volgen. Met 203 slagen legde Arie van der Kooij uiteindelijk beslag op de tweede plaats op zeven slagen van Aad de Jong uit Ridder kerk. Leo Jansen was bij de heren goed op Vries/Waddinxveen-Zaterdag 31 mei was een belangrijke dag voor zo'n 236 turnsters. Op die dag werd het Nk turnen C-lijn gehouden in sporthal De Kamp in Vries. De Waddinxveense Berlina Verwey (14) turnde bij de junioren. Ze begon °P sprong met een overslag schroef en kreeg hiervoor 8,35 punten. Haar tweede toestel was brug waar ze een prachtige oefening turnde-die—be loond werd met een 9.45. De oefening °P de balk werd goed en netjes uitge voerd maar Berlinda maakte een on gelukkige val die haar 0,5 punten kost te Haar score op dit toestel was 8.45 punten. Na dit onderdeel stond Berlinda op een vijfde plaats en om nog een podiumplaats te kunnen be machtigen zou ze een zeer goede vloeroefening moeten laten. En dat deed ze. Voor haar uitstekend uitge voerde oefening kreeg ze 9.25 punten en tot ieders verbazing presteerde Berlinda het om met deze oefening op te klimmen naar de eerste plaats met een totaal van 35,5 punten en een voorsprong van 0,05 punten. Voor de tweede keer, ook vorig jaar was ze junior kampioen, mocht ze het goud in ontvangst nemen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. KWEKERIJ GEE mm GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Het is inmiddels bijna 12 weken geleden dat SC Antilope, in samenwerking met de KNAU, de eer ste fittest organiseerde. In ongeveer anderhalf uur werden negen eenvou dige testen afgenomen om de fitheid te kunnen meten. Na deze eerste fittest hebben 17 deel nemers zich opgegeven voor de loop- 'cursus voor beginnende lopers. Elke dinsdagavond werken zij aan conditie en looptechniek. Ook voor SC Antilo pe was het afwachten hoe deze cur sus zou draaien. Maar ook hiervan kunnen we eigenlijk niets anders ver melden dan: een zeer enthousiaste groep die heel intensief bezig is met het sporten en met de sociale kant ervan. De groep heeft zelfs voorzich tig de vraag voorgelegd of zij niet als groep kunnen blijven trainen nadat de cursus is afgerond. Dat het niet alleen gezellig is maar dat er ook hard gewerkt wordt blijkt uit de resultaten dreef. Met een score van 102 lag hij na Loosdrecht op de zesde plaats met zes slagen achterstand op Roel Groenhuysen uit Bilthoven. Echter in Rotterdam kwam Leo juist goed in zijn spel en sloeg 105. Hij kon het zich nog permitteren om met 28 te eindigen. Met een totaal van 207 werd hij twee de achter Ruud Slappendel met 200 slagen. Roel Groenhuysen eindigde als derde met 210. Bij de dames waren er twee succes sen te melden bij De Trekvogels. Met 219 slagen werd Els van der Stroom uiteindelijk tweede. Haar voorsprong was niet al te groot op haar clubgeno te Marianne Groenendijk, die met 221 beslag legde op de derde plaats. Met een eerste, drie tweede en twee derde plaatsen was De Trekvogels zeer succesvol op deze Districtskam pioenschappen. Elf leden wisten zich tevens te plaatsen voor de finale van het NK afdeling 2. Dit wordt op 21 en 22 juni in Geldrop en Cuyk gehouden Zevenhuizen - Zaterdag 7 juni is de finaleavond en uitreiking van de prij zen. De muziek op deze avond wordt verzorgd door de Blue Boys. De toe gang is gratis, ledereen is van harte welkom. bij de eerste coopertest na tien weken training. Zonder uitzondering was de conditie verbeterd ten opzichte van de eerste testdag. Als afsluiting van de cursus kunnen de beginnende lo pers op 11 juni deelnemen aan de Gouwebosloop, een recreatieve pres tatieloop over verschillende afstan den. 14 Juni vindt de tweede fittest plaats. Door ervaring en de goede suggesties van de deelnemers is besloten om de testdag iets anders in te delen. Ieder een die zich wil laten testen dient zich van te voren telefonisch op te geven. Men krijgt dan een "starttijd". Het gro te voordeel hiervan is dat de wacht tijd voor het eerste testonderdeel ge ring is. Men kan starten tussen 10.00 uur en 13.00 uur, op de atletiekbaan aan de Alberdinck Thijmlaan. Voor informatie op aanmelding: Ge rard Dekker, telefoon: 0182-616593. partij winnend te beëindigen. Moerkapelle - Dinsdag 20 mei was de finaleavond van het Biljartkampioen schap van Moerkapelle. De vier inwo ners die zich voor deze finale ge plaatst hadden zijn: Henk Sloof, Bas Hertog, Bastiaan Hertog en Niels van der Vlist. De eerste partij was die tussen vader en zoon Hertog. Vader Bas begon voortvarend terwijl Bastiaan in de eerste vijf beurten geen enkele caram bole maakte. Langzaamaan echter kwam ook Bastiaan in zijn ritme en sloop zodoende dichterbij. Na 20 beurten was de stand nagenoeg gelijk. Nadeel voor bas was dat jonge Bas negen caramboles minder hoeft te maken om toch te winnen (56 om 65). De eindstand na 28 beurten was 57-56 zodat Bastiaan doorging naar de strijd om de eerste plaats en Bas kon zich gaan opmaken voor de match om de derde plaats. Op het andere biljart speelden Niels en Henk tegen elkaar. Niels, die er 62 moet maken in de competitie, begon sterk. Maar ook bij hem stokte de productie op een gegeven moment. Henk, goed voor 70 caramboles in competitie verband, vocht zich naast Niels en nam zelfs een aardige voor sprong. Maar door een schitterende eindsprint, via series van 8, 10 en 9 caramboles, wist Niels tocht nog de De strijd om de derde plaats ging tus sen Bas Hertog en Henk Sloof. Bas probeerde wat hij kon, maar Henk trok uiteindelijk aan het langste eind. De strijd om de Inter-Comfort-wissel- trofee ging tussen Bastiaan Hertog en Niels van der Vlist. Deze partij was een echte finale. Er werd bij vlagen zeer goed gespeeld, maar ook de verdediging werd niet uit het oog verloren. De partij was al een aardig eind gevorderd en beide spe lers gaven elkaar geen duimbreed toe. Niels, die zes caramboles meer moet maken dan zijn tegenstander, kon Bastiaan maar niet van zich afschud den. Toen hij bijna de hoop had opge geven haperde de productiemachine van Bastiaan en ging Niels met een serie van vijf uit. In de gelijkmakende beurt mocht Bastiaan proberen de nog ontbrekende vier caramboles te maken, maar helaas voor hem ging de derde stoot mis zodat hij verloor met slechts twee caramboles tekort. Aldus werd Niels van der Vlist Biljart kampioen van Moerkapelle. De volle dige uitslag: 1. Niels van der Vlist, 2. Bastiaan Hertog, 3. Henk Sloof, 4. Bas Hertog. Voor meer informatie over de biljarts- port: de heer Drost 079-5932722. Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste wedstrijd van de zomeravondcompe titie is op 28 mei gehouden in de Bleiswijkse Zoom. De vangst was goed; de twaalf deelnemers wisten totaal 32.320 gram vis te vangen. J. Wiersma werd eerste met een vangst van 11.700 gram, de tweede plaats was voor Adr. van Erk met een ge wicht van 9.730 gram en derde werd G. van de Ham met 3.840 gram. Op woensdag 4 juni wordt de tweede wedstrijd van de zomeravondcompe titie gevist, vertrek vanaf parkeer plaats bij Hotel Vos om 18.00 uur. Nadere informatie: 079-5932788. De karperwedstrijd is op 14 juni vast gesteld. Er wordt gevist in de Hennip- sloot. Bij loting mag men een plaats uitzoeken waar gevist kan worden. Verzamelen bij de brug bij Camping Zevenhuizen om 7.00 uur. Er wordt gevist van 8.00 tot 20.00 uur. Voor verdere informatie kan men bellen: A. Hordijk 0180-320962, J. Wiersma0180- 632654, A. Vis 0180-632942. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag 31 mei heeft de Waddinxveense Gym nastiekvereniging Toos deelgenomen aan de regionale kampioenschappen turnen voor meisjes en dames in de E- lijn. De wedstrijd werd georganiseerd door de Regiocommissie voor Wed strijdsport van de K.N.G.B. in samen werking met de gymnastiekvereni ging Hou Vast uit Hazerswoude. Ge streden werd er voor de Regiotitels in de E-lijn. in niveau Pupillen deden 60 turnsters mee waarvan een turnster van Toos. Rosanna van Bruinessen begon met de balk, met haar rol viel ze al van de balk af wat een aftrek van 0,5 punten betekende. Zij haalde toch nog 8,10 punten. Haar brugoefening werd beter uitge voerd, zij scoorde het hoogste cijfer 8,50 punten. Tijdens de sprong liet Rosanna voor het eerst tijdens een wedstrijd een overslag zien, deze sprong leverde haar gelijk veel pun ten op 8,65 punten. Als laatste moest Rosanna op de lange mat, zij maakte een mooie spagaatsprong en een goed uitgevoerde sisonne, dit leverde haar 8,75 punten op. Wederom het hoogste voor dit toestel. Totaal scoorde Rosanna 34,00 punten op, wat goed was voor een eerste plaats. In de middagwedstrijd moesten Jessi ca Sloof en Mirjam Hoefnagel in de categorie Junioren hun wedstrijd draaien. Mirjam draaide een goede wedstrijd, vooral haar balkoefening 7,25 punten en haar lange matoefe- ning 8,30 punten hielpen haar aan een goede klassering. De sprong over het paard ging niet zo, zij scoorde maar 6,75 punten. Met haar brufoefening liet Mirjam zien dat ze toch een van de betere 25 turnsters van de dag was, haar brug leverde 7,30 punten op. Totaal behaalde Mirjam 29,60 punten wat goed was voor een vij fde plaats en een medaille. Jessica draaide ook een goede wed strijd maar had er net iets meer uit kunnen halen, op een aantal onderde len liet ze toch nog wat puntjes liggen. Met 28,55 punten kwam Jessica op een negende plaats, toch ook een goe de positie.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7