fkUi f\c%k& \\dULtw>£t- 7S- 76 CM 77 AWTTt+rt i£ 6 Jjt&lfaCMsjCA, ^>0Aa£>C\/^/uL Hart van Holland/2 juli 1997 pagina 17 Boskoop - Zo n 25 jaar wieden is men in Boskoop begonnen met rondvaarten over de sloten rondom de kwekerijen in de bloeitijd van de azalea's. De belang stelling voor deze rond vaarten door Boskoop is de laatste jaren enorm geste gen doordat de interesse voor groen en milieu toe genomen is. In Boskoop worden in het sei zoen van april tot eind sep tember rondvaarten georga niseerd. Deze worden steevast de azaleatochten' genoemd ook al is de bloeitijd van de azalea lang voorbij. Deze tochten vinden plaats in een open boot, waarin zo'n 25 personen kunnen meeva ren. Een ervaren schipper be stuurt de boot, terwijl een gids uitleg geeft over het gebied. Er is ook een zogenaamde afduwer aanwezig, deze opent en sluit alle bruggen die men passeert gedu rende de tocht. Tijdens de rondvaart krijgen de gasten uitleg over het ontstaan van de boomkwekerijen, de grote verscheidenheid aan planten en de gang van zaken op de boom kwekerijen. Boskoop heeft meer dan 1000 kwekerijen op een op pervlakte van iets meer dan 1000 nectare. Elke zaterdag om 14.00 uur wordt aan deTiefhebbers de mo gelijkheid geboden voor een rond vaart. Na mei laten de azalea's het afweten maar andere bloeiende struiken en vooral de vaste plan ten zorgen het gehele seizoen voor een kleurige en interessante belevenis. De prijs voor de rond vaart is f 8,- per persoon, voor kinderen geldt een aangepast ta rief. Voor de zaterdagse rondvaarten is voor individuele liefhebbers geen reservering nodig, maar ge zelschappen dienen zich telefo nisch aan te melden op nummer 0172-214644. Gezelschappen zijn ook op andere dagen welkom, een reservering is dan wel noodza kelijk. Er is ook een mogelijkheid vooreen dagtochtprogramma in clusief koffie of thee en een lunch. Filmhuis Gouda is een culturele instelling waar kwali- teitsfilms vertoont worden. In de zomermaanden juli en augustus neemt Filmhuis Gouda deel aan het landelijke Cinema Boulevard programma. Cinema Boulevard is een filmprogramma gekenmerkt door differentiatie: zo zijn erzeer recente films maar ook klassiekers opgenomen. Films die Filmhuis Gouda tijdens Cinema boulevard zal vertonen zijn onder andere Karak ter, Breaking the Waves, Trainspotting, Microcosmos, Crash en Loaded. Ook de film L'Ingorgo met in de hoofdrol de onlangs overleden Marcello Mastroianni is onderdeel van Cinema Boulevard in Filmhuis Gouda. Cinema Boulevard duurt van 4 juli tot en met 26 augustus. Elke week worden drie films vertoont: een film op vrijdag en zaterdag, een film op zondag en maandag en een film op dinsdagavond. Filmhuis Gouda is een Goudse culturele instelling die zich toelegt op de vertoning van (kunstzinnige kwaliteits films. Er wordt geselecteerd op artistieke, informatieve offilmhistorische waarden. Er worden films vertoond uit het verleden, maar vooral recent verschenen films. Dit vindt plaats in de comfortabele filmzaal aan de Lethmae- tstraat in Gouda met 75 zitplaatsen. De aanvang van de voorstelling is altijd om 20.30 uur. Boordevol tips en trips bij fietskriebels Veel zon, weinig wind, fietskriebels komen op. Maar de fietsroutes in de buurt zijn zo langzamerhand wel bekend. In fiets Actief vindt men de inspiratie voor een heerlijke fietsdag. Vorigjaar verscheen met succes al een testnummer van Fiets Actief, dat zich volledig richt op.de re creatieve fietser. Dit jaar concen treert Fiets Actief zich nog duide- bjker op genieten in eigen land. Fietsroutes en fietstoerisme vor men de belangrijkste pijlers onder deze nieuwe uitgave. Het prettig leesbare en rijk geïl lustreerde tijdschrift staat vol metfrisse ideeën voor gezellige en verrassende fietstochten van 40 tot maximaal 60 kilometer. En voor wie meer wil heeft Fiets Ac tief de leukste meerdaagse evene menten op een rijtje gezet. Of wellicht brengen de prachtige kas teelhotel-arrangementen u op het idee om er eens een paar SP dagen royaal' tussenuit te knij pen. Gratis routekaarten Helemaal nieuw dit jaar zijn de In Fiets Actief-routes. het hart van het blad zijn vier handig uit- neembare routekaarten opgeno men. De routekaarten zijn spe ciaal vormgegeven en bieden op een overzichtelijke manier een schat aan informatie over de rou te en het gebied. In een land waar bijna eikekilometer asfaltweg al is beschreven, is Fiets Actief er toch weer in geslaagd originele routes uit te zetten. De Fiets Actief-rou tes leiden deze keer langs rijk bloeiende boomgaarden, over kronkelende dijkjes en door histo rische stadjes in de Betuwe. Heel verrassend is de manier waarop een Fiets Actief-route het historische stadje Muiden weet te verbinden met de moderne pol derstad Almere. De Fiets Actief- route door het stroomgebied van de Drentsche Aa is zeker niet voorspelbaar. En wie eens net over de grens wil fietsen, moet zeker kennismaken met het sfeer volle Belgisch Limburg. In de kantlijn van de artikelen strooit Fiets Actief met tips en adviezen op allerlei gebied. Het zomernummer van Fiets Actief verschijnt op 11 juli. Naast de bekende verkooppunten van tijd schriften is Fiets Actief ook te koop in ANWB-winkels en bij 200 WV's en fietsenwinkels. Hellevoetsluis - De negentiende editie van de Vestingdagen in Hellevoetsluis vindt cfitjaar plaats op 15,16 en 17 augustus, 'aarlijks komen tienduizenden bezoekers uit binnen- - uitenland af op dit evenement voor jong en oud. en Het thema voor 1997 is Werken met stoom". Het hele gezin komt aan zijn trekken, want terwijl de groten genieten van de fraai gedecoreerde auto's en walsen, vermaken de kleintjes zich in de mini-stroomtreintjes of het spe ciale kinderdorp. Maar ook voor de wat oudere jeugd is er actie genoeg. Stoom Ooit was Hellevoetsluis eindsta tion voor een heuse stoomtram. Nu, met de Vestingdagen, wordt die nostalgische wereld van de stoommachine weer opgeroepen. Drie dagen lang kunnen de bezoe kers alle mogelijke machines uit binnen- en buitenland bekijken, en zelfs ruiken! Want de meeste stoommachines zijn in volle actie te bewonderen. Zoals de indruk wekkende zaagbank, die complete boomstammen klaarstoomt voor de timmerman. En wat te denken van de oude stoomslepers die in de haven van Hellevoetsluis aanmeren. Daar worden tijdens de vestingdagen ook rondvaarten mee gemaakt over het Haringvliet. Old Timers Een absolute publiekstrekker is de grote verzameling old-timers. Liefhebbers kunnen zich verga pen aan schitterend opgeknapte vrachtwagens voor allerlei toe- assingen. De vele uren restaura- stralen ervan af. Kermis Ook de antieke kermis is een waar genot. Stap eens in zo'n ouder wetse carrousel en bekijk het stoomterrein van een andere kant. Het beeld van het leven rond 1900 wordt opeens compleet. Want naast werken was er ook tijd voor vertier. Maar behalve draaiorgelklanken en Oudhol lands gebak heeft Vestingdagen ook volop modern kermisver maak te bieden. Daarvoor kan men even verderop in de vesting terecht. Luchtspektakel Tijdens de Vestingdagen barst het van de activiteiten voor alle leef tijden. De bezoeker treft hier ver leden en heden, van ambachts man tot piloot. Want een belang rijk onderdeel van het evenement is de landelijk bekende airshow. Op zaterdagmiddag scheren ver schillende vliegtuigen over het Haringvliet. Stuntvliegers wagen zich verder in een wervelende looping en parachutisten laten knappe staaltjes zien. De lucht- show is overigens het best te vol gen vanaf het Stoomterrein, waar deskundigen commentaar geven. Vlootschouw Hellevoetsluis en,water, ze kun nen niet zonder elkaar. Wat is er nu mooier dan s avonds op de kade staan en kijken naar tiental len met lichtjes versierde sche pen, die onder de sterrenhemel de naven binnenvaren? De jaarlijkse vlootschouw op zaterdagavond is Flying Dutchman, varen op vleugels Twee tochten zijn er te maken, met de draagvleugelboot: Van Brie- nenoord tot Botlek" en Rond Delta Rotterdam". De eerste laat het gigantische havengebied van Rotterdam zien. Een tocht van drie kwartier waar de passagiers in flitsende vaart alles zien van kades, coasters, containerschepen enzovoort. Van 11 juni toten met 14 september is er elke woensdag, donderdag, vrijdag en zondag vanaf 11.30 tot en met 16.30 Uur een tocht. Zaterdag vanaf 13.30 uur. De prijs bedraagt ƒ14,50 voor volwassenen, kinderen tot 12 jaar ƒ12,50. i De tweede tocht duurt ongeveer i anderhalf uur en voert de passa- fiers vanaf de Parkhavenkade bij Ie Euromast en verloopt via Rid- j derkerk naar Dordrecht langs het oude stadscentrum. Vervolgens vliegt' de boot op de Oude Maas op richting Rhoon. Elke zaterdag vertrekt de Flying Dutchman om 11.30 uur; de terugkomst is om circa 13.00 uur. Prijzen: ƒ34,40 voor volwassenen en ƒ30,- voor kinderen tot 12 jaar (inclusief broodjeslunch Plaswijckpark Een educatief speel- wandel- en dierenpark in het groene hart van de Rotterdamse deelgemeente Hillegersberg/Schiebroek is het Plaswijckpark. Er is een gevarieerd aanbod aan attracties die een dag plezier voor jong en oud garande ren. Naast de attracties en de ver- keerstuin is er ook in het seizoen iedere woensdagmiddag een voor stelling in het poppentheater. Plaswijckpark is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. De toe gang bedraagt ƒ6,-voorvolwasse nen en ƒ5,- voor kinderen en 65+. Voor meer informatie: 010- 4181836. Nationaal Schoolmu seum Dankzij de leerplichtwet heeft ie dereen in Nederland heel wat tijd in de schoolbanken doorgebracht. Wie herinnert zich niet de juf, de schoolplaten en het leesptankje. In het Nationaal Schoolmuseum aan de Nieuwemarkt la ih Rotter dam beleven de bezoekers de g< schiedenis van het Nederlands 1; ger onderwij scholen en heid is aanwezig banken plaats te nemen en te schrijven met een kroontjespen. zonder meer een hoogtepunt van de Vestingdagen. De vlootschouw wordt afgesloten met een groots vuurwerk. Modelbouw Wie meer van kleinschalig houdt zit goed in Hellevoetsluis. Er is een speciale modelbouwtentoonstel ling op het Stoomterrein. Leuk om te kijken naar alle details van met liefde vervaardigde modellen van schepen, auto's, treinen en dergelijke. Musea Tijdens de Vestingdagen kunnen de bezoekers tevens gebruik ma ken van de mogelijkheid één van de musea te bezoeken: Gesigt van t Dok, de Oudheidkamer, het Na tionaal Brandweermuseum of Korenmolen De Hoop. Door de h»le vesting zijn vele ge zellige terrasjes waar soms ook artiesten voor vermaak zorgen. Zaterdagavond is er bovendien een grandioos muziekprogram ma in Peters Steam Pup op het stoomterrein. Voor meer informatie: VW Helle voetsluis, telefoon 0181- 312318. Met museum is geopend van dins dagtoten met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het museum gesloten. Prijzen: 3,50 volwassenen, kinderen tot 16 jaar en 65+ ƒ2,50. Informatie via telefoonnummer 010- 4045425. I| Dan hebben we het nog niet gehad over Diergaarde Blijdorp, Het Hol land Casino, de Euromast, het Imax Theater, de Kijk-Kubus, de Ontdekhoek, Tropicana en de Walk of Fame. En ook nog niet over musea als het Nederlands I Architectuurinstituut, het Belas tingmuseum, Boijmans van Beu 1 ningen Maritiem Museum Prins Hendrik, Oorlogs Verzetsmuseum Rotterdam, Museum voor Volken kunde en ga zo maar door. Rotterdam? Niet eens voor een 1| dagje uit. Daar kun je weken bivak keren! B 67- d'.i iewerk Bron: VW Informatiegids Rotterdam. De VW Rotterdam is te vinden aan de Coolsingel

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17