Prettige vakantie Echtpaar Van der Schee onderscheiden Rabobank Sssintrcituin Beregezellig bij De Zeven Dwergen Uw vreemd geld op Afspraak en zonder Kosten! gelijks a' Uw infori Gewijzigde openings tijden bibliotheek Zevenhuizen ^at/e Present* G0n esenteeMb/( aacf/e Advertentie Na ruim veertig jaar club- en buurthuiswerk 20e jaargang nummer 723 2 juli 1997 zie pagina 10 I9e Boskoopse Braderie Middeleeuwen thema Braderie Foutje! Rabobank Zevenh uizen-Moerkapelle Veertig jaar betrokkenheid Zevenhuizen-Moerkapelle Lees pagina 10 Zie pagina 11 tot en met 30! f Boskoop- Op vrijdag 19 en zaterdag 20 september gaan in de Dorpskern van Boskoop oude tijden herleven tijdens de 19e Najaarsbraderie. Als thema is voor dit jaar gekozen: Mid deleeuwen. Niet dat er nu direct brandstapels komen, heksen wor den vervolgdeen pest-epidemie uit breekt of dat er een demonstratie vierendelen plaats vindt, maar wel vele andere activiteiten die de orga nisatie heeft aangetrokken of gaat aantrekken staan in het teken van de Middeleeuwen. Oude ambachten en spelen komen er zeker. Middeleeuw se "figurea" zwerven over het par cours, straten krijgen een Middel eeuws tintje en er is Middeleeuwse muziek te horen. Het kan zelfs zijn dat Ridder Lancelot Boskoop op zijn Kruistocht aan doet. De deelnemers hebben al in groten getale ingeschreven. Selectie vindt plaats. Dit laatste om een zo ver schillend mogelijk aanbod te krij gen. Traditioneel doen de Boskoop- se Middenstandsbedrijven volop mee en Boskoopse verenigingen la ten zich ook niet onbetuigd. Het Kerkplein gaat een horecaplein wor den. Veel eten en drinken en muziek. De organisatie onderhandelt op dit moment met een spectaculaire at tractie die nog niet in Boskoop of omgeving te zien is geweest. Niet helemaal Middeleeuws, maar toch een klein beetje. Het ligt in de bedoeling Boskoop twee gezellige dagen te geven, voor deelnemers, organisatie en publiek. De oude Dorpskern leent zich hier uitstekend voor. Alleen die nog wil len deelnemen of anderszins iets aan de Middeleeuwse Braderie wil- i len toevoegen kunnen schriftelijk contact opnemen met het secreta riaat van de Braderievereniging Bos- koop. Burgemeester Colijnstraat 31 2771 GE Boskoop. Zevenhuizen - De bibliotheek heeft tijdens de zomervakantie, van 7 juli tot en met 17 augustus, gewijzigde openingstijden. De bibliotheek is in j deze periode alleen geopend op maandag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Niet, zoals vorige week door de bi bliotheek gemeld, tot 20.00 uur. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Koninklijke en gemeentelijke waardering is er voor ruim veertig jaar club- en buurthuiswerk van de heer en mevrouw Van der Schee. De heer Willem van der Schee is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Mevrouw Marijtje van der Schee-Dirckx heeft de gemeen telijke legpenning ontvangen. Voorafgaand aan de uitreiking van de onderscheidingen vond de heropening van de speeltuin plaats. Speeltuin "De Paddestoel" is opnieuw ingericht en voldoet nu aan de nieuwste veiligheidseisen. Onder het voorwendsel van de heropening van is het echtpaar Van der Schee naar het buurthuis 'gelokt'. De niets vermoedende heer Van der Schee gaf hierbij direct blijk van zijn betrokken heid, door eerst nog even de was van de vereniging op te ruimen. De burge meester en de heer en mevrouw Van der Schee hebben gedrieën een lint doorgeknipt dat voor de toegangs deur naar de speeltuin was opgehan gen. Aansluitend heeft burgemeester F. Jonkman tot hun grote verbazing de onderscheidingen uitgereikt. De bur gemeester heeft in zijn toespraak be nadrukt dat beide onderscheidingen, zowel de koninklijke als de gemeente lijke, feitelijk aan beiden toekwamen als waardering voor hun inspannin gen voor de Waddinxveense gemeen schap en de jongeren in het bijzonder. Nadat de heer en mevrouw Van der Schee met hun gezin in 1954 in de Acaciastraat in Waddinxveen zijn ko men wonen, is het allemaal begonnen. De speeltuin "De Paddestoel" in de Lijsterbesstraat had dringend be hoefte aan een toezichtshouder en iemand die wat klusjes kon opknap pen. Na aanvankelijk enige aarzeling gaven zij gehoor aan dit verzoek. Dat was het begin van ruim veertig jaar betrokkenheid en voortdurend bezig blijven met "De Paddestoel". Al gauw kwamen de eerste plannen, er moest een bouwkeet komen om te kunnen schuilen bij slecht weer. In 1958 trad de heer Van der Schee in het bestuur. Vanaf die tijd schoot het club- en buurthuiswerk in de Bomenwijk als een paddestoel uit de grond. Er werd een begin gemaakt met de eerste acti viteiten voor jongeren met de oprich ting van een jongens- en een meiden club. De enorme toevloed van kinde ren zorgde er al spoedig voor dat de keet te klein werd. De heer Van der Schee vatte het plan op om te gaan sparen voor en groter clubhuis. Door middel van vele acties en activiteiten "Suzanne met de mooie ogen", ofwel de Thunbergia. Een klimplant, op haar mooist tussen de vroege zomer en vroege herfst. Bloeit uitbundig met oranje bloemen en donker hart. Staat 't liefst te pronken in de zon op het terras, balkon of binnenshuis. Van 14,95 voor NiEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open. werd er voldoende geld ingezameld en werd het nieuwe clubhuis gereali seerd. Het grotere clubhuis heeft heel wat jaren dienst gedaan. Met het ont staan van extra ruimte werden er ook vele nieuwe activiteiten ontplooid. Een figuurzaagclub, spelletjes- en filmmiddagen, toneelavonden voor de kinderen, er werd een koffieactie gehouden voor het oprichten van een drumband, een wandelclub kwam van de grond en schaatstochten wer den van hieruit georganiseerd. Alle activiteiten bleken zo'n succes dat ook het nieuwe clubhuis al snel te klein bleek. Hierop werden er plannen voor nieuwbouw ontwikkeld. In een gesprek met de toenmalige burge meester Van der Hooft heeft de heer van der Schee zijn plannen nader toe gelicht. Hij kreeg het groene licht van het gemeentebestuur en met het no dige metsel- en timmerwerk in de vrije uurtjes is het nieuwe clubhuis in 1980 gerealiseerd. Opnieuw breekt er een periode aan van het opzetten van tal van activiteiten. Mevrouw Van de Schee start een damesclub die nog steeds bestaat. Er worden bingoavon den georganiseerd, bazaars, uit gaansdagen met de kinderen, lam- pionnenoptochten, speurtochten en vele andere activiteiten. Samen stond het echtpaar Van der Schee achter de bar bij feesten en partijen. Speeltoe stellen voor de speeltuin werden ge maakt en een activiteitenkrant werd ontwikkeld. De heer Van der Schee heeft 32 jaar, van 1952 tot 1991, in diverse functies in het bestuur zitting gehad. Zevenhuizen - Het Berenfeest van peuterspeel zaal De Zeven Dwergen, dat gehouden werd op zaterdag 28 juni, werd een drukbezochte mid dag. Mede dankzij het aangename weer, alleen 's middags een flinke bui, was het jaarlijkse zomerfeest een trekpleister voor veel jonge inwoners van Zevenhuizen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1