Irnoldus van Os-leerlingen nemen afscheid Politieberichten Trisja van 't Wout tweede bij NK Rampoefening Benthuizen trekt veel publieke belangstelling faddinxveen als eerste gemeente lid van De Windvogel Calypso, voor het herstofferen van dierbaar meubilair VVV Boskoop Nederlektocbt Hart van Holland/2 juli 1997 pagina 35 Kunstrolschaatsen jlnnr Sylvia van Doornen fenthuizen - Algelopen vrijdag werd fcp basisschool 'Arnoldus van Os' een Ischeidsmusical uitgevoerd door je leerlingen van groep acht. Voor luders, broertjes, zusjes, vrienden |n andere bekenden, die overigens Tarnen voor een overvolle zaal zorg- gaven zij vanaf 20.00 uur een jpetterende show weg. Hun musical het de titel 'Wow!' vertelde het ver- laai van King Rocky en Queeny E. Bespeeld door Michiel Pielkenrood En Winny Leune, die samen graag een - feest wilden geven. Volgens hun 'chief kon dit vanwege de bezuinigin gen niet doorgaan. Het koninklijke paar verzon het plan om een kroon prins uit te nodigen voor hun niet bestaande dochter, om zo toch een goede gelegenheid voor een feest te creëren. Alles leek in duigen te vallen toen bleek dat de kroonprins was ontvoerd! Uiteindelijk kwam het alle maal op zijn pootjes terecht en kon er alsnog een geweldig feest worden gegeven. Van alle drieëntwintig leerlingen van groep acht vergden de voorbereidin gen van de musical heel wat inspan ning. Reeds rond februari/maart werd begonnen met de rolverdeling en het instuderen van de teksten, dansjes en liedjes. Nu kan worden teruggekeken op een zeer geslaagde avond waar velen van hebben geno ten. Op 4 juli zal voor deze leerlingen de laatste schooldag aan de 'Arnol dus van Os' ingaan. De meesten van de groep vinden het jammer maar tegelijk ook heel spannend, met het oog op de tijd die komen gaat. ftaddinxveen - De gemeente Wad- [inxveen is de eerste gemeente die 1 is van de coöperatieve windmo lenvereniging De Windvogel. Don- l 3 juli om 19.30 uur, vooraf gaande aan de raadsvergadering, jordt dit lidmaatschap beloont met en duurzaam cadeau in de vorm van computer met een multi-media- Irogramma over energie. De compu ter wordt opgesteld in de publieks- al, zodat iedere bezoeker informa- le over onder andere duurzame energie kan opvragen. te Windvogel heeft in Waddinxveen Beelgenomen aan het opstellen van Be Lokale Agenda 21Deze beleidsno titie is gericht op een duurzame sa menleving of wel 'wat moeten inwo- jiers doen om de leefomgeving ook foor nakomende generaties -prettig Bewoonbaar te houden'. Binnen het lader van de Lokale Agenda 21 wor pen een aantal thema's onderschei- pen. Een hiervan is het thema 'ener- |ie Juist bij de invulling van dit the- heeft De Windvogel toegezegd pen belangrijke bijdrage te zullen le- feren. Het belang van zuinig en duurzaam [energieverbruik 's al langer door de gemeente Waddinxveen onderkend. |iet verlagen van het energieverbruik s mede aanleiding geweest voor de ingrijpende verbouwing van het ge meentehuis. Verder kent de gemeen te een subsidieregeling in de vorm van een tegemoetkoming in de kos ten van aanschaf van een zonnecol lector voor de bereiding van warm- tapwater. De Windmolen is een coöperatieve windmolenvereniging die zich inzet voor het opwekken en het gebruik van milieuvriendelijke energie (duur zame energie). De vereniging heeft bijna 500 leden en groeit gestaag. Gelukkig zijn steeds meer mensen en organisaties in onze samenleving overtuigd van de noodzaak om duur zame energie voor het behoud van een schone leefomgeving te moeten gebruiken. Om het belang hiervan nog eens kracht bij te zetten en het draagvlak voor de inzet van duurza me energie te vergroten, zijn sinds kort de Haagse windmolenvereni ging en De Windvogel onder de naam van de laatste gaan samenwerken. Bij de voorbereidingen van de Lokale Agenda 21 heeft de gemeente Wad dinxveen besloten de noodzaak van duurzame energie te onderstrepen middels een lidmaatschap van De Windvogels. Het bestuur van deze vereniging is bijzonder verheugd hierover en hoopt dat nog vele gemeenten vol gen. rpddinxveen - De nationale collecte f Integratie Gehandicapten Pracht in Waddinxveen ƒ6417,70 op. I ^organisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun medewerking. Marije we zetten hem op bij de droomshow hè. Doei Nienke Opa en oma vd Linde kunnen het al 45 jaar samen vinden. H.G. Ron Gonda kids Alweer vermist: blauw parkiet en nog steeds: grijze valkparkiet W.D. Rijkln 0182-30281 Boskoop - Bij de VW is in de voorver koop onder andere: "Rob de Nijs" (overleven) op 17 november 1997 in het Ned. Congresgebouw Den Haag; "Joe de Musical" met Vera Mann, Si- mona Kleinsma, Stanley Burleson en andere van 20 augustus tot en met 23 november in Carré Amsterdam; "Be- achpop" op 12 juli 1997 op et strand tussen Renesse en Scharendijke. Aan de voet van de Brouwersdam; "Puk kelpop" op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus 1997 in Hasselt in België; "Normaal" op 13 september op het ITC-terrein in een grote tent, tussen Boskoop en hazerswoude. De prijs hiervoor is 29.-; "Urban Dance Squad" op 28 augustus 1997 in Het Paard in Den Haag; "Walibi Flevo"kaarten voor het gehele sei zoen, 28 maart - 26 oktober 1997. kaartjes zijn 37.50 inclusief be- spreekgeld. 60+ korting: 32.-; "BZN" in de RAI in Amsterdam op zaterdag 14 maart 1998; "Ruth Jacott" in de RAI in Amsterdam op zaterdag 21 maart 1998. Op 5 juli weet Wil Vink waar abraham zijn mosterd haalt. H.G. Pia Timmy Baars heeft zijn zwemdiploma. Ech wel. Gefeliciteerd opa en oma Baars Zondag 6 juli wordt Luuk 5 jaar Hartelijk gefeliciteerd van opa en oma Jansen Ja, het is echt waar, An Baas wordt 50 jaar. Kom naar de Wingerd (schoenen uit!) H.G. met je verjaardag Paul! pa, ma, peter en bianca t.k. boeken 4-5-6 VWO voor ne-en-fa-na-te-bio 0182-613496 4 pers. bungalowtent ƒ100,-; combi kinderwgn ƒ250,-0182-618129 Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie erg jf Jfcht 's aan zi!n st°el of bank maar de ^kleding ervan is versleten zou kunnen verwegen eens langs te gaan bij meu- stof'eerderij Calypso in de Dorps straat in Nieuwerkerk. Bij Calypso wor- en meiJbelen vakkundig gerestoreerd. Eerst wordt de bank of stoel hele maal ontkleed en nagekeken op Sebreken, en waar nodig ver- k.wW,.' waarna het weer van nieuwe kleding wordt voorzien. Mede door- m .m,en tl6 laatste jaren steeds bewuster milieu omgaat wordt ook de upiru naar herstoffering groter. Een de- LJ ,meubel is het herstofferen altijd ont en antieke meubelen hebben vaak Dp een emotionele waarde, u "°®*rder komt vrijblijvend bij de hpr.pi f voor Prijsopgave en om te wpp !fn i'et meubel het herstofferen waard is. ookvelstoffeerder'i Calypso stoffeert 2inr.f+,?r enke'e gerenommeerde wonin- per ers en voor een meubelontwer- -_P ^et gebied van stoffen kan men bij Calypso ongetwijfeld een goede keuze maken. Een zeer uitgebreide collectie van uiteenlopende kleuren en dessins. Ook bij de keuze van de bekleding wordt men deskundig geadviseerd, want het is uiteraard wel de bedoeling dat het meubilair er weer voor jaren tegen kan. De stoffen zijn ook los bestellen bij Calypso, zodat dezelfde dessins elders in de inrichting terug kunnen komen. Naast bekledingsstoffen kan men uiteraard ook kiezen voor leer. Kort om: breng een bezoek aan Calypso, zij kunnen ongetwijfeld aan alle wensen voldoen. Hazerswoude-Rijnwoude: Aanrijding auto/bromfietsBij een aanrijding tus sen een auto en een bromfiets op het Groenendijkpad raakte een 17-jarige bromfietser uit Alphen aan den Rijn licht gewond. Zij is voor onderzoek met de ambulance naar het Elisabeth Ziekenhuis vervoerd, maar kon na behandeling weer naar huis. Aan de aanrijding hield zij schaafwonden aan haar knie en pijn in de nek over. De Alphense reed op het fietspad en in een bocht kwam haar een 42-jarige inwoner van Hazerswoude tegemoet Omdat op het Groenendijkpad een bestelauto geparkeerd stonden had den zij elkaar niet gezien en kwamen zij met elkaar in botsing. De Hazers- woudenaar reed met een ontheffing op het fietspad. Benthuizen - Diefstal auto: Vrijdag morgen 27 juni werd ontdekt dat in de donderdagnacht bij een bedrijf aan het Verbreepark een drietal au to's waren opengebroken. Van alle drie de auto's bleek het contactslot te zijn verwijderd. Een personenauto van het merk Audi werd vanaf het afgesloten terrein ontvreemd. Men heeft het hek vernield, zodat men via de ontstane opening kon wegrijden. Inbraak winkelwagen: In de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 juni werd ingebroken in een op de Dorpsstraat geparkeerde winkelwagen. Door het uitnemen van een ruit wist men de winkelwagen binnen te komen. Ver mist wordt tabakswaar en geld. Moerkapelle - Na te zijn doorgedron gen tot de Nationale Kampioen schappen, via de kwalificatierondes, konden de volgende sporters na mens Rolling '90 aan de kampioen schappen Kunstrolschaatsen 1997 deelnemen: Lizzy Quick, Iris Dijkema, Emily van 't Wout, Sjoukje van Haas- tert, Carla Matze, Maria Oskam, Tris ja van 't Wout, Maaike Vonk, Wanda van Hoven, Desiree Immerzeel en Rona Dijkema. Alle deelnemers van Rolling '90 lever den tijdens de Nationale Kampioen schappen uitstekende prestaties, maar die van Trisja werd bekroond met een schitterende tweede plaats in de combinatie pupillen B-klasse. Ook de overige pupillen B, pupillen A en Aspiranten eindigden in de voor ste gelederen. In de internationale klasse kwalifi ceerde Rona Dijkema zich met twee uitstekende kuren voor de interland die in oktober in Zwitserland gehou den wordt. Tijdens deze interland strijden teams uit negen landen om de hoogste eer. In november zal Rolling '90 ook deel nemen aan de Nationale Show Kam pioenschappen. Deze show zal ook in dorpshuis Op Moer voor het publiek ten uitvoer worden gebracht. Op 5 juli organiseert "Tourclub De Waardrenner" een vrije toertocht met de naam "Nederlektocht". Men kan inschrijven voor een van de vier afstanden bij café restaurant Schip pers aan de Rijsdijk 17 in Krimpen aan den Lek (nabij veerpont): 30 kilo meter vanaf 9.00 tot 12.00 uur (kos ten 3,=), 50 kilometer vanaf 9.00 tot 12.00 uur (kosten 3,=), 125 kilome ter vanaf 8.00 tot 10.00 uur (kosten 4,=) groep vertrekt 8.15 uur, 200 kilo meter vanaf 8.00 tot 8.30 uur (kosten 6,=) groep vertrekt 8.00 uur. De 30,50 en 125 kilometer routes zijn geheel gepijld, 200 kilometer gedeel telijk. De 30 en 50 kilometer zijn ge schikt voor het gezin op de gewone fiets. Men ontdekt de Krimpener- waard en Lopikerwaard. De 125 kilo meter gaat naar de Betuwe en langs de Linge en Giessen. De 200 kilometer gaat verder naar Brabant en Drunen- se Duinen enzovoort. Voor informatie; Adrie Boele, 0180- 518532 of Wim van Zwienen 0180- 663808 (na 18.00 uur). Voor de oefening waren diverse ongevallen gesimuleerd die er voor de toeschouwers levensecht uitzagen Door Svlvia van Doornen Benthuizen - Op vrijdag 27 juni werd door de gemeente Rijnwoude in Benthuizen een grootschalige oefening gehouden, gericht op het beoefe nen van hulpverlening en de commandostructuur van de gemeentelijke rampbestrijdingsorganisatie van Rijnwoude. De oefening duurde van 19.00 tot 20.45 uur en had als doel praktijkervaring op te doen in het toepassen van een gecoördineer de inzet van diensten en organisaties van verschillende disciplines, op de plaats van een grootschalige calami teit. Aan de oefening namen onder andere de Gemeentelijke Vrijwillige Brandweer Rijnwoude, de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst Alphen aan den Rijn en de Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken deel. Ook werd de Lan delijke Organisatie Tot Uitbeelding Slachtoffers (Lotus) ingeschakeld. Bij de oefening 'Benthuizen' werd verondersteld dat er twee Apache- legerhelikopters, op weg van vlieg veld Soesterberg naar het Marine Vliegkamp Valkenburg, door onbe kende oorzaak tegen elkaar waren gevlogen. Eén heli kwam neer op de parkeerplaats bij de Omleidingsweg en raakte daar een aantal geparkeer de voertuigen, waaronder vrachtau to's met onbekende lading. De ande re kwam in de bebouwde kom te recht, vlakbij Dorpshuis De Tas. Zo wel de vrachtauto's als het Dorps huis raakten door de explosie in brand. Verder werd gesimuleerd dat een chauffeur van een personenauto, die op het tijdstip van het ongeval op de omleidingsweg reed, zodanig schrok dat hij de macht over het stuur verloor en in de vaart terecht kwam. Door de schrikeffecten ont stonden nog een aantal ongevallen waarbij personenauto's en een bus betrokken waren. Uiteraard trok deze, tóch wel heel bijzondere oefening die gepaard ging met afzettingen, rook en sirene-gelui den, veel publieke belangstelling. De toeschouwers werden echter op vei lige afstand gehouden om écht per soonlijkletsel te allen tijde te voorko-

Hart van Holland | 1997 | | pagina 35